PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İtemler kime yakışır?

mustafa_16
08/02/2011, 12:15
Selamun Aleykum abiler ablalar amcalar halalar dayılar teyzeler... adım mustafa yaşım 13 amacım kendimi tanıtmak değil amacım başka forumlarda altta yorumlarda aga felan yazıyorlar ondan yaşımı bilin ki söyleyebikceğiniz kelimeler bana uygun olsun.

Gelelim Konuyaaa ben warcraft III dota yenı oyuncusuyum ve hastasıyım ama skillerden başka bişi bilmiyorum.Daha önce böyle konu açılmış.Excel den itemler isteme ordan baktım ama link kırık.Excelde istediğim İtemler birleşince ne oluyor vanguard mesela vanguard'ın ıtemlerını nerden alabılırım o tarz şeyler.Birde hangi itemler bu heroya yakışır mesela sen alırsın Ursa yı Vanguard yaparsın ama gider vanguard yakışmayan adama yaparsan adamın işine yaramaz. Beyler Şuan Açık kürsü isterseniz tek tek yazın isterseniz dosya halinde yardımlarınız için şimdiden teşekkürler:)

StrideR
10/02/2011, 04:08
Selamun Aleykum abiler ablalar amcalar halalar dayılar teyzeler... adım mustafa yaşım 13 amacım kendimi tanıtmak değil amacım başka forumlarda altta yorumlarda aga felan yazıyorlar ondan yaşımı bilin ki söyleyebikceğiniz kelimeler bana uygun olsun.

Gelelim Konuyaaa ben warcraft III dota yenı oyuncusuyum ve hastasıyım ama skillerden başka bişi bilmiyorum.Daha önce böyle konu açılmış.Excel den itemler isteme ordan baktım ama link kırık.Excelde istediğim İtemler birleşince ne oluyor vanguard mesela vanguard'ın ıtemlerını nerden alabılırım o tarz şeyler.Birde hangi itemler bu heroya yakışır mesela sen alırsın Ursa yı Vanguard yaparsın ama gider vanguard yakışmayan adama yaparsan adamın işine yaramaz. Beyler Şuan Açık kürsü isterseniz tek tek yazın isterseniz dosya halinde yardımlarınız için şimdiden teşekkürler:)

vg'nin yakışmayacağı bir hero mu var? o.O

http://www.trdota.com/forums/forumdisplay.php?f=148 hero rehberlerini boşa koymamışlar al oku ya bu kadar mı acizsin kardeşim... neyi merak ediyorsan bak burdan...

DreadfuL
10/02/2011, 10:29
Öncelikle Strider biraz sakin ol, yardım edeceksende insanlara hitap tarzını değiştir hele ki 13 yaşındaki bir kardeşimize karşı.

Mustafa, Strider'in de dediği gibi bazı rehberler sitemizde mevcut bir göz atmanı öneririm. Daha sonra ise itemler konusunda en güvenilir yer burasıdır. (http://www.playdota.com/items) Buradan itemlerin üzerlerine gelerek yanda görebilirsin bütün detayları. Ama sana önerim eşya gereksinimlerine oyun içinde satıcılardan tek tek bakman çünkü hem itemlerin yerleri hemde gereksinimleri daha kolay aklında kalır. Unutma bu oyunda tecrübe çok önemlidir. Her oyunu kendine bir şey katan bir bilgi olarak düşünmende fayda var.

Dersleri de unutma :)

İyi oyunlar ve iyi forumlar.

ruffles
10/02/2011, 11:59

Geo ? :P

LiFeFoRLiFe
10/02/2011, 12:08

http://www.trdota.com/forums/forumdisplay.php?f=148 hero rehberlerini boşa koymamışlar al oku ya bu kadar mı acizsin kardeşim... neyi merak ediyorsan bak burdan...

vg o kadar iyi bi item degil :S

pier0ws
10/02/2011, 12:14
rehber okuyarak heroları tek tek öğrenmeni tavsiye ederim adaş :)

tolexis
10/02/2011, 13:49
Git single playerdan oyunu aç bütün itemlerden en az 2 kere yap.Sonra elin gider zaten.

StrideR
13/02/2011, 05:36
Geo ? :P

haklısn :D

@lifeforlife, vg o kadar iyi bir item, neredeyse bütün herolara kasılabilir... kasılması şart demiyorum bak bu konudan çok polemik çıkıyor, kasılabilir...

