PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Garena Yeni Kural Kitabı - Eleştiri

Nighthawk
16/06/2011, 00:04
Garena yönetimi yeni kural kitabını yayınlamış: http://fairplay.garena.com/showthread.php?72863-Mutlaka-Bakin-!!-Turkey-Room-Kurallari-Mutlaka-Bakin-!!

Görünce çok üzüldüm.

Garena diyince aklımıza gelen Competitive Dota oldu yıllardır. Bu sayfada da: http://www.gamehonor.com/forums/23-Platformlar açıklamasını bu şekilde yaptık. Ancak competitive seviye ancak avrupanın birinci ve ikinci sınıf klanlarında kalmış anlaşılan. Türkiye bundan hiç nasibini alamamış. Çünkü ne yazık ki kural kitabı, 4 yıl önce bir dotacı tarafından yazılsa bundan daha düzgün olurdu. Esprili bir dille ifade edersek; Garena kurallarında BD yasak yazdığını duysa IceFrog yaptığı işten soğur :)

Bu kuralları hazırlayanlar hiç mi dota bilmez, dotayı geçtim Türkçe de mi bilmezler, anlayamıyorum. Garena ne zaman düzgün bir yönetim görecek çok merak ediyorum, ama sanırım hiç göremeyecek.

İyi klanlar Quakenet'in (IRC Serverı) dotacw.euro kanalından ya da klan kanallarından cw ayarlayıp garena üzerinden oynuyolar. Inhouse ligler genelde garena üzerinden oynanıyor. Garena competitive dota için önemli bir platform olmaya devam ediyor. Ancak public TR için sanırım en kötü platform garena.

ViktorReznov
16/06/2011, 00:50
Ne pro nun ne noob un belli olduğu, ne de adam akıllı bi banlama sisteminin olduğu hiç beğenmediğim bir platform malesef.

Lundbeck
16/06/2011, 00:51
Garena forumunda türkçe karakterler "?" olarak çıktığı için yazmıyoruz.

Nighthawk
16/06/2011, 01:24
Garena forumunda türkçe karakterler "?" olarak çıktığı için yazmıyoruz.

O konuda haklısınız, sizin yapabileceğiniz bir şey yok. Ama ben sadece karakterleri değil cümleleri ve üslubu kastetmiştim. Kural kitabı diyince, dili düzgün olur, anlaşılır olur, anlatım bozukluğu olmaz ve ciddi olur. Asim'in yazılarında bunların hiçbiri yok. Tabi dile gelmeden önce içeriği konuşmak lazım.

Volta
16/06/2011, 03:20
Ya geçin gidin boş serverın boş adminleri birkaç kendini bilmez dota prosu sananlar doluşmuşlar kural koymuşlar...

WeRdeR WeReMeM
16/06/2011, 06:06
Diyordum kızıyordunuz bana.

kUnTiGeR
19/06/2011, 20:28
Ya geçin gidin boş serverın boş adminleri birkaç kendini bilmez dota prosu sananlar doluşmuşlar kural koymuşlar...

Gerçekten bu yorumunuza çok üzüldüm. Açıkçası bu lafları hak etmek için ne yaptık ki; bu kadar laf yedik anlamadım. Ayrıca hiçbir adminin kendini pro sandığı vs. yok, açıkçası burda fikir belirtmekten çok, kişilere yönelik laf atmalara rastlıyorum. Gerçekten üzücü bir durum. Biz elimizden geldiğince sinirlensek de kırılsak da üzülsek de birşey demeden; fikirlerinize saygı duyarak yaklaşıyoruz. Cevaplarımızı ise elimizden geldiğince çalışmalarımızla vermeye çalışırız. Keşke insanlar da yazmadan önce biraz daha fazla yazdıklarına özen gösterse...

