PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ben gerçekten çok yoruldum arkadaşlar...

Vulcan
18/04/2011, 22:55
Nereden başlasam bilemiyorumki. Warcraft III çıkmış diye elinde CD ile internet cafe'ye gelen abim bana oyunu gösterdiğinde 9 yıl boyunca geliştirebileceğim bir oyun yapabileceğimi tahmin bile edemezdim. 2002'nin ortalarıydı sanırım. Warcraft III Reign of Chaos'ta başlamıştı benim için herşey.

Beni bu mesajı yazmaya iten şey JFA grubundaki ilgisizlik oldu. Biliyorum hatalarım oluyor eksiklikler oluyor ama piyasayı araştırırsanız tek kişinin böyle bir şey yapması gerçekten çok zahmetli ve çok zor ama ben yaptım. Heves ettim yaptım. Türkiyede ve dünyada bir çok insan bir sürü haritaya başladı bir süre sonra bıraktı ama ben 9. yılımda hala buradayım ama.... Aması var işte. Garena Room'larda 225 kişiden 6 tane odanın dolu olduğunu gördükçe yani 1350 kişinin Warcraft III oynadığını gördükçe ve günde 1 kere JFA atıp ondada 3v3 bile zor buldukça bütün emeklerime çok üzülüyorum.

Hakkını yemeyeyim yardımcı olanlar oldu.
_WardeN_ / DTuGuR /JediMetin /Jedi2 / Tzigany / TheLuckLover / amyleeman ve şu an sayamayacağım kadar daha çok kişi var hepsinin zaman zaman ve her zaman desteği yardımı bir şekilde oldu ama reklam ve tanıtım konusuna gelince malesef hep yalnız kaldım. Akşamları eve gelip 1 tane JFA atayım diyorum ve 3v3 bile zor çıktığında gerçekten çok üzülüyorum. Acaba diyorum bu harita gerçekten 10 tane aktif oyuncu sahibi olamayacak bir haritamı. Nerede hata yaptığımı bilmiyorum.

Gözüm her ne kadar yüksekte olsada en azından günde 1 defa 5v5 -cm atabilmek en büyük hayallerimden birisi. 9 yıl verilmiş bir emek karşılığında istediğim şey 9 tane oyuncu.

Gruba haritayı öğrenmek için gelenlere elimizden geldiğince yardımcı olduk, insanların haritayı daha kolay öğrenmeleri için çeşitli rehberler yapıp oyun içinde bir sürü kolaylık sağladım, yaşı küçük olsada küfür etsede güzelce uyarıp buranın güzel bir ortam olduğunu anlatıp yol göstermeye, o kişiyi kazanmaya çalıştık ama yetmedi.

Bilmiyorum DotA varken gerçekten JFA çokmu rezil bir harita yoksa JFA'nın eksiği reklam ve tanıtımmı ve/veya DotA varken insanlar illa JFA değil herhangi başka bir haritayı oynamayamı yanaşmıyorlar.

Sana yardım etmek istiyorum diye yırtınan arkadaşlarım buyrun açık açık söyledim yardıma gerçekten ihtiyacım var. JFA grubundaki oyuncu sayısını arttırmanın bir yolunu bulabilirseniz ben büyük bir keyifle kaldığım yerden devam eder hatta çok çok daha iyisini yaparım.

Çok fazla uzattım farkındayım. Ben bir süreliğine inzivaya çekiliyorum arkadaşlar. Benim yokluğumda (mayıs ayına kadar) gruba göz kulak olun, yeni insanlar gelirse forumdaki konuları gösterin, kendinize iyi bakın.

Lisa
18/04/2011, 23:08
Üzüldüm doğrusu.. =/ derslerimden dolayı bu aralar pek gelememiştim.. = (

Jfa yı oynayacak kişi bulamamak çok üzücü..

zkubi
20/04/2011, 15:06
Üzüldüm doğrusu.. =/ derslerimden dolayı bu aralar pek gelememiştim.. = (

Jfa yı oynayacak kişi bulamamak çok üzücü..

Lisaya katılıyorum bu sene dersler çok ağır ve msn de warcraft oynayan kimse yok bende Volkan abi ile bayadır tanışıyorum (3-4 sene oldu) Warcraft III sahalarınada ben döndürmüştüm onu hatırlamıyorsam ! Yardım etmeyi çok isterdim ama ben kendimle bile 1v1 oyun atıcak birini bulamıyorum.

WaterAlchemist
20/04/2011, 17:03
Bence sorun reklamının iyi yapılamaması :) üzme kendini reklamı yapılsa dotayı büyük farkla gecer ancak bizde su olay var, yabancıysa iyi yapmıştır Türkse kötüdür vs...
Bunu değiştirdin sen mesela ben reklam yapmaya imzamdan başladım :) Bi öneri olsun desteklemek isteyenler için ;)

Vulcan
20/04/2011, 18:19
Yardımın için gerçekten teşekkür ederim :)

Sorun reklam biliyorum ve istediğim şey çok basit.

