PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rin'negan Sharingan Byakugan

Exodus
04/11/2010, 18:02
RİN'NEGAN
http://img140.imageshack.us/img140/5280/32985167.jpg
byakugan-rin'negan-sharingan(özellikleri)

Rin'negan (Rin'negan Ruh göçü gözü), üç büyük göz tekniğinin (dōjutsu) en çok saygı duyulanıdır, diğer ikisi Byakugan ve Şaringan'dır.[1] Rin'negan, kullanıcının gözbebeğinin etrafında oluşan eşmerkezli dairelerle tanımlanır. Dünyayı kurtaracak veya yok edecek kadar güçlü olduğu söylenir. Sahip olan ilk kişi, ninja dünyasının kurucusu ve modern ninjutsunun yaratıcısı olduğu söylenen Altı Yolun Bilgesi (Rokudō Sennin) idi. Pein, bu yeteneğin yaşayan ve bilinen tek kullanıcısıdır. Rin'ne , Hint dinlerinde bahsedilen Samsara (reenkarnasyon veya yeniden doğuş döngüsü) teriminin Japonca karşılığıdır.

Ayrıca rinnengan ın bir özelliği istenilen jutsunun yapılmasıdır. bu özellik her türlü durum için geçerlidir.bu güç kekkei genkai'leri oluşturabilir. sharingan'ın aksine bir jutsu'yu kopyalamak için görmek gerekmez. istenilen jutsu istenilen anda chakra kullanmadan oluşturulabilir. Ancak kekkei genkai'leri oluştururken chakranın %25 gider. mesele sharinganı oluştururken %25 chakra gider. eğer amaterasu ve Tsukuyomi yi de oluşturursa chakranın %65 kadarı gider.kullanırken sadece chakranın %5 i harcanır.jutsu oluştururken belirli kişileri öldürme gibi bir jutsu oluşturma veya kekkei genkai lileri öldürme vb. şeyler için ise chakranın ortalama %10 u gider. kullanırken ise %7 chakra gider. rinnengan jutsularına en fazla %75 chakra yollanabilir. BYAKUGAN
http://img704.imageshack.us/img704/8711/4494532byakugan.jpg

Byakugan (Beyaz göz), Hyuga klanının kekkei genkaisidir. Normalde Hyuga klanından olanların gözbebekleri yoktur. Byakugan aktif hale geldiğinde gözün içinde gözbebeğinin şeklini nadiren alan hafif çizgiler belirir ve gözün yakınındaki damarlar kalınlaşır.Byakugan, 360 derecelik bir görüş sağlar ve çakra dolaşım sisteminin görülmesine izin verir.Çakra dolaşım sistemi de bu gücü vücuda taşıyan sistemdir. Byakugan ile bu dolaşım sistemini gören biri, rakibinin de zayıf noktasını saptamış olur. Sadece zayıf nokta saptamaz ayrıca rakibin ne kadar çakrasının olduğunu, ne kadar kaldığınıda görebilir.

SHARİNGAN
http://img140.imageshack.us/img140/2013/sharinganwallpaper2.jpg

Uchiha klanının kekkei genkaisidir. sharingan gözde bulunan bir özelliktir ve kullanıldığı zaman gözü kırmızı, üzerinde siyah ifadeler olan bir göz yapar. sharingan'ın gücü ve seviyesi, gözdeki virgülümsü ifadelerden anlaşılır. sharingan'ın üzerinde ne kadar çok virgül varsa (en fazla üç) o kadar güçlü kabul edilir .

sharingan genel özellikleriyle,görme yeteneğini çok yükselterek, hareketleri çok daha daha rahat görebilme, çakrayı görebilme ve bunların sayesinde gözle görülemeyecek kadar hızlı hareketleri görme, bir tekniğini kopyalayabilme, taijitsuya karşı çok rahat karşılık verebilme yeteneklerine sahiptir. sharingan'ın en korkulan özelliklerinden birisi de çok üstün bir şekilde Genjutsu yapabilmektir. Ayrıca Kakashi, Uchiha klanından olmamasına rağmen sol gözünde daha önce ölen takım arkadaşının sharingan'ı vardır. Bu sharingan'ı arkadaşı Obito kendisine Jounin olma hediyesi olarak vermiştir gözü takma ameliyatını yapansa yine eski takım arkadaşlarından Rin'dir. Kakashi bir Uchiha olmadığı için sharingan'ı istediği zaman açıp kapatabilme yeteneği yoktur bundan dolayı her zaman sol gözü kapalı dolaşır. Kakashi yine bir Uchiha olmadığı için sharingan'ı bir Uchiha'dan çok daha fazla çakra harcar.

gorkemaga11
04/11/2010, 18:10
Ne zaman gerçek hayata dönmeyi düşünüyorsun?

