PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Valve announces Dota 2

[ele]diff_ads
14/10/2010, 01:30
http://media1.gameinformer.com/imagefeed/featured/valve/secret/logo610.jpg
Valve Dota 2'yi Resmi Olarak Duyurdu

Uzun bir bekleyişin ardından,artık Dota2'nin 2011'de çıkıcağını öğrendik.Şuan Dotada olan tüm heroları içeriyor
ayrıyeten itemler,skiller ve harita fiilen değiştirilmeden kalacak.Oyun yeni bir oyun motoruyla yapılacak
(tatmin edildik daha güzel görünüyor by gosu).Oyunda gelen değişikliklere örnek olarak entegre edilmiş sesli chat ve
tie-ins to Steamworks(Steamworksle bağlantılı olmak)
verilebilir.

http://www.gosugamers.net/dota/images/DotA/dota2_onesheet_morphling.jpg
gameinformer.com,oyunun çalışması hakkında fantastik bir konu açtı,aşağıdan göz gezdirebilirsiniz:
----------------------------------------------------
Dota-Allstars' roster bugüne kadar mükemmel bir şekilde 100ün üstünde hero getirdi.Tek kişilik haritada oyunları, şimdilerde internetten bedava indirebildiğiniz Warcraft III haritalarıyla aynı fonksyonda çalışıyo,artık haritada değil harita oyunları olacak.İtemler,skiller ve skilleri geliştirme
şekli değişmediler.Bazı heroların skilleri birazcık eski oyun motoruna göre,bu motorda daha iyileştirildi ama herhangi bir dota oyuncusu Dota2'ye kolayca alışacak.

Oyuncuların geçişi için,birkaç şey önemli farklar doğurabilcek birşekilde değiştirilecek.Dota 2,Valve'nin oyun motorunu kullanıyor,bu sayede oyun
daha çekici bir halde.Motor kendi kendine birkaç upgrade yapıyor,geliştirilen 'global lighting' ve gerçek zaman simulasyonu içeriyor.Dota2 oyun içinde kendi ventrillo serverinı içeriyor ve ses iletişiminin hızı gerçek oyunla çok yakın bir sürede eşleniyor,(yani konuşmalarınız oyundakiyle anla aynı anda iletiliyor demek istenmiş).

AI botlar oyundan düşen oyuncular için ele alındı ve botlar oynayabilir hale getirildi,eğer bir oyuncu düşerse onun yerine bot gelecek buna rağmen tamamen süper bir single player beklemeyin.Johnson''AI'deki amacımız, sırf bi kişi oyunu biteremedi diye diğerlerinin exp.i gitmeyecek"

Oyunun görsel effectleri baya bir değişti, Dota-Allstars Warcraft III'ün çizgi film halinin çevresinde
şekilleniyormuş gibi hissedeceksiniz.Johnson''Bence:Oyunun görüntüleri oyuncular için hoş ve anlamlı olmuş''(burası
tam kelimesi kelimesine değil).Çevre,özellikle ormanlarda 3 lane'e Non Player Character(NPC) konuldu,herolara ve skillere bazı görsellik vermek için
solgunlaştırılmış tema kullanıldı.Oyunun geniş grafik takımı herbir hero için farklı animasyonlar ve şekillerdirmeler yapıyor(hareket şekli vb.) böylece
herolar çok belirgin olacak ve oyuncular o anki tehdit seviyesini anında ölçebilecekler.

Oyun birçok özel ses tonuyla karşımıza çıkacak,karşı tarafın crebini denilendiği zaman eğlendirici mısralar duyacaksınız,ayrıca oyunun hikayesinde
karşılaşmış aralarında bir ilişki olan herolar yan yana geldiğinde söz alışverişi duyacaksınız.

http://www.gosugamers.net/dota/images/DotA/dota2_onesheet_lina.jpg
--------------------------------------------------------------

Valve,Steamworks(the company's backend technologies for matchmaking and other gameplay and community-related things)(şirket, (mathcmaking) ve oynanış, topluluğa bağlı şeyler için "sunucu uygulama" (back end) teknolojisine sahip)'ü geliştiriyor,Dota2 topluluğuna katılım için oyun içi ödüllendirmeler oluşturluyor.Dota2 2011 de çıktığı zaman,Steamworks 3. kişi tarafından geliştirip upgrade edilebilecek who valve'nin toolarını kullanan kişiler tarafından.

ilk dönemde,kullanıcıların katılımına ve tepkilerine göre forumlardan öneriler,tartışmalar dikkate alınacak.Valvenin henüz çakılı kendine özgü bir fikri
yok,özetle sizlerden gelen öneri ve isteklere açıklar.Valve bize harika fikirlerden oluşan bir oturmuş bir ödüllendirme sistemi olan topluluk inşa etmeye söz veriyor ama detaylar henüz duyurulmadı.Biz onlarla oyunun içi ve dışı hakkında konuştuğumuzda,steamde ne olacağı hakkında tam olarak bilgi alamadık.
---------------------------------------------------------------

http://www.gosugamers.net/dota/images/DotA/dota2_onesheet_drowranger.jpg
Dota2,sürekli değişen skill tutarsızlıları ve adı çıkmış öğrenme eğrisinede güçlü matchmaking ve coaching system ile çözüm getiriyor.Orta ve üst seviye oyunlarda,kötü oyuncu(noob) olabiliyor ve combatlarda yeterli olmayarak ve çok ölerek karşı takıma çok büyük miktarda gold kazandırıyor buda oyuna yeni başlayanlara karşı bir cephe alınması,bir önyargı olmasına sebep oluyor.Level olarak yeterli skill levele ulaşabilirseniz oyundaki en fazla experiencesi alabilirsiniz(çok abartılı olmadan).Yinede bu oyuncular arası gerginliği önlemeye yetmez.Valve,oyunlardan sonra tartışmama gibi bir kuralı playtestler(oyun
çıkmadan önce oyunu test eden oyuncular) üzerinde deniyor.Valve oyuncular arasındaki münasebetleri yumuşatmaya ve iyileştirmeye çalışıyor ama yinede bu büyük bir problem.

