PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni Turk mapı İçin Öneri Ypmak isteynler Buraya..!

maskot123s
06/10/2010, 20:19
Arkadaşlar öncelikle herkeze s.a...Ben map editörLük yapıyorum ..Yeni bir map üzerinde çalışmaya başlıyacağım fakat Siz oyuncuların Nasıl maplardan hoşlandııklarını öğrenmek istiyorum ..Siz olsanız nasıl Bir map yapardınız??Nasıl Bir map size zevkli gelirdi?Sizce bir mapta olması gerekenler nelerdir?

Evet arkadaşlar bu 3.soruyu size sordum cevaplarınızı özel mesajla bana atınız..Sizin isteklerinizize göre Bir map yapıcam..Turk mapı İçin el ele...Önerilerinizi bkliyorum..Unutmayn Önerilerinizi Özel msjla belirtiniz..!

Akro
06/10/2010, 21:21
valla özel mesaj atamam ya çok uzun iş :D Her ne yaparsan yap dengeyi kurarsan güzel oluyor zaten. Böyle bir şey denemen güzel. kolay gelsin.

maskot123s
08/10/2010, 17:31
tabiki oyn dengeli kuracak ama..Nasıl bir oyun oynmalı size soruyorum ..Bukadar süre 1.kişi cvpyazmış

DarkBlood
08/10/2010, 17:32
dotanın türk modelini yapsan cok tutar:D

MrCekirge
08/10/2010, 17:34
Eğer işe dota yapmak için başlamadıysan 3 koridorlu 2 baseli bir oyun yapmayacaksan dengeyi kur işi biraz ciddiye al yazıları falan özenle yap map oynanabilir olsun yeterlidir.

[CraftR]
08/10/2010, 18:34
Fun maplarını çok seviyorum.
Tower wars gibi gibi

[ele]diff_ads
08/10/2010, 18:43
geçen arkadaştan aldım fabl diye bi oyun bayada eskiymiş,o oyunda birileriyle konuşuosun senden bişiler istio(mesela adamı karısını aldatırken yakalamıştım:D adam karıma söylemezsen 1 altın veririm dedi bende tamam dedim aldım altını sonra gidip bide karsına ispiyonladım:D altını alınca kötülük puanım arttı ama sonra karısına söyleyince tekrar iyilik puanı geldi,oyun basında sen çocuksun sonra köyünü basıolar aileni öldürüolar sonra bi ihtiyar gelio seni kurtarıp kampa alıo ve seni savaşçı yapıo...)ve yapacağın kararı sen veriosun verdiğin karara görede str agi yada int in oyun sonunda ööle şekillenio vs..eğer bu mantalitede bi online bişiler yapabilirsen kesin tutma garantisini veriom:D

Akro
08/10/2010, 21:31
uther party gibi bişe de yapabilirsin aslında ufak ufak oyunlar

[UnderqRound.]
08/10/2010, 21:41
bence türkçe olursa çok iyi olur. ayrıca loadlı oyunlar felan oluyor oyle bır oyun da fena olmaz

II_Remedy_II
08/10/2010, 22:07
Türkçe olmasın türkçe olursa sadece türkler oynar ama ingilizce olursa hem türkler hemde geriye kalan bütün milletler oynar.

Benim tek bir önerim var bu işe ciddiysen gir şimdi bu kadar ünlü olan dota yılların ürünü ilk çıktığıyla şu anki hali arasında dağlar kadar fark var yani demem o ki mapi ilk yaptığında çok oynayan olmıyacaktır uzun süren çalışmalar sonucu geniş kitlelere oluşursun

makaramus
08/10/2010, 22:08
dotanın geliştirilmiş bir halini önerem bunda herkez normal dotadaki gibi başlasın fakat bu 6v6 ve bunun yanında 1 fark daha var.1kişi builder :).yani başlangıçta 3 kule ve ana bina var bide creep merkezi.itemlerde hmn açılmasın mesela bi item +100 damage versin ama önce builderin onu açması gereksin.para nsl kasacak derseniz söle kasacak yaptığı bina başına gold alabilir.bide ölen creeplerden rakibe gelen expiyi azaltan özel bi uprade olsun mesela.ek creep binası dikip istenirse aktif istenmezse inaktif yapıla bilsin fakat asla ana creep evlerine dokunamasın.builder büyü imone olsun fakat 200 hpsi olsun.bazı binalarda kill alındıkça açılsın.mesela +50 str veren bir item için gereken bina team skoru 35 olunca açılsın :).

