PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : The Butterfly

AyKuT06
22/01/2010, 23:56
http://www.dota.org.ua/files/icons/recipes/64x64/Butterfly.gif
The Butterfly:Toplam ücret:6000
Gerekenler:http://www.dota.org.ua/files/icons/items/64x64/Eaglehorn.gifhttp://www.dotaas.com/images/item/qs.gifhttp://www.dotastrategy.com/images/item/talismanofevasion-blue
Sırasıyla:Eaglehorn(3300)+25 agilitiy,Quarterstaff(900)+10 damage ve +10 attack speed,Talisman of Evasion(1800)+%25 evasion
Özellikleri:+30 Agilitiy,+30 Damage,+%30 Evasion,+30 attackspeed...
Hangi herolara yapılır:Bu item her agilitiy herosunun baş itemidir.Tüm agilitiy herolarına terrettütsüz kasabileceğiniz bir item bayıldığınız 6k paranın hakkını veren bir item.
Benim hero agilitiy ama attack sytlesi melee diyenler olursa onlarada terettütsüz kasılır.
Uzunca::dsni::mrid::dran::spec:
:broo::twar::obli::neth::bfle::potm:
:bloo::nass::razor::veno::vs::amag::sass:
Örnek olarak bunlar :D

Neveraeh
23/01/2010, 00:18
Tiny'ede kasılır :D

AyKuT06
23/01/2010, 00:20
Ne alaka? :D

Neveraeh
23/01/2010, 01:25
Gerek atak gerek as gerek evasion

Mutttaqi
27/01/2010, 19:42
Tiny'ede kasılır :D

Tiny'e ne alaka 6k ona vereceğime bi asso çıkarım daha makbul olur

(V) For Vendetta
27/01/2010, 19:59
Sayın Mutttaqi;

oyuna yeni başladığınız ve hala noob dönemini geçemediğiniz mesajlarınızdan belli oluyor.

Tiny'e Butterfly'ın sebebi verdiği evasion'dur(Miss şansı) pasif skill ile birleşince tiny'e çok güzel bir dokunulmazlık sağlar.

Yani rakip her vurduğunda miss olması,yada miss olmasa bile stun yemesi büyük bir olasılık olur.Attack speed cabası.

Lütfen biraz düşünün öyle yorum yapın ezberdeki buildinize uymadığı için değil...

MetoLeto
27/01/2010, 20:19
Tiny'e de kasılır çokda güzel gider biraz düşünün öyle yorum yapın (V) For Vendetta'nın da dediği gibi..

Ordaki Pugna'yı anlamadım yanlız?

(V) For Vendetta
27/01/2010, 20:22
Evet Pugna'yı bende yeni gördüm düzeltilirse iyi olur.

katomekzx
11/02/2010, 13:35
Sayın Mutttaqi;

oyuna yeni başladığınız ve hala noob dönemini geçemediğiniz mesajlarınızdan belli oluyor.

Tiny'e Butterfly'ın sebebi verdiği evasion'dur(Miss şansı) pasif skill ile birleşince tiny'e çok güzel bir dokunulmazlık sağlar.

Yani rakip her vurduğunda miss olması,yada miss olmasa bile stun yemesi büyük bir olasılık olur.Attack speed cabası.

Lütfen biraz düşünün öyle yorum yapın ezberdeki buildinize uymadığı için değil...

İnsanlara noob diyecegine kendine bak ya tinye fly kasılır demissin daha buyuk noobluk varmı

Doctor
11/02/2010, 15:06
Yanlış bir item seçimiyle noob olunulmaz.

Ayrıca tinye fly kasılabilir,çoğu zaman uygun bir item tercihidir.

Asdfcizxc
11/02/2010, 15:15
Tiny ye gayet te fly kasılabilir ama assault dan sonra..

CitizenOfTheNight
11/02/2010, 15:53
İnsanlara noob diyecegine kendine bak ya tinye fly kasılır demissin daha buyuk noobluk varmı

Burada birilerine laf yetiştireceğine git azıcık oyunu öğren lütfen yahu...

(V) For Vendetta
11/02/2010, 16:16

Neden her forumda benimle uğraşma isteği hormonu salgılıyorsun?

http://trdota.com/forums/showthread.php?p=81917#post81917

sahara
28/02/2010, 18:02
Gercekten de agı herolarının hepsıne gıder...

yigit87
09/04/2010, 18:04
ursaya kasmak zarar ziyandan öteye gitmez oyundaki en zahmetli birkaç iteminden birisi tiny e butter kasarsan tadından yenmez

DeppeR
09/04/2010, 19:22
Vengeye ve NerubAssasine kasılmaz.

