PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Scroll of Town Portal

Dhoqal_Zhebze
05/08/2010, 21:26
İtemin Eksileri;
-sadece kendi üzerinde uygulayabiliyorsun
-sadece binalar üzerinde hatta sadece dost binalar üzerinde çalışıyor
-fiatı daha düşük olabilirdi
-mana istemesi
-dolum süresi olması
-late gamede hatta mid gamede fazla işe yaramıyor(kuleler yıkıldığından)
-hook,stun yapan skill ve özellikler vb. gibi teleportlanmamızı engelleyen birçok etki vardır

İtemin Artıları;
+dolum süresinin fazla uzun olmaması
+istediği mana miktarının çok da fazla olmaması
+fiatının çok da pahalı olmaması
+teleport olmak istediğimiz binanın tam üzerinde değilde belli bir uzaklığına teleportlanabilmemiz(Bu özellik de bizim işimize yarıyabilir)
+ne kadar alırsak alalım invertory'de tek yer kaplaması
+kuleler yıkıldıkça etkisinin azalmasına karşın oyun bitene kadar iş görür,çünki her zaman bizi baseye teleportlayabilir buda ayrı bir artısı

Gerekenler;

Scrool of Town Portal. - 135 gold

Kazandırdıklar;

Herhangi bir dost binaya veya yakınlarına teleportlanmanı sağlar.
- 75 mana ister. - 65 saniye dolum süresi vardır. - markete 67 gold karşılığında geri verilebilir. - ne kadar satın alınırsa o kadar kullanma hakkı verir.(örn:1 tane alındıgında 1 adet kullanma hakkı verir)

Hangi Heroların Kullanması Gerekir

http://trdota.com/img/heroesgif/Squee%20Spleen%20and%20Spoon%20-%20Goblin%20Techies.gif'e kullanabiliriz,çünki techies'in movespeed'i çok düşük.Bir yerden diğer yere gitmek yerine town portal itemini kullanmak daha mantıklıdır.Ayrıca mayınlarınıda daha hızlı döşeyebilir.

Aslında bütün heroların kullanabileceği bir itemdir ancak tüm herolara aynı oranda fayda vermez.(örn:techies)Genel olarak movespeed'i düşük,bir yerden diğer yere gitmekte zorlanan,hızlı gitmesini sağlayacak bir skili olmayan yada blink veya ışınlanma gibi özelliği olmayan vb. gibi herolara kasılması daha çok gerekir ancak heronun amacına ve yaptığı işe görede kasılabilir.(örn:techiesin map'de bir çok yere mayın döşeme gereksinimi)

BU REHBER YAPMIŞ OLDU?UM İLK İTEM REHBERİMDİR HATALARIM VARSA UYARI ŞEKLİNDE BELİRTİRSENİZ SEVİNİRİM,ŞİMDİDEN YAPACA?INIZ YORUMLARA TEŞEKKÜR EDİYORUM VE YORUMLARINIZI BEKLİYORUM.

Sylar
05/08/2010, 21:29
-fiatı daha düşük olabilirdi +fiatının çok da pahalı olmaması

late gamede hatta mid gamede fazla iş görmüyor(kuleler gittiğinden) -hook,stun yapan skill ve özellikler vb gibi teleportlanmamızı engelleyen birçok etki vardır

+kuleler yıkıldıkça etkisinin azalmasına karşın oyun bitene kadar iş görür,çünki her zaman bizi baseye teleportlayabilir buda ayrı bi artısı

-cooldown süresi olması +cooldownu fazla uzun olmaması

Dalgamı geçiyosun?

imported_Storm
05/08/2010, 21:29
Sondaki öküz kadar büyük olan yazıyı düzeltirsen iyi olur gör değiliz.

Dhoqal_Zhebze
05/08/2010, 21:45
hatasız yaptığımı düşünüyordum ama hata buldunuz

MetoLeto
05/08/2010, 21:51
Tonla hata var. Bi kere alınabilecek herolar baştan falso.

Asdfcizxc
05/08/2010, 21:52
Bu forumda gördüğüm en iyi rehber emeğine sağlık +rep.

Riptide
05/08/2010, 21:54
Her heroya alınabilir.Bazıları mutlaka yanında taşımalıdır ama rehber falso abi -lerini yazcağına nasıl bozuldunu fln yazsana...

