PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Banka Hesabı Olmadan WoW Oynama

II_Remedy_II
26/08/2010, 01:00
Evet arkadaşlar bu konuyu açmamın sebebi birkaç arkadaşımızın bu konuda sıkıntı çekmesi umarım onlara ve daha sonraki herkese yardımcı olur

Wow u edinmek:

Öncelikle şunu söyleyerek başlayalım ki wow classic denilen ana oyun ve üzerine gelen the burning crusade ve wrath of the lich king adlı 2 adlı ek paketin birleşiminden oluşur.Bu oyun ve ek paketlerin hiçbirini edinmek ücretli değildir asıl ücret verilen şey orijinal serverında oynamak için sahip olmanız gereken cd-key dir.

Eğer "İlla bende cd olsun koleksiyonuma katıcam" diyorsanız Türkiyenin herhangi bir yerindeki d&r dan edinebileceğiniz bu cd ve cdkeyleri "Yok bende cd olmasına gerek yok boşuna masrafa girmiyim" diyerek internettende indirebilirsiniz.

Şimdi öncelikle wowu indirmek için en güvenilir site yine kendi sitesi www.wow-europe.com 'dur buradan istediğiniz bölümünü ücretsiz olarak edinebilirsiniz yanlız burda dikket etmeniz gereken birşey var eğer oyunun bütün ek paketlerini indiricekseniz bir ek paket inerken "Dur şu oyuna bir girip bakıyım ne var ne yok" diyip girmeyin çünkü o zaman güncel patche kadar download etmeniz gerekir ki bu patchlerin büyük bir çoğunluğu ek paketleri indirince otomatik olarak zaten yüklenicektir.

Hesap oluşturma:

Şimdi oyunumuzu indirdik geldi hesabımızı oluşturmaya öncelikle 10 günde bedavadan kazanalım diye aşağıdaki linki açıp oradan hesabımızı oluştururyoruz.(hesabınızı eu yani avrupa realmlerine giricek şekilde almanız sizin yararınıza olur çünkü amerika serverında bizim için avrupaya göre daha çok lag olmaktadır)
https://eu.battle.net/account/creation/wow/signup/

Ondan sonra siteden giriş yaptıktan sonra hesabımıza istediğimiz gibi cd-key ekleyebiliriz ama buraya daha sonra değineceğim şimdi cd-key alma bölümüne gidelim

Cd-key ve gamecard edinme:

bilindiği gibi bu oyunu kaliteli oynamak için orijinal serverda oynamak şart bunun için ise 2 aylığı 40 ytl gibi cüzi bir miktarı gözden çıkarmak lazım.Yanlız sorunlarımız burada bitmiyor benim gibi öğrenci olan veya henüz kendine banka hesabı açtırıcak kadar güvenmiyen arkadaşlar içinde bir çözüm yolu var oda gamecard.

Gamecardlar bir nevi köntür kartı gibi hesabımıza yüklediğimiz karşılığında bize süresi bitene kadar oyunu oynama hakkı veren kartlar.Bu kartları edinmenin en kolay yolu internet üzerinden satın almak istanbulda gamecard satan yerler(aslında 1 yer duydum şimdiye kadar) olmasına rağmen internetten satın almak çok daha ucuza geliyor.

Bu aşamada önerebileceğim tek site var oda benimde kullandığım http://www.oyunmarketim.net/ sitesi (site veya site sahibiyle hiçbir bağlantım yoktur) yine gamecard satışı yapan birçok site var ama onlardan alışveriş yapmadığım için hiçbiri hakkında birşey söyleyemiyeceğim.

Gamecardımızıda edindik lakin ondan daha önemli olan birşeyi unuttuk oda cd-keyimiz classic cd keyini lvl 60 a kadar kullanıcağız TBC cd keyi dranie ve blood elf ırklarını seçmemize ve lvl 70 e kadar çıkmamıza olanak sağlıycak ve son olarak wotlk ise death knight sınıfını seçmemize ve lvl 80 e kadar çıkmamıza olanak sağlıyor.

E iyi güzelde bunları nasıl alıcaz.Hemen şöyle yine yukarda verdiğim site(veya başka siteler) aracılığıyla temin edip hesabımıza ekleyebiliyoruz.

-Son-

Evet arkadaşlar umarım bir kişiyede olsa yardımcı olabilmişimdir tamamiyle benim emeğim daha sorularınız olursa bu başlık altından veya özel mesajla sormaktan çekinmeyim vaktim ve bilgim yettikçe cevaplamaya çalışırım.

