PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İstek - Meslekler

BorisPeace
20/07/2011, 12:57
Meslekler hakkında genel bir rehber istiyorum yeni başlayanlar için (ben :D).

Kaç meslek sahibi olabiliriz? Hangi sınıfa hangi meslek nasıl yardımcı olur? gibi sorulara yanıt arıyorum :3 (Irk ile meslek arasında bir etkileşim var mı?)

WeRdeR WeReMeM
20/07/2011, 14:28
Kısa kısa açıklayayım;

İlk önce 2 meslek sahibi olabilirsin.Meslekleri sıralayayım sana;

http://img41.imageshack.us/img41/371/rehber1.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/41/rehber1.jpg/)

Bunlardan bazıları ANA Meslek bazıları ise YAN Meslek;

Ana Meslekler;

Alchemy; + özellik veren iksirler elde edersin.
Blacksmithing; kaliteli plate item elde edersin.Kendi parçalarına soket yeri açarsın.Arkadaşının Kemere olması lazımdı unttm soket yeri açar.
Enchanting; İtemlerine + özellik basarsın. Örn; Staff'ına +80 spell power gibi
Engineering; Hiç kasmadım bu mesleki ama gördüm kadarıyla söylim adı üstünde zaten mühendis.Bomba, roket felan icad ediyorsun.Bir kaç parça soket yapabiliyor kendine özel.Helikopter, motorsiklet vs. tarzı şeyler yapıyor.
Herbalism; Alchemy için gerekli bitkileri toplamak için kullanılıyor.
Inscription; Glyph'ları bu meslek yapıyor.Bir kaç Trinket felan yapıyor.Darkmoon Card gibi.Ayrıca özel buf veren kağıtlar elde edebilirsin.
Jewelcrafting; İtemlerin üzerine taktın Mavi, Yeşil, Kırmızı, Sarı, Mor gibi soketleri elde edersin.
Leatherworking; Leather adı üstünde Deri zaten. Leather giyen classlar için güzel bir meslek.Ayrıca bir kaç tane ench. yapabiliyorsunuz.Pantınıza + özellik felan.
Mining; Blacksmithing ve Eng. malzemeleri için gerekli TAŞ'ları toplamak için kullanılır.Taş toplamak için yani ;)
Skinning; Buda Leatherworking'in yardımcı mesleğidir.Tıpkı Alchemy'de Herbalism gibi.Deri yüzme sanatıdır.
Tailoring; Cloth itemler diker terzimiz ;) Ayrıca bir kaçtane eşyaya özel buf veren itemleri var.Uçan halıda elde edebiliyorsun.

Yan Meslekler;

Archaeology; Adındanda anlaşıldığı gibi kazı yapıyorsun Epic itemler ve Mout düşüyor ve son derece sıkıcı ^^
Cooking; Buda aşcımız kendine undan sütten ekmek ve kızarmış domuz felan yapıyor.Party'e buf sağlayabiliyorsun yaptığın özel yiyeceklerle.
First Aid; İlk yardımcımız buda ufakta olsa bandajlarınla heal basıyorsun kendine yada arkadaşına.Bandaj üretip duruyorsun yani.
Fishing; Buda balık tutmak için cooking kasıyorsan bu meslekide kasıcaksın ilerde balıklar lazım oluyor.

Atıyorum Tailoring + Ench. kasabilirsiniz. Yada Alchem. + Herb. Yada BlackSmith + Mining. Şimdi bu + lardan sonrakiler en uygunu bu yazdım mesleklere niye diye soracak olursan atıyorum alchemy kasıyorsun bu meslek bir dünya bitki istiyor bitkileride herbalsym denilen meslekle topluyorsun.Herb olmadan paso gold'la almak zorunda kalıyorsun ozamanda gold dayanmıyor.SInıflara göre meslek şöyle olur Bende mage var Enc+ Tailoring kastım.Mage Cloth giyiyor tailoring cloth item yapıyor ya. Ench'lede kendime + özellikler basıyorum.Hunter'ada ne kassanki acaba alchemy + herbs kas yada mining + Enginering kas. Irklar ile meslek arasında bir ektileşim var tabi mesele draineiler'de jewelcraft meslekine özellik veriyor.Ama her ırka yok o mesela undead ile bir meslekin bağlaması yok yani.Şimdilik aklıma gelen bunlar boş bir zamanımda daha detaylı birşeyler hazırlarım

BorisPeace
20/07/2011, 15:06
Anlattıklarına göre Hunter'a Skinning + Leatherworking daha iyi değil mi?

WeRdeR WeReMeM
20/07/2011, 15:13
Hunter 40 lvl'mi ney tam hatırlamıyorum o 40 lvl'den sonra leather giymeyecek yani giymeyeceksin.Mail train olucan skill trainerdan.

BorisPeace
20/07/2011, 15:27
Ben Mail giyemiyorum ama :(

Bu arada şimdi 10 oldum Marksman seçtim :D

WeRdeR WeReMeM
20/07/2011, 15:31
işte 40 lvl'den sonramı ne ozaman mail'e geçicen.Daha 10 lvl'sin :D Bide talentlerine hangi glyphları kullanacağına Buradan bakabilirsin (http://www.wowpopular.com/)

huf
20/07/2011, 16:06
olm adam gibi meslek sahibi olun, bunlar sanal lan.

gidin okulunuzu okuyun, adam olun!

LazraiL
20/07/2011, 16:30
boris lw skining kasma bence sana tavsiyem alchemy herbalism çok daha yararlı olur senin için

zzZ.DuRaNT
20/07/2011, 22:57
ben skin + leather kasıyorm da levelıma göre meslegin seviyesi çok düşük kaldı.. hangi canavara skinning levelımın yettiğini bulamıyorm.. buna yardımcı olucak bi addon fln varmıdır?

WeRdeR WeReMeM
20/07/2011, 23:49
ben skin + leather kasıyorm da levelıma göre meslegin seviyesi çok düşük kaldı.. hangi canavara skinning levelımın yettiğini bulamıyorm.. buna yardımcı olucak bi addon fln varmıdır?

Var ona göre adonda adını unuttum ya.Olmadı ufak bi rehber hazırlanır aslında ona göre.

ZuZu_nWo
21/07/2011, 13:59
ben de gençler için rehber niteliginde bir başlık sandıydım... :( hala karar veremedim universitede hangi bölümü okuyacagıma... sizce ne seçiyim abiler ? :)

LazraiL
21/07/2011, 15:51
sakın makine mühendisliği seçme balıkesir üniversitesinden hiç bir bölümü seçme :D

Dervish
23/07/2011, 17:53
Soruyu yanlış siteye sormuşsun.