Nighthawk
19/06/2011, 20:47
Gerçekten bu yorumunuza çok üzüldüm. Açıkçası bu lafları hak etmek için ne yaptık ki; bu kadar laf yedik anlamadım. Ayrıca hiçbir adminin kendini pro sandığı vs. yok, açıkçası burda fikir belirtmekten çok, kişilere yönelik laf atmalara rastlıyorum. Gerçekten üzücü bir durum. Biz elimizden geldiğince sinirlensek de kırılsak da üzülsek de birşey demeden; fikirlerinize saygı duyarak yaklaşıyoruz. Cevaplarımızı ise elimizden geldiğince çalışmalarımızla vermeye çalışırız. Keşke insanlar da yazmadan önce biraz daha fazla yazdıklarına özen gösterse...

Voltadan alıntılayarak cevap vermişsin ama "elimizden geldiğince cevap vermeye çalışıyoruz" diyince yazma ihtiyacı hissettim. Bu başlıkta eleştirilen şey kural kitabı. Bu konuda ne yapılıyor? Zaten yeni yönetim geldikten sonra yazılan kurallar bunlar.

BorisPeace
19/06/2011, 20:51
14 Haziranda yazılmış kural kitabı, şimdi gördüm.

Ben onu yıllar önce yazılmış da şimdiki yönetim değiştirecek sanıyordum :/

kUnTiGeR
19/06/2011, 20:59
Voltadan alıntılayarak cevap vermişsin ama "elimizden geldiğince cevap vermeye çalışıyoruz" diyince yazma ihtiyacı hissettim. Bu başlıkta eleştirilen şey kural kitabı. Bu konuda ne yapılıyor? Zaten yeni yönetim geldikten sonra yazılan kurallar bunlar.
Bu kuraldaki rahatsızlıktan ötürü, toplantıda dile getireceğim bu konuyu da. Yalnız bunun için ggc head adminlerinin onayı gerekebileceğinden sonucun değişmesi halindeki, uygulama gecikebilir.

Nighthawk
19/06/2011, 21:25
Bu kuraldaki rahatsızlıktan ötürü, toplantıda dile getireceğim bu konuyu da. Yalnız bunun için ggc head adminlerinin onayı gerekebileceğinden sonucun değişmesi halindeki, uygulama gecikebilir.

Hiçbir odada böyle saçma sapan kurallar yok, o yüzden head adminlerle ilgili olacağını sanmıyorum.

kUnTiGeR
19/06/2011, 21:43
O zaman kural gereksiz görülürse işlemler daha da hızlanacaktır :)

Lexsarko
19/06/2011, 21:51
Kuralları güncellemenizi canı gönülden ister ve güncellemeniz halinde son derece memnun olurum. Kuralların biraz daha profesyonelleştirilmesi gerekiyor. Bu konuda GH yönetimi olarak elimizden gelen yardımı yapmak isteriz; eğer fikirlerimizi almak isterseniz.

Yeni, çiçeği burnunda yönetimsiniz. O yüzden gelen eleştiriler size olamaz zaten :) Kurallar konusunda revizyona gitmeniz gerekiyor sadece. Eleştirilen de o zaten :)

kUnTiGeR
19/06/2011, 21:54
Düşüncelere zaten, saygı kuralları çerçevesinde dile getirildiği ölçüde saygılıyız, dediğim gibi yönetimde görüşmelerde konuşulacaktır.

RRstyle
19/06/2011, 22:02
Slm arkadaslar...konuya direk giris yapayım kuralları ben yazdım ki ozman tr 1 vardı sadece 2 yoktu 3 yoktu ve bu kurallar ve yonetim sayesinde suan odasayımızn kac oldugunu sizde gormektesinizdir umarım...Bunların sadece baslangıc oldugnu belirtmek istiyorum...Ve diger projelerimizide yavas yavas yerine getiriyoruz ornek istiyeceksiniz vereyim eedl gibi vouch sistemi ile calısan belkide garenanın en prestijli oyuncularının oynadıgı bi sistemvar buu aynı sekilde biz tr odalarına getiriyoruz...Ha bunlar bisey deil bizim takıntımız sadec ekurallar diyosanız bizim herzaman elestiriye acık bi tarafımız oldu bikisi dahi bana msj atıpda yada konu baslıgı acıpta ya arkadasım bu kurallar iyi hosta su sekilde olsa daha iyi olmazmı gibisinden bi elestiri ve oneri ile gelmedi sonra bizde ne olmamalı die basladık ve karsımıza bu cıktı...Ama dersenizki akradaslar bizimde fıkırlerimiz var herdaim acıgız...