Sylar
05/08/2010, 21:55
Furion hariç tüm herolara alınabilir.Hatta onada alınabilir.

imported_Storm
05/08/2010, 21:58
Rehber gayet güzel mal mal yorumlar yapmayın. Sadece ilk rehberi olduğundan yazı üslubu kötü ve gereksiz yerlere takılmış.

katomekzx
05/08/2010, 22:06
iki kisi tp atınca galiba sonradan atanınki baya geç ulasıyo siz de farketmissinizdir bazen atıyosun 4 saniyede falan gidiyo bazen 2 saniyede gidiyo sansa gore bi aralıkta mı yoksa bi sey belirliyo mu ne kadar zamanda gittigini

imported_Storm
05/08/2010, 22:07
iki kisi tp atınca galiba sonradan atanınki baya geç ulasıyo siz de farketmissinizdir bazen atıyosun 4 saniyede falan gidiyo bazen 2 saniyede gidiyo sansa gore bi aralıkta mı yoksa bi sey belirliyo mu ne kadar zamanda gittigini

Kişi başına 3 saniye olması lazım

Dhoqal_Zhebze
06/08/2010, 08:02

belirttiğin tp travelin tpsi olması lazım üst üste geldiğinde bekletiyo baya,ama bunda öyle bişey yok

Her heroya alınabilir.Bazıları mutlaka yanında taşımalıdır ama rehber falso abi -lerini yazcağına nasıl bozuldunu fln yazsana...

zaten rehberdede her heroya alınabilir yazılı

Sondaki öküz kadar büyük olan yazıyı düzeltirsen iyi olur gör değiliz.

kusura bakmayın fazla büyük olmuş düzelttim ama

Tonla hata var. Bi kere alınabilecek herolar baştan falso.

tamam madem alınabilecek herolar falso o zaman hangi heroya alınabilir onuda yazda ekliyim rehbere.zaten rehberdede farkettiysen eksiklerim varsa uyarın dedim rehberi küçümseyerek uyarın demedim,bi küfretmediğin kalmış

Bu forumda gördüğüm en iyi rehber emeğine sağlık +rep.

sağol teşekkür ederim

Furion hariç tüm herolara alınabilir.Hatta onada alınabilir.

evet tüm herolara gider furion hariç

-fiatı daha düşük olabilirdi +fiatının çok da pahalı olmaması

late gamede hatta mid gamede fazla iş görmüyor(kuleler gittiğinden) -hook,stun yapan skill ve özellikler vb gibi teleportlanmamızı engelleyen birçok etki vardır

+kuleler yıkıldıkça etkisinin azalmasına karşın oyun bitene kadar iş görür,çünki her zaman bizi baseye teleportlayabilir buda ayrı bi artısı

-cooldown süresi olması +cooldownu fazla uzun olmaması

Dalgamı geçiyosun?

cooldownun olması itemin eksisidir,cooldownun fazla olmaması itemin artısıdır, "cooldownu var ama fazla yok" bu cümleden ne çıkarılır peki? bi olumsuzluk bide olumluluk çıkarılır tabikide o yüzden bu şekilde belirttim mana da aynı şekilde

Rehber gayet güzel mal mal yorumlar yapmayın. Sadece ilk rehberi olduğundan yazı üslubu kötü ve gereksiz yerlere takılmış.

sağol teşekkür ederim rehberi beğendiğin için,ewet yazı şeklini ayarlayamadım ama düz olacağına renkli olsun dedim

Kurasaki-Kun
06/08/2010, 08:04
ellerine sağlık

Dhoqal_Zhebze
06/08/2010, 08:59
ellerine sağlık

sağol teşekkür ederim

CoNqUeReR
06/08/2010, 09:31
Combat yakınındaysanız daha uzun combata giderken daha uzun ama normal bi sekilde combattan kacarken daha uzun creblerin ortasına teleportlanınca daha uzun... Yada o combat anında birinde kacma sırasında benim icin zaman yavaslıyo ve 1 sn 1 yıl gibi gecer denir ya ona mı benziyo??

