PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lich King Kimdir, Nedir?

imported_NO_COMMENT
16/02/2011, 22:34
Arkadaşlar Arthas ve Lich King aynı kişilerdir gibi yanlış bilgilerin bi nebze olsun düzelmesi için bu konuyu açmak istedim.Yeşil renkle yazılan yerler alıntıdır beyaz renkle yazılan yerleri ben yazdım.Alıntıladığım yazının sahibi Shamanisticure'ye buradan teşekkür ediyorum.

Sonsuzluk Kuyusu(Well of Eternity) için yapılan o büyük Kadimler Savaşı(War of Ancients)'ndan yaklaşık 10.000 yıl sonra Sargeras'ın sadık hizmetkârı Kil'jaeden Azeroth'a yapılacak 2. saldırı için kendine yeni bir güç aramaya başlamıştı.Bu yeni güç sayesinde Burning Legion daha Azeroth'a gelmeden onların savunmalarını zayıflatmış olacaktı.Bu yeni gücü ararken Kil'jaeden Draenor adlı gezegeni(şimdi ki Outland) gördü.Bu gezegende Orc ve Dranei ırkları yaşıyordu.Orclar klanlar şeklinde yönetilip daha çok şamanistik güçlerle uğraşırken Draneiler daha barışçıl ve düzen içerisinde yaşıyorlardı.Kil'jaeden Draenor'da ki Orcların Burning Legion'un yeni gücü olabileceğini düşündü ve Orcların yaşlı şamanı Ner'zhul ile iletişime geçti.
Nerzhul bilge bir Şaman ve Gölgeayı(Shadowmoon) Klanının şefiydi.O kadim ruhlarla bağlantı kurabildiği için herkes tarafından saygı duyulup hürmet edildi.Orklar sürü altında birleşmeden önce tüm orklar tarafından kabul gören tek yasal liderdi.Ne kadar güzel bir hayata sahip olsada her canlı gibi Ner’zhulda daha fazlasını istiyordu.Bir gün Nerzhul ölen karısının ruhuyla bağlantı kurdu.Rulkon onu dranei tehditine karşı uyardı.Draneiler son ork bebeğine kadar tüm orkları katledecekti.

Bundan sonraki aylarda Nerzhul Kiljaedenle tanıştı.Orkların Draneileri yenecek kudreti olduğuna inanmıyordu.Kiljaeden’in teklifini kabul etti(Kil'jeaden tıpkı Sargeras'ın Azshara'ya yaptığı gibi reddedemeyeceği kadar büyük güç vaad etti Ner'zhul'a) warlockluk yolunu izlemeye karar verdi.Nerzhul draneileri yenip halkını kurtaracağı için gururlanmasına rağmen,kadim atalarının ve ruhların neden onla iletişime geçmediğini anlayamıyordu.

http://i564.photobucket.com/albums/ss82/Shamanisticure/nerzhulduaet.jpg
(Nerzhul kadim ataları ve elementlerle iletişime geçmeye çalışırken)

Nerzhul Klanları toplayıp kendini tüm klanların şefi ilan etti.Ve ilk emri dranei yerleşimlerine saldırmak oldu.Bu emride karısının ve atalarının istediğini söyler.Aynı Nerzhul gibi diğer orklarda rüyalarında atalarını görmüş ve ataları onları dranei tehditine karşı uyarmıştı.Ama Nerzhulun Kiljaedenin draneilere olan benzerliği canını sıkmaktadır boynuzları,toynakları,elleri,yüzündeki uzuvları vs….

Nerzhul’un kafası çok karışmıştı.Bazı cevapları aramaya karar verdi.Ruhlarla en kolay iletişime geçilebilecek yer olan Oshu'gun’a (Ork dilinde ruhların dağı anlamına gelir) gitti.Ruhların dağında ataları Nerzhulu bir canavar gibi karşıladı.Ve ruhların dağında gerçek Rulkan(Nerzhul’un ölen eşi) ile karşılaştı.Rulkan tüm gerçekleri Nerzhul’a açıkladı:-‘’Kiljaeden en başından beri her konuda yalan söylüyor…..’’

