PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Heroes of Newerth bilgilendirme

Synchronize
31/08/2009, 21:41
Bu oyun hakkında çok topic var ama verilen bilgi az. bilgi verme amaçlı açıyorum bu topiği.

Öncellikle;
eğer dotada hakiki pro değilseniz. Mortred riki gondar troll alıp ben proyum felan diyorsanız hala dota oynayınız HoN a geçmeyiniz. Dotada kaybettim HoN da şansımı deneyeyim yapmayın.

-Map bilgisi; bir sürü map mevcut. 1e1 slotlu 2ye2 slotlu ve orjinal dota mapı olarak. Tek fark Roshan ın adı Kongor.
- Hero bilgisi; şimdilik 1.40 ta electrician madman puppet master predator nymphadora yeni herolar. 45 hero var.

valkyrie = potm // aynı
pestilence = slardar // ultisi mantığa oturmuş invis göstermiyor
sucubbus = atrapos // aynı
blood hunter = bloodseeker // aynı
devourer = butcher // aynı
wretched hag = akasha // aynı
scout = gondar // track yerine sniper ultisini almış. Halen noob herosu ama işe yaramazın teki
night hound = rikimaru // aynı ama nerfli hali
glacius = rylai // aynı
thunderbringer = zeus // aynı
magmus = sand king // aynı
accursed = abaddon // aynı
legionnaire = axe ( ki çok güzel efektlenmiş ) / aynı
madman = troll + anubseran
swiftblade = yurnero // aynı
voodoo jester = voljin // aynı
polywog priest = rhasta
phararoh = rattletrap // aynı
magebane = magina // aynı
moon queen = luna // aynı
wildsoul = sylabear // aynı
blacksmith = ogre magi // aynı
pyromancer = slayer // aynı
zephyr = yeni
armadon = rigwarl
behemoth = shaker
hammerstorm = sven
jereziah = omniknight // slow u yok
pebbles = tiny
ancient protector = rooftrellen // aynı
arachna = broodmother + traxex
chronos = void // aynı
soulstealer = nevermore // aynı
tempest = enigma // aynı
defiler = krobleus // aynı
demented shaman = dazzle // aynı
hellbringer = warlock // aynı
ophelia = chen // aynı
slither = venomancer // aynı
torturer = leshrac
warbeast = banehallow

daha olabilir.

-Özel olanlar neler ?

+ yönleri = öncellikle oyundan düşerseniz 300 saniye de tekrar bağlanabilirsiniz itemleriniz ve experience ınız aynı şekilde . oyun ortası pes edebilirsiniz. yada remake için vote açabilirsiniz. Oyunda denylarınız ve creep killeriniz kaydediliyorki bu prolar için iyi bi haber ancak PSR sistemi pub skill rating kısaca oyunu kazanmanızla artması kötü.Oyun grafikleri çok güzel, sesler konusuda iyi oyuna daima aksiyon katıyor. Team kill yapınca GENOOCIDEEE demesi çok hoş yada oyun başı LETS GET IT ON adrenalin patlatıyor.

- yönleri = apm çok olduğu çin çok tıklama ile hero seslerini sık duyarız ancak her heronun 2-3 sesi var ki bu biraz kötü. Oyunun yardım servisi gerçekten kötü yaptıkları oyundan haberdar değiller kısaca bi sorun bulursanz çzmek size kalıyor. Pub skill rating in oyun kazanmaya bağlı olması gerçekten kötü.

oyun menüsü gayet yardımcı ve oyun kasmıyor 400 ms niz olsa bile rahat oynuyorsunuz ancak oyun kota düşmanı bandwith ten yararlandığı için 40 mb filan yiyior. Leaver olan nooblar için şunu diyim oyun leavleri tek tek not ediyor eğer limiti aşarsanız LEAVER ISTEMIYORUZ oyunu kurulursa otomatikman gireyemeceksiniz.

