PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : JFA ve DotA (+ ve - yönler)

Vulcan
17/11/2010, 20:00
Bir ürünün gelişmesine en büyük katkı o ürün ile ilgili şikayette bulunmak, ürünün iyi yönlerinide söylemektir.

Bu başlık altında DotA ve JFA'nın birbirlerine göre + ve -'lerini paylaşmanızda JFA'nın gelişmesine fayda sağlayacaktır.

NOT: LÜTFEN SOMUT ŞEYLER SÖYLEYİN

kUnTiGeR
17/11/2010, 20:06
o zaman baslıyalım bence jfa daki etkinlikle daha fazla daha renkli dotaya göre yanlız dotadakı castıng anımasyonları daha ıyı bence bırde dota da heroların skıllerı bırbırlerıyle cok uyumlu ama jfa nın bu bakımdan bıraz daha gelısmesı lazım zamana ıhtıyacı var .

Sprivia
17/11/2010, 21:24
jfa biraz karışık ve gelişmesi için zamn lazım bencede kuntayın dediği gibi.

Jedi
17/11/2010, 23:28
Daha çok -'lerin üstünde duracağım :D

+ Oyunda heroların oturup kasmasını önleyecek şeyler var, gold mine, mekanikler, team point ile alınan canavarlar falan.
+ Mapın yapımcısıyla oynayıp ezebiliyoruz. (o ye :slay: )
+ Bur ortamda tanıdığım bazı adamlar bile bu +'yı yazma sebebim =)
+ Peon olayı güzel
+ Fallen Angel galiba gitmiş :D
+ SWITCH YOK HAHAHA SUPER KAHRETSIN
+ Magical claws yaratıcı bi item

- İlk +'da bahsettiğim şeyler takım çalışması yapmayan, laftan anlamayan bazıları yüzünden -'ye dönüşebiliyor.Yeni başlayan arkadaşlar zaten öğreneceklerdir onlardan bi şikayetim yok.
- Dotadaki gibi müzik seçemiyoruz.
- Bazı skiller arasında uyum yok gibi sanki, mesela geçen gün ne oynadım, Bloodelf mage sanırım.Blizzard, soul seeker, cyclone arasında güzel bi uyum var ama Orb of Blood diğer skilleriyle uyumlu değil bence.Tabi burda playerlere de büyük sorumluluk düşüyor, benim gibi sızlanıp durmak yerine öneriler yapabilirler.Nede olsa yapımcı bizden biri ve istediğimiz zaman ulaşabiliyoruz.
- Baştaki tavernden hero alma mesajları mesela NoobOfTurkey Rexxar aldı falan orda mesajdaki player ismi renkli olsa.
- Bazen oyunda tp bitiyor fazla alınca, bitmese.
- Neden bilmiyorum ama Dota'da mesela creepler ile hero arasındaki farkı, ortamı direk algılıyorum ama Jfa'da sanki herolar biraz creebimsi neden bilmiyorum belki sadece bana öyle geliyordur tam açıklayamadım :D
- -swap, random str,agi,int vs değişik modlar olsa fena olmazdı.
- Oyundaki skor tablosunda herolarımızın resmi de gözüksün(bu aslında var sayılır), + Asist
- Dotadaki dagger, force staff, eul, ghost staff gibi ilginç eğlenceli itemler
- Psikopat Bear'ın frost bear'ından para gelmiyor sanırm öldürünce.
- Tankların yıktığı towerlardan bari birazcık para alsaydık :D
- Baseden çıkan ejder kendi kafasına göre gidebiliyor bazen.

Ryogo
17/11/2010, 23:50
dota ingilizce jfa türkçe :D

kUnTiGeR
18/11/2010, 02:44
Oyundaki skor tablosunda herolarımızın resmi de gözüksün(bu aslında var sayılır), + Asist
Dotadaki dagger, force staff, eul, ghost staff gibi ilginç eğlenceli itemler
Tankların yıktığı towerlardan bari birazcık para alsaydık
Baseden çıkan ejder kendi kafasına göre gidebiliyor bazen.
bence de bunlar lazım

Egenimo
18/11/2010, 02:49
Herolar ölünce çıkan respawn timerlar büyük combatlardan ve teamkillerin ardından çok karışıyor bunun için bir çare bulunabilinirse güzel olur.

_Hallelujah_
18/11/2010, 13:18
Öncelikle herkeze Merhaba.

Dota'dan cogumuz artık sıkıldık sürekli aynı combatlar / kombineler / herolar ve cogu zaman aynı strateji aynı itemler vs. artık herkez yeni bir arayıs icindeydi ( ben boyle dusunuyorum ) Dota kötümü değil fakat JFA 'da alışık olmadigimiz bir cok sey mevcut.