Valve,büyük engeli aşmak için çözümün 3 aşamadan oluştuğuna inanıyor.İlk olarak,mükemmel bir skill yapılanması ve her 2 takım için ve bireysel olarak
matchmaking(çöpçatanlık demek ama burda ne manada kullanılmış anlayamadım),Valve Steamworks ün bunu gidereceğine inanıyor.İkinci olarak,interaktif rehberlik sistemi,Valve hero rehberi okumaktansa karşılıklı olarak birebir yardım etmenin oyuncuları daha başarılı kılacağını düşünüyor.Son olarak,coaching systemi oyuna iyi entegre etmek;veteran oyuncular,normal playerlara yardım edecekler,Valve henüz yeni oyuncularla veteranları nası eşleştireceğine karar vermedi ama kafalarında birkaç fikir var,bunlardan biri öğrenci ilişkisi;veteranların önünde liste olacak ve özel olarak sesli ve yazılı konuşacaklar,büyük ihtimalle coach ipleri eline almıcak daha çok tartışma şeklinde olması isteniyor.

http://www.gosugamers.net/dota/images/DotA/dota2_onesheet_bloodseeker.jpg

Yazının Orjinali
http://www.gosugamers.net/dota/news/13313-valve-announces-dota-2

Yazar Notu:
Öncelikle yazının dili biraz ağır olduğu için mükemmel bir çeviri olmasada elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım,bu yazının çevrilmesinde en az benim kadar emeği olan gecesini zindan ettiğim Lafexlos kankama burdan teşekkürü bir borç bilirim nası olsa okucak burayı.Cümleler biraz devrik ve anlam karmaşaları olan yerler olabilir,bunun nedenide kendi düşüncülerimide işin içine katıp şatafatlı bir anlatım yerine yazıda ne yazıyosa onu çevirmeye çalışmamdandır,anlamadığınız yer olursa yazmanız yeterli bende yazıdan anladğım kadarıyla sizlere yardımcı olmaya çalışacam.Son olarak dediğim gibi dili fazla ağır olduğundan elimizden geldiğince çevirmeye çalıştık %100 doğru bir çeviri değildir ama çeviri tamamen bizim emeğimizdir.

Take care,pick Alc for me ;)

CaNoKaY
14/10/2010, 03:18
Güzel olacak :)

Hapkido
14/10/2010, 09:50
abi süper bişeymiş ya. DOTA 2 çıktıktan sonra herhalde LOL HON un tahtını yerle bir eder. Sabırsızlıkla oyunun çıkmasını bekliyoruz. haber için sağol efe diff asd

tolexis
14/10/2010, 14:53
abi süper bişeymiş ya. DOTA 2 çıktıktan sonra herhalde LOL HON un tahtını yerle bir eder. Sabırsızlıkla oyunun çıkmasını bekliyoruz. haber için sağol efe diff asd

Taht mı ? onlar sandalyede bile oturamıyorlar bence.
bu arada heroların gorunusu baya değişmis.

EuSS.WackyDire
14/10/2010, 15:28
Çok büyük bir merakla bekliyorum Dota 2'yi...

Sylar
14/10/2010, 15:44
Gelse de oynasak :D

Veletmsniaç
14/10/2010, 15:55
valve işini biliyor ve yapıyor.dota 2 çıkarsa gözümüz doyar.metin2ci veletlere 1 ömür yeter.

ORochimaru
14/10/2010, 16:07
sabırsızlıkka beklyorm

DarkBlood
14/10/2010, 16:27
blood degisime mi ugramıs

Crybe4die
14/10/2010, 16:30

kardeş bu LoL dediğin
League Of Legends ise ben buna oyun bile demem :)

dota 2'yi sabırsızlıkla bekliyoruz.

FrozenDarkness
14/10/2010, 16:58
İnşallah sistemi iyi olmayan oyuncularıda düşünürler

makaramus
14/10/2010, 17:08
bakalım anladığım kadarıyla intten indirmiyoz ve parayla satın alıyoz.
şunu anlamadım nerden alacaz bunu internettenmi satın alacaz yoksa bazı bayilere bir strateji oyunu olarakmı satacaklar ki ozamanda umut ederim 100 lira fln bulmaz :O çünkü günümüzde 100 liranın altında sadece 2005ten eski zamanların oyunları kaldı :(

neyse intten inerse ve herolar böle görünecekse içimden bir ses bazıları kotalarına acımalı dior ki benimki limitsiz orası sorun değil bana.beni esas korkutan paralı olabileceği.şu anda saydım 70 lira param var alırım fakat internetten ise kredi kartıyla annemle babama bişi aldırmaya 3 yıl uğraşıyom(popmundo die bi oyunda vip yani 3 aylık premium ki sadece 12 lira 4 yıl sürmüştü hele hele artık okullarda açıldı heralde askerden dönünce alırım :D ki daha lise 1e geçtim :( nese görecez bu arada blood spr olmuş :D.işşallah resimdekilere çok azda olsa benzerler fakat yakından gösterilmedikçe bi oyunun grafikleri strateji sayılır ve yakından göstermeleri için r2 ve tinyi kaldırmaları lzm(tiny ulti vermez lotar kasar adama arkadan indirir adam farketmez bile :D)

makaramus
14/10/2010, 17:10
blood degisime mi ugramıs

haha gzl soru bende şasırdım yemin ediyom altta blood seeker etrafta kanlı bıçaklar ve kanlar olmasa yemin ettim tanımazdım :D

GeNeTiC
14/10/2010, 17:29
güzel olmuş eline sağlık :)

LauraBodewig
14/10/2010, 18:19
Valve ne zaman kötü oyun yaptıki :)

Hapkido
14/10/2010, 18:54
kardeş bu LoL dediğin
League Of Legends ise ben buna oyun bile demem :)

dota 2'yi sabırsızlıkla bekliyoruz.

bende ona oyun demiyorum zaten HON'a da LOL'a da. DOTA 2 geldiğinde bunu gören LOL ve HON cular DOTA'ya geçer diye düşünüyorum. Öyle olursa LOL ve HON un daha fazla çalşması lazım.

