PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : görüşürüz arkadaşlar....

bora
08/09/2010, 19:37
Arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba.Malum yaz tatilinin son günlerinde, önemli bir karar aldım.Gerek okulun başlaması sebebiyle,gerek benim dota'dan gerçekten sıkılmam nedeniyle dota'yı bırakmaya karar verdim.

Bu oyunu oynadığım 4 sene boyunca özel hayatımı çok etkilendi.Sosyal hayatım 0'landı.Arkadaşlıklarımı etkiledi.Bununla birlikte garena'dan olsun trdota'dan olsun çok iyi arkadaşlar edindim.Ancak,bu edindiğim arkadaşlar gerçek hayatımdaki dostların yerini tutmuyor..Yukarıda da bahsettiğim gibi reel'de birçok dostumu da kaybettim.

Neyse,fazla uzatmayalım.Tanıdığım ve tanımadığım bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.Her güzel şeyin bir sonu vardır diyerek bitiyorum.Bundan sonra internet kafedeki lan oyunlarında devam ediceğim.Hepinizi çok çok öpüyorum.Görüşürüz arkadaşlar....

ImperiaKing.

rQuTR
08/09/2010, 19:39
Nothingi dinliyodum bu başlıgı gördüm etkiledi beni,görüşürüz.

-Levistus-
08/09/2010, 19:39
Hayatında başarılar diler, verdiğin kararın arkasında sonuna kadar durmanı umarım. ;)

isimsiz755
08/09/2010, 19:50
Arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba.Malum yaz tatilinin son günlerinde, önemli bir karar aldım.Gerek okulun başlaması sebebiyle,gerek benim dota'dan gerçekten sıkılmam nedeniyle dota'yı bırakmaya karar verdim.

Bu oyunu oynadığım 4 sene boyunca özel hayatımı çok etkilendi.Sosyal hayatım 0'landı.Arkadaşlıklarımı etkiledi.Bununla birlikte garena'dan olsun trdota'dan olsun çok iyi arkadaşlar edindim.Ancak,bu edindiğim arkadaşlar gerçek hayatımdaki dostların yerini tutmuyor..Yukarıda da bahsettiğim gibi reel'de birçok dostumu da kaybettim.

Neyse,fazla uzatmayalım.Tanıdığım ve tanımadığım bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.Her güzel şeyin bir sonu vardır diyerek bitiyorum.Bundan sonra internet kafedeki lan oyunlarında devam ediceğim.Hepinizi çok çok öpüyorum.Görüşürüz arkadaşlar....

tanımadığın insanlara neden teşşekkür ediyorsun ? :D

[CraftR]
08/09/2010, 20:00
Benimde az kaldı ^^ Bende bi veda hutbesi yapıcam.Eski arkadaşlıklarını inşallah yeniden kazanırsın

MrCekirge
08/09/2010, 20:02
Başarılar bora, 1v1 turnuvasında kuponu yatırmış mı oldun şimdi ? :D şaka bir yana bende bırakmayı düşünüyorum ya hayatım alt üst oldu.. Başarılar iyi şanslar tekrardan

T-ThePhantomicLord
08/09/2010, 20:05
Hadi sana reel hayatında başarılar.
Arada buraya da uğra, yaşıyor muyuz bi bak (:

Memooo
08/09/2010, 20:06
Bora malbora en sevdigim cizgi karakteri. Bende böyle bişi yapcaktım erken davrandın.

Sçs. iyi bak kendine.

Ryogo
08/09/2010, 20:11
Hayatında başarılar diler, verdiğin kararın arkasında sonuna kadar durmanı umarım. ;)

yeni admin :).

@bora en iyisini yapmışsın bende geçici olsa bırakmayı düşünüyorum :).

Ursa_
08/09/2010, 20:15
Gerçek hayatında başarılar dilerim

Audaz
08/09/2010, 20:56
Kötü oldu kardeşim gitmen.Ama mantıklı bir karar vermişsin reel hayatında başarılar:)