Riptide
06/08/2010, 09:38
Bloodseeker'dan ulti yediğinizde kesin kullanın :D adam size saf saf atar kovalar siz ısınlanırken de bloodrage atıp öldürmeye çalışır ama puff :D

2pac4life
06/08/2010, 10:24
morph da süper bi kacıs taktiği olarak bu itemi kullaniorm agacların arasına waveform olarak girin sonra tp atın :)
ayrıca yurneroda da blade furrye basın sonra tp olun skill yemediginiz icin kapanmaz :)

kUnTiGeR
06/08/2010, 10:54
her heroya lazım özellıkle de oyun sonu bu arada baya iyi rehber çok gerekliydi saol.:D

mka51
06/08/2010, 11:00
bune la çelişki dolu hemde sadece tech icin yapılmadı bu item her heroya olur

imported_Storm
06/08/2010, 11:05
Adam ne flood yaptı be. Ben bile böyle post kasmıyorum :V

[CraftR]
06/08/2010, 11:08
Harbi bi sayfaya sadece kendi yazmış:D Seni geçtim memoda yapmıyor bunu

mka51
06/08/2010, 11:11
xD siz deyince önceki sayfaya baktımda ne yapmıs la o öyle

gorkemaga11
06/08/2010, 12:51
Oyunun en imba itemlerinden biri.Yanınızda en az 1 tane taşıyınız

Sylar
06/08/2010, 12:53
cooldownun olması itemin eksisidir,cooldownun fazla olmaması itemin artısıdır, "cooldownu var ama fazla yok" bu cümleden ne çıkarılır peki? bi olumsuzluk bide olumluluk çıkarılır tabikide o yüzden bu şekilde belirttim mana da aynı şekilde

Ya böyle bi itemin nasıl cooldownsuz olmasını bekliyorsun?Al ozaman 10 tane tp habire ışınlan bi yerlere.

Tidehunter
06/08/2010, 13:54
çelişkiler süper. :D

MrCekirge
06/08/2010, 14:04
Çelişkiler tek atar :F ayrıca furiona neden alınmasın ki onun teleportununda cdsi var + olarak belkide teleportu cd deydi bunu aldı.

II_Remedy_II
06/08/2010, 14:06
Hatanın en kralını ard arda post atarak yapmışsın zaten o mesajlarda düzelt butonu süs olsun diye yok

Belkide alınmasına en az ihtiyacı olan heroya gerekli diye yazmışsın zaten techiesle mana regenle dayanman lazım arada bir belki teleport atarasın ama asıl olay önceden mayınları dizmek bunun yanında geriye kalan bütün herolar combat anında direk olaya müdahale etmek için taşımalı

Bu arada ikinci sayfadaki mesajlarınıda şikayet ettim

İtem içinde her an her heroda bulunması gerkeen bir item sadece combalara yetişmek için değil gelen bir gangde 1-2 sn düşmanın gözünden kaçıp teleportla uzaklaşmak için

imported_Storm
06/08/2010, 14:07
Devlet bu iteme indirim yapmalı!

MysTicPoWeR
06/08/2010, 14:22
oyunda en cok alınan item

MetoLeto
06/08/2010, 14:53
"tamam madem alınabilecek herolar falso o zaman hangi heroya alınabilir onuda yazda ekliyim rehbere.zaten rehberdede farkettiysen eksiklerim varsa uyarın dedim rehberi küçümseyerek uyarın demedim,bi küfretmediğin kalmış"

Demişsin de sorun şu ki alınabilecek herolar bölümü saçma. TP scroll her heroya alınır bazı herolar vardır hep yanında taşıması yararlı olur.

Dhoqal_Zhebze
06/08/2010, 15:02
sadece tech icin yapılmadı bu item her heroya olur

arkadaşım rehberi iyi okuduysan bunu yazmazdın,bi kez daha bak bakıyım sadece techemi gider yazmışım?

__________________________________________________ ____________________

Demişsin de sorun şu ki alınabilecek herolar bölümü saçma. TP scroll her heroya alınır bazı herolar vardır hep yanında taşıması yararlı olur.

ben rehberde tüm herolara alınabilir dedim bunuda biçok arkadaş destekledi hatta herkez böyle düşündü senin dışında çünki sen alınabilecek herolar falso diyorsun ben diyorumki hepsine alınabilir yani sana göre bu item hiçbi heroya gitmez doğrumu?