Die
14/10/2010, 18:59
Herolar gerçekleştilirmiş . Çok daha güzel bişi çıkmış ortaya 2011 i beklemek kaldı bitek

xhaster
14/10/2010, 19:51
bende ona oyun demiyorum zaten HON'a da LOL'a da. DOTA 2 geldiğinde bunu gören LOL ve HON cular DOTA'ya geçer diye düşünüyorum. Öyle olursa LOL ve HON un daha fazla çalşması lazım.
Şu oyunları HON vs Dota vs LOL gibi karşılaştırmaktan vazgeçin artık. Dota oyun değil bir map. Hon ve LOL başlı başına bir oyun. Bunların içeriğiyse tamam Dota kesinlikle tartışılmaz item hero farkıyla önde. Ama görsellik ve artılarını katarsanız HON ve Dota kapışamaz bunu da kabul edin. LOL'u bunların içine katmıyorum bile bu ikisiyle mukayese edilebilecek bi oyunCUK bile değil :) HON'daki hero sayısı Dota ile eşdeğer hale gelirse o durumda HON (şahsen) Dotadan 10 adım önde olur ama şu haliyle Dotadan yalnızca artısı görselliği. Dota2'yer gelirsek, daha oyun içi herhangi bir görüntü görmeden bişey demek yanlış geliyor bana bence şu an herkesi ayaklandıran oyunu Valve'nin yapacak olması :)= adamlara olan güven muazzam :D umarım resimlerdeki gibi mükemmel görüntü ve eklentilerle gelir oyun heyecanla bekliyoruz..

Spiderman
14/10/2010, 21:00
oyun güzele benziyo.2011 gelsinde bi deneriz. :) beğenmeğenin parası iademi acaba.? :D

Spiderman
14/10/2010, 21:02
en sondaki hero rexxar sanırım arkadaşlar blood değil.

Riptide
14/10/2010, 21:06
en sondaki hero rexxar sanırım arkadaşlar blood değil.

Resimin altında 'Dota 2 Bloodseeker' yazıyor ama :confused:

ShoJu
14/10/2010, 21:06
rexxar palta kullanıyo bi kere :)) ilk görüşte maginaya benzettim ben.

cirtili
14/10/2010, 21:32
İşte haber diye buna denir.Acaba oyundan düşen kullanıcılar için tekrardan oyuna bağlanma özelliği gelecekmi ? Olursa süper olur

LiFeFoRLiFe
14/10/2010, 21:35
ne parayla mı olcak bu off off: SSSs

ins free olurda rahatlarız

(not : bu w3ün bi yamasi mi olacak yoksa ayri bi client mi)

WoLKHaN
14/10/2010, 21:38
ne parayla mı olcak bu off off: SSSs

ins free olurda rahatlarız

(not : bu w3ün bi yamasi mi olacak yoksa ayri bi client mi)

client değil başlı başına bir oyun olarak düşün Valve çıkartıyor.

Ursa_
14/10/2010, 21:41
Güzel haber oyunu bozmasınlarda gerçi valve bu bozcaklarını düşünmüyorum.bu arada sondakini rexara benzettim ama deilmiş :D

LiFeFoRLiFe
14/10/2010, 21:44
client değil başlı başına bir oyun olarak düşün Valve çıkartıyor.

valvenin cikardigi her oyun dünya capında cok seveni var

dota w3 ün bir mapi oldugu halde boylece ragbet aliyorsa

Valve=Dota 2= e Yuh

bu arada volkan abi bu dota 2 nin tam olarak boyutu kac mb olabilir ?

FTA.MaRQu1S
14/10/2010, 22:02
konusurken acaba ne dices????? beyler gelin dota kapışalım mı dices yoksa beyler gelin dota 2 kapısalım mı dices en cok merak ettigim sey de bu saten:D

FeeLPaiN
14/10/2010, 22:25
konusurken acaba ne dices????? beyler gelin dota kapışalım mı dices yoksa beyler gelin dota 2 kapısalım mı dices en cok merak ettigim sey de bu saten:D

Gelin sizi tokatlıyım dersin <3

T-ThePhantomicLord
14/10/2010, 22:53
Aynen tokat akar (: Valve'nin çıkartmasını sevmedim, benim gözümde Counter Strike: Çöp, Half Life: Eh işte olduğundan dolayı...(Natural Selection: Güzel, o ayrı mesele :D)

Lundbeck
14/10/2010, 23:00
Oyunu Valve çıkardığına göre Steam kullanıcaktır.Büyük ihtimal oyun paralı olacak Orjinali lazım.

imported_OFUnsal
14/10/2010, 23:17
ben sana sana sana ölürüm <3 allahım mukemmel

imported_OFUnsal
14/10/2010, 23:17
paralı olsun nolucak ya verilir para abi

MetoLeto
14/10/2010, 23:27
@OFUnsal Sakin ol şampiyon.

Crybe4die
15/10/2010, 01:01
eğer steam olucaksa bütün herkez 20 25tl'sini ayırsın derim inşallah parasız olur :)

Hapkido
15/10/2010, 10:52
ben şuana kadar oyuna öle büyük bir mevla vermiş değilim. Aama eğer DOTA 2 paralı olursa ki (yorumlardan çıkardığım paralı olacağı) şahsen 25-50 tl civarında bi para verebilirim. Tabi her ay WOW gibi belli bir miktar parada gelebilir. Şahsi düşüncem bu. Sadece beklemek gerekio.