Nerzhul iblis efendisi Kiljaeden’e baş kaldırmaya karar verdi.Ama hesaba katmadığı bir şey vardı.Aç gözlü çırağı Gul'dan.Güç için her şeyi yapabilecek hatta tüm halkının ölmesini seyredecek kadar aç gözlü birisiydi.Ki Kil'jaeden Ner'zhul'un bu direncini kıramayınca kendine yeni bir orc aramaya başlamıştı ve Gul'dan onun için adeta biçilmiş kaftandı.Gul'dan Kiljaedeni hain şamana (Nerzhul) karşı uyardı.
Kiljaeden Gul’dan’ı hizmetleri için ödüllendirdi.Guldan Nerzhulun konumuna yükseldi.Nerzhulun tüm yetkileri elinden alınmıştı.

http://i564.photobucket.com/albums/ss82/Shamanisticure/guldanuyar.jpg
‘’Guldan Kiljaeden’i uyarırken’’

Kiljaeden orkları warlock büyülerine muhtaç şekilde bıraktı.Artık Nerzhul’un yapacağı pek bir şey kalmamıştı.Ork kabileleri bir bir yoldan çıkmıştı.Şamanizm bırakılıp warlockluk kabul görüyordu.Nerzhul gölge meclisinin(Shadow Council)(Gölge meclisi Kil'jaeden'in orcların zayıflayışını görünce Gul'dan'a kurdurttuğu bir gizli meclis.Bu meclis tüm clanları birleştirmek ve warlock güçlerini yaymak için çalışıyordu ve başarılıda oluyordu) yükselişini önlemek için çok güçsüzdü.Onların bütün sırlarını biliyordu ama bunları açıklamak için doğru zaman değildi.
Guldan’ın halkını umursamazlığı arttı.Nerzhul’u tamamen güçsüz düşürmek istiyordu ama Nerzhul Gölge Meclisinin ve Kiljaedenin sonraki tüm hamlelerini keşfetmişti.Gölge meclisi orklara Mannoroth’un kanını içirmeyi planlıyordu.Zaten Gul'dan'ın yönetiminde vahşi ve güce tamamen aç yaratıklara dönüşen orclar Mannoroth'un kanını içmenin onları yenilmez yapacağını duyunca hemen kandılar.Böylece orcları Burning Legion'un kölesi yaptılar.Nerzhul’un mevkisi kötü niyetli Gul’danın elindeydi.Nerzhul Kabile şeflerinin hiç birisinin onu dinlemiyeceğini anladı ama aralarında bir istisna vardı.

http://i564.photobucket.com/albums/ss82/Shamanisticure/manrot.jpg
‘’Mannoroth’’

Sonuç olarak Nerzhul’u sadece tek kabile dinledi.Buzkurdu(Frostwolf) kabilesi Mannoroth’un kanını içmedi.Ve orkların bozulmuşluğunun en son halinden kurtuldular.Nerzhul sırrından bugüne kadar iki kişi haberdar oldu Durotor ve onun eşi Draka maalesef ikiside Guldan’ın suikastçileri tarafından katledildi.

http://i564.photobucket.com/albums/ss82/Shamanisticure/draka.jpg
draka

http://i564.photobucket.com/albums/ss82/Shamanisticure/duroton.jpg
duroton

Sonra Gul'dan bu kandan içen orclardan Horde'yi kurdu.

İkinci savaştan sonra Horde yenilince.İttifak Azerotha açılan geçiti yok etti.Geçit yok edildiği sırada Nerzhul Geçitin Draneor tarafındaydı ve ağır şekilde yaralandı.Nerzhul iki yıl boyunca Draneordaki ork klanlarının iç çatışmalarına son vermeye çalıştı. Teron Gorefiend(İlk Deathknight) yeni dünyalara tekrar geçit açmanın bir yolunu buldu.

http://i564.photobucket.com/albums/ss82/Shamanisticure/tereda.jpg
Teron Gorefiend

Teron Nerzhula gitti ve yaşlı şamana son bir kez daha Horde'ye liderlik yapıp yapmıyacağını sordu.Nerzhul Shadowmoon kasabasında kendisini ve kabilesini izole etmişti.Teron’un fikrini düşünmeye başladı.Sonunda Teron’un planını kabul etti.Yüzünü beyaz bir kafatası şeklinde boyadı.Ve tekrar Sürünün liderliğine geldi.

http://i564.photobucket.com/albums/ss82/Shamanisticure/teronvenerzhul.jpg

Planın başarıya ulaşması için Azeroth’tan çok nadir eşyaları getirilmesi gerekliydi:Bunlar Guldanın kafatası, medivhin kitabı, sargerasın mücevherli asası, ve dalaranın gözü idi.Guldan’ın kafatası hariç tüm eşyalar toplanmıştı.Ama yinede geçitleri açmayı denedi.Eksik parça yüzünden Draenor büyüsünde dalgalanmalar oldu Nerzhul bunu hisseti ama pek umursamadı.Hatta halkının geleceği için endişelenmektende o an için vazgeçti.Nerzhul’un son emri Hordeyi arkanızda bırakın oldu.

http://i564.photobucket.com/albums/ss82/Shamanisticure/nerzhulacarken.jpg
Geçiti açmayı denerken.

