PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sadece akşam 7'den sonra ortaya çıkan ping problemi

ToKy
07/01/2011, 23:16
akşam 7'ye kadar rahat rahat pingsiz oyun oynuyorum sonra o saatlerden sonra dotaya ne zaman girsem pingim 180 in altına düşmüyor hiç download falan açık değil antivirüs, firewall vs. herşeyi kontrol ettim sebebini bilen var mı acaba teşekkürler.

bora
08/01/2011, 00:18
eğer modemin kablosuz ve bir şifresi yoksa başkası giriyor olabilir.yani iş yerinden 7de gelen biri senin internetine giriyor olabilir. :D başka bir fikir gelmedi aklıma

N0tka
08/01/2011, 02:16
Aynı olay benim de başıma geliyor.Birinin interneti kullanmasıyla alâkası olduğunu sanmıyorum.Bilen varsa yardımcı olsun.(Benim kablolu modem) İmzamdakide 7 öncesi ve 7 sonrası :)

pier0ws
08/01/2011, 08:04
Veri dağıtıcı ptt ye olan uzaklık olabilir.

Hapkido
08/01/2011, 16:09
TTNet olabilir. Banada oluo ordan biliom bişey indirmediğim halde ping 100 den aşağıya inmiyor. Ara sıra 50 60 70 falan oluyor ama bu pingte bile lag yapıyor.

zanboracks
08/01/2011, 17:24
dedikleriniz hepsi değil.Aynı sorunla ben karsılasıyorum.Bu olay tamamen alt yapıyla ilgili.Yani turktelekomun alt yapısı.Aksam herkez eve gelince alt yapı bunu malesef kaldırmıyor.Hala 1990 ların alt yapısını kullanıyorlar.

Çözümü:

YOK

Aslında istanbulda oturuyorsanız çözümü:SÜPERONLİNE

ttnet 8mbit tarife:32 ytl

superonline 10mbit tarife:29ytl

superonline nın sitesine girin.Kendi alt yapısını oluşturuyor adamlar.Siteden bakın yada arayın sizin oraya alt yapı sağlamışlarsa hiç durmadan superonline tarifesine geçin hem ttnetden hızlı hemde daha ucuz.Ben bu hafta geçeceğim.Savaş ilan ettim ttnete...

N0tka
09/01/2011, 02:30
Ben test yapınca arada hosted by süperonline bazen de ttnet olarak gösteri,arada kalmış benim net.
Zanboracks tarife değiştirince ek ücret olarak ne kadar alıyorlar?(Tarife değiştirme ücreti : xx TL gibi)

zanboracks
09/01/2011, 12:46
Ben test yapınca arada hosted by süperonline bazen de ttnet olarak gösteri,arada kalmış benim net.
Zanboracks tarife değiştirince ek ücret olarak ne kadar alıyorlar?(Tarife değiştirme ücreti : xx TL gibi)

Hani tarife değiştirdin diye senden ek bir para almıyorlar.Sadece aldığın tarifenin parasını ödüyorsun...

Superonline a geçmek istiyorsan ttnet internetini kapatman lazım.Para falan ödemiyorsun git sizin oradaki turktelekom merkezine internetini kapat sonrada superonline ı ara ertesi gün superonline baglansın lagdan delaydan herşeyden kurtul...

hemde 29 milyon omg

rka
09/01/2011, 19:38
aynı sorun bndede var :( 7 den snra net kağnı oluo b.nette

FeeLPaiN
09/01/2011, 22:31
7 den sonra veya öncesi olduğunu sanmıyorum.

1.cisi ttnetin fazla serveri yok.Yani her şehire 1 server bile kuramamışlar daha.
2.cisi kar marjları ile yaptıkları işler arasında uçurum var.

Örneğin serverin sağlayacağı internet bağlantısı maximum 100 kişiyse adamlar 500 kişiyi o server tarafından sağlayıcılık vermişler.Dua edin sadece akşamları lag oluyor keza internet sağladıkları tüm kullanıcılar aynı anda online olup maximum düzeyde interneti kullansalar gidip 56k modem kullanın daha iyi.