Exodus
04/11/2010, 18:10
arkadaşım anime diyoruz burda

gorkemaga11
04/11/2010, 18:13
Ben bunları lens sanmıştım pardon

Exodus
04/11/2010, 18:19
yok naruto isimli animenin özel yetenek veren ve soydan soya aktarılan göz çeşitleri diyebiliriz

GeNeTiC
04/11/2010, 18:33
:D güzel olmuş eline sağlık.

Exodus
04/11/2010, 19:21
hersey sizin için :)

CoNqUeReR
04/11/2010, 22:10

Her bakımdan tapıyorum sana asdasdasd :D

II_Remedy_II
05/11/2010, 00:08
Kopyala yapıştıra devam

byakugan 360 derece değil sharinganda 3 virgülden sonraki seviyeler yok

ForLighT
05/11/2010, 01:03
Birşey paylaşılmış tamam iyide ben bunu okudum ve zaman kaybettiğimi düşünüyorum bana veya okuyanlara ne yararı olmuştur bunun biraz açıklarsan sevinirim.

ooo_fresh_me
05/11/2010, 01:24
beyler belki 1 sene olmustur böyle bi çalışma yapmıstım

http://img251.imageshack.us/img251/8893/17483271.png

Exodus
05/11/2010, 02:31
beyler belki 1 sene olmustur böyle bi çalışma yapmıstım

http://img251.imageshack.us/img251/8893/17483271.png

bnce güzel olmus byakuganın damarları rinneganın dalgaları sharinganın virgülleri emege saygi

Audaz
05/11/2010, 11:09
mangekyou sharingan sharinganın en üst seviyesidir itachide vardı önceden ama gözünü çapulcu saskeye verdi sonra saske kahveden adam topladı konohayı bastı falan..

fanded
05/11/2010, 11:21
mangekyou sharingan sharinganın en üst seviyesidir itachide vardı önceden ama gözünü çapulcu saskeye verdi sonra saske kahveden adam topladı konohayı bastı falan..

yanlıs bilgi eternal>all.

Exodus
05/11/2010, 15:31

eternal mangekyou sharingan en üst seviyedir mangada uchiha madara (tobi) sayesinde sasuke eternal mangekyou sharingana yükseltiyor gözlerini

zanboracks
05/11/2010, 15:38
Birsey anlamadım :S muhabbet nedir ?

ForLighT
06/11/2010, 01:21
Birsey anlamadım :S muhabbet nedir ?

xD bende anlamadım boşver zaman kaybetme.

Exodus
06/11/2010, 01:26
xD bende anlamadım boşver zaman kaybetme.

madem anime izlemiyorsunuz niye anıime bölümünü okuyorsunuz

ForLighT
06/11/2010, 01:33
Evet haklısın yeni mesajlar bölümünde gözüküyor bi bakayım dedim meğer ne çok çizgi film izleyen varmış xDxDxD şaka yapıyorum kızmayın.

Exodus
06/11/2010, 02:05
Evet haklısın yeni mesajlar bölümünde gözüküyor bi bakayım dedim meğer ne çok çizgi film izleyen varmış xDxDxD şaka yapıyorum kızmayın.

sende denemelisin bu kadar cok anime izleyen ne izliyor diye merak etmedin mi

fanded
06/11/2010, 02:12
eternal mangekyou sharingan en üst seviyedir mangada uchiha madara (tobi) sayesinde sasuke eternal mangekyou sharingana yükseltiyor gözlerini

tebrikler süper spoiler verdin.