Şahsen eğer vanguard ı az kasıyorsanız herkeze pt kasılmaz düşüncesi sizde varsa fury bi işe yaramaz item diyorsanız HoN oynamalısınız.

eğer noobsanız ve mortrede 10 fury kasarım diyorsanız size tek iyi haber HoN da fury %40 splash veriyor.

eğer isterseniz item adlarınıda verebilirm

teşekkürler Uber leet owner. buraya gelmemin tek sebebi hon da oyuncu bulma kısmında rolüm olduğu için yazıyorum

DeathRoll
31/08/2009, 21:50
Abi şu oyunun linklerini nasıl kurulucağını anlatın bari.

TheOzzY
31/08/2009, 22:04

katılıom maL gibi kaldk

gorkemaga11
31/08/2009, 22:35
Hoşgeldin tekrar alper :p
Kotam olmasa bende geçicem ama mağlum kotamız var napalım bizde w3 ile idare edicez ^^

Synchronize
01/09/2009, 07:52

1.40 manual patch yok. 1.39 u kendi sitelerinden indirebilirsin. ama eğer oto patch yapmassa durumun vahim ben şahsen vista laptopta yükleyip ordan usb ile kendi desktopuma attım. Oyun genelde tek part 300 mb ve gerçekten güzel yapılmış.

Tody10ur
01/09/2009, 08:51
Bu oyun hakkında çok topic var ama verilen bilgi az. bilgi verme amaçlı açıyorum bu topiği.

Öncellikle;
eğer dotada hakiki pro değilseniz. Mortred riki gondar troll alıp ben proyum felan diyorsanız hala dota oynayınız HoN a geçmeyiniz. Dotada kaybettim HoN da şansımı deneyeyim yapmayın.

-Map bilgisi; bir sürü map mevcut. 1e1 slotlu 2ye2 slotlu ve orjinal dota mapı olarak. Tek fark Roshan ın adı Kongor.
- Hero bilgisi; şimdilik 1.40 ta electrician madman puppet master predator nymphadora yeni herolar. 45 hero var.

valkyrie = potm // aynı
pestilence = slardar // ultisi mantığa oturmuş invis göstermiyor
sucubbus = atrapos // aynı
blood hunter = bloodseeker // aynı
devourer = butcher // aynı
wretched hag = akasha // aynı
scout = gondar // track yerine sniper ultisini almış. Halen noob herosu ama işe yaramazın teki
night hound = rikimaru // aynı ama nerfli hali
glacius = rylai // aynı
thunderbringer = zeus // aynı
magmus = sand king // aynı
accursed = abaddon // aynı
legionnaire = axe ( ki çok güzel efektlenmiş ) / aynı
madman = troll + anubseran
swiftblade = yurnero // aynı
voodoo jester = voljin // aynı
polywog priest = rhasta
phararoh = rattletrap // aynı
magebane = magina // aynı
moon queen = luna // aynı
wildsoul = sylabear // aynı
blacksmith = ogre magi // aynı
pyromancer = slayer // aynı
zephyr = yeni
armadon = rigwarl
behemoth = shaker
hammerstorm = sven
jereziah = omniknight // slow u yok
pebbles = tiny
ancient protector = rooftrellen // aynı
arachna = broodmother + traxex
chronos = void // aynı
soulstealer = nevermore // aynı
tempest = enigma // aynı
defiler = krobleus // aynı
demented shaman = dazzle // aynı
hellbringer = warlock // aynı
ophelia = chen // aynı
slither = venomancer // aynı
torturer = leshrac
warbeast = banehallow

daha olabilir.

-Özel olanlar neler ?

+ yönleri = öncellikle oyundan düşerseniz 300 saniye de tekrar bağlanabilirsiniz itemleriniz ve experience ınız aynı şekilde . oyun ortası pes edebilirsiniz. yada remake için vote açabilirsiniz. Oyunda denylarınız ve creep killeriniz kaydediliyorki bu prolar için iyi bi haber ancak PSR sistemi pub skill rating kısaca oyunu kazanmanızla artması kötü.Oyun grafikleri çok güzel, sesler konusuda iyi oyuna daima aksiyon katıyor. Team kill yapınca GENOOCIDEEE demesi çok hoş yada oyun başı LETS GET IT ON adrenalin patlatıyor.

