PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cabal Online

JaJi
29/06/2011, 11:17
Oynayan var mıdır acaba Mars serverındayımdır. Başlamak için MMORPG arayan varsa tam kendisine göredir. İsteyen olursa ufak bi tanıtım da yapabilirim.

Önceki bir tanıtımımdan alıntı yaptım.

Evet sevgili mmorpg sevenler. Eminim ki Cabal oynayanlar bilir kendisine özgü bir şekli vardır. Wowa ko ya falan benzemez. Hayatımda 3 tane mmorpgu inanarak oynadım. Birisi tabi ki wow ikincisi cabal üçüncüsü ise allods dur açıkçası biraz zor bir oyundur fakat şimdiden söylüyorum wowdan sonra en iyi ikinci oyun olacak!

Neyse konumuza dönelim. Aramızda Cabal oynayan, bilen var mı bilmiyorum fakat umarım vardır. Burdan kim hangi serverda oynuyorsak class lvl skill rankları ve nickname ile birlikte yazarsak birlikte tanışmış oluruz.

Server: Mars - Blader - 84 lvl
Skill: G. Master / G. Master
Nickname: JaJAngel

Server: Mars - Force Blader - 34 lvl (artmaya devam ediyor her gün)
Skill: Regular / Regular (bu da her 10 lvlda bir artıyor tabiki)
Nickname: Klementine

------------------------------------------

Bilmeyenler için de biraz özet geçeyim.

Cabal her mmorpg dan farklı olarak skill rankları üzerine kurulmuş bir oyundur. Eskiden 10 lvl da son skill rankına ulaşabiliyoken şu an her 10 lvl da 1 rank atlayabiliyoruz. Diğer türlü 25 lvl bi adamı 10 lvl bi Transcender(son skill rank) rahatça kesebiliyordu.

Önce basit bi anlatayım diğer özellikleri daha sonra skill rankları anlatırım.

Level sınırı 180 dir.(Yeni patch ile 190'a çıkarılacak sanırım)
Oyunda 6 farklı class vardır. Warrior, Blader, Wizard, Force Archer, Force Blader, Force Shielder. Zamanla bu class ları da ayrıntılı olarak ekleyeceğim.

Warrior: Her oyunda olduğu gibi tank diyebiliriz. Fakat tank dediğime bakmayın pvp ler en geç 20 sn de falan bitiyor Diğer mmorpg lardan farklı olarak elinde dev gibi bi kılıç duruyo. (bkz: naruto - Zabuza'nın kılıcı gibi) İsteğe bağlı olarak daikatana adında ince uzun bi kılıç da kullanabilrsiniz. Armor olarak çok havalı duruyo cidden. En fazla defansa ve saldırıya sahip classtır. Pve de imba gibidir nerdeyse yeterli seviye armora sahip olduğunuzu düşünürsek çok zordur ölmeniz. PvP de sağlamdır fakat force blader ya da force shielder zorlayabilir.

Blader: Her oyunda bi DPS ye ihtiyaç vardır mutlaka. Melee DPS diyebiliriz Blader'a. Çift kılıç kullanır. Kılıç olarak Katana ya da Blade kullanır. Blader oyunun en fazla evasiona sahip karakteridir. Daha çok crit üzerine çalışır. Hit rate i ve defense rate i en yüksek olan karakterdir. Pve de AoE skilleri bol olduğundan rahattır. PvP de ise Archer ve Wizard gibi classlara karşı biraz zayıftır.

Wizard: E oyunda bi mage olmazsa olmaz tabi. Büyü üzerine kurulmuş bi class. Buff ları tabi her class ta olduğu gibi kendine özgü de var. Yakın dövüşte bir knockback ya da stun yerseniz işiniz zordur çünkü defense ı en az olan classtır. Onun için iyi combo yapmanız ve blink yetneğinizi iyi kullanmanız lazım. Pve değil de boss lara karşı çok iyidir. Kendisine dalan olmazsa çok iyi dmg vurur. PvP de en güçlü ikinci classtır gözümde. Eğer bir Force Shielder ya da warrior un yanınıza gelmesine izin verirseniz büyük ihtimal rahtatça keser sizi. Buna Force Blader ve Blader da dahil.

