PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : En İyi Platform Anketi

Nighthawk
19/06/2011, 15:34
Bu ankette platformları tüm özelliklerine göre değerlendiriniz.

FroStly
19/06/2011, 15:55
Bu ankette platformları tüm özelliklerine göre değerlendiriniz.

İlginç.
Wepla Olmaması Çok İlginç Weplada Artık WDC İle Artık 0 Mh Oluyor Ve Pro Nub Orta Game Olarak Seviyelere Göre AYrılıyor Rat Sistemi İlede Oyuncunun Puanı Ve Leav Oranı Görülüyor Kısaca Garena Ve Eu'nun 10 Katı Mükemmel Bir Platform Bazı Cahiller Veya Eski Kafalılar Hala Wepla Denince Ordaki Herkez Mh Diyorlar :) Ama WDC İle 0 Mh'ye Düşen Mükemmel Bir Platform Xnapedede Aynı Şey Vardı Snaırım :)

Not:Garenada Oynuyorum :D

Emusnica
19/06/2011, 16:03
Konu server milliyetçiliğine dönmez umarım. Aslında iyi yanlar söylenirken aynı şekilde eleştirilerde yapılırsa bence ortak çıkarımlar yapılabilir. (Mesela bizim xshield projemiz bu şekilde ortaya çıkmıştı.)

Lexsarko
19/06/2011, 16:06
Niye dönüşsün ki? "Benim server'ım seninkinden iyi hıh!" diyecek birileri yok. Ayrıca ortam da müsait değil öyle birt duruma :)

Emusnica
19/06/2011, 16:14
Niye dönüşsün ki? "Benim server'ım seninkinden iyi hıh!" diyecek birileri yok. Ayrıca ortam da müsait değil öyle birt duruma :)

Gamehonor'un şu anki mevcut kullanıcılarından ve yönetiminden en ufak bir şüphem yok zaten :)

ama bilirsiniz toplum olarak meyilliyiz, yeni kayıt olup gelen birileri vasıtasıyla da olmaz umarım.

WHY YOU LITTLE
19/06/2011, 16:14
İlginç.
Wepla Olmaması Çok İlginç Weplada Artık WDC İle Artık 0 Mh Oluyor Ve Pro Nub Orta Game Olarak Seviyelere Göre AYrılıyor Rat Sistemi İlede Oyuncunun Puanı Ve Leav Oranı Görülüyor Kısaca Garena Ve Eu'nun 10 Katı Mükemmel Bir Platform Bazı Cahiller Veya Eski Kafalılar Hala Wepla Denince Ordaki Herkez Mh Diyorlar :) Ama WDC İle 0 Mh'ye Düşen Mükemmel Bir Platform Xnapedede Aynı Şey Vardı Snaırım :)

Not:Garenada Oynuyorum :D
neden garenada oynuosun ozmn :D

FroStly
19/06/2011, 16:41
neden garenada oynuosun ozmn :D

Garenada Çok Çevrem Var Ve Funny Mapler Kuruluyor Ayrıca Üst Roomlarda Çok Kaliteli Oyuncular Var :D Weplada Full dota Arkadaş Dota Dotada Bir Yere Kadar :D

Arada Arkadaşlar İle Kafede Giriyorum Weplaya O Kadar :)

Ama Bence (Darer Ve Xnapede Hiç Oynamadım Xnapede Oyniyan Arkadşaım Var Ondan Biliyorum Ordada Mh Englliyen Bir Program Oldugunu) Wepla Şu Anda Darer Ve Xnapyi Saymazsak En İyisi

vOdkia
19/06/2011, 22:23
Xnape'te oynarken kimsede MH olmadığını bilmek çok güzel bi duygu. EU'da oynarken artık MH var mıdır yok mudur diye düşünmeyi bile bırakmıştım. Xnape yönetimi de çok iyi,, bi yandan bize uyuyorlar bi yandan kendi kafalarını yaşıyorlar. EU'daki gibi çoğu oyuncuyu hakir gören bi yönetim yok. EU'dayken biçok kişi OPlarla oyun atınca falan abi çekiyorlardı,, o derece. Bunun gibi çocukluklar falan çok. EU'da oynayanlar bilir :D

Botlardaki stats olayı bütün servere yansıyor,, her oyun score olarak geri dönüyor bize. Sıralama da var,, bence resetlenmeli o sıralama :D

Üstelik server botları saolsun hiç lag yok. Download kapalıyken 10ms'yi geçmedim hiç. Bu aralar bayağı sardı beni Xnape kısacası :D Serverin ilk kurulduğu zamanlarda da oynuyordum ama o zmnlar şu anki kadar bile oyuncu yoktu,, günde 1-2 oyuna denk gelebiliyordum sadece. Şu anki hali cidden ideal.