Legandry_fire
09/04/2010, 20:46
tiny fly çok güzel oluyor ama ilk assult çıkılması daha iyi oluyor sonra fly akar:D

katomekzx
09/04/2010, 20:53
tiny fly çok güzel oluyor ama ilk assult çıkılması daha iyi oluyor sonra fly akar:D

Tinye assault fly gibi sacma itemlerle yeni baslayanların aklını karıstırmayın lutfen

fanded
09/04/2010, 22:47
dps kasılacak son hero sadece damage var die fly assault saçma.

BraveHeart
11/04/2010, 12:39
Tinye assault fly gibi sacma itemlerle yeni baslayanların aklını karıstırmayın lutfen
:D koptum ya flya sacma dedin anladıkda assaultun neresi sacma? bişeyi merak ediyorum acaba sen tinye assault kasmayıp ne kasıorsun?:D bu arada fly tinye gercekden cok güzel oluor tinynin ihtiyacı oldugu sey as ve armor fly cok iyi as verior armor vermior ama evasion verior yani fly tinye cok güzel gider denemeden yorum yazma

ilhan
11/04/2010, 12:51
tiny build dager botıl nul null dagon 5 shiva...

katomekzx
11/04/2010, 17:59
:D koptum ya flya sacma dedin anladıkda assaultun neresi sacma? bişeyi merak ediyorum acaba sen tinye assault kasmayıp ne kasıorsun?:D bu arada fly tinye gercekden cok güzel oluor tinynin ihtiyacı oldugu sey as ve armor fly cok iyi as verior armor vermior ama evasion verior yani fly tinye cok güzel gider denemeden yorum yazma

pt vg fury fury kasıyorum ama bi kere yapabildim bunu cok guzel oluyo genelde pt kasıyorum sonra vg bitmeden oyun bitiyo zaten

BraveHeart
11/04/2010, 19:21
pt vg fury fury kasıyorum ama bi kere yapabildim bunu cok guzel oluyo genelde pt kasıyorum sonra vg bitmeden oyun bitiyo zaten
bu mesajı ilk okuduğumda benimle dalga gaçion sandım ama herhangi bir gülümse ifadesi felan bulamayınca ciddi olduğunu anladım.bence senin item build cok yanlıs helede 2 tane fury.tinye bir tane bile fury cıkılmamalı çünkü tinynin ultisi sayesinde itemsiz oda inanılmaz bi atagı oluyor fury cıkmak gereksiz bu yüzden farm yapmak icinmi kasıorsun dicem onun yerine furye verecegin parayla arcane ring yaparsın stun + toss bütün crepler ölüyor .vgyi de neden çıkdığını daha anlayamadım :D benim item buildim şöyle:

-pt(int)strde olabilir ama gelenelde int yaparım
-arcane ring
-dagger
-assault
-oyun bitmediyse fly.flyı cıkma nedenlerimide anlatmısdım zaten

Asdfcizxc
11/04/2010, 20:03
bu mesajı ilk okuduğumda benimle dalga gaçion sandım ama herhangi bir gülümse ifadesi felan bulamayınca ciddi olduğunu anladım.bence senin item build cok yanlıs helede 2 tane fury.tinye bir tane bile fury cıkılmamalı çünkü tinynin ultisi sayesinde itemsiz oda inanılmaz bi atagı oluyor fury cıkmak gereksiz bu yüzden farm yapmak icinmi kasıorsun dicem onun yerine furye verecegin parayla arcane ring yaparsın stun + toss bütün crepler ölüyor .vgyi de neden çıkdığını daha anlayamadım :D benim item buildim şöyle:

-arcane ring
-dagger
-assault

kato cok ezme sakın

Neveraeh
11/04/2010, 20:05
Dps gidilirse fly kasılır abi amma atar yapmışınız yoksa dagger dagon 5 yaparsın Eulde olabilir

C0ldnessOfDeath
19/04/2010, 23:05
Sayın Mutttaqi;

Tam tersi diye biliyorum miss atınca stun yemediği için tiny e kasılmaz evasion.

ilhan
20/04/2010, 13:24

-arcane ring
-dagger
-assault

ahahaha evet kato ciddi her oyun 5 vg 1 furu alıyo nob. gülme işaretide yapmayı bilmyo ondan öyle ama genellikle hep 2 vg 2 furu 2 travel falan alıyo. Bide kusta refresh tasıtıyo eli hızlı keratanın hemen vgyi atıp basıyo refreshi travelle tp oluyo. Adam puro bosuna demiyoz.