Bu olaydan sonra Nerzhul’un kişiliği tamamen değişti.Artık Ner'zhul'da ne onur ne şeref ne de halkı için endişe kalmıştı.Diğer orklar gibi açılan geçit içinden bilinmezliğe gitti.

http://i564.photobucket.com/albums/ss82/Shamanisticure/kap.jpg
Nerzhul’un açtığı geçit

Kapının açılmasıyla oluşan büyü dalgalanması.Draenor gezegenini parçaladı.Artık gezegen uzay boşluğunda hareket eden parçalara dönüştü.Bundan sonra orkların anavatanı Draenor olarak değil Outland(Dünyadışı) olarak anılacaktı.

http://i564.photobucket.com/albums/ss82/Shamanisticure/oyutland.jpg

Kiljaeden Nerzhul’u Twisting Nether de buldu.Küstah şamandan intikamını almaya başladı.İlk önce bedenine işkence yaptı vücudunun her uzvunu tek tek parçaladı,iç organlarını söktü ve sonunda tüm vucudunu yok etti.Ama Kiljaeden işkenceye yaşlı şamanın ruhuyla devam etti.Nerzhul’un çektiği acılar katlanılmazdı.Kiljaeden Nerzhulun acı çeken ruhuna iki seçenek sundu.Ya sonsuz eredar işkencesine devam edecekti ya da Zombilerden oluşan orduların başına geçecekti.Nerzhul ikinci seçeneği seçti.Kiljaeden Nerzhula güvenmiyordu.Ona sağlıklı bir vucut vermek yerine onun ruhunu bir kristalin içinde bulunan boş bir zırha mühürledi.

http://i564.photobucket.com/albums/ss82/Shamanisticure/buzkrstal.jpg
Nerzhul’un içinde bulunduğu zırh

Nerzhul Frozen Throne’a(Donmuş Taht) bağlandı. Onun algısı, zihinsel güçleri, ve büyülü yetenekleri, muazzam bir şekilde arttı.Artık o şaman Nerzhul’dan daha öte bir şeydi.
Lich King doğmuştu.
Kil'jaeden Lich King'i Scourge'nin başına geçmesi için yaratmıştı.Ve Scourgeyi güçlendirmek için Azeroth'a Lich King ve onun ordusu aracılığıyla bir veba yaydı.Bu veba sayesinde insanları öldürücek ve onları undead olarak yeniden canlandıracaktı.Bu undeadlarda Scourgeye bağlı olacaktı.İnsan ırkını tamamen ortadan kaldırmayı planlıyordu.Kil'jaeden Lich King'e bu görevi başardığı takdirde üzerindeki laneti kaldırmayı ve ona canlı bir beden vermeyi vaad etti.Ner'zhul bu vaadlere hayır diyemedi ve kabul etti.Kil'jaeden Lich King'in donmuş tahtını Azeroth'a yolladı ve taht Northrend'e düştü.Edindiği büyük güçle Ner'zhul Northrend'de ki yaratıkları kendi tarafına çekerek kendine küçük bir ordu yaratmıştı.Northrend'de bulduğu insanlar üzerinde vebayı yaydı ve ölen herkes undead olarak canlandı.Ölen her insanın ruhuyla beraber Ner'zhul daha da güçleniyordu.

