PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Medusa

FeedGuaranteed
15/07/2011, 23:26
Medusaya keleni çaksak. Millet arkada beklerken oraya atsak stop hold falan basıyo olsalar da meduya dönerler mi ? Mesela ortada nehirde creepler itişip kakışırken tower altında bekleyen 5 kişinin oraya atlasa. Eğer kesin ve ya çok yüksek ihtimalse nasıl birşeyler ayarlardınız ?

Saçma bi konu olabilir aklıma takıldı. Ayrıca uykusuzum :8

BorisPeace
15/07/2011, 23:50
Eğer atak verebiliyorlarsa dönerler.

FeedGuaranteed
16/07/2011, 00:13
o slowla combatı başlatmak için ne kassak nasıl bişeler alsak yanına 1-2

Arliath
17/07/2011, 12:42
o slowla combatı başlatmak için ne kassak nasıl bişeler alsak yanına 1-2

O slowu combat başlatmak için kullanmak istiyorsak:

-Öncelikle adamların combat başlatma çabasına girmelerine izin vermeliyiz.
-Onlar combat başlatma çabasındayken 3-4 kişi kafasını gösterip, ulti range'ine girdiği an yapılan bir hamle..Combat'ı onlar başlatmaya çalışıyorken bir anda sizin lehinize başlayıp, sizin tarafınızından başlatıldığına işaret olacaktır.
Item olarak:
-Linken( rahatca 3-4 kişiye yaklaşıp ultiyi atabilmek için, takım arkdaşlarınız hamle yapmazsa ölümünüz muhtemel.)
-KED ( yaklaşıp ulti atmak, veya yaklaşmış iseniz ulti atıp kaçmak için ideal olacaktır. DN: Ben gereksiz buluyorum böyle bir durum için KED'i)
-İdeal olarak Manta-Linken gözükmekte benim gözümde.

Farklı yorumları bekliyoruz.

BorisPeace
17/07/2011, 13:29
KED ne -.-

Krizalid
17/07/2011, 13:36
Kelens Escape Dagger

:( Escape dagger değil initiation dagger oldu o gerçi.

BorisPeace
17/07/2011, 13:41
Zaten adı Kelen's Dagger of Escape'ti :/ Artık sadece Kelen's Dagger.

BlueAngelS
17/07/2011, 21:50
Medusayla combat baslatacak bi hero degil bence bana göre iki ihtimal var ;
1 - Gang yapmak üzeresinizdir önünü keser slovlarsın gerisi sana kalmış.
2 - Takımlar nc de yada herhangi bi lanede kapışmışlardır eksilen takım panik yapar ve heroları geri çekme eylimine girerse medusa yapacagını yapak ve tk ;)

Tabi birde her slov stun gibi topuk yapmakta etkilidir unutmadan yazmalı :D

Arliath
17/07/2011, 22:21
Medusayla combat baslatacak bi hero degil bence bana göre iki ihtimal var ;
1 - Gang yapmak üzeresinizdir önünü keser slovlarsın gerisi sana kalmış.
2 - Takımlar nc de yada herhangi bi lanede kapışmışlardır eksilen takım panik yapar ve heroları geri çekme eylimine girerse medusa yapacagını yapak ve tk ;)

Tabi birde her slov stun gibi topuk yapmakta etkilidir unutmadan yazmalı :D

Combat başlatacak bir hero olup olmadığı değil zaten tartışma konumuz. Başlatacak olsa...

BlueAngelS
19/07/2011, 16:24
o slowla combatı başlatmak için ne kassak nasıl bişeler alsak yanına 1-2 ->FeedGuaranteed alıntı
O slowu combat başlatmak için kullanmak istiyorsak: ->Aquila dan alıntı
Bir heroyla combatı başlatmak için önce heronun bu potansiyeli taşıyan bir hero olması lazım (Her hero başlatabilir ama bundan kurtulması için bir kozu olacak bir hero olması gerekir) eger böyle bir hero değilse - ki görecelidir - combatı nasıl başlatabiliriz sorusu yalın kalıyor.Bende bu ultyi nasıl kullanabiliriz üstünde durdum hepsi bu.Ben sadece konuya degil konu altında tartışılan meseleler ile ilgili mesaj yazdım.Bu agresif tavırınızıda anlamış değilim kötü birşey yazmışım gibi ki konumuzun ne olduğu meseleside ayrı bir muamma ...

