PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Valve, Dota 2 ve Dota 3'ün isim haklarını aldı!

Sylar
10/09/2010, 14:55
Valve geleceğe dönük plan yapmayı seviyor. Öyle ki, bir süre önce bünyesine kattığı Dota ismiyle yetinmeyen firma, Dota 2 ve Dota 3'ün de isim haklarını satın almış.

Bilindiği gibi Dota, Warcraft III için hazırlanmış başarılı bir haritaydı. Bir süre önce Valve, Dota'nın yapımcısını da işe almış ve muhtemel yeni bir oyun üzerinde çalışmaya başlamıştı. Hatta ekibin seslendirme kadrosunda, Duke Nukem'i de seslendiren Jon St. John da bulunuyor.

Valve, bir süre önce "12 ay içinde 3 sürprizin açığa çıkacağını" söylemişti. Bakalım bunlar arasında Dota da var mı?

Kaynak (http://www.merlininkazani.com/oyun_haber/1/Valve_Dota_2_ve_Dota_3un_isim_haklarini_aldi-36768.html)

Kısa süre önce haberini yapmıştık; Valve'ın yeni bir DotA oyunu üzerine çalışıyor olabileceğinden söz etmiştik. Zira Duke Nukem'ı seslendiren John St. John da DotA için yapılan seslendirme işlemlerinin tamamlandığını ve her şeyin güzel geçtiğini dile getirmişti. Öte yandan Valve'ın DotA yapımcısını işe aldığı da biliniyor. Şimdi de firmanın, Defense of the Ancients'ın isim haklarını satın aldığı belli oldu. Sanırız yeni bir oyun yolda.

Kaynak (http://www.merlininkazani.com/oyun_haber/1/Valve_Defense_of_the_Ancientsi_DotA_kapti_-36296.html)

TauHunter
10/09/2010, 15:49
dota utiliteste gormustum saol

Legandry_fire
10/09/2010, 15:55
eger valve dota yaparsa Honla yarısabilir

kUnTiGeR
10/09/2010, 16:29
iyi olcağa benziyo hadi hayırlısı

Kazuki
10/09/2010, 17:12
hayırlısı olur inş

Neveraeh
10/09/2010, 17:33
Hon ne ya dota >hon

Legandry_fire
10/09/2010, 17:41
Hon ne ya dota >hon

grafik açısından kastetmistim

isimsiz755
10/09/2010, 18:50
god of war 3 gibi grafik isteriZ :D

BorisPeace
10/09/2010, 20:18
Şöyle bir sorun var yalnız :D

Valve "DotA" isim haklarını aldı. Daha sonra da "DotA 2" ve "DotA 3" isim haklarını aldı. Peki sorun ne? Valve "DotA" isim hakkını aldıktan sonra ve "DotA 2" isim hakkını almadan önce Riot Games "Defence of the Ancients" isim hakkını satın aldı. Bakalım ne olacak (:

Bu arada bilmeyenler için Riot Games, League of Legends'ın (LoL) yapımcısı.

gorkemaga11
10/09/2010, 22:48
eğeri falan kalmadı yapıcak hatta sesler hakkında çalışmalara başlandı bitiyor diye biliyorum.

FTA.MaRQu1S
10/09/2010, 23:25
en iyi dota fakir dotası boş işlerle ugrasıo adamlar...neymis grafikmis yalan onlar

Ryogo
10/09/2010, 23:26
ilginç..

ilhan
11/09/2010, 14:42
Icefrog ap ayrı bir oyun olarak dotayı yapıcak sanırım. Valve ekibiyle tabiki. Artık war3e dotanın stratejisi dememize gerek kalmaz

MetoLeto
11/09/2010, 14:44
DotA'nın aynısını başka bir oyun olarak yaparsa çok güzel olur.

DangerForSouth
11/09/2010, 14:48
Offf bana LoL'u tavsiye etmişti biri onun kafasına töbe töbe...Lan o kadar w3'den görüntü kalitesi yüksek oyun var lan lanet olsun o kadar rezil bi oyun yok....
Ayrıca hep hayalimde DoTA'yı Mount&Blade gibi oynamak vardı.Böyle bir çalışma çok süper olur.