Ner'zhul'un gittikçe büyüyen ordusu Icecrown'da bir kale inşa etti.Fakat Northrend kıtasında güçlerine karşı gelen bir imparatorlukla karşılaştı.İnsan-örümcek karışımı bir ırk tarafından kurulan Azjol-Nerub krallığı.Krallık savaşçılarını Icecrown'a saldırıya yolladı.Kıtanın altında heryere uzanan tünellere sahip olan Nerublular vurkaç taktiğiyle Lich King'in ordusuna zarar vermeyi başarmıştı.Fakat sonunda Ner'zhul dreadlordlarında yardımını alarak Azjol-Nerub krallığını yıktı ve onların ölü bedenlerini diriltti.Böylece ordusunu dahada güçlendirmiş oldu.

http://images.wikia.com/wowwiki/images/2/2f/Icecrowncitadel.jpg

Icecrown Citadel

Ner'zhul güçleri üzerinde ustalaşmıştı ve dünyadaki tüm güçlü kişilere onları yanına çekmek için fısıldıyordu.Bunlardan biride Archmage Kel'thuzad'dı.Kel'thuzad güçlü bir büyücüydü.Büyü üzerinde yıllarca ustalaşmış fakat hala gizli olan şeyleri öğrenmeye can atıyordu.Bu yüzden Ner'zhul'un çağrısına kulak verdi.Icecrown'a Ner'zhul'un yanına giden Kel'thuzad ruhunu ona teslim etti ve Ner'zhul'un en önemli yardımcılarından biri oldu.(Kel'thuzad ile ilgili bir yazı hazırlamayı düşünüyorum bu yüzden burada fazla ayrıntıya girmiyorum :) )

http://images.wikia.com/wowwiki/images/d/de/Kel%27thuzadhuman.jpg

Kel'thuzad daha henüz Dalaran'da büyücü iken

http://images.wikia.com/wowwiki/images/6/6c/Ashbringer4CoverSampleA.jpg

Kel'thuzad'ın öldükten sonra yeniden Lich olarak doğmuş hali

Bu fısıltılara kulak veren başka biride Kral 2. Terenas Menethil'in oğlu Prens Arthas Menethil'di.Arthas önceleri büyük güce sahip lanetli bir kılıç olan Frostmourne'yi Ner'zhul'un halkına yaydığı vebayı engellemek için kullanmak istemişti fakat Arthas Frostmourne'yi ele geçirdiğinde Ner'zhul'un Arthas üzerinde ki etkisi artmıştı.Ner'zhul Arthas'ın ruhunu almış ve onu en büyük süvarisi haline getirmişti.Öyle ki Arthas babası Terenas Menethil'i öldürdü.

http://images4.wikia.nocookie.net/__cb20050707211709/wowwiki/images/thumb/3/33/Terenas.jpg/200px-Terenas.jpg

Kral 2. Terenas Menethil
http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20080512202729/wowwiki/images/thumb/1/1c/Arthas.jpg/200px-Arthas.jpg

Prens Arthas Menethil

Aradan yıllar geçtikten sonra Kil'jaeden Ner'zhul'un çok güçlendiğini anladı ve onu durdurması gerektiğini farketti.Hyjal Dağı Savaşı'nda tutulduğu zindandan çıkarılan Illidan'a güç teklif etti ve bunun karşılığında Ner'zhul'u öldürmesini ve undead ordusunu yoketmesini istedi.Illidan bu teklifi kabul etti.Illidan Frozen Throne'u yoketmek için "Eye of Sargeras" adlı tılsıma ihtiyacı olduğunu biliyordu.Illidan tılsımı ele geçirdi ve bu tılsımla yaptığı büyüyle tam Icecrown'u yokedicekken Tyrande ve Malfurion ona engel oldu.Fakat yinede Icecrown'a ve Ner'zhul'a büyük zarar vermişti bu büyü.

http://images4.wikia.nocookie.net/__cb20100912035854/wowwiki/images/thumb/d/d6/Illidan.jpg/200px-Illidan.jpg

Illidan Stormrage

Ner'zhul günden güne gücünü yitirmeye başlamıştı.Kendisini kurtarmak için hizmetkârı Arthas'ı yanına çağırdı fakat tıpkı Lich King'in ki gibi onun güçleride azalıyordu.Northrend'e giden Arthas'ın Frozen Throne'a ulaşması kolay olmadı çünkü aynı zamanda Illidan'da başladığı işi bitirmek için tahta ulaşmaya çalışıyordu.Yinede Arthas Illidan'ı alt edip Frozen Throne'u kılıcı Frostmourne ile kırdı ve içindeki zırhı ve miğferi kuşandı.Böylece Ner'zhul ve Arthas tek beden olmuşlardı ve güçleri katlanmıştı.Ner'zhul ve Arthas birleştikten sonra Arthas 5 yıllık bir uykuya dalıyor ve bu uykuda Ner'zhul ve kendisinin çocukluğuyla konuşuyor.Önce kendi anısını öldürüyor sonra Ner'zhul Arthas'ı doğru yolda gittiği şeklinde tebrik edince ona ihtiyacı olmadığını söyleyerek onuda öldürüyor.Tabi Ner'zhul gibi güçlü bir varlığı öldüremez sadece kendi üzerindekini hükmünü tamamen kaldırıyor.Ner'zhul'un ruhu donmuş tahta ve zırha bağlı olduğu için Arthas Tirion Fordring tarafından öldürüldükten sonra Bolvar Fordragon yeni Lich King oldu.