Sylar
26/08/2010, 01:18
Wow dosyalarının hepsini buradan (http://www.trdota.com/forums/showthread.php?t=7013) bulabilirsiniz.

UNIYASHA
26/08/2010, 01:32
saol krdsım bana bugun cok yardımcı oldun tesekkurler :)

UNIYASHA
26/08/2010, 01:37
bırsey sormak ıstıyorum krdsım banka yoluyla almanın dısında baska bır sekılde alma ımkanımız varmı ? babam bankayı karıstırmazda ıse baska sekılde alabılıyorsak o sekılde almayı dusunuyorum

II_Remedy_II
26/08/2010, 01:54
bırsey sormak ıstıyorum krdsım banka yoluyla almanın dısında baska bır sekılde alma ımkanımız varmı ? babam bankayı karıstırmazda ıse baska sekılde alabılıyorsak o sekılde almayı dusunuyorum

Yukarıda verdiğim sitede ödeme seçeneklerinde banka hesap numaraları var onları kullanarak herhangi bir bankamatikten kart veya hesap olmadan para yatırabilirsin yanlız dikkat et bazı bankalar hesap yatırırken ücret alıyor bazıları almıyor ona göre gereken ücreti üzerine eklemen gerekebilir

UNIYASHA
26/08/2010, 02:05
yanı bankayla ısımız var nese soram babama belkı ızın verır

sıteden alıcagım sey game card demı cd key degıl

UNIYASHA
26/08/2010, 02:12
krds verdıgın sıteyın ssımdı ınceledım banka ıle ıs yokta bankamatıklerle ısımız var :S onuda hallederız saolasın

UNIYASHA
26/08/2010, 09:46
krds mesela ben aldım game cardı 60 gun 40 gun oynadım sonra bısıler oldu oyuna gıremıcek duruma geldım

kalan 20 gun ben gırmesem bıle gıdıyomu gıtmesını engellemek ıcın yapılacak bırseyler varmı bunu merak edıyorumda

II_Remedy_II
26/08/2010, 13:32
Malesef kalan günlerin gitmemesi için yapabileceğin birşey yok yüklediğin günler bitene kadar hergün azalıcak

UNIYASHA
26/08/2010, 13:58
o yanı kotuymus ıste

II_Remedy_II
26/08/2010, 14:49
Malesef ama diğer türlüde herkes her an hesabı kapatıp açarak 1 aylık oyunu 4 ayda oynar

UNIYASHA
26/08/2010, 15:20
ya ıste onada engelb ulunabılır ama mesela hesabı dondurdunmu 1 hafta acamıcan hesab dondurup acmanın ustunden 1 ay boyunca gerı donduramıcan gıbı kısıtmala gelse super olur

UNIYASHA
26/08/2010, 15:24
yokmus sımdı tartısmanında anlamı yok kızılaya ıncem bı gun kafelere sorcam game card olanv arsa yoksa netten alırımb ı yerden hıc oynamayı dusunmuyordum 2-3 gun once south park world ofwarcraft video su var o video yu ızleyınce oynamak geldı ıcımden gercektende guzel bır oyun daha tam cozemedım ama oyuna gırıyom koskoca yerde 3-5 tane adam var tek basına oynar gıbı oynuyom sımdı nedenını cozemedım ya serverden yada serverdekı kısılerın lwl cok ondan baska sehırlerdeler yada trail oynadıgım ıcın sadece trail uyelerının kullandıgı bır serverdeyım anlamadım nedenını

meslekler nasıl yapılıyo nerden yapılıyo acık arttırma nerde pazar kuruluyomu fln hıc bırını cozemedım
en sınır oldugumda oyunu bılen bırı yardım ederse sevınırım buna skıllerı cubuga dızıyom ama yerlerını degıstıremıyom cubukta bır skıllden 3 tane oldu kalıdıramıyom nası kalkacak?

gorkemaga11
26/08/2010, 15:56
Her mesleğin kendi eğiticisi var onlardan öğreniceksin yapmayı.Açık arttırma büyük şehirlerde(stormwind orgrimmar gibi) "auction house" olarak geçer ordan bulabilirsin.pazar kurulmuyor auction housedan yapıyorsun satışları.Skiilerin yerini değiştirmek içinde oyun içinde Esc ye bas ordan İnterface e gir ordan solda Action Bars diye bir sekme olcak ona gir Lock Action Bars ın yanındaki işareti kaldır.