EU'daki çevremi de çekebilsem Xnape'e güzel olcak aslnda :D

Wepla'yı 2008den beri hiç denemedim,, denemeyi de pek düşünmüyorm,, EU ve Xnape idare ediyor şimdilik. Aynı şekilde Dotalicious Gaming ve Ranked Gaming Client'i de denemedim hiç.

Garena beni pek sarmadı,, bikaç oyun attım orada bikaç sene önce,, aşırı lag vardı bende. O zmndan beri girmedim hiç.

özet: Denediklerim arasında tüm özelliklerine göre baktığımda Xnape diyorum kısacası :D

Nighthawk
19/06/2011, 22:30
Bireysel oyunlar için DotAlicious Gaming > Ranked Gaming Client > Eurobattle.net > Garena = Battle.Net gibi bir sıralama yapabilirim. CW için Garena daha iyi. Wepla ve Xnape'te oynamadım.

vOdkia
19/06/2011, 22:32
Bireysel oyunlar için DotAlicious Gaming > Ranked Gaming Client > Eurobattle.net > Garena = Battle.Net gibi bir sıralama yapabilirim. CW için Garena daha iyi. Wepla ve Xnape'te oynamadım.

Niye Dotalicious,, hiç oynamadım orda. Extra özellikleri neler :D

Nighthawk
19/06/2011, 22:36
Niye Dotalicious,, hiç oynamadım orda. Extra özellikleri neler :D

Olayı tamamen botlara ve siteye bağlamışlar. Oyunlar farklı levellara ayrılmış, senin levelın tutmuyorsa giremiyorsun. Oyuna siteden giriyorsun, hepsi botlarla otomatik kuruluyor. Sitesinden alıntı:

Connection Protection: Our software can speak the GPS++ Protocol developed by Varlock, which lets you reconnect by just waiting as if you would lag!
Fast Hosting: we have state of the art technology: high end server in German, Swedish and US American hosting facilities. Our client software will do everything to get you the lowest ping possible.
Friendly Community: Our community is based on trust. We have friendly admins and the users are what matters to us! As long as you're friendly too, we will have a wonderful time together at DotAlicious!
Extreme Statistics: Using our complex hosting software, which is based on GHost++ from www.codelain.com, we are able to gather all informations about your play and calculate your skill. This way, you don't have to play in unbalanced games!
Ranking: We have a comprehensive list of players, ranked by their experience score, which is calculated by a complex formula that takes your enemies skill into account.
Tournaments and Clans: You can create a representation of your clan on our homepage, take part in tournaments and clan wars and bring your clan to the top of the list!
No leavers: Since we track every users play, we see exactly who's a leaver and who's not. You get one joker every hundred games. If you leave twice, you will automatically be punished. Also we forbid multiple accounts, but we're making it easy for you to reset your score anytime you want.
Comprehensive Games: Every player at DotAlicious Gaming can play games with people of their own skill. New players start at skill level 0 and can climb up the ladder, by winning, having proper behavior and not leaving games.

Volta
19/06/2011, 22:37
eb de oynuyorum fakat xnape bir süre deneme amaçlı oynamıştım ortam iyi mh durumlarıda iyi hiçbir oyunda mh olabilecek hareketlerle karışılaşmadım bu yönden xnape iyi fakat online kişi sayısı oldukça az benim için bu da kötü.Yani ben servera girdiğim an güzel seviyeli dozunda atarlı bir oyun için girerim bu yönden biraz eksik.Xnape biraz reklam yaparsa adam çekerse kesinlikle xnape tercihimdir.Eb nin kendilerini bir halt sanan adminleri ve tr kanalının aynı düzey modları beni ebden bezdirdi,mhlerde cabası.Neyse iyi forumlar elimizbağlı mecbur eb.