@ FTA.MaRQu1S
konusurken acaba ne dices????? beyler gelin dota kapışalım mı dices yoksa beyler gelin dota 2 kapısalım mı dices en cok merak ettigim sey de bu saten :D

"Hadi gelde bi dota atak. Beyler dota kuran yok mu ya" dicenz tabikide ne diyebiliriz ki.
DOTA 2 atak demicen herhalde O_oo_O

fanded
15/10/2010, 10:57
paralı olması daha iyi olabilir.

makaramus
15/10/2010, 14:13
paralı olması daha iyi olabilir.

evet fakat umarım cdli olur internetten kredi kartıyla olmaz işallah cd olsun 40 lira veririm fakat internetten olsun 10 lira olsun bayaa zor alırım :D

bide merak ettim acaba tek bir haritamı olacak yoksa hondaki gibi birkaç haritadanmı oluşacak(öyle bişi duymuştum honla ilgili)

rQuTR
15/10/2010, 15:11
Omg,Wtf
Efsane olcam Dota2 de

makaramus
15/10/2010, 15:21
Omg,Wtf
Efsane olcam Dota2 de

arkadaş kış uykusunda :D oyun nsl bişi olacak bilmiyorsun nediyorsun :D

Hapkido
15/10/2010, 16:13
arkadaş kış uykusunda :D oyun nsl bişi olacak bilmiyorsun nediyorsun :D

ceza puanı gelebilir :)

Kurasaki-Kun
15/10/2010, 19:05
Vay babayın iimiş dayı :D

tolexis
15/10/2010, 19:24
Eğer böyle anlatılanlar kadar iyiyse belki wowuda zorlayabilir (sanmıyorum ama).Daha dota 3 te var :D

dotamechgod
15/10/2010, 19:58
diff_ads;137613']Valve,Steamworks(the company's backend technologies for matchmaking and other gameplay and community-related things)(şirket, (mathcmaking) ve oynanış, topluluğa bağlı şeyler için "sunucu uygulama" (back end) teknolojisine sahip)'ü geliştiriyor,Dota2 topluluğuna katılım için oyun içi ödüllendirmeler oluşturluyor.Dota2 2011 de çıktığı zaman,Steamworks 3. kişi tarafından geliştirip upgrade edilebilecek who valve'nin toolarını kullanan kişiler tarafından.

google translate?

makaramus
15/10/2010, 20:56
ceza puanı gelebilir :)

gelebilir fakat enfazla 1 hadi 2 gelir ztn arkadaşta kendide biliyodur adminlerde biliyodur biraz fazla abartmış efsane olcam dio adam :D
hem ztn aşağalama anlamında değil dalgasına sölemiştim laf olsun biraz diye ztn oda laf olsun diğe şölemişti :) ceza gelsede sorun olmazda ztn 2 var onlarda engeç 2 haftaya silinecek yani 1 puan enfazla bu :) fakat aşağalama gibi görünsede dalgasına sölediğim bişi kfr yada hakarette yok ceza geleceğini sanmam ;)

not:ona kış uykusundasın deme sebebim efsane ben olacam :D

Kurasaki-Kun
16/10/2010, 09:37
Oha ya heroların resimlere bittim lina biraz dandini olmuş ama olsun bloodla morp akar

Hapkido
16/10/2010, 09:41
Oha ya heroların resimlere bittim lina biraz dandini olmuş ama olsun bloodla morp akar

yok la lina taş olmuş :cool:

makaramus
16/10/2010, 14:41
yok la lina taş olmuş :cool:

evet fakat biraz cadı gibi yapmışlar suratındakiler ne öle :D az daha uğrsaşalar insanlar bu scourgede diyecek :D

zanboracks
16/10/2010, 17:56
oyun süper olacak...

isimsiz755
16/10/2010, 20:15
lina eskiden daha atesliydi :)

Hapkido
16/10/2010, 20:18
en ateşli hali bu ben bunu beğendim çok seksi bi poz vermiş :D hatta gözlerinin beyaz olmasıda ayrı bir güzelik katıyor

Sylar
17/10/2010, 19:11
Blood benzememiş orman kaçkını gibi olmuş :D

zanboracks
17/10/2010, 19:37
Ursa olacakmı ursa.....

HoN da yoktu cunku.Ursa gibi baba bir heroyu koymazlarsa ben oynamam o oyunu

Sylar
17/10/2010, 19:40
HoN'da ursa var.Adı predatordü sanırım.

makaramus
17/10/2010, 20:01
Ursa olacakmı ursa.....

HoN da yoktu cunku.Ursa gibi baba bir heroyu koymazlarsa ben oynamam o oyunu

ursa babada teamini hiç desteklemiyo alındımı tüm oyun ona yükleniyo çünkü rakibin bir hedef tahtası oluyo ve direk onu keserlerse 4v5 sayı dezavantajıyla ursa teami kaybede biliyo bu yüzden bütün team aynı anda ursayı korumak zorunda kalıyo :(. bide ursa pek baba deil 1 miss = gg :D

WoLKHaN
17/10/2010, 20:10
İtem ve herolara dokunulmayacak sadece görsel açıdan değişmeler olabilir herolarda

UniqueMages
17/10/2010, 21:16
oyun paralı olması cok güzel bişi

aylık bi miktar olmaz umarım yıllık olur ve 50$ gibi bi fiyat olur umarım

paralı olması :
hile ve bug kullanımını en düşük seviyeye çekecek
Ve küfürbaz ergenlerdende kurtulacağız

makaramus
17/10/2010, 21:49
oyun paralı olması cok güzel bişi

aylık bi miktar olmaz umarım yıllık olur ve 50$ gibi bi fiyat olur umarım

paralı olması :
hile ve bug kullanımını en düşük seviyeye çekecek
Ve küfürbaz ergenlerdende kurtulacağız

abi şu para olayı sadece üyelik alırken olsa hondaki gibi daha iyi olmazmı yoksa oyuncu bulmak zor olur gibi :D

bide bug oyundandır yani gerekirse 300 gerekirse bedava olsun oyun kurucusu düzeltmedikçe o değişmez bunu paralı olmasının iyi yanı olarak gösterme hilede azalır fakat genede herhangi bir koruma yapılmazsa içeri hilede sıza bilir tabi :(

LiFeFoRLiFe
17/10/2010, 23:37
abi şu para olayı sadece üyelik alırken olsa hondaki gibi daha iyi olmazmı yoksa oyuncu bulmak zor olur gibi :D

bide bug oyundandır yani gerekirse 300 gerekirse bedava olsun oyun kurucusu düzeltmedikçe o değişmez bunu paralı olmasının iyi yanı olarak gösterme hilede azalır fakat genede herhangi bir koruma yapılmazsa içeri hilede sıza bilir tabi :(

ama parasını oyuna yatırmayacak insanlarımız bundan nasıl faydalanacak !

