PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TRKY-DnsAyar (internetinizi hızlandırın)

zanboracks
21/11/2010, 16:48
Evet arkadaşlar aramızda bazı arkadaşlar Dns ayarlarının iyi olmamasından dolayı internetini olduğundan yavaş kullanıyor.Bende uzun zamandır kullandıgım bu programı sizlerle paylaşayım dedim.İnternetinden istediği verimi alamayan arkadaşlar birde bu programı denesinler

Tanıtım:
TRKY-DnsAyar kurulduğu andan başlayarak çalıştığı süre zarfında; TTNet, Türkiye ve dünya genelindeki diğer internet servis sağlayıcıları ve veri merkezleri tarafından işletilen dns sunucularından iyi durumda olanlar arasından hazırlanılan listeden sizin tercihlerinize en uygun olanını seçerek; en iyi performansı alacağınız, en hızlı dns sunucusunu kullanmanızı sağlar.

Üreticinin Açıklaması:

# TRKY-DnsAyar, kendi türündeki ilk ve tek programdır.
# TRKY-DnsAyar'ın boyutu küçük, sağladığı fayda büyüktür.
# TRKY-DnsAyar, TTnet alan adı sunucularındaki yapılandırma problemlerini bypass ederek size mümkün olan en hızlı internet deneyimini yaşatmak için hazırlanmıştır.
# TRKY-DnsAyar, bilgisayarınıza kurduğunuz andan itibaren periyodik olarak en iyi performansı alabileceğiniz alan adı sunucusunu sizin için bulur ve ayarlar.
# TRKY-DnsAyar, kullanıcı dostu arayüzüyle sizi yaptığı işlemlerden haberdar eder.
# TRKY-DnsAyar, hiçbir ayar yapmanıza gerek kalmadan çalışabilecek şekilde programlanmıştır. Yine de size, programın çalışmasını kendinize göre uyarlayabilmeniz için, seçenekler sunar.
# TRKY-DnsAyar; tercihlerinize bağlı olarak; Türkiye'deki ve/veya yurtdışındaki DNS sunucularından "yasaklı (örn:Youtube) sitelere girişe izin vermeyen veya bilimsel/kişisel araştırmalarınızı yapabilmeniz için tüm sınırlamaları geçersiz kılacak" DNS sunucularını seçerek internette güvende ve/veya özgür olmanızı sağlar.
# TRKY-DnsAyar'ın kullandığı DNS sunucu listeleri; ikisi Türkiye'de ve birisi yurtdışında bulunan üç bilgisayarda 7 gün 24 saat çalışarak; tüm dünyadaki bilinen ve halka açık DNS sunucularını test edip, performanslarına ve lokasyonlarına göre sınıflandıran, aynı anda 1000 DNS sunucusunu test edebilen özel bir program tarafından oluşturulmaktadır.
# TRKY-DnsAyar, tamamen bağımsız bir grup tarafından yazılan bir program olduğu için hiçbir DNS sunucusuna torpil geçmez ve hiçbir DNS sunucusunun gerçekte öyle olmadığı halde daha performanslı olduğunu söyleyerek reklamını yapmaya çalışmaz.(Bakınız: Google Public DNS, Open DNS, vb.)

İNDİRMEK İCİN

http://www.inndir.com/program.php?id=25326

ÖNEMLİ NOT: PROGRAMI İNDİRİNCE TEST ET AYARLA BOTONU VAR ONA BASTI?INIZDA SİZE YENİ SÜRÜMÜ YÜKLESİNMİ DİYE BİR SORU SORACAKTIR. HAYIR DİYEREK İŞLEMİNİZE DEVAM EDİNİZ.PROGRAM AYARLAMAYI YAPIP BİTİRİNCE SA? ALT KÖŞEDE PROGRAMI KAPATABİLİRSİNİZ.

