PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : JFA'da devrim heroları

Gokotas
25/04/2011, 23:09
Commander Hero'lar

Aklıma değişik bir fikir geldi.Bu herolar sadece CM Modunda aktive olucaklar.Böylece çok atılmayan CM modu favori olabilecek.Şu anki oyun ve oyuncu sayısı biraz düşük olduğu için bunlar biraz erkenmiş gibi olabilir.Ama değerlendirilmesini isterim

Commander Hero Nedir?

Bu herolar sadece -CM Modunda aktif olucaklar ve takım halinde hareket ettiklerinde etraflarına fazladan güç verecekler.Bu heroları Mavi ve Pembe renkteki oyuncular seçebilecek.CM modunda heroları kitleyip seçebilenler yani :)

Bu Heroların Farkı Ve Güçleri Ne olucak?

Bu heroların en büyük farkı fazla ataklarının ve atak skillerinin olmaması.Bu hero'lar sadece takım halinde oynandığında güçlü durumda olabilecekler.Tabikide güzel bir ulti her hero'nun hakkıdır ;)

İlk başta hikayelerini yazacağım.Acemi olduğumu söyledim acemliğim devam ediyor.Umarım sürükleyici olur.

Justice For All!!

Herşey için adelet! Bu dünyadaki tek geçerli kanun buydu.ve bu kanun Evrenseldi.

Eski savaşlar ''Onur'' adına yapılırdı.Onurlu olabilen ve ölebilen kişiler adaleti dağıtabilen kişilerdi.Her iki tarafta bunun farkındaydı ve buna saygı gösterirlerdi.İnsanların,Orcların,Elflerin,Şeytanl arın tek düşündükleri şeyleri onurlarıydı.Onların inanışlarına göre her bir ruh,bir bedene bir görev için gönderilmişti.Bu görev, evrensel ve kutsal bir görevdi.Her bir ruh kendi onurunu koruyacaktı.Eğer onurlu bir şekilde ölmez ise,bu dünyada kötü işler yapar ise gideceği Yer Altı Dünyası'nda pek hoş karşılanılmayacaklarına inanırlardı.Belki de gerçek budur kim bilir?

Bu savaşlar iki taraf arasında güçlü liderler eşliğinde yapılırdı.Her tarafında belli bir Irk lideri vardı.

Clan Devil'in Demon Irkı

Clan Reaper'in İnsan Irkı

Ve inanılırdı ki liderler savaşta ölürse, o liderin ruhu, aynı ırktan başka birisine geçer.Liderlik ruhunu taşıyan kişi kendisini her alanda belli eder ve böylece gerçek lider olup olmadığı belli olurdu.

Savaşta liderler, etrafınakilere moral ve hırs kazandırıyordu.Ve yine inanılırdı ki bir liderin yanında, menfaat gözetmeksizin ölen kişi en Onurlu kişidir.

Ancak eski savaşlar geride kaldı.Onur, yerini paraya ve toprağa bıraktı.Savaşlar artık bu iki şey için yapılıyordu.Para ve toprak hırsı bu dünyada.Herkes kendi adaletini kendisi yaratacaktı.Ve bu dogmayı kabul ettiren taraf kazanacaktı.Bunun için hazırlıklara başladılar.Her iki clan kendi yerlerini belirlemek için yollara belli aralıklarla kaleler dizdiler.Sınırlarını tekrar düzenlediler.Yeni büyüler yeni silahlar keşfedip,bunları masumların üzerinde kullandılar

Ama halen eski ve temiz olan bir şeyler vardı.Liderler...Bu lider ırklar değişmeyi kabul etmediler.Onlar JFA kavramını bireysel değil, evrensel olarak uygulamak istediler.Bu yüzden değişimi reddettiler.Liderler etraflarına güç saçabildikleri için liderlerdi.Bunları değişerek ellerinden kaybedemezlerdi.

Zaman daralıyordu ve liderler savaşa,kendilerini değiştirmeden hazırlanmalıydı.

Hikaye Sonu.

Kötü bağladım farkındayım :) lisede edebiyatım iyidi ama hikaye değil de şiir yazmayı severim.

Heroları az çok kafanızda canlandırabilmişsinizdir umarım.

Meraklılar olabilir o yüzden sadece heroların resimlerini koyacağım skilleri ve ekstra özellikleri sonradan yazacağım.Umarım hoş bir görüntü olur.

Clan Reaper: http://www.hiveworkshop.com/forums/resource_images/2/skins_1762_screenshot.jpg

Resim boyutu büyük biliyorum.Ama aklımdaki hero soldakinin kılıçlı hali ;) belki biraz daha sakal iyi gidebilir.