krAnk
17/10/2011, 02:19
Neredeyse bütün platformlarda oynadım ama ICCUP goremedım burada antı mh launcherlı bır platformdur cok kalıtelı oyuncularda var.
Neyse Wepla oynamadan once en iyi wepla diyordum herkes çok kalite diye övüyordu. Ama uye olduktan sonra WDC denen illet güya anti mhymiş inanmıyorum oynadıgım oyunlarda cok gördüm.Sonra sureklı guncellemeler arayuz programının verdiği sürekli hatalar Forum'a girememeler derken wepladan uzaklastım. Xnape oldugunu dusunuyorum orada oynayanların gayet guzel arkadas ortamları olusturdukları anti-mh oldugu ve kufursuz sevıyelı oldugunu soylediler ama nedense Server kapalı galiba ID aldım bır turlu baglanamadım MySQL hatası verıyor. Benım duyduklarıma gore xnapedır. ama Darer ve ICCUP'ta kalite bakımından cok üstün. EB gelince tamamen basit bir platform kaliteli oyuncularda gormedım hıc seviyesiz Sacma bir auto-ban sıstemı.
Garena gelınce mh önleyememiş olmaları hep - puan ile baslamalarını saglıyor seviyesizlik çok ayrıca oyunlarda 2kill veren dırek cıkıyor banned falanda yok host kafasına gore cıkıyor. RGC denemeyı dusunuyorum inş onda tutunurum.

Emusnica
17/10/2011, 11:06
Neredeyse bütün platformlarda oynadım ama ICCUP goremedım burada antı mh launcherlı bır platformdur cok kalıtelı oyuncularda var.
Neyse Wepla oynamadan once en iyi wepla diyordum herkes çok kalite diye övüyordu. Ama uye olduktan sonra WDC denen illet güya anti mhymiş inanmıyorum oynadıgım oyunlarda cok gördüm.Sonra sureklı guncellemeler arayuz programının verdiği sürekli hatalar Forum'a girememeler derken wepladan uzaklastım. Xnape oldugunu dusunuyorum orada oynayanların gayet guzel arkadas ortamları olusturdukları anti-mh oldugu ve kufursuz sevıyelı oldugunu soylediler ama nedense Server kapalı galiba ID aldım bır turlu baglanamadım MySQL hatası verıyor. Benım duyduklarıma gore xnapedır. ama Darer ve ICCUP'ta kalite bakımından cok üstün. EB gelince tamamen basit bir platform kaliteli oyuncularda gormedım hıc seviyesiz Sacma bir auto-ban sıstemı.
Garena gelınce mh önleyememiş olmaları hep - puan ile baslamalarını saglıyor seviyesizlik çok ayrıca oyunlarda 2kill veren dırek cıkıyor banned falanda yok host kafasına gore cıkıyor. RGC denemeyı dusunuyorum inş onda tutunurum.

Konu biraz güncelliğini yitirmiş durumda ama sana hitaben yazayım istedim. Xnape kapandı artık, server developeri başka projelerle meşgul. Server eleştirilerine kısmen katılıyorum. Özellikle xnape'ten ayrıldıktan sonra iccup ve darer'in sistemlerine bayıldım. 2side oldukça kaliteli oyuncular barındıran, sistemleri gelişmiş iyi serverlar.

Ama her başarılı server gibi yoğun saldırı alıyorlar, bu yüzden sıkıntıcı verici durumlar sık sık ortaya çıkıyor. Gerçi bunlar katlanılır şeyler lakin en büyük sıkıntı türk oyuncularla oynamıyor olmak, ingilizce konuşan kişilerle anlaşmak kolay ama diğer dilleri konuşan oyuncularla oynamak, botlarla oynamaktan farksız, ne onlar seni anlıyor ne sen onları :)

Tabi kendi arkadaş çevren varsa problemsiz bir biçimde rahatça takılabilirsin. Private serverlara her daim saygım var ama ziyadesiyle bıkkınlık gelmiş durumda :) o yüzden dota2 yi merakla bekliyorum, valve çatısında, orjinal serverda sıkıntısızca oyun oynamak istiyorum.

AnImated^PICS
17/10/2011, 13:49
Bireysel oyunlar için DotAlicious Gaming > Ranked Gaming Client > Eurobattle.net > Garena = Battle.Net gibi bir sıralama yapabilirim. CW için Garena daha iyi. Wepla ve Xnape'te oynamadım.DotAlicious Gamingte oynamadım nasıl bi yer fikrim yok ama heralde senin bu sıraladıgın gibi olması lazım cw konusunda RGC > ALL diyorum.

Whup_RS
17/10/2011, 14:15
DotAlicious Gamingte oynamadım nasıl bi yer fikrim yok ama heralde senin bu sıraladıgın gibi olması lazım cw konusunda RGC > ALL diyorum.

