PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Singleplayer Komutları???

EuSS.WackyDire
18/10/2010, 15:53
Merhaba arkadaşlar.Bu singleplayerda dota ai map oynarken bilgisayar botlarının yerlerini değiştirmek için ne yazıyoruz?Örneğin '2E Phanthom Lancer' botu var bu ortada duruyor o anda bu bota üste git nasıl deriz ''-o2e up'' gibi bişeyler vardı da hatırlamıyorum biri yardımcı olabilir mi?Yazarken başka terimler gelirse onları da yazın bi zahmet...

tolexis
18/10/2010, 18:17
Benim bildiğim koda gerek yok botların beklediği yere gidersen (oyun başlamadan) yavaş yavaş uzuyolar.

Realist
18/10/2010, 18:22
evet botları yönetebilirsin.Komutu 2 farklı şekilde verebilirsin.1.si ''-oui'' diğeri ve daha pratik olanı ''enter-space-enter '' Bu komutlardan birini kullandıktan sonra açılan seçeneklerde change lane ile botların lanelerini değiştirebilirsin.Bazıları inat çıkıyor gitmiyor birkaç defa aynı komutu vermen gerekebilir.Veya top da ise direk bota geçmiyor bana uzak diyerek mide geçiyor mide geçtikten sonra yeniden komutu vermen gerekiyor.

EuSS.WackyDire
18/10/2010, 18:25
(Ben genellikle 3v3 severim)8.9. levelken ölünce benim bulunduğum kulvara geliyolar ve dolayısıyla o geldikleri kulvar boş kalıyor.Ben de yerimde rahat olduğumdan gitmiyorum.2 kişi olunca boş oluyor bir yer kalıyor bende onları üste göndermek istiyorum.Bunun bir yazısı vardı.''-2e up middle' gibi bişeylerdi nedir o??

EuSS.WackyDire
18/10/2010, 18:25
evet botları yönetebilirsin.Komutu 2 farklı şekilde verebilirsin.1.si ''-oui'' diğeri ve daha pratik olanı ''enter-space-enter '' Bu komutlardan birini kullandıktan sonra açılan seçeneklerde change lane ile botların lanelerini değiştirebilirsin.Bazıları inat çıkıyor gitmiyor birkaç defa aynı komutu vermen gerekebilir.Veya top da ise direk bota geçmiyor bana uzak diyerek mide geçiyor mide geçtikten sonra yeniden komutu vermen gerekiyor.

çooook saol...bu oui olana bir örnek verebilecek var mı?

Realist
18/10/2010, 18:28
önemli değil varsa botlarla ilgili soruların cevaplarım çok severim ben onları.

EuSS.WackyDire
18/10/2010, 18:31
bir örnek verebilirmisin bu -oiu olana birde enter-space-enter olanı nerdir oyun esnasında bunlara mı basıyım Ctrl+V gibi mesala yoksa mesaj ekranından yazayım mı?

Realist
18/10/2010, 18:36
Oyun ekranına entera basıp chati actıktan sonra space e basıp yeniden entera basıyorsun.Yani oyun esnasında sırasıyla enter-space-enter basman yeterli çok pratik.

EuSS.WackyDire
18/10/2010, 18:38
çok saol...ama hala birinci soruma cevap alamadım :) -oui olana bir örnek mesala heronun vdı 2E Enigma bunu nasıl ortaya veya üste veya alta göndeririz

EuSS.WackyDire
18/10/2010, 18:41
çok teşekkürler realist kardeş çok işime yaradı biraz botlarlv kendimi geliştireyim

EuSS.WackyDire
18/10/2010, 18:48
dur realist abi bu olmuyor 7-8 kere tıkladım adam bir türlü dedğimi yapmıyor?

Realist
18/10/2010, 18:50
Önemli değil.Ek olarak işine yaracak komutlardan bazıları;
Set mass push lane = bu komutu verdikten sonra seçtiğin laneden tüm botlar ilerlerler sen geri çekmedikçe oyunu bitirene veya ölene kadar bastırırlar.
Defend / all allies = tüm takımla beraber savunma yapabilirsin.
Retreat / hero = geri çekme komutu geri çekilmesini istediğin heroyu geri çekebilirsin.
Fountain / hero = Adındanda anlaşılabileceği gibi baseye yollarsın istediğin heroyu

Other commandlardada atack roshan komutu var tüm takımı veya istediğin heroları rosha yönlendirebilirsin.Siper ediyorlar rosha kendilerini immoyuda sana bırakıyorlar ^^

Realist
18/10/2010, 18:51
6.67 AI maplerinden bazıları orjinal yapım değil komutları işlemiyor.Rarlayıp atayım ben sana orjinal mapi.

Realist
18/10/2010, 18:55
http://www.mediafire.com/?8opsu6oxonnojlc

EuSS.WackyDire
18/10/2010, 19:33
Sana çook ama çook teşekkür ediyorum allah oyunda vurduğunu kill etsin çok teşekkür :D