II_Remedy_II
26/08/2010, 16:14
Henüz yeni başladığın için daha ilk bölgedesin o yüzden çok az kişiyle karşılaşman normal lvl 7-10 gibi seni yeni bir bölgeye göndericek orada daha çok kişiyi görebilirsin gittikçede artar

Çoğu meslek öğreticisi ana şehirlerde bulunur eğer büyük bir şehirde birşeyin yerini bulmak istiyorsan guard lardan birine tıklar orada profession trainer olarak meslek öğretenlerin yerini gösterir sana haritanda belirir.henüz yeni başladığın için mining,herbalism ve skinning gibi toplama mesleklerini al bunların maliyeti yoktur yanlız unutmaman gereken şey miningde toplamak için mining pick skinning de ise skinning knife gerekicek genelde mesleği öğrendiğin kişinin yanındaki birisi tarafından satılır birde bu toplama mesleklerini öğrendiğinde mining ve herbalism için find mine/find herbs gibi 2 yeni yetenek kazanıcaksın general bölümünde bunlarla yakındakileri minimapte görebiliceksin.

UNIYASHA
26/08/2010, 16:22
evt sımdı en kucuk adadayım baslangıc yerınde night elf druid 9 lwlım 10 lwl olucam bırazdan ve benı orta buyuk bır ada var harıtadan bakınca oranın kıyısında bıyere gıtmemı ıstegı gorevle burdakı 3 gorevı bıtırıp oraya gecıcen ama nerden gecıcem onu henuz bılmyıorum

UNIYASHA
26/08/2010, 16:24
skining daha ılgı cekıcı gıbı o yoldakı geyıklerı flnmı oldurup derısını alıyoz

butun gorevler bıttı de karsıya gecemıyom :( darnassus tan darshore ye geccem nası gecccem ? :)

skinging i hangi adamdan alıyoruz ?

II_Remedy_II
26/08/2010, 17:18
Mesajlarını art arda atmak yerine tek mesajda atsanda daha fazla kirlenmese konu

Darnassustan darkshore a geçmen içinde darnassusta biryerde (tam hatırlamıyorum yerini) büyük mor koni gibi birşey var onun içinden geçince ışınlanıcaksın ordan devam edebilirsin

Druidsen lvl 10da druidlerin bear form için öğrenmek için yapmaları gereken bir görev var yapmayı unutma bilmiyorsan forumlarda yazıyor google dan aratıp bulabilirsin.

UNIYASHA
26/08/2010, 17:22
walla oyundan bırılerıne sordum karsıya gectım cok zevklı kanatlı bı hayvanla ucuyon dotadakı adam gıbı

birine sordumda gectım senın mesajı onceden gorsem gecmezdım 9 lwl de gectımg erı donuyom

birde bırsey sorcam benım adamın sol ust kosede lwlı yazıyordu sımdı zzz yazıyo o ne demek

krds 10 lwl oldum trainer a gıttım bear from ı trainer etcem sen gorev var dedın gorevı onu aldıktan sonra vercek sandım gıtım bende shapeshift dıo o ney

krds gorevı vardı tranier ın aldım 8-9 kere ust uste gorev verdı ordan oraya ordan oraya sonunda ne vercek ıns trainer ıcın gereken shapeshift ı verır

krds kusla karsıya gecerken oyunu alta aldım gerı acılmadı bende kapattım oyunu sımdı gerı druidi acıyom yukleme yakıyo ekran gelmıyo nası duzelcek ya

UNIYASHA
26/08/2010, 21:08
yukardakılerın heopını hallettımde turk bı arkadas lazım oynamaya tek basına sıkıyor

II_Remedy_II
26/08/2010, 21:43
İşte o biraz zor bulunur türklerin çok olduğu serverlardada arkadaşını kayırmadan kazıklamaya veya ninjaya(partydeyken kaliteli bir item düşünce altta bir tablo çıkıyor ihtiyacın varsa need yazan zara basıyorsun yoksa greed yazan paraya ihtiyacı olmayan itemi needleyip almaya veya başka yollarla çalmaya ninja deniyor) kadar bir sürü şey olduğu için pek önermem

UNIYASHA
26/08/2010, 22:55
onun ıcınde okuldan arkadasın olabılır baska bıryerlerden tanıdıgın bırısı olacak ıste guvenılır kısıler ama okul arkadasınada guevnemıyorsun benım okuldakı arkla knight oynuyopdum prdn sero benim carı soydu sonrada gleıp senınc arı ben soydum dıo

sen oynuryorsun demı server ve nıck ne senın :)

bide kac lwl bunu meraktan sordum :D

ben druid 11 lwlın de ınsanken ayıdan daha gucluyum ayıya ne gerke var o zmn?

