PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : JFA'da Maphack devri kapanmıştır

JFA
08/11/2010, 20:40
Dün evde mh'ye karşı çözüm üretmek için bir sürü maphack indirdim ve tek tek test ettim. Bugün ise çalışma mantığını tamamen kavradığım için maphack ile ilgili bir kod yazmaya başladım ve sonuç başarılı. Az önce arkadaşlarımla beraber yaptığımız testlerde JFA'da maphack kullanan kişilerin oyundan düştüğüne herkes şahit oldu.

Tam şu andada JFA 4x serisinin sonu olan 4.9 için 4.9fixed versiyonunu hazırlıyorum ve 5x serisine maphack açılmayacak bir şekilde başlayacağız arkadaşlar.

Maphack'i engelleyen kodun mantığını ve kodu tamamen bana aittir. Zekice bir mantık ve ileri düzey kodlama bilgim ile bunu başardım. Maphack'e çözümü tamamen kodlarla yaptığım için şu an JFA dışındaki bütün maplerde Maphack açabilirsiniz ama JFA'da hiç bir şekilde açamaz, açtığınız anda oyundan "x isimli oyuncu maphack kullandığı için 10 saniye içinde oyundan düşecektir" mesajı eşliğinde düşersiniz.

JFA (v4.9fixed)(anti-maphack) sürümünü en kısa sürede çıkartacağım ve burada pyylaşacağım.

Hiç bir şekilde inanmayan kişiler versiyon çıktıktan sonra deneyebilirler.

Not: En çok kullanılan maphack programındaki yapılacak 2 tane ayar (gerçi bu 2 şeyi akıl etmekte kolay değil) benim yaptığım kodun önüne geçebiliyor bu yüzden şimdilik çalışmaya ara verdim, başka bir yöntem ile vJass kullanarak oyunun temel kodlarından bir kaç tanesini harita ile entegre bir şekilde göstertip çalıştırtarak yapmayı deneyeceğim

AQality
08/11/2010, 21:40
Düzeltme:Yanlış anlaşılmış mesajım yazmaya gerek yok.

TauHunter
08/11/2010, 21:47
beklenen map gelmiş :)

JFA
08/11/2010, 21:47
Hiç sorun değil bu kodu hangi haritaya koyarsam koyayım o haritada mh yapılamaz ama tabi dota için uğraşmam.

Exodus
08/11/2010, 22:37
ya mh zaten varmı bilmiyorum varsa naruto tag mapınde denermisin ben denedim bi türlü mapin her yerini acamadim

T-ThePhantomicLord
08/11/2010, 22:50
Gerçekten başarılı olduğunu düşünüyorsan IceFrog'a satmanı öneririm. Sonuçta DotA 2 geliyor onda zaten mh olmayacak, o gelmeden sat bence :D

Exodus
08/11/2010, 23:19
ordada yaparlar ya hilesiz olurmu bu kadar .... boşuna durmuyor dunyada içine etmeleri lazım her oyunun

cLe
08/11/2010, 23:26
Gerçekten başarılı olduğunu düşünüyorsan IceFrog'a satmanı öneririm. Sonuçta DotA 2 geliyor onda zaten mh olmayacak, o gelmeden sat bence :D
Evet bencede sat gelen parayla mapine reklam bile yapabilirsin

mahmut16
09/11/2010, 09:52
Ya biri icefroga sat demiş :D DOtada mh nin önlenilmesi sorun değilki sorun olan mh ninde versiyonlarının yenilenmesi mh nin önüne harici program olmadan geçemezsiniz anında kırarlar .Bu kodumun vistası cıktıgında xp yüklü olan bilgisayara vista yüklenmesi imkansız dediler daha vista çıkmadan kırıldı kıçı kırık bir mapın içindeki kodlarımı kıramıcaklar ki burada volkanı eleştirmiyorum ve kendisini ayrıca tebrik ediyorum jfa ile ilgilenen bir hacker olmadıkça jfada mh açılmaz :D

zanboracks
09/11/2010, 14:12
Engellenemez.En vazla bu versiyonda engellersin.Her versiyonda data kodları değişiyor.İlla acık buluyorlar:..

bukelamun
09/11/2010, 16:43
mh açsanda açmasanda player 8i oto atıyo.

mahmut16
09/11/2010, 17:27
Zaten mh ciler düşüo deniosa ben o jfa mapına girmem nedeni ise sansına mansına düştükten sonra kime derdini anlatıcan sonucda 1kişinin emek verip yaptıgı map ...