http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20100319043037/wowwiki/images/thumb/e/ec/Lich_King_official_site.jpg/180px-Lich_King_official_site.jpg

Arthas ve Frostmourne

http://images3.wikia.nocookie.net/__cb20100202173107/wowwiki/images/thumb/4/42/The_New_Lich_King.jpg/830px-The_New_Lich_King.jpg

Yeni Lich King Bolvar Fordragon

Lich King'in bundan sonra ki akıbeti hakkında şimdilik bi bilgimiz yok.Blizzard yakında yine karşımıza çıkarıcaktır Lich King'i :)

Okuduğunuz için teşekkürler :)

Vulcan
16/02/2011, 23:21
Alıntımı kendinmi yazdın ?

imported_NO_COMMENT
17/02/2011, 17:23
Alıntımı kendinmi yazdın ?
Yazımın başında açıkladım dikkat edersen

70likYeniROCKY
17/02/2011, 22:11
yazan kisiyede sanada tskler. Nerzhulun bir orc shamanin ruhu oldugunu bilmiyodum. Aydinlattin :D

ßanliyö
17/02/2011, 22:58
Emeğine sağlık, saol

MrCekirge
18/02/2011, 19:08
Ve sonuç birsürü insanın sevdiği karakter illidan tier bilmemkaç item'lar için harcandı :'(

TauHunter
18/02/2011, 19:14
Rahmetli Arthas'ın yakasını bırakmayan var :C.adamlar halaa şuan ki lknın Arthas olduğunu sanıyorlar

imported_NO_COMMENT
18/02/2011, 21:08
Dediğim gibi işte Arthas ve Lich King aynı kişilerdir gibi yanlış bilgileri düzeltmekti amacım.Faydalı olmuştur umarım

LauraBodewig
18/02/2011, 21:38
Arthas ölmesin isterdim ki ölmeseydi Blizzard büyük bir paradoksu kırmış olurdu Darth Vader paradoksunu. En sonunda ölmüştü aynı onun gibi Arthas'ta öldü. Frostmourne elinde ölse zaten en kötüsü olurdu.

Arthas'ın For the Light böğürtülerini tekrar duymak isterdim o zaman Blizzard bir klişe yapmamış olurdu ve Warcraft Dünyasını daha ilginç bir hale getirirdi.

Ayrıca bir soru

Arthas Lich King değilse yani Dominant kişilik Arthas ise niye Arthas'ın kendi sesini duymuyordukta Lich King'in karakteristik sesini duyuyorduk konuştuğu zaman.

Yani Wrathgate'de konuşma oldu mesela orda niye Arthas'ın kendi sesini duymadıkta Lich King'in sesini duyduk.

junior10der
18/02/2011, 22:01
Lütfen böyle konular açmaya devam et gerçekten çok güzel olmuş oyunu 2003'te çıktığından beri oynuyordum ama burdaki bazı şeyleri bilmiyordum emeğine sağlık

imported_NO_COMMENT
18/02/2011, 22:26
For the Light iyi olurdu cidden :)

Arthas her ne kadar içerisindeki Ner'zhul hakimiyetini kırmış olsada sonuçta Lich King olmuştu Scourge ordusunun lideriydi ve aynı Ner'zhul gibi her ruh onun gücünü artırıyordu ve ister istemez kişiliğindeki değişmenin yanında fiziksel değişmelerde oldu.Farkettiysen eğer Arthas'ın öldüğü cinematicde Arthas kendi sesiyle konuşuyordu sonra Bolvar miğferi başına takmadan önce yine kendi sesiyle konuşuyordu fakat miğferi taktıktan sonra onunda sesi değişti.

