PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tüm zamanların en iyisi

sthilep9
05/01/2010, 14:15
Tüm zamanların en iyi dota playeri olarak kabul edilen Vigoss sizlerle

cazO-ZdSoMY

CitizenOfTheNight
05/01/2010, 16:55
En iyi vigoss mu... Ehe ehe...

MetoLeto
05/01/2010, 17:48
Tamam çok iyi oynuyor helal ama en iyisi de değil abartmayalım..

sthilep9
05/01/2010, 18:37
=) En iyisi benim yorumum değil.Bakın size söyle acıklayım ESWC WCG ESL gibi ödül miktarları çok yüksek olan dünya ligleri,turnuvaları olur.Bu organizasyonlarda yer alan oyuncular çok ileri derecede profesyonel oyunculardır.Vigoss'lu Virtus.Pro olsun Loda'lı SK-gaming olsun veya MYM olsun, bu takımlar böyle organizasyonlarda yer alan dünyanın en iyi takımlarıdır.Bu takımları destekleyen Adidas,intel,acer gibi güçlü firmalar var.Bu takımlar yada firmaların desteği veya turnuvalar yalnızca dota için geçerli değil Counter Strike olsun Fifa olsun değişik oyunlar içinde geçerli bu.Bazı ülkelerde fedarasyonlar bile var.Bir oyuncunun bu organizasyonların birinden aldıgı kişisel bir ödülün kendisine getirdiği parayı duysanız dudağınız ucuklar.Milyon dolarlardan bahsediyorum ama siz bu konularda bu kadar cahil olursanız elbetteki böyle organizasyonlara bir türk takımı katılamaz,herhangi bir firma destek cıkmaz.Bilinclenin biraz.

Dalga mı geçiyorsun?

crackmstr
06/01/2010, 00:59
milyon dolarlarmı? kim kaybetmiste bunlar bulsun o kadar parayı bu adamların takım olarak turnuvadan kazandıkları paralar senelik en fazla 15000 dolar falan bide bunlara sponsor falan ekle en fazla 30000 bin dolar olsun bunuda takıma bölersen ellerine bi b.k gecmiyo yani o kadar para kazansalar vigoss su bu inactive kalmazdı heralde egitimleri icin. milyon dolar ne :D...vigoss virtus.pro zamanındaki replaylerine bakarsanız neden en iyi oyuncu dendigini görürsünüz

MetoLeto
06/01/2010, 01:41
Biraz araştırdım videolarına falan baktım da haklıymışsınız. En iyi DotA player olarak geçiyor heryerde. Ödülleri falan mı var? Vigoss hakkında pek bilgim yokda.

sthilep9
06/01/2010, 09:25
milyon dolarlarmı? kim kaybetmiste bunlar bulsun o kadar parayı bu adamların takım olarak turnuvadan kazandıkları paralar senelik en fazla 15000 dolar falan bide bunlara sponsor falan ekle en fazla 30000 bin dolar olsun bunuda takıma bölersen ellerine bi b.k gecmiyo yani o kadar para kazansalar vigoss su bu inactive kalmazdı heralde egitimleri icin. milyon dolar ne :D...vigoss virtus.pro zamanındaki replaylerine bakarsanız neden en iyi oyuncu dendigini görürsünüz

İlerleme yok insanlarımızda =)

Tr_Ulq
06/01/2010, 10:31
Vigosss su an en büyük düşüşü yaşayan player. Takım kurdu asya liglerinde ezilmekten ezilmeye kostu. Kendi yorumumla da "nazar" değmiş bi player. V-GOD dan V-noob a düsmek koymustur :D

CitizenOfTheNight
06/01/2010, 18:43
=) En iyisi benim yorumum değil.Bakın size söyle acıklayım ESWC WCG ESL gibi ödül miktarları çok yüksek olan dünya ligleri,turnuvaları olur.Bu organizasyonlarda yer alan oyuncular çok ileri derecede profesyonel oyunculardır.Vigoss'lu Virtus.Pro olsun Loda'lı SK-gaming olsun veya MYM olsun, bu takımlar böyle organizasyonlarda yer alan dünyanın en iyi takımlarıdır.Bu takımları destekleyen Adidas,intel,acer gibi güçlü firmalar var.Bu takımlar yada firmaların desteği veya turnuvalar yalnızca dota için geçerli değil Counter Strike olsun Fifa olsun değişik oyunlar içinde geçerli bu.Bazı ülkelerde fedarasyonlar bile var.Bir oyuncunun bu organizasyonların birinden aldıgı kişisel bir ödülün kendisine getirdiği parayı duysanız dudağınız ucuklar.Milyon dolarlardan bahsediyorum ama siz bu konularda bu kadar cahil olursanız elbetteki böyle organizasyonlara bir türk takımı katılamaz,herhangi bir firma destek cıkmaz.Bilinclenin biraz.