her zaman parasız olma tarafındayım kufurbazlar icindeyse bi cozumleri olur elbet

Ursa_
17/10/2010, 23:55
1$ gibi küçük bir ücret bile olsa oyun yarı yarıya hileden ve küfürbaz ergenlerden arınmış olacağına inanıyorum bence ücretli olmalı

makaramus
18/10/2010, 12:50
1$ gibi küçük bir ücret bile olsa oyun yarı yarıya hileden ve küfürbaz ergenlerden arınmış olacağına inanıyorum bence ücretli olmalı

en iyisi oyun cd ile alınsın bitsin olay herşey çözülür :D

bumblebee37
18/10/2010, 14:50
Bana kalırsa bu DotA 2 Çok konuşulacak ve muhtemelen oyuncu sayısı daha da artacak!

zanboracks
18/10/2010, 15:28
HoN'da ursa var.Adı predatordü sanırım.

yok ursa yok honda.Ona benzeyen bir hero var ama tam ursa deil.

zanboracks
18/10/2010, 15:31
ursa babada teamini hiç desteklemiyo alındımı tüm oyun ona yükleniyo çünkü rakibin bir hedef tahtası oluyo ve direk onu keserlerse 4v5 sayı dezavantajıyla ursa teami kaybede biliyo bu yüzden bütün team aynı anda ursayı korumak zorunda kalıyo :(. bide ursa pek baba deil 1 miss = gg :D

ursa :D aynı ursadanmı bahsediyoruz.Biz her cw de genellikle ursa alırız.Bir bkb aldımı karsı tarafın canını baya yakıyor.Bide karsının hedef tahtası olması daha iyi bu sekilde ursa hedef alınırken bizim arkadaşlarımızda onları rahatca hedef alıyor.Yani ursa hem tank hem carrry...2 işi birden yapan bir hero...

1 miss diyorsunda miss olayını mkb ile hallediyorusun...

makaramus
19/10/2010, 15:17
ursa :D aynı ursadanmı bahsediyoruz.Biz her cw de genellikle ursa alırız.Bir bkb aldımı karsı tarafın canını baya yakıyor.Bide karsının hedef tahtası olması daha iyi bu sekilde ursa hedef alınırken bizim arkadaşlarımızda onları rahatca hedef alıyor.Yani ursa hem tank hem carrry...2 işi birden yapan bir hero...

1 miss diyorsunda miss olayını mkb ile hallediyorusun...

mkb orb ve buff itemlerle çalışır fakat orb ve buff büyülerle çalıymıyo fakaat :D
sadece mini stun çalışmazmı öle :)

HinataHyuga
20/10/2010, 05:03
dota 2 umarım paralı olur ve hon'daki gibi tek seferde oyunu alırsın ve bir daha para vermezsin. Bu şekilde olursa zaten Valve bunun satışını büyük ihtimalle steam üzerinden yapar.

cambaz_blood
20/10/2010, 14:43
Ellerine kollarına sağlık adamların valla. Çağ açıp çağ kapicak bi sürümü geliyor . Sabırsızlıkla bekliyoruz !!!

Sylar
20/10/2010, 15:41
dota 2 umarım paralı olur ve hon'daki gibi tek seferde oyunu alırsın ve bir daha para vermezsin. Bu şekilde olursa zaten Valve bunun satışını büyük ihtimalle steam üzerinden yapar.

İnşallah böyle olur :/

makaramus
20/10/2010, 17:20
İnşallah böyle olur :/

vallaha internet üzerinden olmasında ne olursa olsun cdli olsun yaa 1 dvd deil cd olsun gzl olsun korsan bile olsa 30 , orjinaline 200 öderim :D. fakat internetten zor :(

bide bence beta ile başlayacağından orjinal servere geçene kdr bence bedava olur bölece sevilme oranına göre bir fiyat kondura bilirler sonra eski üyelerden aynı yada indirimli fiyatıyla üyelikleri devam ettire bilirler benim görüşüm böle yapacaklar :)

Riptide
20/10/2010, 17:22
vallaha internet üzerinden olmasında ne olursa olsun cdli olsun yaa 1 dvd deil cd olsun gzl olsun korsan bile olsa 30 , orjinaline 200 öderim :D. fakat internetten zor :(

Efeklere bakılırsa 2 dvd olcak :D

gorkemaga11
20/10/2010, 18:04
tabii ki de paralı olucak

[ele]diff_ads
23/10/2010, 03:20
more discuss-more rating

Exodus
23/10/2010, 19:02
sence türkler bunu satın alır mı

Die
24/10/2010, 08:55
Rikimaru :

http://i56.tinypic.com/r29v74.jpg

Sprivia
24/10/2010, 09:32
Rikimaru :

bu ne lan :D azcık görünseymisde tipi görseymsiiz barkın.başka varmı???

Die
24/10/2010, 09:36
gosu da bu vardı bitek bunu ekledim :D

Sylar
24/10/2010, 09:39
Riki duman olmuş :F

makaramus
24/10/2010, 14:35
R2 süper ötesi olmuş :D .

cambaz_blood
25/10/2010, 12:27
Resim fake gibi duruyo ^^

WoLKHaN
25/10/2010, 12:52
Gibisi fazla. Espri amaçlı bir resim olmuş ciddiye almayın

makaramus
25/10/2010, 14:04
Gibisi fazla. Espri amaçlı bir resim olmuş ciddiye almayın

LoL. espiri amaçlı olduğu kadar kabul et hoş ve mantıklı olmuş ;)

