PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Savcı sanal kavga el koydu

BorisPeace
30/08/2011, 13:55
İnternette yer alan “Knight” isimli oyunda satın aldıkları kahramanın parasını ödemeyen iki kişi hakkında 2.5'şar yıla kadar hapis istendi.

Dünya üzerinde 25 milyona yakın kullanıcısı olan "Knight Online" isimli oyun, dolandırıcıların yeni merkezi haline geldi.

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nca hazırlanan iddianameye göre; 5 yıl boyunca günde yaklaşık 8 saat “Knight Online” isimli oyunu oynayan ve "Char" ismi verilen savaşçısını güçlendiren Abdullah Yılmaz, savaşçısını internet ortamıda satışa çıkardı.

Yılmaz, oyunda elde ettiği oyun kahramanlarına ait “item” denilen silahları 2 bin 300 TL karşılığında arkadaşı Mehmet Özen'in aracılığı ile Rıdvan Ceylan'a sattı.

Abdullah Yılmaz, oyuna ait silahları interneten aktarmasına rağmen parasını alamadı.

Savcılık, 2 zanlı hakkında “nitelikli dolandırıcılık” suçundan 2.5'şar yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı.

Kaynak: ntvmsnbc

-T-
30/08/2011, 14:30
asdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasd

Nighthawk
30/08/2011, 14:33
İnternet dolandırıcılar için cennet haline geliyor, bu haber çok iyi.

Emusnica
30/08/2011, 19:49
haberin en ilgimi çeken yönü==> haberi hazırlayan mevzuya uzak herhalde, karakter dese problem kalmayacakken char deyip geçmiş ^^

habere yorumum, malesef ama gerçekten malesef mmorpg Türklerle oynanacak oyun tipi değil. Bizim memleketemizin insanı çok uyanık olduğunu ispatlamak adına herhalde, böyle sanal bir gerçeklikte bile bildiğin kaos yaratıyor.

2.5 sene lineage2 oynadım, oyunun tadını aldığım en güzel zamanlar yabancı bir clanda bulunduğum zamanlardı. Tabiki Türk arkadaşlarımız olduğunda daha çok zevk alıyoruz ama çok ciddi bir seçicilik gerekiyor, yabancılarda böyle problemler yok genel anlamda.

DreadfuL
30/08/2011, 20:21
2.5 sene lineage2 oynadım, oyunun tadını aldığım en güzel zamanlar yabancı bir clanda bulunduğum zamandı.

Olay burada bitiyor ya 4-5 sene yabancılarla WoW oynadım + adminlik yaptım. Bu kadar eğlenceli bir gaming dönemi geçirmedim. Bizim insanımızın level atlaması lazım baya.

Volta
02/09/2011, 17:26
O gereksiz karakteri kasıp o kadar vakit harcayacağına, yemin ediyorum sanayide o kadar vakitte o paranın 3 4 mislini kazanır üstüne mesleği olurdu.Okuma hevesi olmayan ya da olanlarda gitsin yazın bu gereksiz oyunlarda zaman öldüreceklerine bir yerde çırak olarak iş yapsınlar.Eğer ailenizin durumu çok çok iyi değilse üniversitede para lazım olucak size, sürekli babanın eline bakmaktansa küçük bir meslek edinin oh kafa rahat.Çok iyi olmuş.