Riptide
21/11/2010, 16:51
Sağol deniycez artık...

zanboracks
21/11/2010, 17:07
Sağol deniycez artık...

denemesi bedava :P:P

TheHost
21/11/2010, 18:46
Deneyen var mı?

Riptide
21/11/2010, 18:54
Denedim pingim olağanüstü derecede düştü :)

Hapkido
23/11/2010, 11:06
o zaman hemen denemek lazım belki ping - ye iner :P

Exodus
23/11/2010, 15:42
adama tskkür etsenize işine yaradıysa neden eliniz bu kadar zor gidiyor bu butona :S

zanboracks
24/11/2010, 14:46
adama tskkür etsenize işine yaradıysa neden eliniz bu kadar zor gidiyor bu butona :S

:) düsündüğün icin saol kardeşim.

+ program ping sorunu olanların bir nevi ilacı gibi

zanboracks
24/11/2010, 15:08
o zaman hemen denemek lazım belki ping - ye iner :P

:) inermi iner

Hapkido
26/11/2010, 17:36
Teşekkür ettim zanboracks sağolasın program için.
Aga birşey sorcam bu programı çalıştırmak için Şimdi test et seç ve ayarla yı mı seççez ve sonra başka birşey yapmayacaz demi program kendisi herşeyi halledecek ?

DidYouMeanThat
27/11/2010, 15:18
daha önceden çok kullanıodum bu programı ama pek bi faydasını görememiştim açıkçası. ama genede eline sağlık :)

zanboracks
27/11/2010, 16:36
Teşekkür ettim zanboracks sağolasın program için.
Aga birşey sorcam bu programı çalıştırmak için Şimdi test et seç ve ayarla yı mı seççez ve sonra başka birşey yapmayacaz demi program kendisi herşeyi halledecek ?

kendisi her seyi ayarlıyor kardeşim.Sen sadece ayarla botonuna bas o her seyi ayarlıyor.Ondan sonrada internetini en iyi performansda kullanıyorsun.Lag sorunları ortadan kalkıyor

imported_Wizy
29/11/2010, 17:25
umarım güzel bişi olur.Müzik dinlerken lag oluyor... Peki ya dota atarken alta müzik olursa lag oluyormu ??

zanboracks
30/11/2010, 14:35
umarım güzel bişi olur.Müzik dinlerken lag oluyor... Peki ya dota atarken alta müzik olursa lag oluyormu ??

müziği internetten dinliyorsan lag olur

mehmetabidin
27/12/2010, 01:57
Evet arkadaşlar aramızda bazı arkadaşlar Dns ayarlarının iyi olmamasından dolayı internetini olduğundan yavaş kullanıyor.Bende uzun zamandır kullandıgım bu programı sizlerle paylaşayım dedim.İnternetinden istediği verimi alamayan arkadaşlar birde bu programı denesinler

Tanıtım:
TRKY-DnsAyar kurulduğu andan başlayarak çalıştığı süre zarfında; TTNet, Türkiye ve dünya genelindeki diğer internet servis sağlayıcıları ve veri merkezleri tarafından işletilen dns sunucularından iyi durumda olanlar arasından hazırlanılan listeden sizin tercihlerinize en uygun olanını seçerek; en iyi performansı alacağınız, en hızlı dns sunucusunu kullanmanızı sağlar.

Üreticinin Açıklaması:

# TRKY-DnsAyar, kendi türündeki ilk ve tek programdır.
# TRKY-DnsAyar'ın boyutu küçük, sağladığı fayda büyüktür.
# TRKY-DnsAyar, TTnet alan adı sunucularındaki yapılandırma problemlerini bypass ederek size mümkün olan en hızlı internet deneyimini yaşatmak için hazırlanmıştır.
# TRKY-DnsAyar, bilgisayarınıza kurduğunuz andan itibaren periyodik olarak en iyi performansı alabileceğiniz alan adı sunucusunu sizin için bulur ve ayarlar.
# TRKY-DnsAyar, kullanıcı dostu arayüzüyle sizi yaptığı işlemlerden haberdar eder.
# TRKY-DnsAyar, hiçbir ayar yapmanıza gerek kalmadan çalışabilecek şekilde programlanmıştır. Yine de size, programın çalışmasını kendinize göre uyarlayabilmeniz için, seçenekler sunar.
# TRKY-DnsAyar; tercihlerinize bağlı olarak; Türkiye'deki ve/veya yurtdışındaki DNS sunucularından "yasaklı (örn:Youtube) sitelere girişe izin vermeyen veya bilimsel/kişisel araştırmalarınızı yapabilmeniz için tüm sınırlamaları geçersiz kılacak" DNS sunucularını seçerek internette güvende ve/veya özgür olmanızı sağlar.
# TRKY-DnsAyar'ın kullandığı DNS sunucu listeleri; ikisi Türkiye'de ve birisi yurtdışında bulunan üç bilgisayarda 7 gün 24 saat çalışarak; tüm dünyadaki bilinen ve halka açık DNS sunucularını test edip, performanslarına ve lokasyonlarına göre sınıflandıran, aynı anda 1000 DNS sunucusunu test edebilen özel bir program tarafından oluşturulmaktadır.
# TRKY-DnsAyar, tamamen bağımsız bir grup tarafından yazılan bir program olduğu için hiçbir DNS sunucusuna torpil geçmez ve hiçbir DNS sunucusunun gerçekte öyle olmadığı halde daha performanslı olduğunu söyleyerek reklamını yapmaya çalışmaz.(Bakınız: Google Public DNS, Open DNS, vb.)

İNDİRMEK İCİN

http://www.inndir.com/program.php?id=25326

yüreğine ve emeğine teşekkür ederim klardeşim emege saygı için teşekkür edin

N0tka
27/12/2010, 03:04
Ben açıkcası pek faydasını görmedim ve bunu yükledikten sonra güvenlik duvarı Rhost32.exe diye bir dosyaya izin veriyor musunuz? diye sordu reflexif olarak evet dedim kaspersky'la tarattım trojan çıktı ama şu an temizledim.%100 emin değilim bundan olduğundan ama büyük ihtimal bundan

zanboracks
27/12/2010, 12:25
Ben açıkcası pek faydasını görmedim ve bunu yükledikten sonra güvenlik duvarı Rhost32.exe diye bir dosyaya izin veriyor musunuz? diye sordu reflexif olarak evet dedim kaspersky'la tarattım trojan çıktı ama şu an temizledim.%100 emin değilim bundan olduğundan ama büyük ihtimal bundan

:D ne diyeyim kardeşim.Bize böyle birşey cıkmadı üstüne üstlük bende kaspersky ın son versiyonu var güncellenmişi var ben bulamadım sen buldun helal olsun.Rhost32.exe diye birşey yok...

ilk başta diyorsun ben faydasını görmedim.Ondan sonra diyorsun trojanlı.Ondan sonrada emin olmadığını söylüyorsun ama büyük bir ihtimal olduğunu söylüyorsun.Yani dediklerin çürütülürse altta kalmamak için...

Lütfen iftira atacaksanız bari anlamlı birşey olsun

Buyrun virus taraması sonucu:

RAHATLIKLA KULLANIN ARKADAŞLAR HERHANGİ BİR VİRUS YADA TROJAN BULUNMAMAKTADIR..

http://www.virustotal.com/file-scan/report.html?id=d0fc98f3c8dd54896be15e85aebef1031be 6e4a4612c1ea21f8a800134d50e4f-1293441691

zanboracks
27/12/2010, 12:29
BEN ZATEN SİZLERE KENDİ DOWNLOADLARIMI VERMİYORUM.

www.inndir.com

www.tamindir.com

www.gezginler.net

bu tür sitelerin faydalı programını sizlere sunuyorum.Kendi downloadım olsa o zaman trojanlı demek hakkınızdır...