FeeLPaiN
09/11/2010, 18:01
Ne yaparsanız yapın %100 oranla engellenemez.

!..MeChaniC..!
09/11/2010, 18:01
JFA map ' ini bilmiyorum ama açıklandığına göre : Mh kullanan kişi 10 sn içinde X ismi yazdıktan sonra düşücek diyor . Yani normal düşmeyle Mh li bir kişinin düşmesi arasında fark olucağını tahmin ediyorum .

gorkemaga11
09/11/2010, 18:04
volkan yapıyorum dediyse yapar :) gördüğüm yegane kod prolarından birisi.

Vulcan
13/11/2010, 00:24
5 veya 6 gün bilmiyorum kaç gün oldu yoğun bir şekilde çalıştım ve tabi bu zamanda bir sürü şey keşfettim. Hileyi engellemenin (daha açık konuşayım bir oyuncunun görememesi gereken bir şeyi görmesini) yolunu buldum ama yaptığım kod Warcraft'ta bir hata oluşturuyor ve o hatadan sonra war3.mpq ve war3x.mpq dosyalarını yeniden değiştirmek (eskisini yeniden klasöre koymak) gerekiyor ve yapılmış patch'leri fix'leyip yeniden patch'lemek gerekiyor. Bu kadar meşakat bir kenara, blizzard'a konu ile ilgili bir mail attım ve yaptığım herşeyi tek tek gösterdim. Gelen cevapta yaptığım iş için tebrik vardı ve sorunumun kaynağı olan trigger'da belki patch'den sonra değişiklik yapılabileceği söylendi.

Uzun lafın kısası warcraft'ın yeni patch'i gelir ve istediğim değişiklik gelirse maphack olayına kökten çözüm getirebileceğim. Şu an engelleniyormu evet engelleniyor ama şu an piyasadaki en meşhur maphack programında yapılacak bir tane ayar benim kodumun üzerinden geçmeden oyuna yansıyor yani anlayacağınız yaptığım sistem ile yine engellenebiliyor ama World Editor'deki bir tane hata yüzünden %100 çalışan anti-maphack sistemi yapamıyorum. Ben tekrar versiyonları çıkartmaya devam ederken sabırsızlıkla yeni patch'i bekleyeceğim.

Ruby
13/11/2010, 00:38
Sen ne kadar önüne geçmeye çalışsan da ezikler ve egosunu tatmin etmek isteyenler için yeni yeni map hack versiyonları çıkacaktır çalışmanı takdir ediyorum umarım önüne geçersin JFA'da :/

FeeLPaiN
13/11/2010, 00:43
Bu konuyu tartişmanız tamamen gereksiz.Daha öncede söyledim yazdığınız hiçbir kod hiçbir yazılım hiçbir program veya bilgisayar üzerindeki hiçbir sistem açıksız ve kusursuz olamaz.Bulunması çok zor olabilir mükemmel bir sistem olabilir ama yinede %100 olamaz.Bu yüzden bu iş için fazla ümitlenmeni tavsiye etmem.En kralinida yapsan engelleyemezsin

Vulcan
13/11/2010, 01:29
Ruby sağol ama benim yapmaya çalıştığım şeyin önüne geçilmesi imkansız çünkü oyuncu görmemesi gereken birşeyi veya bir yeri (bunları ben ayarladım ve siz hiç bir zaman göremeyecek, bilemeyeceksiniz) gördüğü zaman oyundan atacak.

bu iş için fazla ümitlenmeni tavsiye etmem.En kralinida yapsan engelleyemezsin

Nasıl engelleyeceğimin cevabıda zaten kendin vermişsin.

hiçbir kod hiçbir yazılım hiçbir program veya bilgisayar üzerindeki hiçbir sistem açıksız ve kusursuz olamaz

bukelamun
13/11/2010, 09:53
snin yolladığın 4.9 mh test mapında 10 kere maviye geçtim.hepsindede player8 mh kullanıyor ve atılcak dedi...hiçbirindede ne mh ne bişey açmamıştım.