Gruba gelen her insan sadece 1 tane arkadaşını gruba çağırsa yeter.

not: imzandaki linki bununla değiştir bu detaylı ve güncel >>> http://www.trdota.com/forums/showthread.php?p=138320#post138320

grumwel
20/04/2011, 19:10
bak şimdi volkan sorun şurda dota çıktı herkez beğendi herkez artık tüm itemları tüm skilleri felan biliyor artık belli bir kitlesi var nereye girersen gir oynanıyor. Birde jfa ya gelelim grupta adam çok az oyun atılsa bile yeni olarak gelsem oynamam çünkü o itemlara möl möl bakacam birsürü karakter var durmadan ezilecem zaten 10 - 15 kişiden başka oynuyan yok ordaki kimle oynarsam oyniyim ezilirim. yeni gelenlerde aynen bu durum oluyor o yüzden jfa fazla seçilmez jfa ya harcıyacağın vakti bir fun map yapmaya harcasaydn belki şu an dünya çapında oynanıyor olacaktı. Dota 2 çıkıyor artık zaten w3 yarısıyla gitcek bu diğer kalanlarda fun map oynamak için kalacaklar ee jfa yine boş kaldı :(

Ratz
20/04/2011, 20:04
9 yıllık emek oldugunu bılmıyodum ama katılıyorum 9 yıllık bır emek varsa ve azımle arkasında durduysan bu ıs kotu olmaz ımzamı bende degıstırıcem reklam amaclı. Suan lys ıcın pc de fazla kalamıyorum , forumlara bakıyorum sadece lys den sonra denıcem jfa yı=)

LiFeFoRLiFe
20/04/2011, 20:15
amy nin jfa yapımında yardımı oldugunu bilmiyordum bu gercekten kötü oldu benim icin :S

konu için:

warcraft deyince ice frogun cevresinde yaymayı bilen saglam insnlar oldugu icin (guinsoo kunkka fln not:bunlarisim :D ) dota seri seri yayılmaya basladı zaten o taka corridors maplarından bıkan insanlar meraktan dotaya basladı ve birbirlerine tavsiye ede ede boyle ilerlerdi

jfa yı oyle bi yaymak gerekki ve jfa adına site yapılması vb ex: getdota.com gibi jfa yı yayan sırf jfa icin bir site gerek trdota sitesinden yayılmak zor cünkü insanlar buraya dotadan bilgi almak icin geliyor.

Hapkido
20/04/2011, 20:27
Aga yazdıklarını okudum. Daha öncede JFA yı okumuştum az buçuk yalan sölemim ve indirim dedim muhabbet falan olur hem türk yapımı bir oyun olduğu için desteklerim diye düşündüm. Ama daha sonra ne yazık ki bunu unuttum ama bu yazıları yazdığında gene aklıma geldi. Kesinlikle tüm türkiye WC3 oynayan herkesin bilmesi ve DOTA nın yanında bu haritanında oynanması gerek. Bnede bu oyuna başlayacam. eğer girebilirsem msn grubundan oynamak isteyenleri çağırırım. ( gerçi bilmiyorum ama ben yinede çağırırım ) İyiki yazdın aga bu yazıyı

WoLKHaN
20/04/2011, 21:23
Elimden geldiğince desteklemeye çalışıyorum keşke oyun oynayacak vaktim olsada oynayabilsem bu gibi haritaları desteklemek en doğru olanı biraz destek...

Gokotas
20/04/2011, 22:40
9.30 JFA'sında 10 a 2 oynadığım için bu karar alınmıştır =)

İlk JFA ya başladığımda miner lardı itemlerdi dehşetti.İlk ilgimi çeken bunlar oldu.JFA, DotA dan daha iyi ve eğlenceli.Oyunun asıl sorunu ve çözümü şudur;

Her gün her room da 5 tane JFA oyunu açılsa,insanlar DotA yerine JFA'ya yönelirler.DTR yi hatirlarsiniz sadece DotA vardi ve bu yüzden millet sadece dota oynardi.Bunu 2011 e uyarlarsak her room'da JFA oyunun olmasi,insanları oyun bulamamazlıktan JFA'ya yönelticektir.

İktisat okuyorum yeniyim evet ama böyle pratik çözümler denemeli.Ayağım kırık(geçmiş olsun vs demeyin konu farklıdır) 1 ay boyunca ben bunu yapmaya hazırım.Bugun AMYLEEMAN bunu yapiyordu.Hepimiz yapabiliriz

Hapkido
20/04/2011, 22:44
Evet arkadaşlar hepimiz bunu yapabiliriz yeterki inanalım.