Tesekkurler..

vOdkia
19/06/2011, 22:12
BD haricinde kurallar normal aslında. Türkçe biraz bozuk kullanılmış sadece,, imla hataları var. Bunlar ufak şeyler ama imam osurursa cemaat sıçar şeklinde bi mantık var.

Aslan akmış bu arada :D

Nighthawk
19/06/2011, 22:13
Kuralları güncellemenizi canı gönülden ister ve güncellemeniz halinde son derece memnun olurum. Kuralların biraz daha profesyonelleştirilmesi gerekiyor. Bu konuda GH yönetimi olarak elimizden gelen yardımı yapmak isteriz; eğer fikirlerimizi almak isterseniz.

Yeni, çiçeği burnunda yönetimsiniz. O yüzden gelen eleştiriler size olamaz zaten :) Kurallar konusunda revizyona gitmeniz gerekiyor sadece. Eleştirilen de o zaten :)

Hayır özellikle belirttim bu kural kitabı yeni yönetim tarafından yayınlandı, eski değil.

Slm arkadaslar...konuya direk giris yapayım kuralları ben yazdım ki ozman tr 1 vardı sadece 2 yoktu 3 yoktu ve bu kurallar ve yonetim sayesinde suan odasayımızn kac oldugunu sizde gormektesinizdir umarım...Bunların sadece baslangıc oldugnu belirtmek istiyorum...Ve diger projelerimizide yavas yavas yerine getiriyoruz ornek istiyeceksiniz vereyim eedl gibi vouch sistemi ile calısan belkide garenanın en prestijli oyuncularının oynadıgı bi sistemvar buu aynı sekilde biz tr odalarına getiriyoruz...Ha bunlar bisey deil bizim takıntımız sadec ekurallar diyosanız bizim herzaman elestiriye acık bi tarafımız oldu bikisi dahi bana msj atıpda yada konu baslıgı acıpta ya arkadasım bu kurallar iyi hosta su sekilde olsa daha iyi olmazmı gibisinden bi elestiri ve oneri ile gelmedi sonra bizde ne olmamalı die basladık ve karsımıza bu cıktı...Ama dersenizki akradaslar bizimde fıkırlerimiz var herdaim acıgız...

Tam olarak anlamadım. RRStyle eskiden yönetimdeyken bunları yazdı da yeni yönetim onaylayıp ya da c&p yapıp mı yayınladı, yoksa RRStyle şu an hala yönetimde ve bu kuralları yeni mi yazdı?

Ayrıca RRStyle vs. yönetimi yıllar önceydi, geldik 2011 yılına, hala yönetimin ve kuralların oturmamış olmasını kendi başarısızlığınız dışında neye bağlıyorsun?

RRstyle
19/06/2011, 22:28
Oncelikle basarızılgıma gelelim basarıszlık dedigin nedir?ikinci olarakta ben garenada herzman head admin oldum.Bende sunu belirtmek istiyorum suanki kurallarda eksik yada basarısızlık nedir onu merka etmekteyim..

Nighthawk
19/06/2011, 22:48
Oncelikle basarızılgıma gelelim basarıszlık dedigin nedir?ikinci olarakta ben garenada herzman head admin oldum.Bende sunu belirtmek istiyorum suanki kurallarda eksik yada basarısızlık nedir onu merka etmekteyim..