Ya beyler tiny dager alırsa manyak ganglar. Zaten iki skiliyle süper damage dagon 5 dager alınır. Asultu niye alıyosun ki combatta dövcen mi? fly hele 5e dagon alırsın lvl atlarlatırsın üstüne dager çakarsın.
Dagerle 20. dakikada atla stun tos 2 hit damage dagon gg

katomekzx
20/04/2010, 14:32

-arcane ring
-dagger
-assault

saol aydınlattın beni bu oyundan hicbisi anlamamısım meger

AtesliTeyyare
20/04/2010, 18:23
Beyler tiny'e dps kasıcaksanız assault,fly,dagger. Caster kasıcaksanız dagger,shiva,dagon 5 ezer.

Not: Sırasıyla saymadım eleştircem ayağına elinizi yormayın.

MrCekirge
20/04/2010, 18:29

Yooo armor veriyor agility'den gelen armor :)

BolvarFordragon
23/04/2010, 07:01
tiny e kasmak tercih meselesidir bence dps kascaksan farzdır skilleri üzerine kurcaksan okadar lazım değildir. bide mortred e gitmez evasion eklenmez as istiosan da ethereal kas daha iyi.

Insomniac
23/04/2010, 07:14
ya suraya baratı koyun adamı hasta etmeyin =) bfsiz barat acısız adanaya benzer!!!

Dhoqal_Zhebze
06/06/2010, 16:37
tiny'e fly sadece agality'nin vermiş oldugu 30 damage işlemez flyın dier tüm özellikleri tiny'e işler hatta çokda güzel gider 30 damage vermiyo die kasmıcanmı yani en büyük evasion veren item tiny'ede evasion lazım flyda aga var die talismanı alıp tek başına invertordamı bekletelim yani fly yada talismandan başka evasion veren item varsa söleyin onu yapalım.Evasion veren yeni item çıksa bile yeni dota versionlarında %30 vereceğini zannetmiyorum %30 çok iyi oran %30dan fazlasıda çok fazla olacagı için daha iyi evasion vercek itemin çıkacagını zannetmiyorum o yüzden şimdi degil daha sonralardada fly tutulacaktır tiny'e

Dhoqal_Zhebze
06/06/2010, 16:45
Yooo armor veriyor agility'den gelen armor :)

4.1 armor gelior yanlız

ejdercik
29/06/2010, 21:07

abi bırak dotayı ya. tinye assolt sacmalık diyen biri bu adam . tinye assolt kasma bakalım bi oyunda nası da**ak gecerler :D

Susano
29/06/2010, 22:23
Sağ click tiny yaparsan senin tabirinle ''da**ak'' gecerler.

ejdercik
29/06/2010, 22:28
Sağ click tiny yaparsan senin tabirinle ''da**ak'' gecerler.

ne diyosun ?

ShoJu
29/06/2010, 22:53
sup +1

kUnTiGeR
30/06/2010, 00:47
Tiny'e ne alaka 6k ona vereceğime bi asso çıkarım daha makbul olur
neveraeh derse bi bildii wardır :D

Dhoqal_Zhebze
04/07/2010, 00:18

ilk pt kasıyorsun sonra vg bitmeden oyun bitiyor ha ,sizin oyun 10 dakka felan sürüyor heralde,bu arada bu mesajı ilk okudugumda felaket koptum ben bu adamın tüm yazılarına kopuyorum zaten daha çok yorum bekliyoruz katomekzx,bizi mahrum etme bu bilgilerden

ShoJu
04/07/2010, 00:20
kan çıkar burda

Dhoqal_Zhebze
04/07/2010, 00:33
kan çıkar burda

çıksın

FerrariSultan
04/07/2010, 01:46
ilk pt kasıyorsun sonra vg bitmeden oyun bitiyor ha ,sizin oyun 10 dakka felan sürüyor heralde,bu arada bu mesajı ilk okudugumda felaket koptum ben bu adamın tüm yazılarına kopuyorum zaten daha çok yorum bekliyoruz katomekzx,bizi mahrum etme bu bilgilerden

abi bırak dotayı ya. tinye assolt sacmalık diyen biri bu adam . tinye assolt kasma bakalım bi oyunda nası da**ak gecerler :D

kaan sen şunlarla 1 oyun atsana.bakalım hayatınızda bida dota oynuomusnuz.ayrıca tinye asault kasmadan gayet rahat oynanabilen bi herodur.git dagon 5 dager kas ez.