Lütfen böyle konular açmaya devam et gerçekten çok güzel olmuş oyunu 2003'te çıktığından beri oynuyordum ama burdaki bazı şeyleri bilmiyordum emeğine sağlık

Elimden geldiği kadar bişeyler yapmaya çalışıyorum teşekkür ederim hikayeyle beraber oynayınca oyunu emin olun daha zevkli oluyor oynaması

LauraBodewig
18/02/2011, 23:48
Hazır adamını bulmuşken bu konuda olmasada merak ettiğim üç konuyu sormak istiyorum

1)Varian Wyrnn konusunda çok fazla karmaşa var koskoca Warcraft III senaryosunda adını bile duymadık. O orklarda gladyatör Logosh oldu çift kişiliği oldu, Valeera Sanguinar ve Broll Bearmantle ile arena falan yaptı tarzı şeyler biliyorum ama birden çıkmış bir karakter kral olmasına rağmen. Bu konuda bizi aydınlatabilir misin?

2)Arthas Dalaran'a girmek için yanında ordu olmasına rağmen k..çını yırtmıştı. II. Savaş sıraında Guldan'ın canlandırdığı 4 ezik death(hadi ezik demiyim ama koca ordu+arthas'a göre ezik) nasıl olur da koskoca Dalaran'a girip kirin tor'un 6 archmage'inden birini öldürüp Kael'i de savunmasız bırakır 4 archamge bir aradayken.Hadi Antonidas neyse koskoca Krasus(Korialstrasz) ordayken 4 ezik deathknight'in bunu becermesi bir mantık hatası değil midir?

Daha sonra Deathwing'e binip kaçtıkları için topyekün savaş çıkmamıştı.Dalaran topyekün dalabilse kesilirlerdi ama archmage kesebilmeleri bir mantık hatası gibi duruyor Krasus ordayken.

3) Alleria Windrunner ve Turalyon Warcraft II:Beyond the Dark Portal kitabının sonunda yaşıyormuş olarak anlatılıyordu ki o sırada Khadgar onlarla beraberdi khadgar şu an yaşıyor o zaman hepsinin yaşıyor olması lazım. Malum kitabın sonunda Honor Hold'u göstererek hadi evimize dönelim tarzı laflar ediyor Alleria ile Turalyon. Kaçışları ise şu Draenor patlamak üzereyken açılan başka dünyalara açılan yüzlerce portaldan birine giriyorlar sonra portaldan geri dönüyorlar hatta senin anlattığın üzere nerzhul yanlışlıkla twisting nether portalına girdi.

imported_NO_COMMENT
19/02/2011, 14:10
1)Varian'ın baya bi uzun hikayesi var burdan anlat anlat bitmez ben en iyisi sana link atıyım p.m'den bununla ilgili :)

2)Aslında bu konu hakkında kesin bir bilgiye sahip değilim yanlış bilgilendirmek istemem.Bildiğim kadarını söyleyecek olursam Deathwing onu Draenor'a geçirmesi karşılığında Teron'a yardım teklif etmişti bu portal için gereken eşyaları toplayabilmesi için.Draenor'da yumurtaları daha güvende olucaktı.Yani Teron Deathwing'in yardımıyla zorlanmadan almış olabilir Eye of Dalaran'ı ve Teron ile öbür death knightların türlerinin ilk örnekleri olmasınında etkisi olabilir.

Dışarı çıkmam gerekiyor eve gelince 3. soruyuda cevaplarım :)

LauraBodewig
19/02/2011, 18:22
Deathwing onları en son gelip kurtarmıştı hiç bir dövüşe katılmadı. Ama yinede Deathknightler 1 Archmage öldürüp öbürünü de savunmaz bırakmayla fazla iş yapmışlar. Ama death knightlerin ilk örnekleri olmasından dolayı mantıklı olabilir.

imported_NO_COMMENT
19/02/2011, 23:10
3)Evet Alleria,Turalyon,Khadgar,Danath Trollbane ve diğerleri beraber bir portaldan geçiyor Danath ve Khadgarı hala oyunda görebiliyoruz fakat Alleria ve Turalyon'u göremedik hiçbir yerde nerede oldukları hala bir gizem herhangi bir bilgi yok onların hakkında

UNIYASHA
20/05/2011, 07:06
ben hepsınden cok illidan i seviyorum ama onu gucsuz gosterıyon vs vıdeosunda arthas vs illidanda arthas bir vuruyor illidan gg :D cok kotu lmus o kısmı

imported_NO_COMMENT
23/06/2011, 21:26
Ben illidanı pek sevmem :) ihanet etmişti kendisi abisine zamanında