- yönleri = apm çok olduğu çin çok tıklama ile hero seslerini sık duyarız ancak her heronun 2-3 sesi var ki bu biraz kötü. Oyunun yardım servisi gerçekten kötü yaptıkları oyundan haberdar değiller kısaca bi sorun bulursanz çzmek size kalıyor. Pub skill rating in oyun kazanmaya bağlı olması gerçekten kötü.

oyun menüsü gayet yardımcı ve oyun kasmıyor 400 ms niz olsa bile rahat oynuyorsunuz ancak oyun kota düşmanı bandwith ten yararlandığı için 40 mb filan yiyior. Leaver olan nooblar için şunu diyim oyun leavleri tek tek not ediyor eğer limiti aşarsanız LEAVER ISTEMIYORUZ oyunu kurulursa otomatikman gireyemeceksiniz.

Şahsen eğer vanguard ı az kasıyorsanız herkeze pt kasılmaz düşüncesi sizde varsa fury bi işe yaramaz item diyorsanız HoN oynamalısınız.

eğer noobsanız ve mortrede 10 fury kasarım diyorsanız size tek iyi haber HoN da fury %40 splash veriyor.

eğer isterseniz item adlarınıda verebilirm

teşekkürler Uber leet owner. buraya gelmemin tek sebebi hon da oyuncu bulma kısmında rolüm olduğu için yazıyorum

Eline sağlık güzel açıklamışsın ama birde heroların resimlerinide koysaydın daha iç açıcı olurdu.

Electrician = Storm + Medusa
Predator = yeni
Kraken = Tidehunter
Puppet Master = yeni
Omni nin slowu var daha dün gece oynadım ve slowu var...

Synchronize
01/09/2009, 09:42
kraken tidehunter dan biraz faklı. jereziah ı daha hiç almadım.

Tody10ur
01/09/2009, 10:03
Evet Kraken kayma skilli var biraz farklı ama jezeriah slowlatıyor

Tody10ur
01/09/2009, 10:08
Kota hakkındada yardımcı olurmusun. Şu an iş yerindeim burdaki internet kotalıymış. 40 mb yiyor demişsin bu 40 mb kaç saat te gidior yoksa 1 gün için mi yoksa 1 oyun içinmi açıklarmısın ? Hiç kotali internet kullunmadım.

LighTDeaD
01/09/2009, 12:29
arklar oynamak için önce beta key bulmanız lazım yada $30 almanız lazım

HoN da nickim LighTDeaD

Synchronize
01/09/2009, 13:10
günde 40 mb yiyor diye biliyorum. bu arada nickim Synchronize hon da

Tody10ur
01/09/2009, 13:50
Saol HoN dagörüşürüz genelde 1600 + oyunlara giriyorum.

Synchronize
01/09/2009, 13:55
psr saçmalık kazandığın oyuna göre artıyorki team balance tan daima nboolar benim takımda yer alıyor, psrm 1490

Tody10ur
01/09/2009, 14:35
daha simdi oynadım pestilence ile takımda 3 tane noob vardı. benim psr : 1587

JustinPeace
01/09/2009, 16:34
Ah Elime Bir Tane Beta Key Geçse :)

crackmstr
06/09/2009, 00:33
oyun güzel dota kadar olmasada vakit gecirebiliyosun .ilk oynadıgınızda garip geliyo hemen dotaya gecmek istiyosunuz ama alıstıkca seviyosunuz.fog kullanımını hala anlıyamadım tam olarak dota kadar acık gelmedi.herolardan da puppet master favori herom skilleri tek basınıza ise yaramasada yanınızda biri varken cok etkili.slardar burdaki adını unuttum ultisi hala invisleri gösteriyo ,göstermiyo yazılmıs yukarda

zenc
08/09/2009, 11:53
abi biriniz bir beta key verin nolur, haftalardır bulamıyorum.