Bir kere BURDA (http://www.gamehonor.com/threads/297-Garena-T%C3%BCrkiye-Odalar%C4%B1-Y%C3%B6netimi) söylediğin şey ile dota kurallarından ve competitive dota dünyasından ne kadar haberdar olduğunu belli ettin.

Bir buraya bak: http://fairplay.garena.com/showthread.php?72863-Mutlaka-Bakin-!!-Turkey-Room-Kurallari-Mutlaka-Bakin-!!

Bir de buraya bak: http://www.dota-league.com/?section=rules&page=2

Aradaki farkı göremiyorsanız yöneticilik yapmayın, hele hele kural kitabı yazmaya hiç kalkışmayın arkadaşım.

RRstyle
19/06/2011, 22:54
Ornek alıcagım herhangisey yok orda "Bir kere BURDA söylediğin şey ile dota kurallarından ve competitive dota dünyasından ne kadar haberdar olduğunu belli ettin." Kendine ait herhangi bi basarıya sahipsen ki dota konusunda bilgin oldugunu dusunmene ben sasırıyorum kuralları yoneticiler yapar kopya cekmez bu yazdıgın ilahi bi kuvvetlemi indi? hayır ozman kuralları bi yer degistirdi die kalıpların dısına cıkamazsın ki garenada oynadıgını dusunmuyorum ve ben senden sorumluda degilim.Camur ve iz muhabbetini bırakıp biraz gercekci ve duzgun onerilerinvarsa paylas ha yoksa iyigeceler..

Nighthawk
19/06/2011, 22:57
Ornek alıcagım herhangisey yok orda "Bir kere BURDA söylediğin şey ile dota kurallarından ve competitive dota dünyasından ne kadar haberdar olduğunu belli ettin." Kendine ait herhangi bi basarıya sahipsen ki dota konusunda bilgin oldugunu dusunmene ben sasırıyorum kuralları yoneticiler yapar kopya cekmez bu yazdıgın ilahi bi kuvvetlemi indi? hayır ozman kuralları bi yer degistirdi die kalıpların dısına cıkamazsın ki garenada oynadıgını dusunmuyorum ve ben senden sorumluda degilim.Camur ve iz muhabbetini bırakıp biraz gercekci ve duzgun onerilerinvarsa paylas ha yoksa iyigeceler..

Şurda yazdığın yazıların biri bile düzgün değil, noktalama işareti yok, kelimelerin yarısı yanlış yazılmış. Önce Türkçe öğrenin, sonra DotA öğrenin, sonra admin olup kural yazın.

Saygılar.

RRstyle
19/06/2011, 23:02
Lol suan senin sandıgın gibi sadece 1 isle ugrasmıyorum ki sen bana noktalama isareti ogremezsin napıcaksın noktalama isaretlerimden bana notmu vericeksin.Ki illa tartısmak icin yırtınıyosun ama kusura bakma tarzım hic deil iyigeceler iyicalısmalar...

Nighthawk
19/06/2011, 23:06
Kural kitabını yazarken de mi başka bir işle uğraşıyordun, ki onun da dili bozuk? Eğer öyleyse bu kurallar neden böyle cidden açıklığa kavuşmuş olur.

Benim burda amacım olay yaratmak değil. Garenaya ya da Garena yönetimine düşman olmama neden olacak bir şey yok. Sadece gördüğüm hataları eleştiriyorum, hata büyükse ben de daha sert eleştiriyorum. Siz bu eleştiriyi ya bilginiz yetmediğinden anlamadınız, ya da eleştirileri gerçek anlamda dinlemiyorsunuz, sadece lafta öyle.

Olay yaratıyor olmamak için burda bırakıyorum cevap vermeyi. Anlayan anladı zaten neyi eleştirdiğimi. Size de iyi çalışmalar.

NidderuN
21/06/2011, 19:12
Bende şu cümlelerin açık olmadığı kısmına katılıyorum.Ancak tam olarak düzeni oturtamadılar.İlerde daha iyi olur umarım.