PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : agi/str..

LaiDbacK
21/08/2010, 20:31
Arkadaşlar yaklaşık 2-3 yıldır dotadan haberdarım fakat 3 aydır falan netten oynuyorum eurobattle ws..
Genelde tercihim int heroları oluyor 3 aydır -ap oyunlarda direk gidip 1 int alıyorum takıma göre tank gibi tercihler yapmak zorunda kalmadan. -ar oyunlarında da takıma genelde 1 tane int düşüyüor swap atıyorum böylece ordan da yırtıyorum.İnt herolarının çogunda pro oldum sayılır beni tanıyanlar ciddi 1 oyunsa eğer direk "int al" diyolar.
Ama sıkmaya başladı. int'de bu kadar iyiyken neden diğerlerinde de iyi olmayım..hem -ar oyunlarda her zaman paçayı yırtamıyorum.botlara karşı falan heroların skillerini öğrenebiliyosun ama ne item yapacagımızı botlar ögretemiyor malesef.
Sormak istediğim oyuna göre degişmesinin yanısıra bazı itemları kime yapacagımı kestiremiyorum bunlar - Vanguard,Helm of Dominator,Mask of Madness,Battle Fury - bunları hangi herolara yapmak weya hangilerine yapmamak gerekiyor?

isimsiz755
21/08/2010, 20:35
bende agilerde iyi dim str de öle böledim intten hiç anlamazdım :D alışıyosun zaman al birilerini dene rehberine bak

TheHost
21/08/2010, 20:41
3 yıldır dota oynuyosun 3 aydır netten oynamaya başladın Wtf botlarla oynıya oynıya depresyona girmedin mi Battle Fury storm yapılır.

LaiDbacK
21/08/2010, 20:50
3 yıldır dota oynuyosun 3 aydır netten oynamaya başladın Wtf botlarla oynıya oynıya depresyona girmedin mi Battle Fury storm yapılır.

3 yıldır dotadan haberdarım dedim 3 yıldır botlarla oynuyorum demedm ;)
adam akıllı tawsiye istedim sen MoM da yap storma furyle ii gider :)

TheHost
21/08/2010, 20:52
Eyv yaptım da sövdüler aga ben de senin adını verdim kulakların çınladı mı?

LaiDbacK
21/08/2010, 21:32
Bak ben de şüphe ediyodum ama sende benm adımı werebilcek zeka warmış takma gerisini zaten derin nefes al wermeyi unutma sonra :).adam gibi soru sorduk dibe wurmuş egonu tatmine ihtiyacın warsa başka başlıkta yaparsan senn adına iyi olur ben örenmeye çalışıyorm çnkü ;)

TheHost
21/08/2010, 21:50
Doğru öğrenmek ayıp değil öğren,egom dibe vurmadı daha vurunca dibe acıyı hissedersin asddasd

FeeLPaiN
21/08/2010, 22:04
Forumda neredeyse her heronun rehberi var onları bosuna yapmıyoruz.Aç oku öğren.

Doctor
21/08/2010, 22:07
Boşver her zaman her forumda popülarite kazanmaya çalışan tipler olur..

Vanguard ve battlefury gibi iki itemı hangi heroya kastıgın önemlidir,çünkü erken kasamazsan paran boşa gitmiş olur.
Battlefury genelde damage ve regene ihtiyacı olan herolara kasılır.İstisnai olarak alchemistin regene ihtiyacı yoktur ama erken kasılırsa destansı farm yaptırır.

Onun haricinde axe,bloodseeker,rigwarl aklıma gelen ilk isimler.Ancak belki leoric,crixalis,abaddon,roof ve birkaç strye daha kasılabilir.Agi olarak ise,ben tercih etmem ama, yurneroya kasılabilir.Ama diffusal blade,sy,basher vs. itemlar çok daha güzel olur orası ayrı.
Vanguard ise apayrı bir hadise.Bence bu oyunda en yakışan herolardan başlıcası dark seerdır.Bunu tartışabilirim.
Onun haricinde anubseran,roof,cent,axe(aslında eskiden kasmazdım ama 1 tane kasılabilir),rigwarl,dk(ben kasmam ama bi kaç kere rakip kasmıştı tam baş belası oluyor),ve diğer bikaç tank heroya kasabilirsin.Ama unutma paran varsa herzaman öncelik tarastadır.