Sylar
25/10/2009, 11:39
Ben indirdim girdim ama oyun acayip kastı hiç oynayamadım:S

Sistem:
1gb ram 256mb ekran kartı pentium4 2.3ghz işlemci

İnt:1024 mbps

Sylar
25/10/2009, 11:39
Ben indirdim girdim ama oyun acayip kastı hiç oynayamadım:S

Sistem:
1gb ram 256mb ekran kartı pentium4 2.3ghz işlemci

İnt:1024 mbps

nortek09
25/10/2009, 17:34
bende sıfır lag delay vs. 1gb ram 512 ekran kartı dualcore 2 2.4 ghz işlemci 6mb internet oyun ayarları sonda herşey işaretli gerçektende güzel efektleri var ama bazen sıkıcı olabılıyor efektler.

nortek09
25/10/2009, 17:34
bende sıfır lag delay vs. 1gb ram 512 ekran kartı dualcore 2 2.4 ghz işlemci 6mb internet oyun ayarları sonda herşey işaretli gerçektende güzel efektleri var ama bazen sıkıcı olabılıyor efektler.

syrup
26/10/2009, 00:33
ben free acconuttan aldım beta keysiz ama
ilerde oyun tam rayına otrunca 30 $ lığa geçeceğim

syrup
26/10/2009, 00:33
ben free acconuttan aldım beta keysiz ama
ilerde oyun tam rayına otrunca 30 $ lığa geçeceğim

Sylar
26/10/2009, 09:34

Ozaman int hızıyla ilgili:mad:

Sylar
26/10/2009, 09:34

Ozaman int hızıyla ilgili:mad:

gorkemaga11
26/10/2009, 19:04
Ücretli olacağı söyleniyor.Düşünüyorumda acaba kim bedavaya dota oynamak varken HoN'a para verir?HoN tamamen bir başarısızlık bence.

gorkemaga11
26/10/2009, 19:04
Ücretli olacağı söyleniyor.Düşünüyorumda acaba kim bedavaya dota oynamak varken HoN'a para verir?HoN tamamen bir başarısızlık bence.

bora
28/10/2009, 15:12

Kım knight varken wow oynuyor peki bana onu söyle ?
ılla bedavası var dıye paralısını oynamayalım demek yanlış bence

bora
28/10/2009, 15:12

imported_Storm
28/10/2009, 17:14

knight la wow u aynı kefeye koymak

wow > knight³³³³³³³³³³³³³³³³³³³³³³³³³³³³³³³³³³³³³³³³³³³²

imported_Storm
28/10/2009, 17:14

knight la wow u aynı kefeye koymak

gorkemaga11
28/10/2009, 17:56
WoW la knight ın arasında dağlar kadar fark var ahmetinde dediği gibi

gibi birşey.Wow oynamak çok ayrı birşey yani kelimelerle anlatılamaz o derece keşke param olsada oynasam diyorum ama yok malesef :(((888

gorkemaga11
28/10/2009, 17:56
WoW la knight ın arasında dağlar kadar fark var ahmetinde dediği gibi

gibi birşey.Wow oynamak çok ayrı birşey yani kelimelerle anlatılamaz o derece keşke param olsada oynasam diyorum ama yok malesef :(((888

DarkBlood
28/10/2009, 18:39
evet abi ya cok süper birsey ama beleş server mı ne varmıs gliba o parasızmıs yanlıs olablir tabi:C

DarkBlood
28/10/2009, 18:39
evet abi ya cok süper birsey ama beleş server mı ne varmıs gliba o parasızmıs yanlıs olablir tabi:C

gorkemaga11
28/10/2009, 18:41
Evet private serverları var.

gorkemaga11
28/10/2009, 18:41
Evet private serverları var.