+Yeni herolar ve itemler.
+Yeni oynanis stili
+Yeni kombineler ve stratejiler ( ki arkadaşlarımızla hala yeni kombineler bulmaktayız )
+Dota'daki gibi ezilen team olmuyor cogunlukla. Tank 'lari / Lord'lari iyi kullanabilen takım karsi tarafa bakmaksızın kolaylıkla oyunu kendi lehine cevirebiliyor.
+Yapımcısı ile sürekli iletişim halinde olabiliyorsunuz herhangi bir bug veya öneri , begenmediniz bir durumu kolaylıkla dile getirebiliyor ve buna cevap almakta zorlanmıyorsunuz.
+Yeni bir arkadaş ortami , Ben burada cok guzel insanlarla tanıştım cunku grupta sürekli yeni arkadaşlarımız katılmakta ve sürekli genişliyoruz. (Yeni başlayan arkadaşlarıma cevre edinmek ve JFA 'yı tanıyıp kendilerini geliştirmek icin buyuk bir fırsat)
+Karışık diyen arkadaşlarım icin unutmayınız ki Dota'da ilk zamanlar bizim icin aynı sekildeydi Single modunda acip itemleri skilleri deneyebilir ve herolar/itemler hakkında ön bilgiye ulaşabilirsiniz (Bknz. Oyun icinde Turkce Rehber)
+Takımınızdan cikan biri oldugunda Vagonunuza Orb of leaver adli bir item gelmekte ve oyun icinde iyi bir iteme sahip oluyorsunuz.
+Etkinliklerimiz cok fazla 21:00 / 02:00 JFA lari gibi diger zamanlardada guruptan soyleyip oyun bulabilir veya kurdugunuz oyunlariniza oyuncu aramak zorunda kalmazsınız.
+Hersey yeni oldugu icin hepimizin zamanla aynı anda ögrenmesi kacınılmaz oldugu icin bir eksiklik duymazsınız.
+Group310482@groupsim.com adresini ekleyerek bütün oyunculara ulaşabilir , creator_of_jfa@live.com adresini ekleyerekte yapımcısına ulaşabilirsiniz her türlü soru ve sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz.

- Negatif bir yorumunm yok ki oldugu taktirde öneri ve istek bölümünden söyleyecekleriniz dikkate alınacaktır ve unutmayınız ki bu halen bizimle gelişmekte oldugu icin düzeltilemeyecek hicbirsey yok.

Tüm arkadaşlarımızı bekliyor , iyi eglenceler diliyorum.
ÖZELLİKLE BİZE BİR YER AYIRDIKLARI İCİN BURADAKI YONETICI ARKADASLARIMIZA TESEKKUR EDIYORUM.

Vulcan
18/02/2011, 16:22
Başka fikir belirtmek isteyen varmı arkadaşlar ? Bu fikirler doğrultusunda çıkartıyorum versiyonları

ilhan
18/02/2011, 17:34
Son versiyonları hiç oynamadım ama map bana hep soluk gelmiştir. Belki sadece bana geliyor ama biraz renklendirme hoş olurdu. Yada yollar biraz renkli olsa yada renkler canlı olsa daha hoş olur.

MrCekirge
18/02/2011, 20:14
Son versiyonları hiç oynamadım ama map bana hep soluk gelmiştir. Belki sadece bana geliyor ama biraz renklendirme hoş olurdu. Yada yollar biraz renkli olsa yada renkler canlı olsa daha hoş olur.

Aynen son zamanlarda oynamadım ama oynadığım zamanda yükseklik farkı çok fazlaydı acayip derecede göz yoruyordu.. Birde önceki yorumlarda vardı creepler ile herolar karışıyor gibi..

Vulcan
19/02/2011, 09:30
Creeplerin çeşidi zaten azaltılmıştı bir kaç versiyon önce

Devil'da ve Reaper'da her lane'de ayrı creepler çıkıyordu çok kişi aynı olmasını istediği için 12 çeşit creep 4 çeşit oldu.

Renk konusuna gelince bunun tam tersi harita biraz renkli, biraz ağır oturaklı olsun diyenler var bana ve ben bu konuda çok kararsız kaldığım için Custom Tileset olayına girip artık terrain'i kendim istediğim gibi dekorlamaya başladım.

uA_İmam
13/04/2011, 22:26

İşte Aynen Öyle

ShoJu
13/04/2011, 22:56
dotayıda türkçe oynayabiliyoruz boris (ve takım arkadaşları) sayesinde

LiFeFoRLiFe
13/04/2011, 23:25
dotayıda türkçe oynayabiliyoruz boris (ve takım arkadaşları) sayesinde

JFANIN 5.3 versiyonu türkçe olarak çıkacak dotada birden türkce olmadı belli bir versiyondan sonra oldu.

Lisa
14/04/2011, 00:37
+ jfada beğenmediğimiz birşey olduğunda tepki gösterebiliyoruz...

dotada icefrog dahada kötüleştiriyor..

Gokotas
20/04/2011, 22:46
En büyük + sı yeni bir dünya yeni bir eğlence ve hero'ların özellikleri tam uygun

Şu aralar sadece warlock oynuyorum ve bence tam warlock mana yenilemesi var fire i var adami tutuyor ultisi de damage vuruyor.Tam warlock ve int :) ve o kadar çok herodan sadece biri bu

- sini söylemek gerekirse şu oyunun adam gibi bir metal müziğinin olmaması ;)

_GLYSE_
30/05/2011, 01:03
Yorum konu haline getirilmiştir.