Dhoqal_Zhebze
04/07/2010, 09:54
tamam bende bilgilerinden mahrum etme derken ciddi anlamda dedim zaten,ancak şu vg bitmeden oyun bitiyor doğru olmayabilir,ama gerçekten tüm yazıları çok komik,bencede espiri amaçlı yazıor zaten espirili oldugu için yazmasını istiyorum,yoksa bende onun oynadıgı bi replay var kötü oynamıyor

Legandry_fire
04/07/2010, 10:41
kaan sen şunlarla 1 oyun atsana.bakalım hayatınızda bida dota oynuomusnuz.ayrıca tinye asault kasmadan gayet rahat oynanabilen bi herodur.git dagon 5 dager kas ez.

oyunun ortalarında quit atarlar :D

LiFeFoRLiFe
04/07/2010, 12:04
Vengeye ve NerubAssasine kasılmaz.

neden kasılmasın ki ??? vengenin aurayla birlesince flyın etkisi o zaman anlasılıyor

ejdercik
06/07/2010, 00:48
allah allah daha nasıl oynadığımı bileden oyun ortasında quit atarlar dio xD

ForLighT
21/09/2010, 08:23
bence tniyde dagger ve arc bot şart diğerleri alternatif asult olmaz denilemez fly olmazda denilemez ben sahsen dps oynamam ama duruma göre değişir yeri geldi shiva kastım yeri geldi dagon astım ama daggeri hep ana item gördüm bence kesinlikle mantık dışı olmayan itemler bence kasılabilir tamamen oyun durumuna göre ezbere item buildide hiç bi zaman onaylamadımda zaten durua göre dps duruma göre disable item yapılmalı duruma göre teame aura verecek itemler yapılır genelde supportlara tabi ama oyun gidişatına göredir vigoss un fantezi item buildlerini biliriz carry omnisini ve basherli pudgesini ve ezmiştirde kısacası bu item olur olmaz demeye gerek yok bu arada metoleto ya demiştim ezada dagona gerek yok geçen gün dagon 5 sayesinde baratla oyun çevirdik bunuda sölim dedim.

Dest1ny
21/09/2010, 08:48
dagger dagon bm mom > all

Dest1ny
21/09/2010, 08:51
Bir insan eziyorsa r2 ye lotharda yapar maginaya dagger da karışmayın ya.

ForLighT
21/09/2010, 09:17

Ben oyun mega olmadan karşıyla bu kadar alay etmem.

Lundbeck
21/09/2010, 10:34
Konu haddinden sapmış ceza mı istiyorsunuz ?

ForLighT
21/09/2010, 10:49
Konu haddinden sapmış ceza mı istiyorsunuz ?

Haklısın assult bf tniy derken xD bende daldım tartışaya üzgünüm..

FeeLPaiN
21/09/2010, 11:13
Herşey tamamda kasılacak herolar arasında pugna ne arıyor :D

Revanche
21/09/2010, 11:29
Biri tiny'e şunu kasarım demiş hala tartışıyonuz aspğkğpsadpdsa.

ilhan
21/09/2010, 12:16

adam pro beyler. Combodan sonra dagon atıp vurmaya gerek kalacağınıı düşünüyor

Realist
21/09/2010, 12:39

<3 Nokta.

BorisPeace
21/09/2010, 13:58
Eğlenceli thread olmuş :D

Butterfly genelde agility carry'lere alınıyor ama strength carry'ler hep unutuluyor :( Barathrum, Skeleton King, Dragon Knight, Slardar gibi herolara da çok iyi giden bir item.

Pugna'nın olması komik olmuş :D Clinx ile karıştırmış diyeceğim ama Clinx de listede :D

Bu arada, eklemeden geçmeyeyim: Axe, Centaur, Ursa gibi ya da Evasion'dan yararlanmak istediğiniz için Talisman aldığınız hero her kimse, son item olarak Butterfly'a çevirebilirsiniz.

Son olarak bu kadar sayfadır yapılan tartışmaya kendi fikrimi söyleyeyim :D Butterfly mı Assault Cuirass mi demişsiniz (tabi ki core item'lardan sonra lategame için). Tabi ki:

Manta <3

Sylar
21/09/2010, 14:03
Venge ve NA ya kasılması gereksiz.

