PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Blizzard'ın Valve'ye cevabı

II_Remedy_II
30/10/2010, 12:50
VALVE'NİN DOTANIN PATENTİNİ ALMASI BLİZZARD'I ŞAŞKINA ÇEVİRDİ

valve'nin dotanın telif hakkını satın alması Blizzardın 2.başkanını şaşkına çevirdi.

Eurogamer.net'ten birinin yaptığı röportaja göre;Dotanın W3 camiası tarafından ortaya çıktığı ve Valve'nin zaten herkese açık olan birşeyi almaya çalışması Blizzardı şaşkına çevirdi.Mesele Blizzardın Starcraft II'yi Blizzard Dota adıyla duyurmasıyla dahada hararetlendi.Blizzcon konferansından videolarla birlikte bazı fragmanlar Blizzard Dotası'nın içeriği hakkında bilgi edinilmesini sağladı.

Rob Pardo,Blizzardın 2. başkanı,Valve'nin marka tescilini eleştirdi:''bizim için bunun anlamı;onlar gerçekten Dota'yı Blizzard'dan ve Warcraft III camiasından çalıyorlar,bu yapılanlar doğru şeyler gibi görünmüyor.''

Dürüst olmak gerekirse bu olanlar birazcık karışık.Dota'nın Blizzard camiasından çıktığı aşikar.Valve'nin
herkesin kullanımına açık birşeyi çalmak istemesi bize ve Warcraft III camiasından herkese garip geliyor.

Bu noktada bizim cevabımız;onlar Dotayı sahiplenemeyecekler,bizim iddiamız;bu iş Blizzard ve bizim camiamız için devam etmeli.

Blizzard Dota 12 hero arasında duyuruldu.Raynor,Kerrigan ve Zeratul Starcraft'tan,Sylvanas ve Muradin Warcraft'tan
ve komik melez karakterler Grunty(deniz kıyafetinin içinde bebek murloc) gibi.Ayrıca 80 level Elite Tauren Chieftan'de Blizzard'ın ekibinin maskotu haline geldi.
http://www.gosugamers.net/dota/images/DotA/pardo.jpg

Haberle ilgili video tarafımca türkçeye çevirilip altyazıyla aşağıdaki linke eklenmiştir:

http://www.dailymotion.com/video/xfgal1_filmim-pc

Haberin orijinal linki : http://www.gosugamers.net/starcraft2/news/13444-blizzard-perplexed-about-valve-s-dota-trademark

Haber metnini çevirmesinden ve beni bu konuda haberdar etmesinden dolayı [ele]diff_ads ye teşekkürler

kUnTiGeR
30/10/2010, 13:05
cok yararlı bıtopıc olmus senn ve acanın elıne saglık.cevırıler ıyı olmus.emegınıze saglık.

Neveraeh
30/10/2010, 13:28
bu ne zama ncıkıcak BlizzardDota?

TauHunter
30/10/2010, 13:30
Blizzard Dota FTW

kUnTiGeR
30/10/2010, 13:48
muhtemelen valvenınkınden sonra cıkacak daha 12 hero varmıs :S yenı yenı gelsıtırıolar

Legandry_fire
30/10/2010, 14:35
ooo iyi

[ele]diff_ads
30/10/2010, 17:22
gerçekten eline sağlık muhammet ne kadar uğraştığını ben biliyorum:)

II_Remedy_II
30/10/2010, 17:36
diff_ads;140771']gerçekten eline sağlık muhammet ne kadar uğraştığını ben biliyorum:)

Dün akşamla bitse iyi bu sabah altyazının saniyelerini tek tek elle girdim :D

Ruby
30/10/2010, 18:14
eyw mamy süpersin :)

Audaz
30/10/2010, 18:15
blizzard ananıda al git demiş.çok emek verdiğin belli ty

tolexis
31/10/2010, 12:01
Dota camiyasıymış yanlış demişler döner sermaye olcaktı orası.