ve ben su anda ztn cogu seyden mahrum durumdayım acık arttırmaya ıtem suremıyorum trade yapamıyorum w atamıyorum party ye gırıp party kuramıyorum trail olmak ne kotu

WhiteCluster
26/08/2010, 23:06
1-2 hafta önce 10 gün deneyeyim hoşuma gider illa bi çekicilik vardır bu kadar insan oynuyor bu oyunu diyerek başlamaya karar vermiştim. druid açtım iyiydi hoştu, night elfler ağaçlar beni çok büyüledi fakat sürekli aynı şeyleri yapıyormuşum gibi hissettim yani kısacası baydı 5 level falandım. bu oyun hep böyle devam ediyor? oyuna bağlanmak için ne yapmalıyım?

UNIYASHA
26/08/2010, 23:20
ya bende aynısını hıssedıyorumda oyunda sıkılmamak ıcın

1. yanında guvenıılır rahatca anlasabıldıgın sevdıgım ıngılız yabancı farketmez anlasabıldıgın bırısı olacak

2. oyunda degısık seyler sonradan gelıyor en basta kısmeyı gormuyorsun her sey bos gıbı 10 lwl de darkshore dıe bı yer var onda kısı sayısı 10 kat fln artıyor bolgen ıelrledıkcede daha cok ınsan gormeye baslıcaz buyuk ıhtımalle

bende yenıyım 11 lwl druidim var

konuscak ırısını bulursan oyun hıc sıkıcı gelmez mesela benım ıngılızcem berbat 15 yasındayım lıse gectım ama berbat ama anlaya bıldıgım kdr baskalarıyla ıngılızlerle oynamaya calısıyorum mesela bı adam bul hi fln ıste baska konusmaya gerısı kendı gelıyo ztn

sıkıntını alıyo ben trail oldugumdan friend ekleyemıyom ondan bende bıraz daha sorun var

bak sana bır video adı verem o video yu ızle savıyen ılerleyınce nolcanı gor tabı ordakı bıraz sahte ama hem komık hemde wowun ılerkı sevıyelerınde gıttın yerlerı gorursun

tam link bılmyıorum sımdı sana adını evrem googleden arayınca cıkıyor ıstedıgın yerden ızle

South Park - World Of Warcraft

bu vıdeoyu ızledıkten sonra ben oyunu oynamaya krr verdım cok hosuma gıttı

emin ol video yu izleyınce sıkılmıcaksın oyundan

UNIYASHA
27/08/2010, 00:12
krds ben arkadasla oyuna baslıcam oyunu ılk actıgımızda 2 secenek vardı bırı p ole baslıyodu oburude euydu ben eu yu sectım arkadasta p ıle baslayanı secmıs aynı sevre gıremıyoz onu nerden degıstırıcez

gorkemaga11
27/08/2010, 00:32
ben druid 11 lwlın de ınsanken ayıdan daha gucluyum ayıya ne gerke var o zmn?

daha sonra travel form vb. başka formlarda gelcek druidine.Druid nerdeyse her classın özelliklerini üzerinde bulundurabilen bir class.Yeri gelir partyde heal ihtiyacı olur heal atar yada dps lazımdır rogue yerine falan geçer tank lazımdır warrior yerine geçer tabi uygun setleri varsa.formlar bu işe yarıyor işte ilerledikçe daha çok anlıcaksın işlevlerini.

edit : yazım yanlışı.

II_Remedy_II
27/08/2010, 00:40
Şu anda formlar güçlü olmaz zaten lvl 40 gibi talentleride kullanarak formların arasındaki farkları ortaya çıkarıcaksın

Şimdi eğer ilk karakterinizi kasıyorsanız daha alışmadığınız için bu karakterde biraz zorlanabilirsiniz ama belli bir yerden sonra insan karakterini öğrenince rahatlıyor.

Oyunu ilk 5 lvl da değerlendirmeyelim lütfen hele ilk büyük şehrinize girip(özellikle stormwind) o ortamı görmeden karar vermeyin pişman olursunuz.

