PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Öneriniz

Arawn
04/09/2010, 22:58
Oyunda yeni olduğum için sizden birkaç öneri bekliyorum. Artık her girdiğim oyunda noob diye karşılanmaktan bıktım varmı bana vereceğiniz birkaç ipucu?

Realist
04/09/2010, 23:28
Biraz botlarla geliştirmeyi dene.Easy ile başla normalle devam et.İnsane botlarla kafa kafaya oynayabildiğin zaman tamamsın adamım.İnsane botlar o oynadığın pub oyunlardaki oyuncuların ( prolar :D ) çoğundan daha fazla oyun zekasına sahip (:

Arawn
04/09/2010, 23:29
Sağol önerdiğin hero ve itemler varmı?

frozzen59
04/09/2010, 23:32
öncelikle türklerin yoğun olmadı servera gir küfürleri anlama

1-En iyi öğrenme yolu online oynamaktır.
2-Leaverlik etme sakın efendi gibi oyna.
3-İnternetten noobluk rehberi okuduysan es geç okumamış say
4-Creep farming yavaş yavaş öğren (o çıkan 4 malee+1rangeye creep denir ) Son canı kalmaya yakın sen vur kes böylece para kolay kasarsın
5-Ölceğin zaman vsde her zaman kaç (nooblugu atlatana kadar)
6-Kaçarken fog war (Yani haritada adamların göremiyeceği yerlerden kaç)
7-İtemleri öğrenmen lazım str hero al str heroya nerdeyse her item gider.
8-Oyunları ar oyna her el farklı hero öğren

biz heroları 3 e ayırıyoruz

STR(Güç)

Hpsi (Canı) çoktur
Hp regeni güzeldir (Hp doldurma)
Tank herodur

Agility(Çeviklik);

Çok hızlı vurur
Canı azdır (str ye göre)
armoru fazladır.
Evasion(Miss yapma oranı ) fazladır.

İnteligence(Zeka);

Büyü ile dehşet zarar verir
canı azdır
Manası çoktur
armoru azdır

itemleri heroların eksiklerine göre kasarız sana örnek bi build + hero veriyim mesela

Groom Hellscream-Axe(STR)

bu heromuzun canı normaldır ama bi tarak (Hot/Heart of Taraque) çok iyi gider
bu heroya 1. skill için bi kelen dagger (Işınlanma kılıcı) lazımdır
Bi tane Phase bot speed için
Black monkey king bar (Skilllerden kaçmak için)
Assault daha fazla armor için
Sange yasha iyi vurur - hızlı vurur - hızlı kaçar

Axe 1. skill;
Berkersel call:

Basarsan adamlar sana dalmaya başlar (3. skllde bahsedicem) ve +20 kazanırsın kısa bi saniyeliğine

Axe 2. Skill
Battle hunger

Adama zehir atarsın ve %4 gibi bi slow atarsın (Vermeni tavsiye etmem)

Axe 3. skill

Bu axeyi axe yapan fullenmesi gerek skilldir

Adamlar sana daldıkça %17 şansında dönersin ve her dönüşünde 175 dmg vurursun.(1. skill sayesinde sana dalcaklar gang bang :D )

Axe ulti (4. skill)

450 can altına tek atar.

Skill build

3-1-3-1-3-4-3-1- gerisi sana kalmış

axe ile oyun başı itemlerin

Bitane scout shield geriye kalanla 6 ağaç (yani 2 kez ağaca tıklıycan) ve paran kalırsa 53 golda iron wood al

creeplere atack yap karşındaki malee ise ve creepler sana dalarsa sen dönersin ve adam dmg yer tabi bu durumda adamın canı azalır.

ve ayrıca sakın ama sakın erifi kescem diye sudandan londraya kadar kovalama ölen sen olursun

Ryogo
04/09/2010, 23:32
dostum öncelikle sana şunu söyleyebilirim nerde oynadığın çok önemli .. bana kalırsa başlarda eurobattle da oynamalısın çünkü orda noob game ler war eğer garenada oynarsan çok küfür yiyebilirsin eurobattle da başla orda öğren daha sonra kesinlikle garenaya geç çünkü eurobattle sana bişeyler katmas 2.5 sene eurobattle da oynadım sonradan garenaya geçtim ve çok pişman oldum sana önerim eurobattle noob gamelerde öğren sonra garenaya geç eğer yardıma ihtiyacın olursa bana özel msj atabilirsin ilgilenirim iyi geceler :)

