PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1v1 vs yapmanın incelikleri

dandiq
16/06/2010, 12:24
mrb arkadaşlar yaklaşık 3 yıldır dota oynuyorum 2 sene eurobattle da oynadım 1 sene pub game de 1 sene priw gamelerde oynadım.su an aşırı pro sayılmam heralde ama noob da değilim.5v5 gamelerde hiç sorunum yok her turlu gangden anlımın akıyla çıkarım çok iyi takım oyunu oynarım iyi farm yaparım fakat nerdeyse bu 3 yıl içinde 1v1 max 15 kere falan oynamışımdır.
bazen çok az dota bilen arkdaşlarım bile 1v1 de beni alabiliyorlar.5v5 de korıdorumda olsun onu dk5 de ekmek yaparım ama 1v1 de oynamak çok farklı birşey
şimdi vs atarken yapılacak ince detaylar nelerdir hangi herolar tercih edilir ne tür itemler kasılır nasıl stareji izlenir vs vs
not:oyun bası karsımdakını crep deny ile fazla kastırmıyorum

4ever
16/06/2010, 12:30
1v1 apom - arom oyun olur zaten ben karsımda slardarı aldım barathla bayada zorlandım wind le yurneroyu aldım :D simdidielim ki wind sin akrsıda yurnero var adam beni crepsiz ortadma yakalyıp ulti atmayı amaclıyo ama tam atcakken skilleirni kapayıp tavuka çevirip ultiyide koyunca ölüyodu :D 1v1 de dsüünce önemli bana göre karsıda hangi hero var bana nasıl zarar veerebilir ona göre item yapcaksın bide combo çok önemli ;)

C0ldnessOfDeath
16/06/2010, 12:53
1v1 de bash, lifesteal, miss ler çok etkili olur bence. Kendiliğinden bash skilli olan herolar vs de en iyileridir ama sorun kasıp kasamayacakları. Kasabilirse alır kasamazsa zor. Troll, void, slardar, barath başka var mı hatırlamıyorum ama bunlar 1v1 de kasabilirse rakip tanımaz. Kasacağın itemler de atak speed ve lifestael ağırlıklı olmalı, karşıda miss verdiren herolar varsa mkb de kesinlikle bulunmalı. Mortred ve brood da rakibe miss verdirme için iyidir ve brood un ultisi çok iyi damage ve lifesteal verir, 1v1 de ulti açmış bir brood u durdurmak da çok zordur. Aynı zamanda -om olduğu için tek koridoru full ağ ile döşeyip ms 522 ve hep invis olarak dolaşabilirsin, regenin bol olur sürekli.
Range olarak da kastırmadığın sürece genelde 1v1 de alırsın. Ama rakibin melee ise oyunu erken bitirmen daha iyi olur, oyun uzadıkça range herolar yavaş yavaş güçsüzleşmeye başlarlar.

MrCekirge
16/06/2010, 14:12
İnt vs int'te direk dagon önerimdir. Zaten geri kalanını açıklamışlar