MetoLeto
11/09/2010, 14:52
Offf bana LoL'u tavsiye etmişti biri onun kafasına töbe töbe...Lan o kadar w3'den görüntü kalitesi yüksek oyun var lan lanet olsun o kadar rezil bi oyun yok....
Ayrıca hep hayalimde DoTA'yı Mount&Blade gibi oynamak vardı.Böyle bir çalışma çok süper olur.

Mount&Blade çok komik oyun ya :D

II_Remedy_II
11/09/2010, 15:16
Dotayı mount&blade gibi oynamak facia olurdu düşünsene riki sürekli arkana geçiyor bir sürlü adama dönüp vuramıyorsun felan

Aslında LoL de çok güzel oyundur bazı çok orijinal fikirleri var ama malesef bunları tam oturtamamış birde oyuncu kitlesi ya çok zayıf yada ben dotadan geçtiğim için bana çok kolay geldi daha ilk oyundan itibaren eze eze oynadım hiç zorlanmadan.Son bir kötü tarafıda tabiki fazladan heroların parayla alınması

Gelelim Valve nin yapıcağı dotaya tabiki valve nin kalitesi belli isterse çok güzel bir oyun yapabilir ama işte sorun o eğer isterse...Çünkü valve bunu sadece ufak bir gelir kapısı, dotacıların zaten alıcağı getirisi belli bir oyun olarak düşünüp üzerine yatırım yapmadan sadece para için yaparsa çok rezil HoN gibi bir oyun olur (yani dotadaki herşeyin aynısı sadece biraz cilalanmışı)

Ama eğer valve bu oyunu ilerde gelişicek bir seri veya yeni bir online oyun olarak görür ve ona göre çalışma yaparsa yani sadece grafikleri parlatıp iki ses efekti ekleyip bırakmazsa o zaman gerçekten dota yıllarca oynıyacağımız bir online oyun haline dönüşebilir,tabi bunları yaparken dotada çok sevdiğimiz özelliklerin ne kadarı kalır bilemiycem malum çok grafik olunca işler biraz daha karmaşıklaşıyor ve bazı şeylerle uğraşmak yerine direk oyundan atıyorlar

Berkantk
11/09/2010, 18:00

Legendry kardeş. Oyunlar "oyun motoru" denen bişeyle yapılır. Dota da WarCraft'a bağlı bir map olduğu için grafiklerin değişme olayı imkansız. Ancak Blizzard ile ortak falan çalışıp yeni bir oyun cıkartıp, o oyuna da dota map i ni getirirsen veya dota yı cıfır bir oyun yaparsan olabilcek bir olay.

Sylar
11/09/2010, 19:36
Zaten yeni bir oyun olacak.

KalistaHera
13/09/2010, 18:41
süper paylaşım bilmiyodum öğrendim çok saol

TerrorDrone
25/09/2010, 23:53
Peki Hon ne oluyor? Bence İceFrog mükemmel bir strateji uyguladı. Dota ismini sattı ve başka bir isimle aynı mantıkdaki Honu kurdu. Ve oyun deliler gibi oynanıyor. Valveden önce çıkartmasıda çok büyük bir avantaj. Gerisini zaman göstericek

gorkemaga11
26/09/2010, 20:07
Peki Hon ne oluyor? Bence İceFrog mükemmel bir strateji uyguladı. Dota ismini sattı ve başka bir isimle aynı mantıkdaki Honu kurdu. Ve oyun deliler gibi oynanıyor. Valveden önce çıkartmasıda çok büyük bir avantaj. Gerisini zaman göstericek
bilmeden konuşmayalım lütfen hon ile icefrogun hiçbir ilgisi yoktur.

mars
01/10/2010, 18:31
dolaylı yoldan ılgısı var dotanın kopyalanmasına ızın verdı boylecede hon cıktı

TauHunter
01/10/2010, 19:20

QweQ :D adam sanki tarihini yazmış gibi konusuyor

Sylar
05/10/2010, 20:53
Valve'nin dotayı aldığı kesinleşmiş.İlk mesaja ekledim ;)

emoahm12
05/10/2010, 20:58
dota yı hiç bişey geçemez eskiden hon oynuodum berbat tüm nooblar leaverlar oyuna gelior igreçn biseydi herolar eşit değildi biri kasarsa 5v1 alırdı dotada münkün deil bence...

makaramus
05/10/2010, 21:36
god of war 3 gibi grafik isteriZ :D

PHA ÖH ÖHÖ HÖHÖHHH naaptın abi sen eğer oyun cd üzerine yapılmazsa god of war gibi yapmak adamların 4 5 senesini alır :D ama cd üzerine yaparlarsa durum değişe bilir :).ama cd üzerine yapacaksa ismi satın almazlardı bence fakat bilemiyom :(

makaramus
05/10/2010, 21:40
Dotayı mount&blade gibi oynamak facia olurdu düşünsene riki sürekli arkana geçiyor bir sürlü adama dönüp vuramıyorsun felan

Aslında LoL de çok güzel oyundur bazı çok orijinal fikirleri var ama malesef bunları tam oturtamamış birde oyuncu kitlesi ya çok zayıf yada ben dotadan geçtiğim için bana çok kolay geldi daha ilk oyundan itibaren eze eze oynadım hiç zorlanmadan.Son bir kötü tarafıda tabiki fazladan heroların parayla alınması

Gelelim Valve nin yapıcağı dotaya tabiki valve nin kalitesi belli isterse çok güzel bir oyun yapabilir ama işte sorun o eğer isterse...Çünkü valve bunu sadece ufak bir gelir kapısı, dotacıların zaten alıcağı getirisi belli bir oyun olarak düşünüp üzerine yatırım yapmadan sadece para için yaparsa çok rezil HoN gibi bir oyun olur (yani dotadaki herşeyin aynısı sadece biraz cilalanmışı)

Ama eğer valve bu oyunu ilerde gelişicek bir seri veya yeni bir online oyun olarak görür ve ona göre çalışma yaparsa yani sadece grafikleri parlatıp iki ses efekti ekleyip bırakmazsa o zaman gerçekten dota yıllarca oynıyacağımız bir online oyun haline dönüşebilir,tabi bunları yaparken dotada çok sevdiğimiz özelliklerin ne kadarı kalır bilemiycem malum çok grafik olunca işler biraz daha karmaşıklaşıyor ve bazı şeylerle uğraşmak yerine direk oyundan atıyorlar

1)ilk dediğin olmaz işşallah
2)online kısmı doğru hem wow var hemde battle ve garena fakat bişi daha çıka bilir belki wowun parasız hali gibi
3)2. umarım olur :D

DarkBlood
05/10/2010, 23:22
nasıl basladıysa da öyle bitsin derim ben umarım hicbir degisiklik olmaz:/

teutobod
06/10/2010, 13:11
yıne warcraft uzerınden oynanır demıya

zanboracks
06/10/2010, 13:28
EGER HON daki gibi orb mantıgı olmazsa....

oyun strateji deilde sırf grafiğe bakarsaa.....(hon gibi)

asırı imba herolar cıkarsa....(hon gibi)

Af edersiniz ama o zaman o oyundan bir sey cıkmaz.Hon gibi.Honu oynayan fazla yok.Grafik icin oynayanlar gitsin wow oynasın.Önemli olan oyunun strateji tarzıdır.Dota bu bakımdan süper.HoN bunu yakalayamadı.İnşallah valve böyle bir hata yapmaz da stratejiye calısır...

Rutz
08/10/2010, 11:18
sanırım valve direk dota 2 diye cıkarıcak
başka sansı yok :D
ortalık karışmış

Rutz
08/10/2010, 11:20
EGER HON daki gibi orb mantıgı olmazsa....

oyun strateji deilde sırf grafiğe bakarsaa.....(hon gibi)

asırı imba herolar cıkarsa....(hon gibi)

Af edersiniz ama o zaman o oyundan bir sey cıkmaz.Hon gibi.Honu oynayan fazla yok.Grafik icin oynayanlar gitsin wow oynasın.Önemli olan oyunun strateji tarzıdır.Dota bu bakımdan süper.HoN bunu yakalayamadı.İnşallah valve böyle bir hata yapmaz da stratejiye calısır...

Haklısın hon hiç sarmıyor.
Grafik önemli değil.Dota atraksiyon yaşatabiliyor :)

Kurasaki-Kun
10/10/2010, 12:47

Aynen ama ben pek beğenmedim honu

holysega
10/10/2010, 13:15
Valve + DotA + IceFrog... Ortaya tadına doyulmaz bir oyun çıkacağı belli. Battle.net üzerinden oynanacağını düşünmüyorum. Valve bu işin kaymağını kendi götürecektir.