Realist
04/09/2010, 23:35
Başlangıç için kullanımı daha kolay heroları tercih etmeni öneririm.Nedir bunlar daha az aktif skilleri olan herolar olabilir.Skeleton king oyna mesela tek bir aktif skili var oda stun.Axe oynayabilirsin oyun başında kolay üstünlük sağlayabilen bi hero.Barathrum önerebilirim bu dönemlerde oynamaktan keyif alacağın ve kullanımı zor olmayan bi hero.Hero rehberleri var item önerilerini vs içeriyor forumda onlara bakabilirsin.

WaterAlchemist
04/09/2010, 23:47
Üstteki yorumların hepsine katılıyorum. Ben bu oyuna phantomla başlamıştım o da çok kolay bir hero bence:)
Ve eubattle daki noob game'lere girersin. Bulamazsan garenada takılırsın. Ama sakın ve sakın karşıdakiler seni rahat öldürmeye başlayınca pes edip çıkma. Yeri geldiğinde chat'e bakma. Böylece 2-3 kendini hard pro sananlar sana laf ettiğinde duymazsın :)

ilhan
04/09/2010, 23:47
Agilitynin mis yapma şansı yüksek mi ? lol Phantom kolay hero değil ayrıca :) Axeye sy :( yanlış bilgi vermeyelim arkadaşım

Arawn
04/09/2010, 23:48
Çok sağolun Axe'yi denerim. Eurobattle ı indiriyorum

2pac4life
04/09/2010, 23:53
aynı şekilde sniper.. "last hit deny- creepleri öldürmek" için çok iyi bir atak animasyonu (vurus stilli) var. 2 pasif 2 aktif skilli var. ultisi oyun başlarında adam kaçırmamanı sağlıyor..
kaçış mekanizması yok o yüzden lothar kasmanı öneririm.

DeathLust
05/09/2010, 00:39
oynu bkac arkadasna ögret onlarda baslasın daha kolay ögrenirsiniz

CitizenOfTheNight
05/09/2010, 00:48
Bizim arkadaşlar çok ilerden anlatmaya başlamışlar. anneye anlatır gibi anlatıyorum:

dota, warcraft 3 üzerinden, eul tarafından yapılmış, icefrog tarafından yapılmaya devam eden bir fun-map'tir.

oyunda amac ana kuleyi yıkmaktır.

Oyunda, oyunu kazanmak için her yol mübahtır, hiçbir yasak yoktur.

eğer oyuna yeni başladıysan, ölmemek için oyna. kill almak için oynama. ölmesi çok zor bazı herolar vardır. Centaur, rikimaru gibi herolar oynayarak oyunu daha rahat öğrenirsin.

Oyunu öğrenmek için direk online oynamaya geçme. Önce oyunun mekaniğini anla, itemları öğren, oyunun zevkini almaya bak.

http://www.playdota.com/forums/245353/dota-ai--harreke/
Yukarıdaki linkten AI+ map'e ulaşabilirsin. Bu map'i warcraft dosyandaki maps>downloads klasörüne atarsan, oyunu single player modundan oynayabilirsin karşına computer koyarak.

Kolay gelsin, iyi oyunlar. ^^

Arawn
05/09/2010, 09:50
teşekkürler AI map iyi oldu

FeeLPaiN
05/09/2010, 11:50
Bizim arkadaşlar çok ilerden anlatmaya başlamışlar. anneye anlatır gibi anlatıyorum:

dota, warcraft 3 üzerinden, eul tarafından yapılmış, icefrog tarafından yapılmaya devam eden bir fun-map'tir.

oyunda amac ana kuleyi yıkmaktır.

Oyunda, oyunu kazanmak için her yol mübahtır, hiçbir yasak yoktur.

eğer oyuna yeni başladıysan, ölmemek için oyna. kill almak için oynama. ölmesi çok zor bazı herolar vardır. Centaur, rikimaru gibi herolar oynayarak oyunu daha rahat öğrenirsin.

Oyunu öğrenmek için direk online oynamaya geçme. Önce oyunun mekaniğini anla, itemları öğren, oyunun zevkini almaya bak.

http://www.playdota.com/forums/245353/dota-ai--harreke/
Yukarıdaki linkten AI+ map'e ulaşabilirsin. Bu map'i warcraft dosyandaki maps>downloads klasörüne atarsan, oyunu single player modundan oynayabilirsin karşına computer koyarak.