FeedGuaranteed
19/07/2011, 17:20
karşı takım etrafında atak düşman bir şey yokken oraya lönk diye medusa atlasa hepsi ona dönermiş (rangelerine girince). O ani giriş de lotharla olmayacağı için kelenle atladığımızı varsayarsak falan filan. Başlangıç karşı takımın beklediğinden farklı olmuş olur hem bütün oyun değil de 1-2 kere yapılacak bir şey olarak sordum. Slow da çok yüksek zaten kaçışının çok zor olcagını sanmıyorum. En fazla skill manyağı olur ona da genelde zaten maruz kalmıyo mu ?

BlueAngelS
19/07/2011, 19:02
Şimdi dediğin olur olmasınada o kadar kisinin içine atlarsan kurtulma sansın sıfıra çok yakın mucize gerekir ki skil manyağı oluyor demişsin o öyle değil işte :D sana v5 aksiyonda gelen skiller toplamda düşmanın kullandığı skillerin belki çeyreği , evet bütün skilleri kullanmazlar aeo skilleri tek kişiye atmazlar tahminim ( oluyo bazen ama istisna diyelim ona :D ) ama geriye kalan skillerin sadece vurdugu damageler stun slov .. + slovladıgını varsayarsak range heroların saldırıları çok zor duruma sokar seni ve team ekşınlarda bir kişi çok şeyi değiştirebilir avatarın varsa bisey diyemem ama ;)

Dervish
21/07/2011, 21:50
Kelen's Dagger ile gireceksek Medusa'ya sıra biraz zor gelir :)

faars
05/08/2011, 16:44
medusa oyun başı ve ortasında karşı takımın ilk hedefi olur canı az başlıyor ve skill i için yeterli manası pek olmuyor oyun sonu kasarsa güzel tank oluyor o zaman daggerla atlayıp olabilir ama takımda stunner birşeyler yoksa tercih edilmeli sanki çünkü ultisinini bir diğer özelliği çağılmış ünitelere ve ilüzyonalra verdiği hasar. combat başlarken bunu kullanırsak pek amacına uygun olmayabilir uzun lafın kısası oyun sonu olduğunda iyi kasılmış olduğunda ve stun yoksunluğunda kullanılması gerek bir haraket

CoolStoryBro
14/12/2011, 05:15
Medusayla combat başlatmak pek iyi bir fikir değil bana göre, oyun başları baz alınarak söylendiği için ilk veya ikinci item dagger kasmış bir medusa zaten oyun başı kolay yatabiliyor hpsi az olduğu için bir de böyle bir şeye kalkışırsa combatı başlatabilir tabi ama bunun pek yararı olur mu? hayır. hem bir çok skilin hedefi olup manası ve hpsini düşürebilir veyahut yatabilir üstüne arkadaşları gelene kadar skilin slowunun biteceğini de düşünürsek karşı teamın 5v4 önde bir şekilde combat atmasına sebebiyet verebilir. Bu yüzden eğer karşıda çok aoe stunner hero yoksa karşı tarafın hamle yapmasını beklemek çok daha yararlı olur combatın selameti açısından çünkü ilk aoe stunner ve ya tank oyuncusu üstünüze atladıktan sonra diğerlerinin gelmesi bekleyip tam skillerini atacakken bastığınız bir ulti tamamen işleri tersine çeviren bir duruma dönüyor onlar için ve tüm planlarını suya düşürüyor, bu yüzden medusa combat başlatmak için değil de karşı tarafın combatını bozmak için kullanılır genellikle.