Force Archer: Okçumuz. Büyü kullanır fakat güzel bi oku vardır. Hatta diğer oyundaki tahtadan bowlar yerine kristal bowlar kullanıır. Ok yerine de büyü atar. PvP de en sağlam karakterdir. Arada biraz range olma şartıyla tabiki. 15 Combo yapabilen bi arhcer büyük ihtimal yenilmezdir. Pve de yine boss lara karşı etkilidir. Defansı ortalamadır ne çok iyi ne çok kötü.

Force Blader: En az bildiğim class. Bi Blade ve diğer elinde bi orb kullanıyo. Mükemmel buff ları var. 90 lvl dan sonra tek başına rahatça kasabilcek tek class kendisidir. Pve si nasıl bilmiyorum ama buff larla birlikte çok iyi olduğu belli PvP de buff ların etkisi çok büyük ve çok güzel skilleri var eğer solo kasmayı seviyosanız tavsiye ederim.

Force Shielder: Oyunun oynamasını bilene en baba classı diyebilirim. İyi combo yapan bi archer dan sonra combo sırasını iyi dizen bi FS çok güçlüdür. Armor olarak warrior un kullandığı havalı armorların yanı sıra silah olarak blade ve diğer elinde çok sağlam kristalden bi kalkan bulunur. Kalkan skilleri de vardır. Pve de warrior dan bile daha az dmg yer.

Not: Pvp ler arada belirli bir range varsayılarak yapılmış tahminlerdir.

Oyunda bilmeniz gereken diğer şeyler Battle modelar, astral araçlar.

Battle modelar her class on kendine özel iki Battle Mode u vardır. Örneğin Blader in ilk battle mode illisionist adındadır. Critical rate ve dmg i yüzde 50 arttırır. Yani her vurduğunuz 2 vuruşun biri crit olur. İkinci battle mode ise elinizdeki silahı pençelere dönüştürür ve %100 knockback e sahip vuruşlarınız olur. Pvp de genelde kullanmak küfür yemenize neden olabilir

Gelelim astral araçlara. Oyunun en özgü özelliği bence. Diğer oyunlarda at kurt falan varken burda son teknoloji model board lara ya da motorlara biniyosunuz. İnanılmaz karizmatik gözüküyor anlatamam onun için iki resim vereyim

Resimler altta!!!

Bir iki şey daha eklemek istiyorum. Cabalda boss lara ve pvp lere özel olarak tasarlanmış bir combo skilli vardır.
http://imageshack.us/photo/my-images/248/002kj2.jpg/sr=1
Böyle bi bar vardır. O barın içinde iki ufak çizgi vardır. Skillinizi bu iki bar içinde atmanız gerekir. 5 lvl da bar biraz incelir 9 lvl da çok ince bir hal alır. Ben 11 in üzerine çıkamadığım için bilemiyorum gerisini :D combo için lag ve delayınızın en az olması gerekir. Çünkü 9 lvldan sonra çok ince bir yerde basmanız gerekir en ufak lag bile tüm pvpyi bitirebilir. Ayrıca hızlı mob kesmek için de kullanabilirsiniz fakat hangi mobun ne zaman ölceğini hesaplamanız ve skilli basmadan mob değiştirmeyi yapabilmeniz lazım. Bu şekilde 40 combolara kadar çıkabilirsiniz.

Oyunla ilgili herhangi bi sorunuz olursa mutlaka yazın cevap vermeye hazırım

BorisPeace
29/06/2011, 11:34
Adını duymuştum ama ufak bir tanıtım iyi olabilir (:

JaJi
29/06/2011, 11:37
boş zamanım olunca yaparım o zaman tamam

AlwaysKinG
29/06/2011, 12:02
ben bi ara cabal europe diye bişey indirmiştim 137 lvldim yanlış hatırlamıyosam (gerçi free serverdi kasmak kolay :D ) güzeldi ama 1 hafta sonra kapandı server yeniden başlamak gelmedi benim içimden de :)