Skay
31/10/2009, 17:45
arkadaş oyun oynadın mı para vermicen bişey mi alıozda para verioz yazık günah verilen paralara acıyom knight,vs... oynayanları gördükçe

Skay
31/10/2009, 17:45
arkadaş oyun oynadın mı para vermicen bişey mi alıozda para verioz yazık günah verilen paralara acıyom knight,vs... oynayanları gördükçe

II_Remedy_II
31/10/2009, 18:56
Şimdi para verilicek oyun var verilmiycek oyun var mesela knight ve hon para verilmiycek oyuna örnek bence ama öte yandan şimdiye kadar wowa verdiğim her kuruş sonuna kadar feda olsun eğer oyuna para vermek olarak görürsen belki sana saçma gelebilir ama onun yerine eğlenceye para vermek olarak düşün nasıl lunaparka gidince para veriyorsan buda gayet normal

HoN la ilgili olarakta hiç oynamadım sadece video ve resimlerden gördüğüm kadarıyla ve sitelerde yazanlarla biliyorum ama açıkçası bence oynanabilir fakat para vermeye hayatta değmez yani sen ortada olan bir fikir hatta bir oyunu komple kopyalayıp yeni oyun diye millete satıp ondan sonra burdan para alıyorsun acaba yapımcıları türkmü diye düşünmeden duramıyor insan

II_Remedy_II
31/10/2009, 18:56
Şimdi para verilicek oyun var verilmiycek oyun var mesela knight ve hon para verilmiycek oyuna örnek bence ama öte yandan şimdiye kadar wowa verdiğim her kuruş sonuna kadar feda olsun eğer oyuna para vermek olarak görürsen belki sana saçma gelebilir ama onun yerine eğlenceye para vermek olarak düşün nasıl lunaparka gidince para veriyorsan buda gayet normal

HoN la ilgili olarakta hiç oynamadım sadece video ve resimlerden gördüğüm kadarıyla ve sitelerde yazanlarla biliyorum ama açıkçası bence oynanabilir fakat para vermeye hayatta değmez yani sen ortada olan bir fikir hatta bir oyunu komple kopyalayıp yeni oyun diye millete satıp ondan sonra burdan para alıyorsun acaba yapımcıları türkmü diye düşünmeden duramıyor insan

EarLess
01/11/2009, 18:22
Bende key var ve oyun gerçekten Çok süper artık leaver kavramı ortadan kalkacak holeyy

EarLess
01/11/2009, 18:22
Bende key var ve oyun gerçekten Çok süper artık leaver kavramı ortadan kalkacak holeyy

_NakatA_
26/11/2009, 20:21
Yaa bu konuyu acan adamlar olmadıkca bu site kalkınma zz zz zzz zz

walla birazcık dota askım vardı oda garenadaki nooblar yüzünden bitti

bu oyunu gecmek istiyorum. Artık beraber bi TrHon kurarız TrDotadan bam yiyeleri toplarız ins

Morturet12
28/11/2009, 09:43
Krakenin tide la alakası yok . zz

ToRNaDo
28/11/2009, 13:05
kraken farklı tideden doru ultisi fln orda valkyre potm ne ya valkyr mirana olmuş yunu bid şöle oynucanız gidip üye ol sitesiden ha beta keyim yok diorsan www.alienwararena.com a üye ol üye olduktan 5 gün sonra fln beta key werir alien war daki üyeliqine ordan aldıqın beta key le üye ol hon a bn öle yaptım

Qhare
29/11/2009, 23:48
Beta key isteyenler bana pm atsın. :)

emreedizer
30/11/2009, 00:27
beyler beta key satınmı alınıyo eger satın alınmıyosa nasıl elde edebılırım bı ınsan evladı acıklayabılecekmı ?? satın alınıyosa nasıl alıcam

Sven - Rogue Knight
30/11/2009, 00:45
Beta key i çoğu site bedava dağıtıyor belli bir isim veremem ama biraz araştır bulursun..