virtus mu kalmış SK mi kalmış :)) ben her gün dota aleminde neler olmuş bitmiş takip ediyorum. Hangi takım birinci olmuş çoğunu da bilirim .Bilmeden konuşma en iyi player diye bir kıyaslama da kesinlikle yapılamaz. Ayrıca asya dotası avrupa dotasını katlar buruşturur çöpe atar bunun en iyi örneğide 09SMM bütün avrupa takımları mal oldu. vigoss orada olsa hiçbirşeyi değiştiremezdi. haa bana göre en iyi oyundu bybdir.

anglus34
29/01/2010, 14:31
bencede en iyisi super :)

MrCekirge
29/01/2010, 14:47
Zamanının en iyisi olduğunu düşünüyorum :)

ytkn
29/01/2010, 16:25
bende beyaz bi ekran geliyo, nasıl izleyebilirim??

KsK_mexican
29/01/2010, 16:53
Vigossun gelmiş geçmiş en iyi oyunculardan biri olduğu tartışılmazdır fakat en iyi oyuncu demek biraz görecelidir...

kaldıki virtus.pro , sk-gaming , ks.int , mym , fnatic.msi ve son olarakta blight.int imba kadrolar oluşturdular. Hepsininde çok üst düzey playerları vardı gerek loda gerek vigoss gerek lightofheaven , merlini kuroky fear hexor vs vs gibi en iyi yakıştırması yapılabilecek playerlar gördük... Vigoss ta bence bunların arasına girebilecek enüst düzey playerlardan biri.

asya dotasının avrupa dotasına olan üstünlügü konusuna gelirsek ; kanımca eger blight.int lan eventlere katılırsa herkes ztn üstünlüğün kimde oldugunu görecek.asyalıların 1 turnuva kazanması onların üstün oldugunu göstermiyor bence.
(yunanistan ve danimarkada futbolda avrupa şampiyonu oldular ama hiçbirzaman bi almanya , italya veya ingiltere klasında olamazlar)

CitizenOfTheNight
29/01/2010, 22:16
Vigossun gelmiş geçmiş en iyi oyunculardan biri olduğu tartışılmazdır fakat en iyi oyuncu demek biraz görecelidir...

kaldıki virtus.pro , sk-gaming , ks.int , mym , fnatic.msi ve son olarakta blight.int imba kadrolar oluşturdular. Hepsininde çok üst düzey playerları vardı gerek loda gerek vigoss gerek lightofheaven , merlini kuroky fear hexor vs vs gibi en iyi yakıştırması yapılabilecek playerlar gördük... Vigoss ta bence bunların arasına girebilecek enüst düzey playerlardan biri.

asya dotasının avrupa dotasına olan üstünlügü konusuna gelirsek ; kanımca eger blight.int lan eventlere katılırsa herkes ztn üstünlüğün kimde oldugunu görecek.asyalıların 1 turnuva kazanması onların üstün oldugunu göstermiyor bence.
(yunanistan ve danimarkada futbolda avrupa şampiyonu oldular ama hiçbirzaman bi almanya , italya veya ingiltere klasında olamazlar)

Eu'nun en iyileri bile bir araya gelse CH'yi Kingsurf'u CD'yi yenemezler. ( diye düşünüyorum )

katomekzx
30/01/2010, 13:08
Vigoss'un mh kullandığı ortaya çıktı ayrıca gelmiş geçmiş en iyi oyuncu falan da degil. Bi de milyondolarlar kazanıyo demis ya :DDDDDDD oha koptum ya :DDDDDDDDDDDD

[UnderqRound.]
01/02/2010, 00:41
Ya gawurlara ozencenıze bızım turk genclerıne bakın ya bu adama pro bıle denmez bu replaya bakarsak :P

Ryogo
01/02/2010, 12:11
film yüklü değil diyor her videoda nedenini bilen yardım edebilirmi

MrCekirge
01/02/2010, 17:52
Vigoss'un mh kullandığı ortaya çıktı ayrıca gelmiş geçmiş en iyi oyuncu falan da degil. Bi de milyondolarlar kazanıyo demis ya :DDDDDDD oha koptum ya :DDDDDDDDDDDD