WoLKHaN
25/10/2010, 14:10
Mantıkmı ortada sadece arka plan olan bir paint çalışması nesi mantıklı sadece insanın yüzünde ufak bir gülümse oluşturuo.Mantıklı diyorsan buna gondar da clinkz de bu şekilde mi olsun yani tam olarak de demek istediğini anlayamadım

makaramus
25/10/2010, 15:07
Mantıkmı ortada sadece arka plan olan bir paint çalışması nesi mantıklı sadece insanın yüzünde ufak bir gülümse oluşturuo.Mantıklı diyorsan buna gondar da clinkz de bu şekilde mi olsun yani tam olarak de demek istediğini anlayamadım

mantıklı lafını tersten anlamışın hangi manada mantıklı dedim söleyem yani şaka manasında bide bu sitenin bile kullana bileceği(geçici olarak en azından r2 ile ilgli bişi çıkana kdr) bir resim bence. clinkzle gondara gelirsek 2side invisleriyle ünlüler fakt invisleri onları hero yapan büyüleri onların saldırı büyüleri değil mesela gondarın elinde mumeranki varken koyula bilir veya yerdeki ayak izlerini takip ederken. clinkzde yanan bir oku yayıyla çekmiş bekliyo ola bilir :)

makaramus
02/11/2010, 14:59
Rikimaru :

hmm bence mortred olma sansı daha fazla aşağıda gölge görünüyo :)

dikkat:gölge dumanların arkasında kalıyo görmek için dikkatli bakın :)

not: gölgeyi görmek için resmi büyütün :D

Kurasaki-Kun
02/11/2010, 19:34
Resim fake gibi duruyo ^^

Fake olm öyle şey mi olur ya :D :D

makaramus
05/11/2010, 15:41
Fake olm öyle şey mi olur ya :D :D

biliyom fake olduğunu dert etme :)

makaramus
06/11/2010, 13:33
dota2 çıkıyo tahminime göre artık film veya dizide yaparlar normal warcraftın yada çizgi film :P

junior10der
07/11/2010, 16:39
Şimdi oyun çıkacak iyi güzel de mesela yeni herolar falan geleceğinde yeni map gibi bişey mi çıkar yoksa blizzarddaki gibi yama mı olur?

Sylar
07/11/2010, 17:35
Tek başına bi oyun olduğu için yenilikler patchle gelecektir sanırım.

makaramus
14/11/2010, 14:55
Tek başına bi oyun olduğu için yenilikler patchle gelecektir sanırım.

tek başına yapmazlar bence böle dotanın tek kişilik questlerini filan yaparlar bence half life nsl istersen multiplayer istersen görev bence öle yaparlar.

II_Remedy_II
14/11/2010, 15:08
tek başına yapmazlar bence böle dotanın tek kişilik questlerini filan yaparlar bence half life nsl istersen multiplayer istersen görev bence öle yaparlar.

Büyük bölümü şimdiki dotayla aynı olucak artı olarak dotanın görevlere izin veren bir yapısı yok 100 tane hero ve büyük bir savaş söz konusu bu oynanış tarzıyla sen oyuna görevler koyamazsın ki

TooL.Dev1
15/11/2010, 08:50
Görsellik ollarak daha çok detay katılmış sadece blooda yoksa aynı aslında sabırsızlıkla bekliyoruz.

WoLKHaN
15/11/2010, 09:06
Görsellik ollarak daha çok detay katılmış sadece blooda yoksa aynı aslında sabırsızlıkla bekliyoruz.

DotA 2 çıktığında sadece şu olmuş başka bişi yok gibi bir cümle kurmıcaksınız emin olun okadar çok değişiklik varki

* Server sistemi Steam üzerinden çalışacak. Matchmaking eşleştirme sistemi eşleştirmeleri yaparken lag ve delayi de hesaba katacak. Ayrıca oyuncular arasındaki mesafelerin uzun olduğu durumlarda (Avrupa - Asya gibi) lag ve delayi azaltmak için Steamin güçlü serverları devreye girecek.

* Reconnect imkanı olacak. Oyundan çıkmanız durumunda yerinizi botlar alabilecek. Ayrıca başka oyuncular da girebilecek. Olumsuz duruma düşmemeniz için yerinize arkadaşlarınızı da sokabileceksiniz.

* Hotkeyleri istediğiniz gibi düzenleyebileceksiniz.

* Replay izlerken çok ayrıntılı bilgi ve grafiklere ulaşabileceksiniz. Replayi ileri-geri sarabileceğiniz gibi tek tıklamayla istediğiniz noktaya da götürebileceksiniz. Ayrıca önemli noktalara kısayol da ekleyebileceksiniz. Replayi ister observer gibi ister belli bir oyuncunun gözünden izleyebileceksiniz. Bir oyuncunun gözünden izlerken isterseniz oyuncunun ekran hareketlerini ve tıklamalarını da takip edebileceksiniz.

* İzleyiciler, hakemler ve sunucular için birçok farklı fonksiyon bulunacak. Public oyunlara istediğiniz anda izleyici olarak girebileceksiniz. Sunucuların anlatımlarını (shoutcast, vod) oyun içinden izleyebileceksiniz.

* Replayler ve oyun ayarları Steam Cloud teknolojisiyle Steam hesabınızda kayıtlı olacak. Steam hesabınızla, gittiğiniz her yerde kendi ayarlarınızla oyuna başlayabileceksiniz.

* Animasyon iptali, hit-walk, last hit, fog kullanımı gibi dotayı dota yapan ancak dotadan esinlenen diğer oyunlarda bulamadığımız özellikler, dota 2'ye katıldı. Ayrıca hero modelleri, terrain ve skill efektlerinin oyun akışını görmenizi engelleyecek ve gameplayi olumsuz etkileyecek şekilde olmamasına özen gösteriliyor. İlerde bu konuda oyuncuların görüşlerine göre düzenlemeler de yapılacak.

* IceFrog komünite istediği sürece mevcut Dotayı güncellemeye devam edecek. Ancak komünitenin istediğini neye bakarak göreceği belirsiz. Competitive Dota'nın tamamen Dota 2'ye kayması, eski Dotanın tarih olmasıyla sonuçlanabilir. Ayrıca IceFrog, Dota 2'yi çok uzun yıllar devam edecek bir proje olarak görüyor.

* Unutulmaması gereken bir başka yenilik, replay özelliklerinden de çıkarabileceğiniz gibi, Map Hack gibi hacklerin yeni oyunda geliştirilmesinin neredeyse imkansız oluşu. Valve'in deneyimli olduğu güçlü Anti-Cheat sistemlerin yanında, hack kullananların da yakalanması yeni oyunda çok kolay.