BorisPeace
29/06/2011, 12:13
İki resim yok :(

JaJi
29/06/2011, 12:26
Koyamadım ya sorma linkleri vereyim ordan bakın :D

http://imageshack.us/photo/my-images/168/cabalhoverboardcu4.jpg/sr=1
http://imageshack.us/photo/my-images/88/cabalver220811281726000og7.jpg/sr=1

Arliath
29/06/2011, 20:03
Şuan jupiter'de 177 Force Blader' ım var bayadır girmiyorum, oynayan varsa ulaşabilir döndürürüz dalga :)

BorisPeace
30/06/2011, 11:11
İndireyim bakalım nasıl bir şeymiş :D

Lexsarko
30/06/2011, 11:41
İndireyim bakalım nasıl bir şeymiş :D

Onda da noob olcan. Pro olabileceğin bi oyun yok kasma boşuna :(

BorisPeace
30/06/2011, 11:44
Düşüneyim :/

Çok iyi PoP/AC oynarım :3

Mystogan
30/06/2011, 11:46
Düşüneyim :/

Çok iyi PoP/AC oynarım :3

Sen oynarsan o oyun bozulur.

Lexsarko
30/06/2011, 11:51
PoP ve AC'yi kardeşim de iyi oynuyo -.-

Mystogan
30/06/2011, 11:54
PoP ve AC'yi kardeşim de iyi oynuyo -.-
Ezdi gibi sanki :/

BorisPeace
30/06/2011, 12:59
İndirdim, account da aldım :3

JaJi
30/06/2011, 14:49
ben mars serverında oynuyorum istersen onda aç

BorisPeace
01/07/2011, 08:19
Jupiter serverına hot diyordu, Aquila da orada olduğu için orada açtım :/

Şu spell'leri ve potionları otomatik kullanmasını engelleyemiyor muyuz -.-

Arliath
01/07/2011, 10:28
Options'ı biraz kurcala canım orda Auto Attack var onu disable etmen yeterli :)

Ayrıca MP'ı otomatik olarak kullanıyor, ona yapılacak bir şey yok (=

HP'i de istediğin zaman kullanıyorsun auto attack'ı disable ettikten sonra otomatik basmaz onu :)

Karakter olarak ne açtın bir de bilgi verirsen guide konusunda yardımcı olabilirim:D

BorisPeace
01/07/2011, 10:58
Blader açtım adı da GHcomNinja :3 Ninja olcam :3

Arliath
01/07/2011, 11:41
Ol ol benimki de half ninja =/

JaJi
01/07/2011, 12:57
Yeni gelen patchle event için 10-40 lvl mobların arasında bi tane eşek gibi 200 lvl mob çıkıyo bazen tek atıyo dikkat et -.- nefret ettim resmen

Arliath
02/07/2011, 14:15
O zaman Full SP ile BM2 ve BA + combo ile rahat düşürülür gibi geliyor. WA ve FB için konuşuyorum

WA: Warrior- mükkemmel defans, mükkemmel saldırı gücü.
FB: Force Blader- Müthiş hız ( oyundaki en seri karakterin blader olduğu söylenir fakat FB'nin daha hızlı olduğu aşikar. ) Debufflar-Bufflar, saldırı gücü de oldukça yüksek ve crit vuruşlarla birleştiğinde söylenecek pek bir şey kalmıyor. :)

DucK.G
07/07/2011, 16:31
cabal iyidir evet ama zor ve ugrasılması sacma geliyo bana,o tarz pvpleri bırakalı cok oluyo sahsi görüsüm elbet.

özellikle grafikleri imba

DucK.G
11/07/2011, 10:14
JaJi ağzıma actıma JaJiiiiiii..

Hala öylesin
anladın sen

Lexsarko
11/07/2011, 11:43
Ben de eski bir HT olarak bildiğinizi biliyorum. Daha önce de belirttiğim gibi amaç bilgilendirme idi.

TauHunter
02/09/2011, 02:31
WA'idim.çok fazla çoluk çocuk var.wowla kıyaslayınca cabalın sadece grafiği güzel.oynadıkça insan sıkılıyo,bayıyo ama bırakınca özlüyo.