Hiç kontrol edilmiyor dimi bu adamlar turnuvalarda? öyle salıyorlar takılıyor millet mh falan hiç bakılmıyor pcyide sırtına takıp evden getiriyor içinde hack dolu töbe yarabbim ya senin trapemsohardproxxzumzum31 oyununa benzemez bu arkadaşım para dönüyor kimsede hile yapan birine para vermek istemez !

katomekzx
01/02/2010, 21:30
Hiç kontrol edilmiyor dimi bu adamlar turnuvalarda? öyle salıyorlar takılıyor millet mh falan hiç bakılmıyor pcyide sırtına takıp evden getiriyor içinde hack dolu töbe yarabbim ya senin trapemsohardproxxzumzum31 oyununa benzemez bu arkadaşım para dönüyor kimsede hile yapan birine para vermek istemez !

Landa yapmamıstır herelde sgdfs Gosu gamersta okudum bunu adam inhouse maclarında kullanmıs olablir mesela ayrıca bi gün oyun atalım alayım façanı asagı

Realist
02/02/2010, 18:42
katomekzx gibiler hep var arkadaslar. Onlar oyunumuzda ezildikten sonra quit atıp pc basında gülme krizine giren kisiler. Onlar oyunu yenı ogrenmelerıne karsın her önüne gelene '' gel ulan vs gel ezik herif gel ezeyim seni '' diyen kisiler.Onlar kendini kanıtlamıs oyunculara komik bile denmiyecek rezil suclar atıp kendilerine forum ortamında muhattap arayan kisiler.Onlar herkesin oyunu kendileri gibi pc basında pub, parasız acınacak bir halde oynadıgını sanan kisiler.Onlar biz lanede farmlarken '' creeplere ks atma ulan sövücem artık '' diyen kisiler.Onlar ezildikleri her oyunda her combatta all chatten '' kapa ulan mh yi '' diyen kisiler.Peki bu kisilerin bir oyuncunun en iyi kisisel performans ödülü olarak 2 milyondolar aldıgını zekaları kabullenirmi? Elbetteki hayır =) Sana Public gamelerinde basarılar arkadasım gönlünce eglen =)
Videoyu göremiyenler için ;
http://www.youtube.com/watch?v=cazO-ZdSoMY
İyi seyirler.

goktr001
02/02/2010, 18:54
bu konunun tadı kaçtı şeker atalım :D

break4love
02/02/2010, 18:54
katomekzx gibiler hep var arkadaslar. Onlar oyunumuzda ezildikten sonra quit atıp pc basında gülme krizine giren kisiler. Onlar oyunu yenı ogrenmelerıne karsın her önüne gelene '' gel ulan vs gel ezik herif gel ezeyim seni '' diyen kisiler.Onlar kendini kanıtlamıs oyunculara komik bile denmiyecek rezil suclar atıp kendilerine forum ortamında muhattap arayan kisiler.Onlar herkesin oyunu kendileri gibi pc basında pub, parasız acınacak bir halde oynadıgını sanan kisiler.Onlar biz lanede farmlarken '' creeplere ks atma ulan sövücem artık '' diyen kisiler.Onlar ezildikleri her oyunda her combatta all chatten '' kapa ulan mh yi '' diyen kisiler.

Onlar buradalar ..

crackmstr
02/02/2010, 21:44
dota oynuyan oyuncuların bu miktarı kazanması mümkün değil bu miktarı kazanan oyuncular 3 4 ü gecmez ve sc oyuncuları

CitizenOfTheNight
02/02/2010, 21:49
katomekzx gibiler hep var arkadaslar. Onlar oyunumuzda ezildikten sonra quit atıp pc basında gülme krizine giren kisiler. Onlar oyunu yenı ogrenmelerıne karsın her önüne gelene '' gel ulan vs gel ezik herif gel ezeyim seni '' diyen kisiler.Onlar kendini kanıtlamıs oyunculara komik bile denmiyecek rezil suclar atıp kendilerine forum ortamında muhattap arayan kisiler.Onlar herkesin oyunu kendileri gibi pc basında pub, parasız acınacak bir halde oynadıgını sanan kisiler.Onlar biz lanede farmlarken '' creeplere ks atma ulan sövücem artık '' diyen kisiler.Onlar ezildikleri her oyunda her combatta all chatten '' kapa ulan mh yi '' diyen kisiler.Peki bu kisilerin bir oyuncunun en iyi kisisel performans ödülü olarak 2 milyondolar aldıgını zekaları kabullenirmi? Elbetteki hayır =) Sana Public gamelerinde basarılar arkadasım gönlünce eglen =)
İyi seyirler.