Kimbilir
13/11/2010, 10:35
Haritanı kırar o baktığın alanı bulurum. Yeni MH'mi o alanı açmayacak şekilde yaparım. Bu kadar basit.
Tabi JFA için kimse buna uğraşmaz, zaten kaç kişi oynuyor. Ama milyonların oynadığı, milyon dolarların döndüğü, blizzardın bile oyuncularını elinde tutmak için kıçını yırttığı dota için, 5 dakikada çıkar MH.
10 yaşındaki çocuğun sbs hazırlık geometri tesi çözerken teorem buldum sanmasına benzemiş seninki.

Vulcan
13/11/2010, 13:27
Bukelamun o mapi zaten ben çıkartmadım bile tek başıma test yapma amacı ile 5 gün önce yapmıştım sonra arkadaşım benden çekmişti böyle böyle arkadaşları ile test etmiş.

Kimbilir buyur kırda görelim hadi. http://www.hiveworkshop.com/forums/maps-564/jfa-v4-9-a-149707/ JFA ile ilgili kuyruk acın ne ise buraya gelipte saçma sapan ezme çabalarında bulunma.

FeeLPaiN
13/11/2010, 13:55
Bukelamun o mapi zaten ben çıkartmadım bile tek başıma test yapma amacı ile 5 gün önce yapmıştım sonra arkadaşım benden çekmişti böyle böyle arkadaşları ile test etmiş.

Kimbilir buyur kırda görelim hadi. http://www.hiveworkshop.com/forums/maps-564/jfa-v4-9-a-149707/ JFA ile ilgili kuyruk acın ne ise buraya gelipte saçma sapan ezme çabalarında bulunma.

Bu verdiğin linkteki haritada mh açılmıyormu ?

Vulcan
13/11/2010, 14:16
Açılıyor o sadece son resmi sürüm. Arkadaş kırabileceğini iddia etmişti o yüzden link verdim kırsında görelim diye.

Kimbilir
17/11/2010, 20:25
okuduğunu anlama oranın pek iyi değil sanırım

Sprivia
17/11/2010, 20:28

o bukalemun bendim ve kırcağımı idaada etmedim.. sadece dedimki mh olup olmaması farketmez benim senden aldığım o test mapında player 1e geçtim ve oyunda sadece ben olmama rağmen player 8 atılcak yazmasıydı.yanlış anlama herşeyi.

Riptide
17/11/2010, 20:33
Haritanı kırar o baktığın alanı bulurum. Yeni MH'mi o alanı açmayacak şekilde yaparım. Bu kadar basit.
Tabi JFA için kimse buna uğraşmaz, zaten kaç kişi oynuyor. Ama milyonların oynadığı, milyon dolarların döndüğü, blizzardın bile oyuncularını elinde tutmak için kıçını yırttığı dota için, 5 dakikada çıkar MH.
10 yaşındaki çocuğun sbs hazırlık geometri tesi çözerken teorem buldum sanmasına benzemiş seninki.

Ya iyimisin arkadaşım mhnin yeni versiyonu çıktığında adam açar yeni versionu dener bulur niye uraşılsa engellenmesinki adam sadece JFA için diyor bi map için engelllemek imkansız değil bence

Kimbilir
22/11/2010, 00:37
Ya iyimisin arkadaşım mhnin yeni versiyonu çıktığında adam açar yeni versionu dener bulur niye uraşılsa engellenmesinki adam sadece JFA için diyor bi map için engelllemek imkansız değil bence

JFA'nın bulduğu bu yöntemde yeni maphacke bakıp neyi deneyip bulacak, yöntemi anlamadığın belli, anlamadıysan neden yazıyorsun?

Hiçbir harita kırılamaz değildir bunu tüm harita yapımcıları bilir. Jfa kendi savunmasının benim kırma yeteneğimden daha iyi olduğunu düşünmüş olabilir, ya da JFA için kırmaya uğraşmayacağımı tahmin etmiş olabilir.

Ancak burda teorik konuşuyoruz, imkansız değil kırılabilir ve kırıldığında bu engeli geçecek maphack yapmak çok kolay. JFA gibi bir harita için belki bu yöntem hep işe yarayacak çünkü jfa oynayan kesimde böyle bir işle uğraşacak adam yoktur belki. Ama JFA Dota kadar popüler bir harita olsa bu yöntemin yenilmesi 1 gün sürmez. O yüzden bu her lafta dotayı aşağılama çabalarını ve Dotada maphacke çözüm bulamadılar ama ben JFA'da buldum tarzı laflar çok boş, saçma ve bu işten anlayanlar için çok komik laflar.