Kolay gelsin, iyi oyunlar. ^^

Simdilik bu arkadaşın dediklerini yapman yeterli.

frozzen59
05/09/2010, 12:24
Agilitynin mis yapma şansı yüksek mi ? lol Phantom kolay hero değil ayrıca :) Axeye sy :( yanlış bilgi vermeyelim arkadaşım

her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır.Axe ile çok farklı oynarım arkadaşın aklı karışmasın diye yazmadım ama dagon necromicon fln da kasarım

TauHunter
05/09/2010, 14:19
istedigin heroyu al.last hit ve deny yap.geberme.arada harrasla ama yinede last hit deny kacirma.ve ustune biraz tecrube serp.bitti.bottle varsa timere gore rune kacirma.heronun ozelliklerine bak ve ona gore bir build gec.

King0fTheMisery
05/09/2010, 23:29
Üstteki yorumların hepsine katılıyorum. Ben bu oyuna phantomla başlamıştım o da çok kolay bir hero bence:)
Ve eubattle daki noob game'lere girersin. Bulamazsan garenada takılırsın. Ama sakın ve sakın karşıdakiler seni rahat öldürmeye başlayınca pes edip çıkma. Yeri geldiğinde chat'e bakma. Böylece 2-3 kendini hard pro sananlar sana laf ettiğinde duymazsın :) Hangi Phantom :S

makaramus
07/09/2010, 14:09
noobluk döneminden kaçıs yoktur herkeze NOOB,EZIIK,HARD NOOB lakapları takılmıştır ve ben bayaa bi alırdım fakat sana tavsiyem botlarla oynamak değildir onlarda epey zorlar seni normalden :D.tavsiyem noob game takıl yoksa pd ile noob game kur fazla gelen olmaz noobsayısı baya düştü çünkü bu yüzden tavsiyem replayları indir rehberleri oku ben öle yapmıştım eskiden her heroya blood stone kasıyodum :D siz düşünün yani buranın kurucusu bile bir zmnlar hard noobtu yani bu sinir olunacak bir durum değil (kfr yiyene kdr) fakat 2 tür noob vardır.1i full noob.1i still noob.full noob ne item bilir nede hero.still noob ise item bilir fakat hero taktiklerini yapamaz.çok iyi hatırlıyom bu siteyi buldugum gün pro olmuştum still noob değildim item noobtum sadece burdaki rehberlerle geliştirdim bende kendimi ve bu siteye her zmn borçlu olduğumu hissettim bu yüzden son günler hep sorun çözmeye uğraşıyom :D.neyse ilk olarak kendine bir favori hero bul bu heroyla geliş(prolarda favori die bişi yoktur ama sadece oyunu öğren die)genelde axe kolaydır fakat risklidir çok dmg yer ursa fena değildir en kolayı hatta odur item buildini okuman yeterli sonra tek kalan ve zayıf birine gir rahat alırsın. neyse yardım etmişimdir umarım

makaramus
07/09/2010, 14:14
istedigin heroyu al.last hit ve deny yap.geberme.arada harrasla ama yinede last hit deny kacirma.ve ustune biraz tecrube serp.bitti.bottle varsa timere gore rune kacirma.heronun ozelliklerine bak ve ona gore bir build gec.

onu yaptığı zmn ztn produr abi :Dadama yüklenme çok ben onun yerinde olsam yapamam ki sende yapamazsın zmn meselesi 6 yıldır oynuyom ben bu oyunu item buildllerden sıkıldım hep aynı die yeni öneriler veriyom rehberlerde (hep aynı hep aynı bayıyo fakat herkez çok negatif atlıyo hiç denemeden bilmem böle yaparlar ezilirsin fln deniyo fakat bu noobluk değildir söleyem bana noob dienler bu fikirlerdir normalde bende hep class kasarım sadece bazen önerilerde bulunurum tabi deneyipte ki genelde alırım oyunları öle :D neyse konu sapmasın dediğim gibi arkadaşımızın dediğini yapmaya çalıs buna alışınca ztn buradaki herkezden daha iyi ola bilirsin.
bu arada bir taktik verem ganger oynamaya çalış oldukça rahat bir iştir rakibe arkadan saldır ztn kesecek olsa bile korkusundan hata yapacaktır.