not:üstte dendiği gibi ingilizce olsun fakat bence bilgilerin altındada türkçeleri yazsın yada kendisi sadece 1 kereliğine olacak sekilde -tr yazan herkez türkçe görsün -en yazan herkez ingilizce.bişi yazılmazsa yine ingilizce yazsın :).

StrideR
09/10/2010, 21:02
bence 3 taverna koy, hepsine stat artışları farklı herolar koy (str, agi, int hero tavernaları) mesela str'ye balanar magnus doom koy, agi'ye yur, tb, void koy vs. vs. sonra birkaç shop koy, hepsinden skill satın alınsın en fazla 4 skill, 1i ulti olcak şekilde olsun.. öyle mapler hoşuma gidiyor :) ama skilleri map'e göre koy ne çok imba ne çok noob skiller olsun..

maskot123s
10/10/2010, 21:34
strider sen x hero siege gibi bi oyundan bahsetmişsin..evet bu map olayında Gerçekten hevesliyim...Türk map yapmayı düşnüyüroum herkes türklerin neler yapacağını görsün ..hem dier milletlerde beğenirse oynarr ayrım yapcaklarını sanmıyorum ..Dediklerinizi dikkate alıcam ..

tolexis
11/10/2010, 17:56
İlk önce yaratıcı olmaya çalış.Sonra hungry fellhoundsmu ne var ona bi bak.Cs deki funallinone mapini biliyormusun ? bi bak bence .Tower defence secenekler yeterlıyse çok zevklı oluyor.Ölümsüz olmasını istiyorsan (dota gibi) binlerce secenek koymalısın 100 hero 300 kusur item ve 20 25 kusur mod var dotada hayalgücünü kullannınca çok zevki oluyor oyun bunları gözden gecir derim.

StrideR
11/10/2010, 18:02
strider sen x hero siege gibi bi oyundan bahsetmişsin..evet bu map olayında Gerçekten hevesliyim...Türk map yapmayı düşnüyüroum herkes türklerin neler yapacağını görsün ..hem dier milletlerde beğenirse oynarr ayrım yapcaklarını sanmıyorum ..Dediklerinizi dikkate alıcam ..

evet öyle bir map'ten bahsediyorum :) hatta skilleri kendin tasarlayabiliyorsan bence gerçekten muhteşem şeyler yapabilirsin.. :) şimdiden eline emeğine sağlık, heyecanla bekliyorum :)

demiralit
19/08/2011, 20:23
tower defence tarzı yap türkçe olsun , iman gücü filan matrak bisse yap

kUnTiGeR
19/08/2011, 21:43
1 yıl sonra hortlatmanız iyi olmuş.

Jedi
19/08/2011, 21:48
Para karşılığı üstteki td yapılır ehehe.

_GLYSE_
20/08/2011, 00:23
1 yıl sonra hortlatmanız iyi olmuş.

Katılıyorum.

Ayrıca yapmayı düşünenler için söylüyorum bu iş gerçekten hele ki Türkiye'de çok ama çok zor bir iş bu işe başlayacak olan kişide büyük sabır, istikrar, insan ilişkileri, strateji kabiliyeti, ikna edicilik ve yetkin bir çevre olmazsa olmazları. Tabi bu söylediklerim map'in yüksek yerlere gelebilmesi için gerekli koşullar ki bunlar temel maddeler ayrıntıdan hiç bahsetmiyorum.

fanded
20/08/2011, 02:21
Lock.