Haydi, Gidin ve böyle bir noobu daha ezin !

katomekzx
02/02/2010, 21:50
İyi seyirler.

Realist nesın la sen sdkgjsaghfksdh Gel bi v5 atalım dk20de ne bahane bulcagını merak ediyorum ağposkfsd vs falan da atmam hicbisiyin belli olmayacagını senden cok daha iyi biliyorum. Tekrar soyluyorum bu kadar kendınden emınsen v5 bi oyunda sana memnuniyetle haddini bildirirler !

[91]JoKeR.TR
05/02/2010, 18:19
arkadaşlar bence de en iyisi vigoss adam hem dünyada da en iyi seçildibi ara adı hileye fln karıştı da sonuc negatif cıktı yani adam süperrrrrrrrrrrr

Hollowkoray
09/02/2010, 05:55
Ya boş yere tartışmayın göreceli bir kavram en iyi kavramı..Çünkü dota bir takım oyunu ve takımda iş olmadıktan sonra ne vigoss ne başkası tek başına takımını kurtaramaz..

Vigoss zamanında en çok saygı duyulan ve en çok beğeniyle izlenen , dota oynarken ki hareketleri ve zekasına hayran olunan bir oyuncuydu..Benimde bi kaç ay önce vigoss la oyun atmışlığım oldu hatta ursasına karşı phantom lancer la dövmüştüm bunu :))

Ama virtus.pro zamanlarında ki vigoss efsanedir , döneminin en iyisi kabul edilir hatta ks'int maçıydı sanırım potm oynamıştı vigoss replayden aklımda kaldığı kadarıyla 1 tane fail hareketi olmamıştı oyun boyunca(1 leap boşa basmadı yada 1 stun kaçırmadı ), ancak dota şu an bireysellikten tamamen çıktı ve sürekli takımlar birbirlerini yeniyor , şu an kıyaslama yapıcaksanız takım olarak yapmak en mantıklısı..

vigoss , lightofheaven , loda , hexor , puppey , kuroky hepsi aşağı yukarı aynı kalitede oyuncular zaten ama önemli olan takım unutmayın bunu !!!!

Ayrıca bireysel olarak bence şu sıralar benim beğendiğim oyuncu da Yamateh :)

AQality
09/02/2010, 13:41
şu yamateh'i izlemem gerek çok adı geçiyor bu aralar

nevermore92
09/02/2010, 17:04
yamatehi izlemek gerçekten keyifli tavsiye ederim ;)

Realist
12/02/2010, 23:05
Ya boş yere tartışmayın göreceli bir kavram en iyi kavramı..Çünkü dota bir takım oyunu ve takımda iş olmadıktan sonra ne vigoss ne başkası tek başına takımını kurtaramaz..

Vigoss zamanında en çok saygı duyulan ve en çok beğeniyle izlenen , dota oynarken ki hareketleri ve zekasına hayran olunan bir oyuncuydu..Benimde bi kaç ay önce vigoss la oyun atmışlığım oldu hatta ursasına karşı phantom lancer la dövmüştüm bunu :))

Ama virtus.pro zamanlarında ki vigoss efsanedir , döneminin en iyisi kabul edilir hatta ks'int maçıydı sanırım potm oynamıştı vigoss replayden aklımda kaldığı kadarıyla 1 tane fail hareketi olmamıştı oyun boyunca(1 leap boşa basmadı yada 1 stun kaçırmadı ), ancak dota şu an bireysellikten tamamen çıktı ve sürekli takımlar birbirlerini yeniyor , şu an kıyaslama yapıcaksanız takım olarak yapmak en mantıklısı..

vigoss , lightofheaven , loda , hexor , puppey , kuroky hepsi aşağı yukarı aynı kalitede oyuncular zaten ama önemli olan takım unutmayın bunu !!!!

'' ursasına karşı phantom lancerla dövmüştüm bunu '' sanırsam iğrenç bir espiriden ibaret bu ?

Hollowkoray
13/02/2010, 02:27
'' ursasına karşı phantom lancerla dövmüştüm bunu '' sanırsam iğrenç bir espiriden ibaret bu ?

Yoo gayet oyun attım vigoss la karşı takımlarda oyunu biz kazandık onun imba ursasına karşı benim imba pl ım =) replayi silmedilerse atarım pm at mail adresini..

ElfenDoria
13/02/2010, 04:11

Ya koray attığın nutuğa çakayım çok izliyormuş gibi replay :D jksdf hexor ne alaka lan çocuk o daha kuroky de çocuk.
Vigos tanrıdır.Kuro onu izleyerek büyüdü olm.