__________________________________________________ ______________________

Hatanın en kralını ard arda post atarak yapmışsın zaten o mesajlarda düzelt butonu süs olsun diye yok

Belkide alınmasına en az ihtiyacı olan heroya gerekli diye yazmışsın zaten techiesle mana regenle dayanman lazım arada bir belki teleport atarasın ama asıl olay önceden mayınları dizmek bunun yanında geriye kalan bütün herolar combat anında direk olaya müdahale etmek için taşımalı

Bu arada ikinci sayfadaki mesajlarınıda şikayet ettim

İtem içinde her an her heroda bulunması gerkeen bir item sadece combalara yetişmek için değil gelen bir gangde 1-2 sn düşmanın gözünden kaçıp teleportla uzaklaşmak için

tamam mesajlar düzeldi,yanlız şikayet etmene gerek yoktu bende düzeltirdim,diğer konuya gelince doğru her heroda bulunması gereken bi item buna zıt bişi demedim zaten.Rehberle ilgili eksiklerimde bir yazım tarzım kötü,2.si teleportlanma süresini tam bilmiyorum,3.sü binadan en fazla kaç range ileride teleportlanabiliyoruz(yaklaşık 450 range) onu bilmiyorum,herkez tutturmuş bir çelişkidir gidiyor,bunları senin için söylemiyorum remedy

MetoLeto
06/08/2010, 15:16
Ben hangi heroların kullanması gerekir bölümüne karşıtım. Hangi herolar kullanmalı diye başlık atıp altına tech yazmışsın onunda altına her heroya alınabilir yazmışsın. Onu kastediyorum.

Dhoqal_Zhebze
06/08/2010, 15:20
tamam anmadım yanlız bu item için hangi herolar kullanılabilir bölümüde yanlış aslında çünki hepsine kullanılabilir ama böyle bi bölüm açmasaydım herkezin nerde hangi herolara kullanma bölümü diceni biliyordum böyle rehbermi olur gibi sözler duyacagımı biliyordum

MetoLeto
06/08/2010, 15:23
"Alınabileceği herolar:

Her heroya alınır."

Yazman yeterli olurdu ama sen bilirsin. Konuyu uzatmayalım.

mka51
07/08/2010, 13:13
Devlet bu iteme indirim yapmalı!

adsada xD ice froga söyleyelimde indirsin fiyatı kampanyada yapsın 3 al 2 öde filan

NeVeR_
23/08/2010, 08:24
Neden bu kadar abarttığınızı anlamadım zaten sıradan bir item bu kadar saçma polemikler gereksiz ve bir mod olarak adamın ilk paylaşımı olarak destek vermeniz gerekirken ; adamı herkesten önce aşağılamışsınız.Bu daha da ayıp bir şey.

Memooo
23/08/2010, 14:49
tinkera gereksiz ya

BorisPeace
23/08/2010, 21:35
BoT bitmeden gereksiz değil.

Rehberde TP süresi ile ilgili hiçbir bilgi yok. TP AoE'si ile ilgili hiçbir bilgi yok. TP AoE'sinin dışına tıklanırsa ne olacağı hakkında da bilgi yok.

TauHunter
23/08/2010, 22:00
adam sizi uyutuyor ya celiskilere bak.ciddiye almayin

ilhan
23/08/2010, 23:09
Latede fos travel akar

Neveraeh
23/08/2010, 23:34
Travel taşımayan yada furion gibi tp atamayan her heronun inventorysinde bulunması gereken bir item

Audaz
24/08/2010, 01:03
Keşke bu heronun antilerinide yazsaydın ona göre item kasardık.

Memooo
24/08/2010, 18:17
BoT bitmeden gereksiz değil.

Rehberde TP süresi ile ilgili hiçbir bilgi yok. TP AoE'si ile ilgili hiçbir bilgi yok. TP AoE'sinin dışına tıklanırsa ne olacağı hakkında da bilgi yok.

travel kasmayan var mı ?

CoNqUeReR
24/08/2010, 18:33
Aoesinin dısına atılırsa nolur??

Ryogo
24/08/2010, 21:43
eline sağlık çok klas rehber olmuş herkes faydalanmalı

Dhoqal_Zhebze
27/09/2010, 17:45
eyvallah sagolasın senın gıbı bırıden bunu duymak gusel

BorisPeace
27/09/2010, 18:57
travel kasmayan var mı ?

BoT bitmeden dedim. Bazı oyunlar o Travel asla bitemiyor, böyle durumlarda tabi ki Tinker TP Scroll kullanabilir.