FrozenDarkness
08/09/2010, 21:14
Vermiş olduğun karara saygım sonsuz fakat bir şey daha belirtmek isterim.DoTA gerçekten eğlenceli bir oyundur.Zamanı unutturur.Sosyal alandaki negatifliğin sonucu bundan olsa gerek.Fakat gerçek arkadaşlarınla DoTA oynamanın değeri sanal ortamda oynadığına kıyasla paha biçilemezdir.Son olarakta sosyal hayatın için DoTA'yı bırakmana gerek yoktu bana kalırsa.Sıkıldığın bir boş zamanında garena'da en fazla 2 saatlik vaktini eğlenerek geçirebilirdin(fazlası değil).Yaz aylarında ise öğlen oyuna girdiysen en fazla 3 oyun oynayıp sonrasında arkadaşlarına bir tel ile dışarı çıkmayı önerirsen Sosyal hayatında sıkıntıya düşmessin.Senin kadar olmasada bende yaklaşık 2 senelik dota oyuncusuyum(1 sene oynadım diğer sene internetim yoktu şimdi tekrardan geldim normalde 3 senelik olmam lazımdı =) ) ve şu anda sosyal hayatımda hiç bir sıkıntı yok.Hatta arkadaşlarla dışarı çıkınca, deli gibi dota atarız bazen.

isimsiz755
08/09/2010, 21:38
dota = hayat yada hayat = pc diye bir eşitlik vardır (neden yanlız olduğumu şimdi anlıyorum :D tabi benim hoşuma gidiyor :D) dota gibileri gelip geçer pc 4ever kalır :D

Ruby
08/09/2010, 21:54
Hayatta başarılar yolun açık olsun Çav Çav /:

TauHunter
08/09/2010, 22:00
gule gule sana yolun acik olsun

WaterAlchemist
08/09/2010, 22:03
Haklı bir karar :) Ben de bırakabilsem de okul bitince tekrar başlasam offf :/
Bırakabilecek kadar güçlü bi iraden varmış :D

Neveraeh
08/09/2010, 22:04
Şöyle birşey varki dota sosyal hayatı miker :),herkes bırakmak istiyor ama kolay degil azaltayım desende azaltamassın su oyunu bagımlılık aynı sigara gibi neyse reelde başarılar :D

CoNqUeReR
08/09/2010, 22:06

dota = hayat yada hayat = pc diye bir eşitlik vardır (neden yanlız olduğumu şimdi anlıyorum tabi benim hoşuma gidiyor ) dota gibileri gelip geçer pc 4ever kalır

2 nizede bir yere kadar katılıyorum sosyal hayatı 0 lıyor reel arkadasları unutturuyor insanlara bende buutn gunumu oynayarak gecirmek istiyorum daha iyi omak isityorum ama bu ailemle aramda cok buyuk sorunlar yasamama sebep oluyor yanlız olmadıgımı bilmek beni biraz daha mutlu etti. Reel arkadaslarla oynamanın zevki tartısılmaz internet cafeye ilk digisiniz ve oynayısınız pahabicilemez umuyorum hem sosyal hayatımı hemde dotayı birlikte yurutebilecegim bir duzen kurabilirim....

isimsiz755
08/09/2010, 22:18
2 nizede bir yere kadar katılıyorum sosyal hayatı 0 lıyor reel arkadasları unutturuyor insanlara bende buutn gunumu oynayarak gecirmek istiyorum daha iyi omak isityorum ama bu ailemle aramda cok buyuk sorunlar yasamama sebep oluyor yanlız olmadıgımı bilmek beni biraz daha mutlu etti. Reel arkadaslarla oynamanın zevki tartısılmaz internet cafeye ilk digisiniz ve oynayısınız pahabicilemez umuyorum hem sosyal hayatımı hemde dotayı birlikte yurutebilecegim bir duzen kurabilirim....

kendini pc ye bırak o sana yeni oyunlar bulur

bu arada benim gibi GoWculara müjde

ghost of sparta diye bir gow oyunu çıkacak kötü yanı sadece psp ye gow 1 den sonraki olayları anlatıcakmış yeni bir heycan daha 2 kasımda çıkacakmış assassins creed brotherhood çıkana kadar rahatlıkla bitebilecek bir tarih :D

-Levistus-
08/09/2010, 22:57
yeni admin :).

@bora en iyisini yapmışsın bende geçici olsa bırakmayı düşünüyorum :).

Yenimi :) Ben hep vardım işlerim dolayısıyla siteyle ilgilenemiyordum :P
Bundan sonra daha çok birlikte olacağız ;)

MrCekirge
08/09/2010, 23:02
Yenimi :) Ben hep vardım işlerim dolayısıyla siteyle ilgilenemiyordum :P
Bundan sonra daha çok birlikte olacağız ;)

O zaman şimdi tam hoşgeldin :D önceden yarım gelmiştin şimdi tam oldu :P

bilgeenes
10/09/2010, 14:56
lanet olsun aglıcam ya manitayla da bozugum.. bu oyuna baslayan herkesin sonu bu mu oluo yaa.. bi kac espirine denk geldim :D seni cok tanımama ragmen yine de hayatında basarılar..