BopRO~LM
13/02/2010, 04:13
Ayrıca bireysel olarak bence şu sıralar benim beğendiğim oyuncu da hollowkoray :)

Hollowkoray
13/02/2010, 05:31
Eskiden bende dota oynamıyordum eray ona bakarsan vigoss dediniz tanrı dediniz girdim havuzunu patlattım ;)

Lm hocamızdı onu izleyerek büyüdük bak şu an ne durumdayız =)) yani eskiyi geçicen artık önüne bakıcan bu işlerde :)

Realist
04/03/2010, 21:48
Adam vigossu bile ezmiş ya adam king. Kuroky muroky hepsi senden sonra gelir hollow sen 1 numarasın. Ks int yakında hollowu transfer ederse şaşırmayın.Bu arada replayı buraya koy herkes izlesin.Loda yametah, jolie, fear, merlini bi arada bunları ez gönlümüzün kralısın.

Hollowkoray
05/03/2010, 03:44
İşte siz yarım akıllıların bu postlardan anladığı şey bu.."Not enough brain" Ben kingim avrupadakilerin en iyisiyim demiyorum , türkiye'de ki oyuncuların hepsi noob diyorum..Oyunun mantalitesi 5v5 üzerine kurulu yani vigoss'un yanına 4 tane iyi diye bilinen türk oyuncusu ver , avrupa'da 1 takım yenemezler..Nitekim eu odalarında attığım Ks'vigoss.ru 'nun hostladığı oyun var adam tek basına lane den godlike cıktı 25 dk bende free farmladım ve oyunu kazandık , işin şakasındayım zaten ben vigoss'tan iyiyim de demiyorum , tanıyosan az çok anlarsın..

Yani tek kişiyle dota kazanılmaz , tr room oyunlarında benim de var 2-9 , 0-15 oynadıgım oyunlar millet sanıyo ki tek başına oyun alıcaksın öyle bi dünya yok..

O zaman 2-3 hafta sonra rus milli takımıyla oynuyacağımız cm storm turnuvası replayini izlersiniz yada stream edilirse haber veririm o sıra izlersin..

Bak bakalım azenler , pgg ler , blowyourbrain ler , black santa lar ne yapıyolarmış :)

Gea
05/03/2010, 07:00
koray virtus.pro ks.int macının replayine nerden indirebilirm (gerçi patch gerekir simdi ona)

kaanbey
06/04/2010, 21:03
razorr en iyisin bnce

Neveraeh
06/04/2010, 21:54
razorr en iyisin bnce

asdasdasdas öldüm bu yorumdan sonra

ejdercik
14/05/2010, 23:29
türkiyede oynuyanlar genelde kendilerini çok bişiy zannedip dier insanlara emir yağdıranlardır geçen gün garenada oynuyorum lucifer'ı almış adam daha oyunun 10. dksinde öldü onu kesen adamda bnim olduum koridordan gelidii için adam bana kızıyo neden kastırdın böyle diye ?? sizce böle bir oynun zevki çıkarmı bu ve bunun gibiler çok war ağızlarında hep bi küfür ve küçümseme oyüzden türk roomlara artık fazla girmiyorum

sayko99
15/05/2010, 18:55
küfüre ben de karşıyım ama bazen öle oyuncular oluyor ki karşısındakini kastırmış ve oyunun kaybedildiği belli gibi oluyor o zaman bende deli oluyorum. örneğin ursa ,blood vs. gibi herolar

N0tka
15/05/2010, 21:11
Az önce yanımda bi dark seer vardı adam gitmis vacum kasmamıs 2. 3. gitmiş ve sonunda açtı vacum'u ve boşa salladı onuda gelde sövme :/

D4ntes_Revenge
16/05/2010, 18:22
türkiyede oynuyanlar genelde kendilerini çok bişiy zannedip dier insanlara emir yağdıranlardır geçen gün garenada oynuyorum lucifer'ı almış adam daha oyunun 10. dksinde öldü onu kesen adamda bnim olduum koridordan gelidii için adam bana kızıyo neden kastırdın böyle diye ?? sizce böle bir oynun zevki çıkarmı bu ve bunun gibiler çok war ağızlarında hep bi küfür ve küçümseme oyüzden türk roomlara artık fazla girmiyorum

ne alaka tr roomları oyleymis yabancı özentisi.eu roomları da aynı

N0tka
16/05/2010, 20:30
Yabancılarla oyna onlarda kızıyo ama anlamıyosun :D