TooL.Dev1
15/11/2010, 09:19
DotA 2 çıktığında sadece şu olmuş başka bişi yok gibi bir cümle kurmıcaksınız emin olun okadar çok değişiklik varki

* Server sistemi Steam üzerinden çalışacak. Matchmaking eşleştirme sistemi eşleştirmeleri yaparken lag ve delayi de hesaba katacak. Ayrıca oyuncular arasındaki mesafelerin uzun olduğu durumlarda (Avrupa - Asya gibi) lag ve delayi azaltmak için Steamin güçlü serverları devreye girecek.

* Reconnect imkanı olacak. Oyundan çıkmanız durumunda yerinizi botlar alabilecek. Ayrıca başka oyuncular da girebilecek. Olumsuz duruma düşmemeniz için yerinize arkadaşlarınızı da sokabileceksiniz.

* Hotkeyleri istediğiniz gibi düzenleyebileceksiniz.

* Replay izlerken çok ayrıntılı bilgi ve grafiklere ulaşabileceksiniz. Replayi ileri-geri sarabileceğiniz gibi tek tıklamayla istediğiniz noktaya da götürebileceksiniz. Ayrıca önemli noktalara kısayol da ekleyebileceksiniz. Replayi ister observer gibi ister belli bir oyuncunun gözünden izleyebileceksiniz. Bir oyuncunun gözünden izlerken isterseniz oyuncunun ekran hareketlerini ve tıklamalarını da takip edebileceksiniz.

* İzleyiciler, hakemler ve sunucular için birçok farklı fonksiyon bulunacak. Public oyunlara istediğiniz anda izleyici olarak girebileceksiniz. Sunucuların anlatımlarını (shoutcast, vod) oyun içinden izleyebileceksiniz.

* Replayler ve oyun ayarları Steam Cloud teknolojisiyle Steam hesabınızda kayıtlı olacak. Steam hesabınızla, gittiğiniz her yerde kendi ayarlarınızla oyuna başlayabileceksiniz.

* Animasyon iptali, hit-walk, last hit, fog kullanımı gibi dotayı dota yapan ancak dotadan esinlenen diğer oyunlarda bulamadığımız özellikler, dota 2'ye katıldı. Ayrıca hero modelleri, terrain ve skill efektlerinin oyun akışını görmenizi engelleyecek ve gameplayi olumsuz etkileyecek şekilde olmamasına özen gösteriliyor. İlerde bu konuda oyuncuların görüşlerine göre düzenlemeler de yapılacak.

* IceFrog komünite istediği sürece mevcut Dotayı güncellemeye devam edecek. Ancak komünitenin istediğini neye bakarak göreceği belirsiz. Competitive Dota'nın tamamen Dota 2'ye kayması, eski Dotanın tarih olmasıyla sonuçlanabilir. Ayrıca IceFrog, Dota 2'yi çok uzun yıllar devam edecek bir proje olarak görüyor.

* Unutulmaması gereken bir başka yenilik, replay özelliklerinden de çıkarabileceğiniz gibi, Map Hack gibi hacklerin yeni oyunda geliştirilmesinin neredeyse imkansız oluşu. Valve'in deneyimli olduğu güçlü Anti-Cheat sistemlerin yanında, hack kullananların da yakalanması yeni oyunda çok kolay.

sabırsızlık ile bekliyoruz o zaman Garenayada rakip geliyor birde Dota 2 kesinlikle çok fazla sarsıcak sanırım Garenayı şuan bu konuda düşündüğüm tek şey o

QollateraL
16/11/2010, 21:44
Bian önce çıksında görelim =)

makaramus
19/11/2010, 18:29
geri alma olursa harbiden gzl olur replaylarda su an geri butonu yok. koskoca billzard nsl unuttuysa :D

DarqKniFe
21/11/2010, 09:04
BekliyoruZ....

BlackLabel43
24/11/2010, 21:42
Sabırsızlıkla bekliyoruz süper bi oyun olacağına benziyor bakıcaz artık

ForLighT
25/11/2010, 00:45
geri alma olursa harbiden gzl olur replaylarda su an geri butonu yok. koskoca billzard nsl unuttuysa :D

Katılıyorum koskoca blizzard ın aklına oyundan replay alınabilmesi gelmiş hatta bu replayı hızlandırmakta gelmiş fakat ileri geri yapılması gelmemiş gerçekten zekilermiş.

zanboracks
25/11/2010, 13:59
Hile konusuna gelirsek emin ol wolkan illa hilesi cıkar.Bana hilesi cıkmayan bir tane oyun söyle :)

Sylar
25/11/2010, 14:38
Çıkması çok çok zor.Çıksa bile kullananlar hemen tespit edildiği için sorun yok.BO'da öyle en azından, şu ana kadar multisinde bi hile göremedim.

zanboracks
25/11/2010, 14:44
Sylar merak etme üstüne düşülürse her şeyin hilesi cıkarılır.ACI?I OLMAYAN OYUN YOKTUR.Ama hile kullanımı bir nevi azaltılabilr.O olur işte.

Riptide
25/11/2010, 14:48
CoD mw ve black ops'un mp leride steam kullanıyor ve hiç hilesini görmedim...

II_Remedy_II
25/11/2010, 14:54

Oha millet mw ve mw2 de walldan auto aimden ağlarken siz nasıl hile göremiyorsunuz bilmiyorum

Riptide
25/11/2010, 14:59
xfirede oynuyorum da direk kick+ban wall-aim gibi hilelerde

zanboracks
25/11/2010, 19:07

cod da hile görmedin :) aimler ortalığı inletiyor haberin yok :)

MrCekirge
25/11/2010, 19:10

Direk tüm silahlar açık oynayan arkadaşlarım vardı :D

Riptide
25/11/2010, 20:02
Direk tüm silahlar açık oynayan arkadaşlarım vardı :D

flash belleğe tüm silahı açık olan birinin profilini atarsan o olur ama hileden sayılmıyo

zanboracks
25/11/2010, 20:05
aim falan kullanıyorlar cod da xfire de bulunan punkbuster bunu engellemiyor malesef :(

adam 2 kilometreden thompson la sana kafadan tek atıor

Riptide
25/11/2010, 20:11
aim falan kullanıyorlar cod da xfire de bulunan punkbuster bunu engellemiyor malesef :(

adam 2 kilometreden thompson la sana kafadan tek atıor

punkbuster değil girdiğin serverin admini banlıyor

tolexis
26/11/2010, 16:07
Codda ne hileler var kuzen 1 saate 80 lvl oldu . (ego masturbasyonu)

Riptide
26/11/2010, 16:15
cod kaçta (4 teyse sıkıyodur 4 te 80 lvl yok)

CoNqUeReR
27/11/2010, 14:36
CoD4 te bi program ile lvl fullemeyi bilen bir arkadas biliyorum :D

KingPin
27/11/2010, 23:51
google translate?