TauHunter
10/09/2010, 15:01
Şöyle birşey varki dota sosyal hayatı miker :),herkes bırakmak istiyor ama kolay degil azaltayım desende azaltamassın su oyunu bagımlılık aynı sigara gibi neyse reelde başarılar :D

+1
ama benim oncedende sosyal hayatim yoktu tahmin ediyorumki olmayacak :D.

bora senin icin iyimi ya da kotumu olmustur bilemem ama kendin icin en iyisini yapmissin.You got a life.
http://www.funnyvideogameshirts.com/wp-content/uploads/2008/11/mario_brothers_1up_extra_life_mushroom_funny_video _game_shirt.jpg

isimsiz755
10/09/2010, 15:34
+1
ama benim oncedende sosyal hayatim yoktu tahmin ediyorumki olmayacak :D.

bora senin icin iyimi ya da kotumu olmustur bilemem ama kendin icin en iyisini yapmissin.You got a life.
http://www.funnyvideogameshirts.com/wp-content/uploads/2008/11/mario_brothers_1up_extra_life_mushroom_funny_video _game_shirt.jpg

kaderimiz bu :D bizim gibiler bir ks için her şeyi yaparlar arkadaşlarıda olmaz (tek arkadaşım blood ve diğerleri :D)

TauHunter
10/09/2010, 15:47
kaderimiz bu :D bizim gibiler bir ks için her şeyi yaparlar arkadaşlarıda olmaz (tek arkadaşım blood ve diğerleri :D)

senin tek arkadasin Karanlıkta Balanar Terorblade ve diğer arkadaşlarıyla degilmi

kUnTiGeR
10/09/2010, 15:52
dostum bu kararın sana iyi sonuçlar getirmesini diliyorum kib hayatında basarılar

isimsiz755
10/09/2010, 18:51
senin tek arkadasin Karanlıkta Balanar Terorblade ve diğer arkadaşlarıyla degilmi

balanar ve terorblade yazmaya üşendim :D

crackmstr
10/09/2010, 20:22
böle bir konu açılmışken bir kaç şey yazıyım. bu yaz sonuyla dotayı bırakıyorum ve harcadıgın her dakikanın boşa geçtigini anlıyorum.yaşınız biraz daha ilerleyip oyun oynamaya vakit bulamıycagınız, daha cok sorumluluk almanız gerektigi yaşlarda geri kalan hayatınız için hiç bir getirisi olmuycak, lise hayatınızı üniversite hayatınızı böylece tüm yaşamınızı etkiliycek.her keze tavsiyem bu oyuna ne kadar kendilerini kaptırdıklarını düsünsünler eger haftada üç dört saat sinemaya gitmek gibi eglenmek için oynuyolarsa bırakmak için hic bir sebeb yok ama bagımlılık derecesinde her bos zamanınızda hatta önemli işlerinizden vakit ayırıp oynuyosanız kesinlikle bırakmalısınız.bırakamayınlarada bi kaç tavsiye veriyim yeni hobiler bulmaya calısın zaman gecirmek icin spora gitmek enstrüman çalmayı ögrenmek gibi.erken verdigin bu karardan dolayıda kutlarım umarım devamlılığı olur.

isimsiz755
10/09/2010, 21:32
böle bir konu açılmışken bir kaç şey yazıyım. bu yaz sonuyla dotayı bırakıyorum ve harcadıgın her dakikanın boşa geçtigini anlıyorum.yaşınız biraz daha ilerleyip oyun oynamaya vakit bulamıycagınız, daha cok sorumluluk almanız gerektigi yaşlarda geri kalan hayatınız için hiç bir getirisi olmuycak, lise hayatınızı üniversite hayatınızı böylece tüm yaşamınızı etkiliycek.her keze tavsiyem bu oyuna ne kadar kendilerini kaptırdıklarını düsünsünler eger haftada üç dört saat sinemaya gitmek gibi eglenmek için oynuyolarsa bırakmak için hic bir sebeb yok ama bagımlılık derecesinde her bos zamanınızda hatta önemli işlerinizden vakit ayırıp oynuyosanız kesinlikle bırakmalısınız.bırakamayınlarada bi kaç tavsiye veriyim yeni hobiler bulmaya calısın zaman gecirmek icin spora gitmek enstrüman çalmayı ögrenmek gibi.erken verdigin bu karardan dolayıda kutlarım umarım devamlılığı olur.