@mestea peki hitap tarzımı değiştiririm...

mustafa kardeşim hero rehberlerine bak, eğer aradığın heronun itemleri skill buildi vs. hero rehberlerinde yoksa bana özelden mesaj at, ben sana ne yapman gerektiğini söylerim... dota'da yeni olduğunu da yazmışsın, bence şimdilik pub gamelerde falan oynamaya uğraşma, karşındakine 1 kere ölürsen kendini uber pro sanan bazı nooblar durmadan konuşurlar, oynama isteği bırakmazlar :) http://www.trdota.com/forums/showthread.php?t=12362 buradan 6.68 AI mapi indir, bir süre bu mapte botlara karşı kendini geliştir, rehberler oku, replayler izle oyunu 1-2 aya çok rahat öğrenirsin, pro olamazsın ama öğrenirsin :) şimdilik ezbere öğren ileride itemlerin verdiği özellikleri de ezberleyince kafandan item kasarsın zaten... tepki vermemin sebebi bu forumda hero rehberlerinin bulunması, bir heroya ne kasılmasını merak ediyorsan arkadaşlarımız saatlerce uğraşıp bir rehber yapıyorlar sen buraya konu açıyorsun, bana göre saygısızlıktır bu :) özür dilerim sert çıktığım için... ee herkesin gönlü oldu mu?

tolexis
14/02/2011, 17:50
haklısn :D

@lifeforlife, vg o kadar iyi bir item, neredeyse bütün herolara kasılabilir... kasılması şart demiyorum bak bu konudan çok polemik çıkıyor, kasılabilir...

@mestea peki hitap tarzımı değiştiririm...

mustafa kardeşim hero rehberlerine bak, eğer aradığın heronun itemleri skill buildi vs. hero rehberlerinde yoksa bana özelden mesaj at, ben sana ne yapman gerektiğini söylerim... dota'da yeni olduğunu da yazmışsın, bence şimdilik pub gamelerde falan oynamaya uğraşma, karşındakine 1 kere ölürsen kendini uber pro sanan bazı nooblar durmadan konuşurlar, oynama isteği bırakmazlar :) http://www.trdota.com/forums/showthread.php?t=12362 buradan 6.68 AI mapi indir, bir süre bu mapte botlara karşı kendini geliştir, rehberler oku, replayler izle oyunu 1-2 aya çok rahat öğrenirsin, pro olamazsın ama öğrenirsin :) şimdilik ezbere öğren ileride itemlerin verdiği özellikleri de ezberleyince kafandan item kasarsın zaten... tepki vermemin sebebi bu forumda hero rehberlerinin bulunması, bir heroya ne kasılmasını merak ediyorsan arkadaşlarımız saatlerce uğraşıp bir rehber yapıyorlar sen buraya konu açıyorsun, bana göre saygısızlıktır bu :) özür dilerim sert çıktığım için... ee herkesin gönlü oldu mu?

Ben olamadım :D.Hala botlara karşıyım .

Hapkido
14/02/2011, 20:18

Vg nin yakışacağı hero var mı!!! O_oo_O

Bu arada Mustafacığım. Yapman gereken tek şey öğrenmek istediğin itemi burdan bakarak değilde oyunu içinde kendin arayarak bulmandır. Diyelim pt kascan. Naısl kasıldığını bilmiosun. Burdan baktın sonra girdin oyuna aaa ulan nasıl kasılıyordu bu pt ya deyip oyunu alta alıp alıp bakarsın ama oyunda kendin pt nin üzerine gelip gerekli itemlerin yerini kendin bulursan öğrenmen açısından daha kolay olur. Tabi derslerini ihmal etmemek kaydıyla. Bide online oyunda değilde single player da yapmalısın bunları :D Hadi ii oyunmalr forumlar. Başarılar.

StrideR
15/02/2011, 14:41
Ben olamadım :D.Hala botlara karşıyım .

ii o zaman garenada bi pub game'e gir, karsndakilere feed ol bak bakalım teamindekiler oynama isteği bırakıor mu :D

@hapkido evet vg'nin yakışacağı hero var, 103 hero vardı sanırım, bu 103 herodan 98'ine yakışır... goblin, meepo, dest, sliencer ve storm'a kasılması fanteziden ibaret diğer hangi heroya kasarsan kas kimse sana 'neden kastın?' demez... derse de noobdur kardesim...bu yazdıklarım gibi olan unuttuğm hero varsa sorry...

Hatrixcntr
15/02/2011, 14:48
ii o zaman garenada bi pub game'e gir, karsndakilere feed ol bak bakalım teamindekiler oynama isteği bırakıor mu :D

@hapkido evet vg'nin yakışacağı hero var, 103 hero vardı sanırım, bu 103 herodan 98'ine yakışır... goblin, meepo, dest, sliencer ve storm'a kasılması fanteziden ibaret diğer hangi heroya kasarsan kas kimse sana 'neden kastın?' demez... derse de noobdur kardesim...bu yazdıklarım gibi olan unuttuğm hero varsa sorry...

98 heronun 98inede vg kasılır diyen daha noobtur bence

StrideR
15/02/2011, 15:09

kasılması şarttır değil kasılır diyorum :) anladık feelpain gibi sen de anti-vg'cisn ama kasılamaz diyorsan icefrog'a msj at böyle ezik bir item neden var diye... neden herkes magina, barath, slardar, axe, nerubbian weaver'a bu itemi kasıyor diye bir msj at bakalım...

By.AbsoLuT
16/02/2011, 03:09
Açıkçası ben Axe,Ursa,Tide dışında hiç birine kasmam...Gereksiz.