Clan Devil: http://www.hiveworkshop.com/forums/resource_images/2/skins_1591_screenshot_tnb.jpg

ya böyle bir şey olabilir ya da

http://www.hiveworkshop.com/forums/resource_images/3/skins_2941_screenshot.jpg

Skiller ve statslar yakında bu başlıkta ;)

Lisa
26/04/2011, 04:38
Güzel düşünce..

Gokotas
26/04/2011, 11:50
Teşekkürler ya bu akşam ya da sonraki akşam Stats'lar ve skilleri gelicek ;)

furkann
26/04/2011, 16:13
mantıklı gibi :)

zkubi
26/04/2011, 16:20
güzel fikir ama clan lordları'nın rolünü alıyorlar gibi :/ ama komutan olarak güzel fikir

_GLYSE_
26/04/2011, 16:21
Güzel hikaye olmuş gayet yaratıcı. commander kısmı ile daha ayrıntılı bilgi edinmek isterim paylaşım için teşekkürler.

Gokotas
26/04/2011, 16:27
güzel fikir ama clan lordları'nın rolünü alıyorlar gibi :/ ama komutan olarak güzel fikir

Evet bunu ben de farkettim ilk bakışta öyle görünüyor.Ama bu heroları daha basit daha normal oyun içinde etkili olabilen olarak görmemiz gerekiyor.Lordlar büyük ve damageleri çok yüksek.Ancak bu heroların damageleri daha düşük olucak.Olması gereken commander heroları tam bir kumandan olarak görev yapıcak.Kumandan savaşmaktan çok etrafındakileri savaşa hazırlar taktik verir.Buradaki heroların özellikleri de öyle olucaktır.

_GLYSE_ teşekkür ederim.Ayrıntılı bilgi azıcık burada var.Heroların statsları ve skilleri eklenince daha da ayrıntılı olabileceğini ve daha akla yatkın olabileceğini düşünüyorum :cool:

Vulcan
27/04/2011, 09:36
:)

http://www.epicwar.com/maps/11136/

Size: 529.5 KB
Submitted: 10 Jan 2007 10:55

JFA'nın 4 yıl önceki 5.2 sürümü. Haritayı indir ve Commander Hero var onu seç sonra gel bu konuya, aralarındaki fark ne yaz :)

Gokotas
27/04/2011, 15:59
4.9 lar da var bende de yükledim bakıyorum şimdi

Gokotas
27/04/2011, 16:17
:)

http://www.epicwar.com/maps/11136/

Size: 529.5 KB
Submitted: 10 Jan 2007 10:55

JFA'nın 4 yıl önceki 5.2 sürümü. Haritayı indir ve Commander Hero var onu seç sonra gel bu konuya, aralarındaki fark ne yaz :)

Arkadaş ben oynamıyorum bu ne ya aynısı ya Bir insan oturup bunu yapar mi ... Bırak ya hemen map yaptın yükledin :P

Farklara geleyim hemen

İlk başta hero'ların görünümleri farklı olucak.

Orada gördüğün gibi bir şeyler olabilir.Değişiklik ve farklılık iyidir

İkinci olarak skillerin aynılarını bu akşam buraya koyacaktim.Heal'i düşünmedim + vermek yerine birkac sey daha eklenebilir evet.Ama return damage olayı yerine 1 tane attack skili olması iyi olurdu.Yoksa bir eğlencesi kalmaz

Üçünçü olarak Statsları nedir abi? Level basina 3 str 1 agi 2 int.Toplam 6 ediyor.Buçuklu değerler olabilir.

Dördüncü olarak bu herolar kule alti değil aktif halde kasabilmeli.Tamam Commander bunlar ama bu skillerle kasabilmek zor.Hele ki senin eski sisteminde melee oldugundan zorlanabilir.Daha ele alisik birseyler olabilir.Mesela armor yukseltilebilir.Base damagesi yükselebilir.2011 in istanbulun da eski sartlarla kasmak zor olur.Yani karsi tarafi cok iyi kastirir bu herolar.Tabi yenilenirse cok guzel olur.

Düşüncelerim bunlar.Bir de şu an her takımdan 2 kişi alabiliyor -as modu olmadığını varsayarsak :) Bunlar her oyunda değilde özel zamanlarda yani CM modunda alinabilmeliler.En büyük farklılıkta bu olmalı.Normal JFA da olursa bence o gün aldığım Healler herosundan farkı olmaz.

Edit:Gördüm ki item de kasılmıyormuş.İtem paylaşımı burada var mı bilmiyorum ama yeni yaratacağımız herolara item kasılabilecek.Oyun düzeyine göre bu commander çok güçlü gibi duruyor.Tabi kulelerin durumu da ortada.En güzel teşhis bu commanderlar yeni JFA girdiğinde eksikliklerini ve + larını görebileceğiz.