Vay ouz sen yaşıyor musun. Hangi serverde oynuyosun.

hylfnirr
24/10/2011, 11:50
Wepla'da MH ve küfür olayı bittiğinden beri oyunlardan iki kat fazla zevk alıyorum :)

D1e-_-
24/10/2011, 16:08
Bireysel oyunlar için DotAlicious Gaming > Ranked Gaming Client > Eurobattle.net > Garena = Battle.Net gibi bir sıralama yapabilirim. CW için Garena daha iyi. Wepla ve Xnape'te oynamadım.CW için eurobattle çok iyi . TD , ET , HZ gibi lagsız çok bot var 0 lag 0 delay oluyor . Private kuruluyor oyuna gereksiz kişler katılmıyor. Garenada ise save imkanı var. Eurobattle da hosttan kaynaklı problem olmuyor. Daha dorusu problem olmuyor. CW için Eurobattle en iyisi.

Wepla'da MH ve küfür olayı bittiğinden beri oyunlardan iki kat fazla zevk alıyorum :)
Oyuncular çok kötü. Harcadığın zamana deymez.

TauHunter
24/10/2011, 16:51
Garena dünyanın en iyi worldbest platformudur.MarQu1s (En iyi WorldBest Pileyır) bu platformda turkey dota room 10 serverinde oynamaktadır.Ayrıca chat loguylada inanılmaz bir oyun zevki verir.MH oranı tr10da %90 ve tr5 te %50 dir.Tanıdık oyunlarda %10dur.Leave oranı her serverda da %95 ve küfür oranı inci sözlükteki liseli atarlarından farksızdır.Şiddetle tavsiye ederim.

EDIT:Her serverda sakat playerlar bulmak mümkün(osman347,BalanarBaran,ChatlAQCHocUQiksDé).V e pro playerlarda bulmak mümkün (MarQu1s(İksdé),SlardarNuri,EowiElwind(abibuadamay yıldızlıheykırdikkat),Frostly,Frostly,ProHookFrost ly,HokagenFrostly,Frostlyiksd).

FroStly
24/10/2011, 16:59
Garena dünyanın en iyi worldbest platformudur.MarQu1s (En iyi WorldBest Pileyır) bu platformda turkey dota room 10 serverinde oynamaktadır.Ayrıca chat loguylada inanılmaz bir oyun zevki verir.MH oranı tr10da %90 ve tr5 te %50 dir.Tanıdık oyunlarda %10dur.Leave oranı her serverda da %95 ve küfür oranı inci sözlükteki liseli atarlarından farksızdır.Şiddetle tavsiye ederim.

EDIT:Her serverda sakat playerlar bulmak mümkün(osman347,BalanarBaran,ChatlAQCHocUQiksDé).V e pro playerlarda bulmak mümkün (MarQu1s(İksdé),SlardarNuri,EowiElwind(abibuadamay yıldızlıheykırdikkat),Frostly,Frostly,ProHookFrost ly,HokagenFrostly,Frostlyiksd).

ggc'de oynamıyorum artık -.-

TauHunter
24/10/2011, 17:02
ggc'de oynamıyorum artık -.-

Kalbimizde yaşatıyoruz. <3

Frozzer
24/10/2011, 18:39
Eurobattle.net tabiki :) Oyun nick Frozzer

LosTR
08/11/2011, 13:31
bende iccupdayım

D1e-_-
08/11/2011, 16:30
YEniden yapılsa bu anket rgc veririm.

SoOoO
02/06/2012, 16:30
weplaes gercekten cok guzel ılk baslarda noob gamelerde zevk almayabılırsınız cocuklarla dolu oldugundan ama ılerleyen zamanalrda belırlı bi ratingden sonra saglam bir oyun atabılırısnız

Berkantk
02/06/2012, 17:08
Şuan weplada oynuyorum ama sırf arkadaşlarla oynamak için oynuyorum. 2.5k+ 3k+ oyunlara giriyorum ve hala ezebilen çıkmadı :S Sırf daha yüksekti oyunları görmek için rat kasıcam. Acaba hiç oyuncu var mı diye
Weplada ortalama olarak kill ortalaması 6 deah 9-10 creep 50-70 arası. Bence oyuncu açısından rezil bir sunucu

Ahmet"FranJose"ÇOLAK
02/06/2012, 18:19
weplanın oyuncu kalitesi düşük.