Kurasaki-Kun
31/10/2010, 13:53
Beyler bence şöyle birşey yapmaları gerek heroların gerçek W3 le bi bağlantısı olması gerek bazı dota heroalrının war ama hepsinin yok bence tam anlamıyla bi bağlantı şart

cirtili
31/10/2010, 18:22
Eline sağlık dostum.Büyük emek vermissin.Teşekkürler ceviri için

II_Remedy_II
31/10/2010, 18:26
Eline sağlık dostum.Büyük emek vermissin.Teşekkürler ceviri için

Rica ederim

[ele]diff_ads
31/10/2010, 18:38
bu konu neden gerekli ilgiyi görmedi bende onu anlamadım

cirtili
31/10/2010, 18:44
Bence çok önemli bi konu.Herkesin kafasında Valve dota2 mi oynuyacaz yoksa Blizzard dotamı sorularının uçuşması lazım şuan ben çok tedirginim tek oyandıgım oyunun gelecegi için :).Konu İlgi görmesede ortaya konan emeğe 1 teşekkür çok degildir.Kendi fikrim

r34ch
06/11/2010, 02:54
emeğine sağlık kardeş

CitizenOfTheNight
07/11/2010, 21:39
Gerizekalı blizzard onca yıl dotayı oynanmaz hale getirdiler map boyutlarını küçülttükçe küçülttüler sonra da dota bizim hakkımız diye dolaşıyorlar. Olacak iş değil ya. Komik.

II_Remedy_II
07/11/2010, 23:25
Gerizekalı blizzard onca yıl dotayı oynanmaz hale getirdiler map boyutlarını küçülttükçe küçülttüler sonra da dota bizim hakkımız diye dolaşıyorlar. Olacak iş değil ya. Komik.

Map boyutları gelen patchle iki katına çıkarken nasıl küçülüyor hala çözemedim valla

Ayrıca blizzardın bu zamana kadar dotayla ilgili bir çalışması olmadı warcraft III le ilgiliydi hep gelen patchler ve yine dota zaten blizzardındır çünkü yapılan map onların oyunu için yapılmış burada fırsattan istifade atlayan valve

cirtili
08/11/2010, 03:21
Map boyutları gelen patchle iki katına çıkarken nasıl küçülüyor hala çözemedim valla

Ayrıca blizzardın bu zamana kadar dotayla ilgili bir çalışması olmadı warcraft III le ilgiliydi hep gelen patchler ve yine dota zaten blizzardındır çünkü yapılan map onların oyunu için yapılmış burada fırsattan istifade atlayan valve

Valla iyi hoş diyorsunda.Dota yı Dota yapan İceFrog tur.İceFrog gitmis valve ile anlasmıs.Bunca zaman dünya capında oynanan bi oyunu görüpte el atmayan Blizzard Valve ataga kalkınca neden hortladı.Bunu biraz düşünmek lazım.Para kokusu nerdeyse Blizzard ordadır :)

II_Remedy_II
08/11/2010, 12:29
Valla iyi hoş diyorsunda.Dota yı Dota yapan İceFrog tur.İceFrog gitmis valve ile anlasmıs.Bunca zaman dünya capında oynanan bi oyunu görüpte el atmayan Blizzard Valve ataga kalkınca neden hortladı.Bunu biraz düşünmek lazım.Para kokusu nerdeyse Blizzard ordadır :)

Dotayı dota yapan icefrog değildir aslında dotanın kurucusu başka ve ayrıca dotanın bu hale gelmesini sağlayan blizzardın w3 te kodları açık bırakıp map yapılmasını bu kadar kolay yapmasıdır

Zaten blizzardın kendi oyunu üzerinden oynanan bir mapte blizzard para kazanmak istese bunu uzun süre önce başarabilirdi bence ama artık valve bu işlere el atınca başka seçenek kalmıyor ortada

TooL.Dev1
15/11/2010, 09:52
iyi iyi ne kadar çok oyun o kadar iyi böylece oyunla ilgilenirler artık sanırım :rolleyes: