PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bilmediğim ve bilenlerin ilgilenmesini rica edeceğim bir kaç soru

Khnum
21/08/2010, 04:38
Arkadaşlar forumda çok çok detaylı bir arama yapmadım ama elimden geldiğince aradım bi sonuca ulasamadım. Dotada yeni sayılırım 3 aydır oynuyorum. Terimler konusunda cok zayıfım. Öncelikli ricam bu konuda.

Farm ne demek. Nasıl yapılır ?
Aoe ne demek.
Dps ne demek

Şimdilik bu kadar arkadaşlar eger forumda bunlar varsa ve gereksiz bir konu acarak kirlilige neden olduysam herkesten özür dilerim. Bu terimler ve sizin eklemek istediğiniz terimlerde olabilir. Beni bu konuda detaylı bi sekilde bilgilendirirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler

Memooo
21/08/2010, 04:44
Farm . boş lanede crep kesmektir.
aoe alana etki eden şeyler mesela linanın 2. skili.
dps saniye başına düşen hasar oranıdır.

MetoLeto
21/08/2010, 15:53
Arkadaşlar forumda çok çok detaylı bir arama yapmadım ama elimden geldiğince aradım bi sonuca ulasamadım. Dotada yeni sayılırım 3 aydır oynuyorum. Terimler konusunda cok zayıfım. Öncelikli ricam bu konuda.

Farm ne demek. Nasıl yapılır ?
Aoe ne demek.
Dps ne demek

Şimdilik bu kadar arkadaşlar eger forumda bunlar varsa ve gereksiz bir konu acarak kirlilige neden olduysam herkesten özür dilerim. Bu terimler ve sizin eklemek istediğiniz terimlerde olabilir. Beni bu konuda detaylı bi sekilde bilgilendirirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler

Farm : Karşıda düşman hero olmayan lanede kasmandır.
Aoe : Açılımı Area of Effect'tir. Alan etkili skillerdir. Destroyerın ultisi,Venomun ultisi, Sf(Shadow Fiend - Nevermore)nin ultisi gibi...
Dps : Aslında dota'da ona DoT(Damage over-on time) denmeli ama millet dps diyor. Açılımı damage per second. Saniye başına aldığın damage'a denir.

Sormak istediğin başka birşey varsa yazabilirsin.

Khnum
21/08/2010, 16:07
Farm : Karşıda düşman hero olmayan lanede kasmandır.
Aoe : Açılımı Area of Effect'tir. Alan etkili skillerdir. Destroyerın ultisi,Venomun ultisi, Sf(Shadow Fiend - Nevermore)nin ultisi gibi...
Dps : Aslında dota'da ona DoT(Damage over-on time) denmeli ama millet dps diyor. Açılımı damage per second. Saniye başına aldığın damage'a denir.

Sormak istediğin başka birşey varsa yazabilirsin.

Bir şey sorucam Bu Destroyerin ultisi hakkında. Cok iyi hatırlıyorum 1100 Hp vardı ve tek atmıştı bana bi oyunda adamın birisi ve ben o ultiyi gördükten sonra 1 hafta devamlı deso kastım denemedigim item kalmadı ama hala o rakama ulasamadım bırakın o rakamı adamın yarı hp sini alırsam ne ala. Bu konuda bi fikrin var mı nasıl o kadar hp mi almıs olabilir yurneroya nasıl tek çeker ki :(

Sylar
21/08/2010, 16:13
Senin ve ulti attığın kişinin int farkı ne kadar çok olursa o kadar fazla vurur.Fazla vurmak için int veren itemler kasmalısın ve 2. skille düşmanın intini azaltmalısın.

Khnum
22/08/2010, 02:45
Senin ve ulti attığın kişinin int farkı ne kadar çok olursa o kadar fazla vurur.Fazla vurmak için int veren itemler kasmalısın ve 2. skille düşmanın intini azaltmalısın.

teşekkür ettim bak sen söylemesen siddin sene bunu bilemem zaten oyunu zevkli kılan yanıda bu her hero ile ayrı ayrı ugrasmıslar

junior10der
22/08/2010, 03:00
İngilizceni geliştir yada hero rehberlerinden skill açıklamalarının türkçesini oku skilleri bilmeden oyundan zevk alamazsın.

KochaK
31/08/2010, 17:58
bunları araştırmana gerek yok.
bende bilmezken hero rehberleri okuyarak ne olduklarını çıkardım.