Vulcan
23/11/2010, 11:49
1-) Kimbilir sitenin adı TRDota, Dota'ya karşı bir garezim olsaydı veya aşağılasaydım emin ol senden önce olaya el atacak yöneticiler olurdu

2-) Doğru hiç bir harita kırılmaz değildir kırarsın evet ama eline geçecek veriler ile hiç birşey yapamazsın. Soranlara "kırdım jfa'yı" dersin ama sana "hadi o zaman şunu bunu değiştir yeni sürüm çıkart" dediklerinde yapamazsın. Elindeki anlamsız assembly dili ile "kırdım" diye oturursun

3-) Evet şu an yaptığım sistem çalışıyor ama bunu uygulamadım çünkü cevabımı burada verdim

"5 veya 6 gün bilmiyorum kaç gün oldu yoğun bir şekilde çalıştım ve tabi bu zamanda bir sürü şey keşfettim. Hileyi engellemenin (daha açık konuşayım bir oyuncunun görememesi gereken bir şeyi görmesini) yolunu buldum ama yaptığım kod Warcraft'ta bir hata oluşturuyor ve o hatadan sonra war3.mpq ve war3x.mpq dosyalarını yeniden değiştirmek (eskisini yeniden klasöre koymak) gerekiyor ve yapılmış patch'leri fix'leyip yeniden patch'lemek gerekiyor. Bu kadar meşakat bir kenara, blizzard'a konu ile ilgili bir mail attım ve yaptığım herşeyi tek tek gösterdim. Gelen cevapta yaptığım iş için tebrik vardı ve sorunumun kaynağı olan trigger'da belki patch'den sonra değişiklik yapılabileceği söylendi.

Uzun lafın kısası warcraft'ın yeni patch'i gelir ve istediğim değişiklik gelirse maphack olayına kökten çözüm getirebileceğim. Şu an engelleniyormu evet engelleniyor ama şu an piyasadaki en meşhur maphack programında yapılacak bir tane ayar benim kodumun üzerinden geçmeden oyuna yansıyor yani anlayacağınız yaptığım sistem ile yine engellenebiliyor ama World Editor'deki bir tane hata yüzünden %100 çalışan anti-maphack sistemi yapamıyorum. Ben tekrar versiyonları çıkartmaya devam ederken sabırsızlıkla yeni patch'i bekleyeceğim."

4-) JFA'ya bu kadar gıcığın varsa git facebook'a anti-jfa diye bir grup kur herkesi gruba davet et ve amacına ulaş çünkü yazdığın şeyler hiç bir sonuç çıkarmaya, yardım etmeye yönelik değil. Icefrog olsa senin kadar tantana yapmazdı.

ilhan
23/11/2010, 22:40
JFA'nın bulduğu bu yöntemde yeni maphacke bakıp neyi deneyip bulacak, yöntemi anlamadığın belli, anlamadıysan neden yazıyorsun?

Hiçbir harita kırılamaz değildir bunu tüm harita yapımcıları bilir. Jfa kendi savunmasının benim kırma yeteneğimden daha iyi olduğunu düşünmüş olabilir, ya da JFA için kırmaya uğraşmayacağımı tahmin etmiş olabilir.

Ancak burda teorik konuşuyoruz, imkansız değil kırılabilir ve kırıldığında bu engeli geçecek maphack yapmak çok kolay. JFA gibi bir harita için belki bu yöntem hep işe yarayacak çünkü jfa oynayan kesimde böyle bir işle uğraşacak adam yoktur belki. Ama JFA Dota kadar popüler bir harita olsa bu yöntemin yenilmesi 1 gün sürmez. O yüzden bu her lafta dotayı aşağılama çabalarını ve Dotada maphacke çözüm bulamadılar ama ben JFA'da buldum tarzı laflar çok boş, saçma ve bu işten anlayanlar için çok komik laflar.

jfayı dl ederken oyundan mı atıldın?

Vulcan
24/11/2010, 01:53
ilhan tamam anlıyorum jfa hakkında böyle konuşmasına gıcık oldun ama lütfen polemik çıkaracak sözler yaratma gelecek şimdi seninlede kavga edecek çünkü

ilhan
27/11/2010, 00:04
JFA için kırmaya uğraşmayacağımı tahmin etmiş olabilir.

ne denir ki abi bu lafa şimdi ?