Legandry_fire
21/09/2010, 14:07
artı bir

bristLy
21/09/2010, 14:13
Trollu 2. skille birlesince tadından yenmiyor :)
%42 miss oranı veriyo zaten atınca onu bide %30 :)

Sprivia
21/09/2010, 14:29

pubda herkez na yı carry oynuyo.carry naya kasılabilir bence pubda

NeVeR_
21/09/2010, 16:45
Maginaya dagger da karışmayın ya.

Magina ya dagger yapmak ne zamandan beri saçma oldu ?

Skewer den dolayı diyorsan sen onu atma rangesine gelinceye kadar sustururlar seni.

ForLighT
21/09/2010, 17:10
Magina ya dagger yapmak ne zamandan beri saçma oldu ?

Skewer den dolayı diyorsan sen onu atma rangesine gelinceye kadar sustururlar seni.

Kaç oyunda maginaya dagger kasan olurki? Bence %3 ihtimal bile çok çok fazla. Sonuçta gereği çok az antide yok diyebilirim. He yazan kişiyi savunmak için söylemiyorum yanlış anlama ama ne zamandan beri saçma oldu demişsinde bende sana soruyorum merakımdan ukalalık için değil dagger ne zamandan beri anti için doğal bir item oldu veya mantık icab eder oldu ben bilmiyorum şahsen bu konuda büyük konuşabilirim ben maginayı oynarım dagger kasmam her ne olursa olsun anck dalga geçmek için mega oyunda belki. Antiyi dagger kurtaracaksa bi oyunda bence eksik kalsın. Yine konu saptı alcaz cezayı sonunda. XD

BorisPeace
21/09/2010, 17:17
^ Farkındaysan adam Skewer demiş. Tek hatası Magina =/= Magnus'u anlayamaması :/

ForLighT
21/09/2010, 19:25
^ Farkındaysan adam Skewer demiş. Tek hatası Magina =/= Magnus'u anlayamaması :/

yaa bosver abi maginayla daggere kaldıysam bırak gg olsun oyun :D
Skewer dan kasıt ne anlayamadım Ama magnusun 3. skill oldugunu biliyorum açıklarsan öğreniriz sen biliyorsundur.

MetoLeto
21/09/2010, 21:11
@ForLight neyi tartıştığınızı anlamadım pek son bikaç mesajı okudum sadece ama galiba sen magnus'u magina anlamışsın :D

ForLighT
21/09/2010, 21:13
@ForLight neyi tartıştığınızı anlamadım pek son bikaç mesajı okudum sadece ama galiba sen magnus'u magina anlamışsın :D

Harbi doğru kardeşim çözdün olayı be diyorum skewer ne :D saolasın :D Bendeki de kafa zaten bu gün kafam yerinde değildi şimdi sen söyledinde anca anladım bu gün zaten is yerinde 3 kere makinayla arıza yaptım bi arıza var bende bu gün :D

MetoLeto
21/09/2010, 21:13
Harbi doğru kardeşim çözdün olayı be diyorum skewer ne :D saolasın :D

:D:D ne demek

ForLighT
21/09/2010, 21:17
Lannnnnnnnnnn MetoLeto ben magnusu magina deil adam öyle anlamış bende seni olayı çözdün zannediyorum :D:D:D

MetoLeto
21/09/2010, 21:19
Hee ne biliyim ben en son 3-4 mesajınızı okudum kim kime gömmüş kim napmış hangisi koymuş olayı bilmiyorum ki

ForLighT
21/09/2010, 21:21
Eğlenceli thread olmuş :D

Butterfly genelde agility carry'lere alınıyor ama strength carry'ler hep unutuluyor :( Barathrum, Skeleton King, Dragon Knight, Slardar gibi herolara da çok iyi giden bir item.

Pugna'nın olması komik olmuş :D Clinx ile karıştırmış diyeceğim ama Clinx de listede :D

Bu arada, eklemeden geçmeyeyim: Axe, Centaur, Ursa gibi ya da Evasion'dan yararlanmak istediğiniz için Talisman aldığınız hero her kimse, son item olarak Butterfly'a çevirebilirsiniz.

Son olarak bu kadar sayfadır yapılan tartışmaya kendi fikrimi söyleyeyim :D Butterfly mı Assault Cuirass mi demişsiniz (tabi ki core item'lardan sonra lategame için). Tabi ki:

Manta <3

Yaa abi manta demişsinde benim bugün kafam yerinde değil başka bi gün lütfen yaa :D

ForLighT
21/09/2010, 21:43

Boris burda bana anlatmaya çalışmış ama ben hala başka işler pesindeyim kafa uçmuş bu gün bişeyde içmedik hadi hayırlısı.