Benim karakterimin adı:Carnige
server: Darkspear
lvl:80

gorkemaga11
27/08/2010, 00:48
Dalaranı görmeden bu oyunu bırakırsanız oynamamış sayılırsınız :)

UNIYASHA
27/08/2010, 10:26
ben ıkısınıde gormedım daha darkshore deyım :) cok varmı oralara ortada buyuk bır ada varya oranın kıyısındayım ıste stormwind fln kac llw de gııyoz harıtanın neresı storm wind?

ben eitrigg te 11 lwlim :S

yenı ogrendım fransız serverıymıs bende us latın amerıka dıe gectıgınden elıme ılk gecenı actım

stormwinde gıttım gemıyle ama yıneo kdr cok ksıı gormedıms ımdıgı oldugum yerın en az 10 kat fazlası hatta daha fazla ama yıne cok fazla degıl en kalabalık sehır nere

gorkemaga11
27/08/2010, 11:56
en kalabalık dalaran olur genelde.oraya gitmen biraz zor şimdilik :)

UNIYASHA
27/08/2010, 12:17
ya gorevler cok zor napmama lazım gorev verıyo item gorevı hangı adamdan dustugunu nerden bulacam fln hıc bırını yapamadım 12 tane gorev var sımdı

skining meslegını yapvcam ben nasıl yapcam hangı hayvanı kescem hayvanı keıp napıpda derısını alcam?

II_Remedy_II
27/08/2010, 13:55
Görevi aldığında haritandan bir numara belirir görevin sırasına göre haritadaki yere gittiğinde orada öldürmen gereken yaratığın üzerine gelince kenardaki bilgilerde hangi görev için hangi item düşüceğide yazar eğer hiçbirşey yazmıyorsa o görev itemini etraftan toplayarakta edinebilirsin

UNIYASHA
27/08/2010, 15:13
saol krds bırsey daha sorcam ben arkadasımla eitriggte oynıcam ama bırbırımızı goremıyoruz oda eitriggte bende ıkımızde trail oynuyoruz ama bırbırımızı goremıyoruz serverlerde bole metin2 knighttakı gıbı bolme fln mı var varsa nası degıstırcez de bırbırımızı gorcez ?

2 tane server denedık hepsınde bole nası olcak?

who dan arkadasımın adını yazıgında gorunmuyor...

ama oda eitrigg te bende

bide onda serverler german fransız dıe gorunuyormus bende us latın amerika dıe gorunuyo ondan oalbılrımı acaba eger ondan dolayıysa nası ayarlıcaz onuda beraber oynucaaz

WhiteCluster
28/08/2010, 22:47
Şu anda formlar güçlü olmaz zaten lvl 40 gibi
Oyunu ilk 5 lvl da değerlendirmeyelim lütfen hele ilk büyük şehrinize girip(özellikle stormwind) o ortamı görmeden karar vermeyin pişman olursunuz.

öyle değerlendirmedim zaten demek istediğim ilgimi nasıl çekebilir öbür türlü?

II_Remedy_II
28/08/2010, 22:57
öyle değerlendirmedim zaten demek istediğim ilgimi nasıl çekebilir öbür türlü?

Eğer ingilizcen varsa görevleri oku veya olduğu kadar okumaya çalış gerçekten çok güzel görevler var.Level kasmak için night elf bölgelerinde kalma orası gerçekten zordur en kısa zamanda insanların bölgelerine git ve oradan devam et.Level 15 ten itibaren zindanlara(instance) girebiliceksin eğer hızlıca kasmak istiyorsan night elf druid olarak feral talentini seçip tank veya resto seçip healer olabilirsin bu iki şekilde zindanlarda anında yer bulabilirsin

Bunlar seni bir süreliğine oyuna bağlar daha da ilerledikçe zindanlarda bossları kesmek için taktikler vs gerekicek lvl 20 de ilk bineğini alıcaksın oda gerçekten insanın hoşuna giden birşey(night elf olarak kaplan) sonra lvl 40 ta daha hızlısı lvl 60 ta uçanı derken çok güzel binekler var.

Birde görevler seni yeni bölgelere yönlendiricektir ama bazen çok yavaş kalıyorlar aynı bölgede uzun süre kasmak veya lvlından düşük görevleri yapmak seni bezdirir onları yapmadan devam edebilirsin.

Eğer Darkspear serverında oynıyan arkadaş varsa benim oyundaki nickim Carnige yazıcağı mesajım başına /w Carnige ekleyip yazarak wisp atabilir (eurobattle daki olay) trdotadan olduğunuzu söylerseniz yardımcı olmaya çalışırım