Exodus
06/11/2010, 02:18
tebrikler süper spoiler verdin.

bu spoilerle bişi olmaz zaten durup dururken kimse sasukenin gözleri yükselirmi diye merak etmez simdi eternelle napıcak acaba diye manga okuyanlar olabilir zaten mangayı ben 2 günde okudum öyle cok uzun bişiy deil

II_Remedy_II
06/11/2010, 02:23
bu spoilerle bişi olmaz zaten durup dururken kimse sasukenin gözleri yükselirmi diye merak etmez simdi eternelle napıcak acaba diye manga okuyanlar olabilir zaten mangayı ben 2 günde okudum öyle cok uzun bişiy deil

İtachinin gözünü sasukeye verdi diyorsun itachinin öldüğü belli oluyor daha ne olsun narutodaki spoilerdan

Exodus
06/11/2010, 02:48
hmm bu kadar geniş anime bilgisiyle bitirdginizi düşünüp mangadan spoiler verdim sorry

II_Remedy_II
06/11/2010, 02:52
hmm bu kadar geniş anime bilgisiyle bitirdginizi düşünüp mangadan spoiler verdim sorry

Ben bitirdim zaten yanlız burayı her okuyan animeyi bitirmiş olmuyor :)

Exodus
06/11/2010, 02:58
cok fazla okuyan olmadi okuyyanlarda bilgili kişilerdi

TauHunter
06/11/2010, 16:00
beyler dediklerinizi türkçeye çevirebilirmisiniz

Exodus
06/11/2010, 17:17
ne kadar cok sorun cıkardınız arkadaslar ya adminden rica edicem naruto bölümü acsin bari

Neveraeh
06/11/2010, 17:37

asdasföaşlfkf ak senin ya :D

ooo_fresh_me
06/11/2010, 21:32
beyler dediklerinizi türkçeye çevirebilirmisiniz

şimdi bu üç gözü türkceye cevirirsek

byakugan = melek gözü
sharingan= şeytan gözü
rinnegan = genelde cinci hocalar kullanır ama eskiden büyücülerde cok kullanmıs

melesa abini öldürürsen şeytan gözün acılır ,camı yaparsan melek gözü , şirk koşup büyü yaparsan rinnegan acılır . ama kesin acılır diyemem dedenin dedesi falan kullanmıs olmalı yanı kanbagı lazım .

Exodus
06/11/2010, 21:47
şimdi bu üç gözü türkceye cevirirsek

byakugan = melek gözü
sharingan= şeytan gözü
rinnegan = genelde cinci hocalar kullanır ama eskiden büyücülerde cok kullanmıs

melesa abini öldürürsen şeytan gözün acılır ,camı yaparsan melek gözü , şirk koşup büyü yaparsan rinnegan acılır . ama kesin acılır diyemem dedenin dedesi falan kullanmıs olmalı yanı kanbagı lazım .

ahahhaa

ForLighT
07/11/2010, 01:13
sende denemelisin bu kadar cok anime izleyen ne izliyor diye merak etmedin mi

Yok be kardeşim saol biz kendi kültürlerimizle sanatlarımızla bile ilgilenemiyoruz yabancı kültürlerle hiç uğraşamam he söylediklerim subjektiftir doğruluğu veya yanlışlığı çokta umrumda değil benim görüşüm bu. birazda başka kültürlere gösterilen aşırı ilgiyi sevmem bu yüzden biraz çirkinlik yapayım dedim kusuruma bakmayın.

Exodus
07/11/2010, 13:23
Yok be kardeşim saol biz kendi kültürlerimizle sanatlarımızla bile ilgilenemiyoruz yabancı kültürlerle hiç uğraşamam he söylediklerim subjektiftir doğruluğu veya yanlışlığı çokta umrumda değil benim görüşüm bu. birazda başka kültürlere gösterilen aşırı ilgiyi sevmem bu yüzden biraz çirkinlik yapayım dedim kusuruma bakmayın.

yoo öyle japon kültürünü gösteren aşırı bişey yok genelde arkadaşlık güç gibi simgeler var japon kültürü sadece yemekleri ve evlerinde görebiliriz.bide kendi kültürümüz böyle anime yaptıda biz izlemedik mi

ForLighT
08/11/2010, 02:30
yoo öyle japon kültürünü gösteren aşırı bişey yok genelde arkadaşlık güç gibi simgeler var japon kültürü sadece yemekleri ve evlerinde görebiliriz.bide kendi kültürümüz böyle anime yaptıda biz izlemedik mi

Ben Hatice'den çok neticeye bakıyorum.

Exodus
08/11/2010, 12:58
Ben Hatice'den çok neticeye bakıyorum.

sen bilrsin