PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : HoN Nedir?

imported_OFUnsal
15/09/2010, 21:39
Heroes Of Newerth DotA'dan ilham alınarak yapılmış, oynanışın yanısıra grafik açığı olan oyuncuları doyurmak için tasarlanmış bir oyun. DotA bir warcraft 3 haritası ve 7.19 mb fakat HoN tek başına bir oyun ve 4.45 gb aradaki farkı düşünün.

HoN heroları DotA herolarından esinlenip modelleri animasyonları bazılarının skilleri değiştirilmiş herolardır yeni herolarıda vardır özenti olduklarını açıkça yazıp bu herolara Unique derler.

HoN sesleri ise sesi kalın ve artistik bir amcamız tarafından yapılmış.

Oyun başlarken 'Lets get it on!'
Birisi ölünce disconnect atarsa 'Rage Quit!'
Her kişi hero aldığında 'Hero İsmi!' (mesela rikimaru aldığınızda DotA'cı amcamızın Rikimaruu diye bağırması gibi bu amcamızda sinsi bir sesle Night Hound diyor.)
Double Killde 'Double Tap!'
Triple Killde 'H-h-h hat Trick!'
Ultra Killde 'Quad K-k-kill!' (Süperdir.)
Rampagede 'Annihilation!'

HoN hostluk bakımında onu kur bunu kur port aç istemez.

Create Game der, Kendi serverlarından birini seçer. Bana All Random Shuffle Players "Auto Balance" 5v5 Forest Of Caldavar Haritası'nda bir oyun kur dersiniz o kurar.

HoN'da Psr sistemi,KD sistemi,Stat sitemi, Hero yuzdesi, Replay Sistemi, Hero Listesi , Recommended İtem Listesi gibi sistemler vardır bunları açıklayayım.
1.PSR Sistemi: Açılımı Public Skill Rating dir. Oyuncular oyuna 1500 Psr ile başar. Stat gamelere girdiğinizde karşıdaki kişilerin ve takımınızın Psr ına bakılarak takımlar otomatik kurulur. İsterseniz lock isteyip arkadaşınızla aynı takımla kalabilirsiniz. Psr dengesine bağlı olarak her oyun başı kazanırsanız alacağınız psr ve kaybederseniz gidecek psr size söylenir.

2.KD Sistemi: Kill Death oranıdır. Stat gamelerde aldığınız tüm kill, death, assist, creep kill, creep deny, tower destroy, tower deny, exp. min, gold min istisnasız kaydedilir ve profilinizde gözükür. KD niz kill/death olarak hesaplanır

3.Hero Yuzdesi: Oynadığınız heroların yuzdesi profilinizde yazar.

4.Replay Sistemi: Oynadığınız oyunlar profilinizde görünür isteyen replay indirebilir. Replayler oyundan izlenir ileri geri durdurma seçeneği vardır DotAda geri gidemediğimiz için uğraşırız bu da insanı sıkıntıya sokar.

5.Hero Listesi: Oyun içinde tüm heroların stat resim skill listesi vardır bakabilirsiniz.

6.Recommended İtem Listesi : Heronuza önerilen itemler bir shop olarak size oyunda sunulur.

7.Auto Balance: Ab seçeneği aktifse oyuncular Psr yuzdesi olarak iki takıma dengeli dağıtılır.

8.No Stat Game: Statlarınız kaydedilmez DotA gibi boşboş amaçsız oynayabilrsiniz :)

9.Vurduğunuz ministun damage,dedenin ulti damage,Blocklanan damage hep yazar herşey açık açık gorunur, Mirananın okunun sn si yazar

Hero ve İtem Farkları: http://honwiki.net/wiki/DotA_vs_HoN GOZ ATIN BURAYA

Oyun 30 dolardır ki eğer ki alıştıysanız kesinlikle alırsınız. Ve kesinlikle tavsiye ederim.

TUŞLAR OPTIONS TAN AYARLANABILIR QWER DIR ALT+ QWE ASD ILEDE ITEMLER CALISTIRILABILIR

İnternet şuan biraz yavaş ama 10 No Stat game atabileceğiniz Trial Key uygulamasıyla 2 Key vereceğim buraya koyacağım oynarsınız.

Ayrıca pudge 1 levelda 1100 range hook atar, hook geri gelirkende çeker, ulti atınca her 1 saniyede 100 max hp kazanırsınız o yüzden %30 devourer (pudge) oynamışlığım var :D

İsterseniz youtube dan videolarını izleyin çok güzel bir oyundur.

Bazı resimler http://www.frmtr.com/demo-oyunlar/3133683-heroes-newerth-dota-2-0-grab-your-key.html

Sırayla çömelenler (:D) Axe-Legionarre, Zeus-Thunderbringer , Dazzle-Demented Shaman , Scout (Kardel gondar karışımı), Blood Hunter-Bloodseeker, Leshrac-Torturer, Sonuncuyu tahmin edin, Ayaktakiler Arachna (Traxex e yakın) , Electrician (Unique)

Faceless Voidin ultisi farkı görün
http://warcraftpk.com/warcraft/wp-content/uploads/2010/04/cf5629a5c8ae382d093547318dfef7a1.jpg

Kendi rehberimdir soru sorabilirsiniz İyi TRDotAlar iyi oyunlar iyi forumlar iyi HoNlar :)

trabzifon
15/09/2010, 22:06
Massallah. Hon Ne La . Oyunmu Mapmı Anlamadım :D

Sylar
15/09/2010, 22:29
HoN'un clienti 380 mb.Boyutu 4gb

Cold
15/09/2010, 23:06
1 hafta önce HoN'da id'mi aldım ve DotA'dan o kadar farklıki verdiğiniz para boşa gitmiyor.
Herolar benziyo skill efekt'leri çok güzel ben en çok Flint Beastwood (Kardel Sharpeye)'i beğendim.Oyundaki replikler ayrı bi tat katıyor.

ForiSGrancj
15/09/2010, 23:18
hon un türkler tarafından kurulanı var sanırsam beleş hon ama hero canlarını falan alt a basarak görüyorsn bazı herolar eksik tam olarak yapamamıslar :D ama en azndan para sıkıntsı yok :D

Cold
15/09/2010, 23:55
30 Dolar senin maddi durumunu sarsmıycak yada tamamen bitirmiycek.Eğer oynamak istiyosan 30 dolar verip eksiksiz olanını oyna.
Tabi nerde beleş oraya yerleş durumuda var.

pier0ws
15/09/2010, 23:57
bu adamların dini imanı para olmuş ya

imported_OFUnsal
16/09/2010, 00:10
süper oyundur ama

imported_OFUnsal
16/09/2010, 00:12
mesela bu dini imanı tam hacımız Lion-Demon Witch http://www.dotallyrad.com/tag/boots-of-travel/

Neveraeh
16/09/2010, 00:22
Verdiğiniz 30 dolara deymez 1 ay oynadım bu oyunu

imported_OFUnsal
16/09/2010, 00:25
nasıl değmez abi ama zevke göre değişir tabide

FeeLPaiN
16/09/2010, 00:32
Ben oynadim ve hoşuma gitmedi.Dota çok daha güzel bir oyun.Hon tıpkı diş gorunusu ferrari ama motoru murat 131 olan bir arabaya benziyor.Grafik haricinde gerisi 5 para etmez.

Neveraeh
16/09/2010, 00:35
Ben oynadim ve hoşuma gitmedi.Dota çok daha güzel bir oyun.Hon tıpkı diş gorunusu ferrari ama motoru murat 131 olan bir arabaya benziyor.Grafik haricinde gerisi 5 para etmez.

aynen

Cold
16/09/2010, 00:43
Bunlar sizin düşünceleriniz arkadaşlar herkezin farklı bi bakış açısı vardır (: Arkadaş oyunu anlatmış bize sağolsun.Eğer hala oynayan varsa toplanıp oyun atabiliriz.

LiFeFoRLiFe
16/09/2010, 03:39
bunun türk serverinin sitesini verirmisiniz?

imported_OFUnsal
16/09/2010, 03:47
hontr.net clanı /join Clan HoN Turkey

TerrorDrone
18/09/2010, 16:24
Beleş oldugunda yaş ve zeka seviyeside gittikçe düşüyor. (BKZ: Battle Net) HON ücretli oldugu için oyuncu kaliteleride yüksek seviyelerde. Ve neredeyse herşey düşünülmüş. Kısacası her kuruşa değer.)

imported_OFUnsal
10/10/2010, 18:36
hontr.net ten daha iyi bilgi alabilirsiniz.