Qhare
30/11/2009, 01:00
beyler beta key satınmı alınıyo eger satın alınmıyosa nasıl elde edebılırım bı ınsan evladı acıklayabılecekmı ?? satın alınıyosa nasıl alıcam

Üstteki mesajımı görmedin mi eğer beta key istiyorsan bana pm at. :)

Absentum
08/12/2009, 13:40
Betakey'ler sitelerde tükendi. Sadece davetler ile alınabiliyor. Ben 2 haftadır dibimi dövdürdüm ama bulamadım bir key.

Qhare'e PM attım ama bakalım neler olacak. Oyunu bir arkadaşımın account'u ile oynadım. Grafikleri güncellenmiş bir DotA. Motorun ufak hataları var ama "beta" olduğunu unutmayalım.

Qhare
08/12/2009, 17:42
Betakey'ler sitelerde tükendi. Sadece davetler ile alınabiliyor. Ben 2 haftadır dibimi dövdürdüm ama bulamadım bir key.

Qhare'e PM attım ama bakalım neler olacak. Oyunu bir arkadaşımın account'u ile oynadım. Grafikleri güncellenmiş bir DotA. Motorun ufak hataları var ama "beta" olduğunu unutmayalım.

Sana key'i pm attım. :)

Absentum
08/12/2009, 20:32
Vallahi Qhare'in bana yağtığı bu iyiliğe bir de buradan teşekkür etmek istedim; gerçekten inanılmaz makbule geçti.

Sayesinde gelişmelerden uzak kalmadım, bugün HoN'a girip ilk oyunlarımı attım. Ambiyans olarak alışması zaman alsa da oldukça başarılı olduğunu belirtmeliyim.

Tekrar çok sağol Qhare,

Qhare
09/12/2009, 20:12
Önemli değil.İyi oyunlar :)

emreedizer
13/12/2009, 14:10
qhare ye bende pm attm sonucu iman gücü ile beqliorum :P

s7ev1n
17/12/2009, 01:15
qhare bizide gör be dayı :D

bixici
17/12/2009, 20:49
güzel bilgilendirme olmuş teşekkürler..

Myzrael_
18/12/2009, 08:47

dota güzel bir oyun evet kabul edilebilirim bunu...
ama gelin bi kaç noktaya göz atalım..

honun gelişmiş sistemi dotayı ezip geçiyor.
icefrog sanırım dotanın 6.6x maplarını hondan alarak yapmıs
diceksinki hon nerden alıp oyun yapmıs tabiki dotadan
karsılastırmamız gerek oyun mantıgı deil kalitedir.
peki kalite nedir?

özgün ve kullanışlı lobbyler..
leaver olmayısı
10 oyundan cıkan birinin hiç bi oyuna girememesi
tam oyuna basladıgımızda g*tün biri cıkarya işte bu yok honda
ve puanlı olmasıda zaten leaverler için birebir.

şahsen ben 30 deil 100$ da veririm eger zamanım olsaydı.çünkü sövmek zorunda kalıp kendini sinir etmiyosun hiç olmazsa anlatabildim umarım.

bedava dota oynamak yerine para verip hon oynamak daha mantıklı..

imported_Storm
18/12/2009, 12:56
garenada veya euroda çevre kurup hiç leaversız oyun oynamak nasıl? yada quiterları şikayet etmek? şöyle birşey de var honun 300-400 mb da verdiği zevki dota 6 mb la veriyor. İlerde warcraft 4 çıkarsa zaten honu oynayacak birilerini tanımıyorum

hyperactive
15/01/2010, 19:28
warcraft 4 cıksında bnm 30 u bırak 100 eurom boşa gitsin. ama cıkana kadar oynanabilir her ne kadar dotayı daha cok oynasamda begendm hon u özellikle istatistik olayını