Ratz
16/02/2011, 04:10

+1

Benım oyunumda lınaya-rhastaya veya herhangı bır ınt heroya wg kasan olursa ben zaten noob derım. Neden wg kastın dıgen mı noob veya kasan mı noob bu tartısılır ama wg yerıne kasılıcak okadar cok altarnetif ıtem varkı.

trker010
16/02/2011, 10:46

intlerin %90 ına vg kasarsan 2.2k paranı bosa harcamıs olursun ve sf enigma magnatur tide(özellikletide 3. skilini okuyanınız yokmu acaba) gibi DAGER(2.1k)ile girip karsıyı hasat eden herolara vg yerne dager kasılır.Dps yapması gereken agilerede kasarsan para boşa gider.Stuncu,aoeci,semicarry strlerede kasma bence.Kasıldığında tam verim alacağın herolar bir elin parmaklarını geçmez.Unutmadan geoyada kasarmısın sen vg :)

trker010
16/02/2011, 10:47
Açıkçası ben Axe,Ursa,Tide dışında hiç birine kasmam...Gereksiz.

tidenin 3. skilini okumanı isterim KIRMIZI harflerle vg ile çalışmaz yazar

Legandry_fire
16/02/2011, 12:28
tidenin 3. skilini okumanı isterim KIRMIZI harflerle vg ile çalışmaz yazar

ya su vgnin tek özelliginin damage blocklamak sanıyo verdigi regen hp tideye yarar fast kasılırsa yararlı olabilir

tolexis
16/02/2011, 16:29

Vallaha ben adam salağa yatmadığı sürece laf atmıyorum yada kaşınmadığı zaman.Ama noob adamlara laf atan ondan da noobtur benden söylemesi.

@trker010 boş konuşma kardeş.

II_Remedy_II
16/02/2011, 18:46
ya su vgnin tek özelliginin damage blocklamak sanıyo verdigi regen hp tideye yarar fast kasılırsa yararlı olabilir

Evet bloğu attık o zaman hood kasıp büyülerden az hasar almak yerine sadece biraz hp kazanmak için vg kasmalıyız

Tide a vg kasıcağıma ogre axe alırım en azından ilerde bkb yapma şansım olur

Vg kasılmasına karşı değilim ama 4 hero hariç kalanların hepsine yarar demek saçma olur özellikle rangelerde block özelliği bu kadar zayıfladıktan sonra kasılabilecek çok daha iyi alternatifler çıkıyor ortaya

Hatta nukerların genelinde 1 point booster bile vg le aynı kapıya çıkıyor nerdeyse

Spiderman
16/02/2011, 20:40
single game'den gir oyuna.kasacağın itemlerin üzerlerine gel bak neler istediğini ara bul.öyle öyle öğrenirsin.yoksa bi alta linke bakıp bi oyuna girip o itemi araman kafa karıştırır.en iyisi itemin üstüne gel ve yazanları oku ara bul.böylelikle daha kolay öğrenirsin.kardeşim. :) hadi sana kolay gelsin.

Woolridge
16/02/2011, 21:00
2225 Gold a +250 Hp Block damage ve Regen çok pahalı ...

anca 40 dk creep kesip kasacaksan , rahat creep kesmek istiyorsun kasılır ki hiç bi range heroya kasmam ben

StrideR
19/02/2011, 01:37
intlerin %90 ına vg kasarsan 2.2k paranı bosa harcamıs olursun ve sf enigma magnatur tide(özellikletide 3. skilini okuyanınız yokmu acaba) gibi DAGER(2.1k)ile girip karsıyı hasat eden herolara vg yerne dager kasılır.Dps yapması gereken agilerede kasarsan para boşa gider.Stuncu,aoeci,semicarry strlerede kasma bence.Kasıldığında tam verim alacağın herolar bir elin parmaklarını geçmez.Unutmadan geoyada kasarmısın sen vg :)

önceki yorumları okusaydın geoya kasmayacağımı öğrenmiş olurdun birkaç istisna var demiştm farkndaysan :) sf, enigma, magnus'a vg kasılabilecek bir item :) dps kasması gereken agi'ler çok para gerektiren bir dps item kasacaklarsa genelinin vg kasması gereksiz olmaz para da boşa falan gitmez :) stunner, aoe nuker ve semi-carry str'lere gelince örnek verirsen buna da cevap veririm... kastığn zaman verim alacağın bir elin parmak sayısını geçecek kadar hero sayim sana... ogre, centaur, axe, dragon knight, (fast radi kasacaksan) spectre, nerubbian weaver... tolexis'in de dediği gibi konuşmuş olmak içn konuşmuşsun... terry, asıl int heroların çoğuna kasılabilecek bir itemdir vg... çünkü hpleri azdır ve combat içinde daha uzun süre ayakta kalıp combatın kaderini değiştirebilmeleri için vg, pipe, taras, shiva gibi itemlere daha çok muhtaçlardır...

bir vg'ye dönen o kadar çok oyun gördüm ki... siz 2niz daha böyle bir oyun görecek kadar tecrübeli değilsiniz sanırım... bu arada, 2200 paraya kasılacak o kadar item varken neden ona o kadar para verim diyenler, combatta bir anda eriyip gidiyorsanız (lina, lion, tinker gibi herolara değil; weaver, balanar gibi herolara) 1-2 kez deneyin derim öyle durumlarda vg kasmayı...