RoNaLuMuT
10/10/2010, 21:11
Ben test surumunde bir sure oynamistim gayet de hosuma gitti. Oneririm herkese. Yalnız bir sey soracagim bu 30 Dolar aylık mı?

imported_OFUnsal
11/10/2010, 16:43
hayır sadece bir seferlik veriyorsun oynuyorsun herkesede tavsiye ederim

PacMan
11/10/2010, 16:54
Beleş oldugunda yaş ve zeka seviyeside gittikçe düşüyor. (BKZ: Battle Net) HON ücretli oldugu için oyuncu kaliteleride yüksek seviyelerde. Ve neredeyse herşey düşünülmüş. Kısacası her kuruşa değer.)

oyuncu kalitesi yüksek seviyede falan değil.crep kesmeyi bilmiyo çoğu kişi

VenomApocalypse
22/10/2010, 22:32
HoN'u kötüleyenler DotA'dan HoN'a geçipte alışamayanlardır buna %100 eminim canlı örneklerini çok gördüm.30$ gibi bir fiyatla tek seferde istediğiniz kadar oynayabildiğiniz mükemmel bir oyun.Şu an "Halloween" olduğu için S2Games oyunu çok renklendirdi.Bütün DotA'cılara tavsiye ederim.

Neveraeh
23/10/2010, 00:06
Dota>hon

MetoLeto
23/10/2010, 11:45
Dota>hon

makaramus
23/10/2010, 13:51
bu yazılarına ek olarak bende sunları yazam:
HoN sadece dotadan alıntı değildir aslında DOTA+SAVAGE2 denen oyunun bir karışımıdır(hondan daha çok savage 2 derim çünkü hem bedava hemde görüntüler çok gzl.
bunu nerden biliyom?? honu inceleyipte aynı zmnda savage2 oynayan herkez bilir sanırsam hellshrine,bahemont(oyunda yaratıkların koçbaşı yani bina yıkıcılarıdır earth gibi elinde bir agaç parçası olur biliyom esde totem var skn esde agaç deil totem var demeyin yani),deveour(hell shrineden belli bir ruhla alına bilen bir yaratık yakıncılıkta ağırlıklıdır ve bir üniti yiyip can kazana bilir),legionary(savagede legion olarak geçer insanların primary ünitleridir),warbeast(ya naturel ünitti yada sadece trainde açılan bir özel ünitti hatırlayamadım şu anda tam bedenini görmem lzm fakat onu bulamadım). kısacası savage 2 çok daha gzl hem oyuncu limiti yok , bırak honu dotadan bile fazla takım oyunu gerektiryo , commender(şehri kuran kişi görüşü çok iyi olduğundan herkez kulak kabartır :D) commender için ayarlanmış takıma komut göstermesi için özel taktik çizme yani kalem ikonuyla haritada kalemi sürdüğü zmn gidileceği yeri ister yuvarlak işaretleye biliyo veya isterse hangi yoldan gidileceğini bir ok yardımıyla göstere biliyo :).bana soracak olursanız mantık ve büyüsel animasyonlarla dota>savage2>HoN
şavas aksiyonları ve animasyon kalitesi + proluk gereksimiyle ve herşeye hazırlıklı olma seviyesine göre savage2>HoN>DOTA (honun büyük olma sebebi maalesef animasyonları :D)
oyunu açmayı istemesende açtıktan sonra bırakamadığın için savage2=dota>HoN
bana sorarsanız dota=savage2>HoN(nedir bu honun çektiği diyom :D)

zanboracks
23/10/2010, 15:11
HoN da oynadım Dota da oynadım.HoNu beta oldugu zamanlar her gün oynuyordum.Oyunu iyice cözdüm.Ama bencede Dota>HoN neden derseniz HoN da belli bir strateji yok mantık yok.Bi adam kasmıssa onu daha oyun sonuna kadar durduramıyorsunuz.Ama dota öyle değil

Ve dota da orb mantıgı var ama HoN da böyle bir mantık yok

Ve HoN da asırı güclü herolar var.Bu heroları neden güclü yapmıslar bilmiyorum ama Honun sistemi tam oturmamıs.Oturması icin 2 yıl gecmesi lazım...

makaramus
23/10/2010, 15:14
HoN da oynadım Dota da oynadım.HoNu beta oldugu zamanlar her gün oynuyordum.Oyunu iyice cözdüm.Ama bencede Dota>HoN neden derseniz HoN da belli bir strateji yok mantık yok.Bi adam kasmıssa onu daha oyun sonuna kadar durduramıyorsunuz.Ama dota öyle değil

Ve dota da orb mantıgı var ama HoN da böyle bir mantık yok

Ve HoN da asırı güclü herolar var.Bu heroları neden güclü yapmıslar bilmiyorum ama Honun sistemi tam oturmamıs.Oturması icin 2 yıl gecmesi lazım...