^^ :))))

makaramus
03/12/2010, 15:15
Sylar merak etme üstüne düşülürse her şeyin hilesi cıkarılır.ACI?I OLMAYAN OYUN YOKTUR.Ama hile kullanımı bir nevi azaltılabilr.O olur işte.

bi miktar haklısın fakat bu açığı kapatmak yerine bu açığa ulaşılmasını engelleyen programlar var. bu programlar oyunun içine sızıp oyunu değiştirebilme payı olan programlar açıkken oyunu anında kapatan programlardır . fakat program görevini gizleyip girerse o anda program tespit eder etmez hiç uyarı vermeden tespitten 2 sn sonra oyunu kapatıyo . benim bildiklerimden en iyisi GAMEGUARD'tır . silkroad kullanıyo ve bildiğim kadarıyla hile yapılamıyo oyunda :D

Sylar
03/12/2010, 15:24
VAC gayet sağlam.Gidip CoDu korsan serverlarda oynarsanız hile kaçınılmaz zaten.

Legad[R]ielaD_
09/12/2010, 14:44
aynan abı ya metın2 cı veletler cafelerde netın ıcıne edıyo bızım orda cok oynuyolar warcraft a da burun kıvırıyolar dota2 cıksın da gorcekler oyun nasıl olurmus ;)

J[o]sef.Rot
25/12/2010, 01:30
Bu arada valve icefrogtan da yardım alıyomus

II_Remedy_II
25/12/2010, 02:29
sef.Rot;148715']Bu arada valve icefrogtan da yardım alıyomus

Yardım almıyor zaten icefrog valve için çalışıyor artık hatta dota2 çıktıktan sonra normal dotayı bırakabilir bile deniyor

FroStly
26/12/2010, 12:04
Dota 2 LoL'e Benziyicek Hattaha Nerde İse Aynısı Olucak Diyenler Var:confused:

WoLKHaN
26/12/2010, 12:23
Dota 2 LoL'e Benziyicek Hattaha Nerde İse Aynısı Olucak Diyenler Var:confused:

O diyenler hep bişiler der zaten sen kulak asma onlara. 10 liralık malzeme ile yapılan pasta ile 100 liralık malzeme ile yapılan pasta aynı olabilirmi sence ?

Riptide
26/12/2010, 16:24
O diyenler hep bişiler der zaten sen kulak asma onlara. 10 liralık malzeme ile yapılan pasta ile 100 liralık malzeme ile yapılan pasta aynı olabilirmi sence ?

+1 LoL resmen oynamaya değmez ya ..

Legandry_fire
26/12/2010, 16:58
+1 LoL resmen oynamaya değmez ya ..

yüklemeye degmez ne oynaması

VandutaH
29/12/2010, 14:07
Sesli chatin iyi olacağını düşünüyorum takım içi anlaşmalar daha iyi bi hal alıcak fakat ilk kez oynadığın ve anlaşamadığın biriyle o tür bir münakaşaya girdiğinde muhabbetin nerelere varabileceğini düşünemiyorum inşallah buda engellenir bekleyip görelim :)

makaramus
31/12/2010, 16:52
Yardım almıyor zaten icefrog valve için çalışıyor artık hatta dota2 çıktıktan sonra normal dotayı bırakabilir bile deniyor

çalışanı değilde ortak olurlarsa bırakır çünkü valve şu an normal dotaya muhtaç . warcraftta kullandıkları codlar özellikle gerekli valveye . ama ortak olmayıpta çalışan tarzı bişi olurlarsa bırakacağını sanmam :)

mahmutca57
03/01/2011, 20:27
Trax çok ateşli görünüyor:)

Sylar
03/01/2011, 21:38
çalışanı değilde ortak olurlarsa bırakır çünkü valve şu an normal dotaya muhtaç . warcraftta kullandıkları codlar özellikle gerekli valveye . ama ortak olmayıpta çalışan tarzı bişi olurlarsa bırakacağını sanmam :)

Yoo hiçde değil.Valve ne yapsın warcraft kodlarını?

ooo_fresh_me
04/01/2011, 00:53
Sesli chatin iyi olacağını düşünüyorum takım içi anlaşmalar daha iyi bi hal alıcak fakat ilk kez oynadığın ve anlaşamadığın biriyle o tür bir münakaşaya girdiğinde muhabbetin nerelere varabileceğini düşünemiyorum inşallah buda engellenir bekleyip görelim :)

pub gamelerde sövmek için kullanan cok olur bende iyi olmaz:D

nie pasta cok merek ettim xD

Riptide
04/01/2011, 14:13
nie pasta cok merek ettim xD
Lafın gelişi söylemiş...

zanboracks
04/01/2011, 15:26

kodlarla ne alaka.Sadece resmi olarak ismi alması yeterli.Mesela yüzüklerin efendisinin filimi cekildi.Filimi cekebilmeleri için ilk başta kitabın yazarından ismi (haklarını)satın almaları gerekiyor.Buda onun gibi birşey sadece hakları satın alman yeterli.Normal sıradan 2-3 bilgisayar programcısı bile kodları yapar.

Herkez sallamayı cok seviyor ya...

ridiculous
04/02/2011, 13:43
istemiyorm abi 2 flan bn memnunum bu sekil neyin 2. si iyi olduki bunun olsun hıh