Madness için tercihine kalmış.Cranium basherla oldukça iyi ikili olur.Yalnız madness için rikimaru gibi imba armor, roof gibi imba str artışı; dk,leoric,naix,tiny vs gibi pasifler gerekir.
Ayrıca takımda healer varsa madness ve armletli kunkkalar çok can yakar.Ultiden gelen 6snlik buff sayesinde.
Dominator bazı range agi herolarına kombata tutunmak ve az maliyete birçok bonusu için kasılır.Sniper,mirana,venomancer,never gibi.Tabi daha sonra sataniğe çevirebilirsin.Tercihe kalmış.Genelde sniper tarzı heroysa domi bırakıp butterfly vs. itemlara geçer.
Satanic kasılabilecek herolara kasılır; mortred,dk,roof,cent vs vs

Ancak item build başarılı geçen oyunda etki sırası olarak 2. hatta 3. sıraya düşebilir.Burda önemli olan oyunun iyi takibi ve yeteneklerin takımca uyumlu ve yerinde kullanılmasıdır.Yeri gelince en alakasız heroya bkb kasmak o an için en iyi item tercihi olabilir.
Nacizane fikirlerimdir.

LaiDbacK
21/08/2010, 23:53
öncelikle çok sagol düşündüklerimle paralel.
ya ben vg'ye takmış durumdayım 1az.. mana regene ihtiyacı olmayan heroya direk kasmak geliyo içimden ama 2200 gibi 1 miktar gidiyo asıl kasılması gerekenden itemdan sapıyorum sonuç olarak.
MoM ile Domi'nin faklılık gösterdiği herolar da kafama takılıyo..mesela pasif crit bash ws gibi özellikleri olanlarda atak speed ilaç gibi gidiyo ama en çok crit wuran hero mort'a Domi gidiliyo..

C0ldnessOfDeath
22/08/2010, 00:35
Mom daha çok basher herolara gider. Barathrum, slardar, void gibi.. Slardara pek tercih etmiyorum ama bazen gerekli olabiliyor.
Ama void de kesin kasılması gerekir diye düşünüyorum. 5 sn lik kürede normal atak speed nerde, momlu atak speed nerde..
Vanguard pek kastığım bir item değil, ama ölmeyi çok zorlaştıran bir item. Şu heroya kasılmaz demek garip olur, eğer rakip sizden çok kaçıyor kule arkasına girmeniz gerekiyorsa vg çok işinize yarabilir.. Ya da creeplerden neredeyse hiç damage yemezsiniz vg varken..
Fury i genel olarak crit i creeplere yaymak amacı ile kasarlar, özellikle mortred e zorunluymuş gibi kasarlar, kötü bir tercih değil uygun bir item, ama olmazsa olmaz değil bence..
Domi yi genellikle satanic yapma amacı ile kasarlar, arada bir belki nc den filan yaratık çalmaya kullanılabilir belki, chen e gidebilir bu amaçla..
Bunun dışında da bir sürü item var, özellikle melee lerde vlademir önemli olabilir, orb olmayan lifesteal çok güzel birşey.

Ya da sen diğer bir açıdan düşün, int leri çok iyi biliyorsun, o zaman karşıdaki str ve agi leri nasıl eziyordun? Ezdiğin oyunlardaki rakip açıklarını düşünmeye çalış, ya da ezildiğin oyunlardaki rakip üstünlüklerini, bunları düşünerek de belki 1-2 bir şey çıkarabilirsin.

Sylar
22/08/2010, 00:51
Winde fury kasabilirsin.Güzel oluyor.

ooo_fresh_me
22/08/2010, 01:08
bakalım dogrumu anladım herhangi bir int herosuyla çok prosun ama ne item kascagını bilmiyorsun , cevabı cok basit hero rehberlerini bi gözden geçir ne item kasılırmış ögren yoksa daha çok tasak gecerler senle

Khnum
22/08/2010, 01:48

:D heheh. Botların kafa her zaman basmıyo ve daimi senden önde kasıyolar ne kadar pro olursan ol :) sıkıcı yapay zeka...

LaiDbacK
22/08/2010, 03:38
bakalım dogrumu anladım herhangi bir int herosuyla çok prosun ama ne item kascagını bilmiyorsun , cevabı cok basit hero rehberlerini bi gözden geçir ne item kasılırmış ögren yoksa daha çok tasak gecerler senle

yanlış anlamışsın arkadaş
intlerle ilgili 1şi sormadım farkettiysen. hero rehberlerini gözden geçirdim zaten ama sadece 4 tane itemla ilgili pratik fikirlere 1 başlık altında ihtiyaç duydum tasak gecme yerine aklınıza ilk gelenleri yazsanız çok daha güzel olurdu..ilk aylardaki hallerimiz hepimizin malum.

Coldness,
sağol paylaşım için ben genelde gank gidiyordum bu açıdan Tinker Lion Lina falan tercihim oluyordu.Ezildiğimde de genelde BkB weya Linken kasmış oluyorlardı :D