neden güçlüler gelişmekte olan bir oyun oysaki dota yıllardır var o yüzden bence geçtiği zmn için çok iyi ilerlemiş durumda eğer böle devam ederse bence dotayı geçer ;)

aslında orb mantığı bir zayıflık göstergesidir bence bu mantık beraberken çok güçlü itemleri ayırmakta kullanılıyo eğerki oyun dengeliyse ve orb die bişi yoksa o oyun bence çok iyi bir denge kurmuş demektir :)

imported_OFUnsal
27/10/2010, 18:59
DOTA 2 > HoN > Savage 2 > DOTA > LoL

TauHunter
27/10/2010, 19:05
Dota>hon
+1

Dota>hon
+1

Dota>Hon

CoNqUeReR
27/10/2010, 21:06
Dota>hon

Dota>hon

Dota>Hon

+1

Dota>hon

s1m3[TR]1k
08/11/2010, 20:36
bnde 2 sinide oynadım şimdilerde öss oldugu ıcın dota takılıyorum yoksa paralı olmasaydı hondan asla vazgecmezdım bı kere dota da bı amac yok bır suru leaver noob ve sevıyesızle bı amac olmadan oynuyorsun ama honda psr sıstemı ınsanı surukluyor(psr yuzunden arkadasımla kavga ettıgımı bılıyorm) dota da ıse olesıne oynuyorsun bırde honda turkle aynı oyuna gırme sansın cok az oyun dunya uzerınden ve dotadakı gbı oyun ısmını tr... dıe publarsan 2 saat beklersın o yuzden bılındık kufr sayısıda azalıyor ve lutfen youtube dan 1800+ psr vıdeo ları ızleyın ve zevkı yasayın :)) HoN>all

makaramus
08/11/2010, 21:28
hon dotadan (Ç).alıntıdır :P

imported_OFUnsal
08/11/2010, 21:52
HoN çok daha sürükleyici ve orjinal şeyler yapabiliyorlar çünkü kendi başına bir oyun :) sevdiğimiz dota w3 dışına çıkamaz

makaramus
08/11/2010, 22:13
hon çok daha sürükleyici ve orjinal şeyler yapabiliyorlar çünkü kendi başına bir oyun :) sevdiğimiz dota w3 dışına çıkamaz

dota 2 al çıktı haa :D

imported_OFUnsal
11/11/2010, 22:05
anlamadım ? :D

makaramus
11/11/2010, 22:31
anlamadım ? :D

diyom ki datada artık warcraftın dışına dota2 olarak çıkıyo :P

QollateraL
16/11/2010, 22:54
Bikaç arkadaşım ısrarla bunu önerdi ve bende aynı ısrarla DotAdan vazgeçmiyorum =D

imported_OFUnsal
16/11/2010, 23:15
DotAdan vazgeçilmez ama HoNda oynanır :D

[arGo]
17/11/2010, 08:44
Valla Dota 2 geliyor HoN muş bilmem neymiş kalmaz :)

4ever
21/05/2011, 14:49
Animasyon İÇin Oyun Oynuyosan Git Sro 'cu Ol ^
Dota = World = Love

4ever
21/05/2011, 14:52
1k;142243']bnde 2 sinide oynadım şimdilerde öss oldugu ıcın dota takılıyorum yoksa paralı olmasaydı hondan asla vazgecmezdım bı kere dota da bı amac yok bır suru leaver noob ve sevıyesızle bı amac olmadan oynuyorsun ama honda psr sıstemı ınsanı surukluyor(psr yuzunden arkadasımla kavga ettıgımı bılıyorm) dota da ıse olesıne oynuyorsun bırde honda turkle aynı oyuna gırme sansın cok az oyun dunya uzerınden ve dotadakı gbı oyun ısmını tr... dıe publarsan 2 saat beklersın o yuzden bılındık kufr sayısıda azalıyor ve lutfen youtube dan 1800+ psr vıdeo ları ızleyın ve zevkı yasayın :)) HoN>all

Dostum Dotayı Oyun Oynamak İçin Oynuyosan Zaten Direk Sil Bilgisayarından Bu oyunda Kendine bi Amaç koydukca Yeni şeyler Ögrenirsin Ögrendikce zevklenirsin ve amacın büyür . Öyle Counter oynar gibi dota oynarsanız Tabi amacı olmaz git bi kaç arkadas edin bakiyim sonra dota amacsız bi oyundur de.