haklısın hayatımız boşa geçiyor :(

TauHunter
11/09/2010, 00:15

disari cikip bir kisiye merhaba diyecek kdr cesareti olmayan,eline bir ensturuman alip calmayip onun yerine baska isler iyi gider diyip bosveren,beynini bosaltip hergun pcye mal mal bakip "EGLENCE" kelimesi beyninden gecmeyip,sinema ne yapayim evde tv var zaten diyip izleyenin hayat alma sansi olabilirmi.mario oynarken 1up life almazsan ilerde zorluk cekersin.asosyallik basa bela degil asosyallik 1up alamayan bir mario.

Sylar
11/09/2010, 00:43
Kendine iyi bak kardeşim :)

SiKRiNSaT
11/09/2010, 01:16
en doğru kararı vermişsin kardeşim nası olsa dotada kaybeden aşkta kazanır kendine iyi bak..

ilhan
11/09/2010, 03:16
Dostum :) gitmene üzüldüm. Koçluğun için saol :)

ilhan
11/09/2010, 03:19
Yahu dota eskiden çok oynamazdım. Ha severdim ama çok oynamazdım.Şimdide en fazla 3 4 oyun. Oda en fazlası havamda olursam özlersem falan. Yani azaltması çok kolay

By.AbsoLuT
11/09/2010, 05:01
disari cikip bir kisiye merhaba diyecek kdr cesareti olmayan,eline bir ensturuman alip calmayip onun yerine baska isler iyi gider diyip bosveren,beynini bosaltip hergun pcye mal mal bakip "EGLENCE" kelimesi beyninden gecmeyip,sinema ne yapayim evde tv var zaten diyip izleyenin hayat alma sansi olabilirmi.mario oynarken 1up life almazsan ilerde zorluk cekersin.asosyallik basa bela degil asosyallik 1up alamayan bir mario.

Hepsine katılıyorum.Sonuçta sosyalleşmek insana herzaman bişeyler katar.Birde DoTa zaten bağımlılık yapar fakat insanı eve bağlamaz.Herhangi 1 arkadaşım beni gel şurdayız burdayız dediğinde,dota için gelmemezlik yapmam saçma çünkü.Hadi WoW gibi bi oyun olsa ilerlemek zorundasın o ayrı ama dota dediğin 1 oyun 1saat sürer zevkini alırsın biter.Dota yı bağımlılık haline getirmek çok abartı.Bende günde 4-5 saat kesin dota oynarım ama sosyal hayatım gayet normal.Evde boş zamanlarımın %70 i Dota.Fakat hayatımdaki önemli işler için zamanımı kesinlikle dotaya ayırmam(ders çalışmak hariç:D)

isimsiz755
11/09/2010, 11:06
Hepsine katılıyorum.Sonuçta sosyalleşmek insana herzaman bişeyler katar.Birde DoTa zaten bağımlılık yapar fakat insanı eve bağlamaz.Herhangi 1 arkadaşım beni gel şurdayız burdayız dediğinde,dota için gelmemezlik yapmam saçma çünkü.Hadi WoW gibi bi oyun olsa ilerlemek zorundasın o ayrı ama dota dediğin 1 oyun 1saat sürer zevkini alırsın biter.Dota yı bağımlılık haline getirmek çok abartı.Bende günde 4-5 saat kesin dota oynarım ama sosyal hayatım gayet normal.Evde boş zamanlarımın %70 i Dota.Fakat hayatımdaki önemli işler için zamanımı kesinlikle dotaya ayırmam(ders çalışmak hariç:D)

ders çalışmak öğrenciysen senin en önemli işin :eek: arkadaşların gider sınav notları kalır :(

DangerForSouth
11/09/2010, 12:34
DoTA gerçekten bağımlılık yapan bir oyun.Arada bir hayallere daldığımda depresif davranmaya başlıyorum.Çünkü beni eve bağlayan,ve DoTA'dan başka hiçbir haltı beceremeyen biri olarak düşünmeme sebep oluyor.Güzel tercih kardeşim darısı başıma.