Gökotaş tam seçim konuşması oldu beya :)))

Gokotas
20/04/2011, 22:47
Az kaldı seçimlere :) Ama ciddiyim yaparım sorun olmaz.AMYLEEMAN nasıl yaptıysa herkes yapabilir ;)

Not:Eskiden dota 4v4 oynanırdı.JFA'yi 3v3 olarak tanitabiliriz ilk başlarda ;)

Vulcan
21/04/2011, 08:57
Benim anlayamadığım tek nokta var. Bazı DotA fanatikleri "ben dotacıyım jfa oynamam" diyor. Biz size DotA'yı bırakın demiyoruzki ? Bu kadar büyük bir emek ve çaba var tek beklentimiz (şimdilik tek beklentimiz) akşam 9 jfa'larında eskisi gibi katılım beklemek. Günde 1 oyundan bahsediyorum

_GLYSE_
21/04/2011, 18:12
Bu JFA nın adını duydum ama hiç bakmadım dotayla kıyaslandığına göre gayet başarılı olduğunu düşünüyorum ben bi denemek isterim fakat hiç bir bilgim yok forumda yeterince konu var ama benim vaktim pek yok konu okumak yerine dota oynamayı tercih ediyorum aslında foruma cok uzun bir süre önce üye oldum fakat pek forumda takılmıyordum kısacası vakit problemi. Bu sistemin en çok aklıma yatan tarafı Saat 9 jfa ları oldu vaktim kısıtlı oldugu için kendi eğlence saatimi belirlemiş olurum. Dotada eğlenmek yerine bazı seviyesizler yüzünden küfürler hakaretler ve yenilgi gibi moral bozan ayrıca eğlenmek için oturduğum bilgisayar başından sinir stres içinde kalkan biri oldum :D çünkü dotada pek bi çevrem yok JFA da hiç değilse seviyeli arkadaşlarla oyun oynamış daha eğlenceli vakit geçirmiş olunabileneceğini düşünüyorum. Verilen msn adreslerini eklemeyi düşünüyorum fakat oyunu öğrenebilmek için idare edilmem gerekir. Ayrıca bir Türk yapımı harita olduğu için daha değerli olması gerekir bizim için ve 9 senelik bir emek diyorsunuz sabrınızı ve istikrarızını tebrik ediyorum.

LiFeFoRLiFe
21/04/2011, 18:49
la ah yazın olacak o kadr cok uservardı ki gece 2 etkinligi bile resmilesmisti :D

Gokotas
21/04/2011, 22:18
Bu JFA nın adını duydum ama hiç bakmadım dotayla kıyaslandığına göre gayet başarılı olduğunu düşünüyorum ben bi denemek isterim fakat hiç bir bilgim yok forumda yeterince konu var ama benim vaktim pek yok konu okumak yerine dota oynamayı tercih ediyorum aslında foruma cok uzun bir süre önce üye oldum fakat pek forumda takılmıyordum kısacası vakit problemi. Bu sistemin en çok aklıma yatan tarafı Saat 9 jfa ları oldu vaktim kısıtlı oldugu için kendi eğlence saatimi belirlemiş olurum. Dotada eğlenmek yerine bazı seviyesizler yüzünden küfürler hakaretler ve yenilgi gibi moral bozan ayrıca eğlenmek için oturduğum bilgisayar başından sinir stres içinde kalkan biri oldum :D çünkü dotada pek bi çevrem yok JFA da hiç değilse seviyeli arkadaşlarla oyun oynamış daha eğlenceli vakit geçirmiş olunabileneceğini düşünüyorum. Verilen msn adreslerini eklemeyi düşünüyorum fakat oyunu öğrenebilmek için idare edilmem gerekir. Ayrıca bir Türk yapımı harita olduğu için daha değerli olması gerekir bizim için ve 9 senelik bir emek diyorsunuz sabrınızı ve istikrarızını tebrik ediyorum.

Dota ile kıyaslandığında JFA evreni keşfedilmeyi ve zevkle oynanmayı bekliyoruz.Biz bile şu an normal oynuyoruz ufak detayları bilmeden.Diyorum dota da böyleydi bilmiyorduk sy kas diyorlardı her hero ya sy kasıyorduk :) Oynama imkanı gerçekten var yeterki takipçisi olalım ve insanlara JFA ya alıştıralım

_GLYSE_
21/04/2011, 23:52
Evet bu gün oynadık 21:00 JFA etkinliğinde hatta çok zevkli oldu rmk yaptık gayet güzel başarılı bir oyun eksikleri olsada düzeltmeye ve ne kadar çok kişi oynarsa eksiklerin o kadar azalacağını umuyorum çünkü yöneticilerin ve biz oyuncuların farkedemediklerini yeni oyuncular farkedebilir mükemmel bir map her an gelişmeye açık herkese tavsiye ederim.

Vulcan
22/04/2011, 20:01
Destekleyen, yardımcı olmak isteyen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.
Birileri böyle ilgi gösterdimi gerçekten zamanımın büyük kısmını JFA'yı geliştirmeye harcıyorum, sizlerden tek istediğim "oyuncu"