JaS_RaGe
03/01/2011, 19:15
teşekkürler işime yaradı.

zanboracks
04/01/2011, 16:27
teşekkürler işime yaradı.

yardımcı olduğuma sevindim...

10StaLkeR71
04/02/2011, 00:53
ewet cokk güzel bi program ping 3 de 1 oranında düştü su an

zanboracks
04/02/2011, 01:04
programın yeni sürümü mevcut indirebilrsiniz...

FroStly
21/02/2011, 20:18
Wtf Mükemmel Bir Program :D Cs'de Pingim 200'dü Oldu 40-30 :D Artık Daha Rahat teQ Atıyorum eqwewqew :D Verdim Teşekkürü Gitti Eline Emeğine Sağlık

zanboracks
21/02/2011, 21:19
Wtf Mükemmel Bir Program :D Cs'de Pingim 200'dü Oldu 40-30 :D Artık Daha Rahat teQ Atıyorum eqwewqew :D Verdim Teşekkürü Gitti Eline Emeğine Sağlık

:) teskkur ederim

N0tka
22/02/2011, 00:04
Niye birtek bende işe yaramadı :(

zanboracks
22/02/2011, 14:29
Niye birtek bende işe yaramadı :(

seninkisi dns ile bir sorun değildir ondan dolayı sende işe yaramamıştır

zanboracks
05/08/2011, 21:39
topici görmeyen arkadaşlar varsa programı denemelerini tavsiye ederim

TauGunner
05/08/2011, 22:10
İndiriyorum.Pingim düşerse teşşekküre basarım anca.:D
Edit:İndirdim.Test et dediğimde yeni sürüm hakıkında bilgi almak ister misiniz diye sordu.Sonra teste başladı ve bitti.Ben bunu kapatabilecek miyim.Hep altta açık mı kalcak?

zanboracks
08/08/2011, 00:01
İndiriyorum.Pingim düşerse teşşekküre basarım anca.:D
Edit:İndirdim.Test et dediğimde yeni sürüm hakıkında bilgi almak ister misiniz diye sordu.Sonra teste başladı ve bitti.Ben bunu kapatabilecek miyim.Hep altta açık mı kalcak?

altta hep acık kalacak.Yeni sürümünü indirmeyin tavsiye etmiyorum.sordugunda hayır diyin.test et ve ayarla secenegine bastıktan sonra o size ter seyi ayarlıyacak ve en iyi dns ile internetinizi calıstıracak.

TauGunner
08/08/2011, 00:14
altta hep acık kalacak.Yeni sürümünü indirmeyin tavsiye etmiyorum.sordugunda hayır diyin.test et ve ayarla secenegine bastıktan sonra o size ter seyi ayarlıyacak ve en iyi dns ile internetinizi calıstıracak.
Hayır diyince yarım saat sonra falan tekrar soruyor.Oyun ortasındayken bir kaç kez sormuştu.

zanboracks
09/08/2011, 23:44
Hayır diyince yarım saat sonra falan tekrar soruyor.Oyun ortasındayken bir kaç kez sormuştu.

süreyi 120 dakkaya ayarlayın sıkıntı yaşamazsınız.Yada programı acın Program ayarlamaları yaptıkdan sonra programı kapatabilrsiniz(masaüstü sağ alt köşeden).Ayarlar silinmiyor gene programın size bulduğu dns i kullanıyorsunuz.

TR^Die
08/09/2011, 22:04
8 ay öncede indirmiştim bu kadar verim alamamıştım sağ ol kardeş

zanboracks
09/09/2011, 17:04
8 ay öncede indirmiştim bu kadar verim alamamıştım sağ ol kardeş

birşey değil.Yararlı olduysa ne mutlu bana.Ben herkezin programlardan yararlanmasını istiyorum:)