Oldskull
02/06/2012, 18:30
İyi platform yoktur iyi oyuncu vardır

garena mh den oynanmaz weplada her oyun bi mort bi r2 olur salak oyunclar vardır eurobattle da adam mh den utanmıyo bile :D

Badsoul
02/06/2012, 19:27
onu bunu bilmem de eurobattle da türkler kendilerini aştı mh den oynanmıyor -_-

KsK_Raist
13/07/2012, 10:04
Wes League akar :)

Nyhuf
14/07/2012, 01:09
Sıralama ve özetle yorumlayacak olursak:

1-) WeplaES
2-) Garena

1-) WeplaES'in en sevdiğim yanı; RATİNG sistemi. Bu sistem sayesinde:
YENİ - ORTA - PRO diye üçe ayırmış oyun tiplerini.
WeplaES şu sıralar admin bakımından ölü durumda. Hiç kimse ilgilenmiyor ve küfürler yağdırıyorlar. Kanalda milliyetçilik, ALLAH inkarcıları boy gösteriyor :S Gerçekten şu an bu durumuna üzüldüm...
2-) Garena daha çok FriendShip'e hitap eden bi server haline geldi. Mesela en basitinden Room5'te FriendGaming'ler oluyor. O tür bir ortamı yakaladığınız zaman en iyi oyunları oynarsınız. Onun dışında FUN mapleriyle de ünlüdür. Fazlaca Fun map oyunucus var.

NOT: Bu iki server haricinde eurobattle'da oynamışlığım vardı bi kaç YY(Yüzyıl) önce bıraktığımdan dolayı listeye dahil etmek gelmedi içimden.

KONYALIYOBAZ
14/07/2012, 01:17
Sıralama ve özetle yorumlayacak olursak:
1-) WeplaES'in en sevdiğim yanı; RATİNG sistemi. Bu sistem sayesinde:
YENİ - ORTA - PRO diye üçe ayırmış oyun tiplerini.

Oyunu iyi bilmeme rağmen nooblarla oynamak zorunda olduğum için başlayıp aynı gün bıraktığım server.

Nyhuf
14/07/2012, 01:44
Oyunu iyi bilmeme rağmen nooblarla oynamak zorunda olduğum için başlayıp aynı gün bıraktığım server.

Wepla üyelik alımını açtıktan sonra "BETA CHRCTR" diye yeni bi uygulama getirdi.
Bu uygulamada BETA'dan çıkman için yapman gerekenler:
-10 Oyunun 7'sini kazanmak.
-355 dakika oyunda zaman geçirmek. ( Sadece oynadığın süre işler. )

Bunları tam olarak yerine getirdikten sonra; rat düzene girer ve normal üye olarak wepla'da oyunlara dahil olursun.
1500 Rat'la başladığın için ne olursa olsun 20-30 oyun daha NOOB oyunlarda takılman gerekcek.

Axé Capoeira
14/07/2012, 09:33
oda değilde konu bir anda nasıl hortlamış böyle :D Ayrıca en iyi platform bana göre dotalicius ne kadar dota 1 oynamasam da artık yeni gelen level sistemi güzel olmuş ve çok kaliteli oyuncular var en sevdiğim tarafıda türk çok az :D

Vulcan
14/07/2012, 14:40
GERÇEKTEN mh açılmayan bir platform varmı ?

D1e-_-
14/07/2012, 15:21
@Vulcan
Wepla %90 ını, RGC ve Eurobattle zayıf mhleri, WESDotALeague yi bilmiyorumda programı kendileri yazmış engelliyor dedi bana raist

AmranJ
14/07/2012, 21:42
Eurobattle'ın gproxy olayı cok büyük bir artısı özellikle benm gibi interneti sürekli kesilen arkadaşlar için ama mh sorunu %100 çözülebilmiş değil.TD ile beraber mhlerin biraz daha azaldığını düşünüyorum ya da kullanıcılar daha da profesyonelleşmeye başladı :D

Weplada ise proxy yerine leave yüzdesi var belli oranı aşınca oyun otomatik olarak leaver kabul edip sizi kurulu oyunlardan atıyor (tabii bunu devredısı bırakmak için özel komutlar var) ve bence en büyük eksilerinden eurobattleda başlayıp sonradan weplaya geçen oyuncular başlangıç seviye oyuncularla beraber oynaması yani herhangi bir seçiciliğiniz yok malesef. Ancak mh konusunda çok titizler wdc programı mh açan oyuncuyu otomatik tespit ediyor ve wdcyi kapattıktan sonra oto-banlıyor :)

Yine de benim favori olarak gösteridiğim server (zaten dotaya orada devam etmekteyim) eurobattle

Gokotas
15/07/2012, 12:17
GERÇEKTEN mh açılmayan bir platform varmı ?

yok wepla denedim orada da mh var hatta birkaç gecedir oyun atıyorum gerçekten mh akıyor..

napstar
15/07/2012, 13:41
Mazlumun yanındayım ben. :/

Berkantk
15/07/2012, 14:21
Weplada arkadaşım mh açtı. oynadı da ama 1 gün sonra o ve o gün cafede wepladan dota oynayan herkes banlandı. Oynayabiliyorsun ama en fazla çıkana kadar :/