PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : JFA oyuncu kitlesini artırmak için çözümleriniz?

_GLYSE_
26/04/2011, 17:35
Arkadaşlar bildiğiniz gibi uzun bir süredir JFA mapı oyuncu sıkıntısı çekmektedir. Bu konuyu açma sebebim JFA oyuncu kitlesini artırmak için hepinizin fikirlerini almak tartışma ortamı oluşturmaktır.

Ben bir çok yöntem denemeye çalıştım eu da oyunlar kurdum reklam yaptım bi üye listesi hazırladım ve eklediğim arkadaşlara arkadaşlık isteği yolladım.(bir kaç arkadaş,arkadaşlık isteğinin gelmediğini söyledi sebebini anlamadım.) Bu şekilde oyuncu kitlesini artırabileceğime inanıyordum fakat buda pek etkili olmadı. Sizden istediğim JFA oyuncu sayısı konusundaki fikirlerinizi almak ve elimizden geldiğince uygulamak böylece hepimizin fikirleri ile farklı yöntemler buluruz ve oyuncu sayısını artırmaya başlarız. Fikirler ve yorumlarınızı bekliyorum yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Gokotas
26/04/2011, 20:26
Ben her kanalda her daim jfa oyunun olmasından yanayim ;)

_GLYSE_
26/04/2011, 23:36
Hepimizin istediği o ama nasıl yapıcaz. Baksana kimseden fikir yok üç beş kişi ile olcak işte değil gerçi koskoca forum var ama dota camiasında forum gezen çok az kişi var.

Gokotas
26/04/2011, 23:38
Ve yatıcam deyip yatmayan ;)

Vulcan
27/04/2011, 10:44
Arkadaşlar bahsettiğim gibi herkesin sadece 1 tane insanı gruba davet etmesi yetiyor. Şu bir kaç gün çok yoğunum hiç bir şeyle ilgilenemiyorum, jfa grubu experience sistemine tekrar başlayacam (konuyu açtığımda göreceksiniz ne olduğunu)

_GLYSE_
27/04/2011, 12:48
Usta ben şöyle bir şey düşündüm onaylarsan yapıcam.

http://www.trdota.com/forums/showthread.php?t=11939

http://www.trdota.com/forums/showthread.php?t=11943

http://www.trdota.com/forums/showthread.php?t=11529

http://www.trdota.com/forums/showthread.php?t=11922

Bu 4 konuyu ne kadar dota sitesi varsa hepsinde açmayı planlıyorum böylece görenlerden bir kaç kişi bile gelse kârdır. Ama bu yolla çok kişinin geleceğini umuyorum dediğim gibi onaylarsan başlayacağım.Gerçi bir çok sitede JFA hakkında bilgi var ama bu dört konu gayet nitelikli ve tekrar gündeme gelmiş olur.

Vulcan
27/04/2011, 22:10
Çok güzel olur paylaştığın yerleride benimle paylaş bende girer yorum atarım :)

_GLYSE_
27/04/2011, 23:14
Tamam yarın başlıyorum o zaman.

LiFeFoRLiFe
28/04/2011, 20:35
gruptaki tüm üyeleri kısa serverlara wepla xnape gibi yerlerde oyun atmalıyız bolece merak edenler artar

_GLYSE_
28/04/2011, 20:50
Olabilir denemeye değer.

Vulcan
28/04/2011, 22:54
Xnape'i aslında denemek lazım.

_GLYSE_
29/04/2011, 00:00
Deneyelim yaa en azından 1 hafta bile denesek hiç olmazsa biz elimizden geleni yaptık deriz 1 haftalığına aslında etkinlikleri bu şekilde yapsak iyi olabilir.

Vulcan
21/05/2011, 12:15
Gruptaki herkes 1 arkadaşını gruba çağırsa sayımız 2 katına çıkar bu kadar basit...

_GLYSE_
23/05/2011, 18:13
Gruptaki herkes 1 arkadaşını gruba çağırsa sayımız 2 katına çıkar bu kadar basit...

Güzel bir çözümleme ama ben hala arkadaşlarımdan bir kişiye bile oynatamadım daha doğrusu denemediler bile bu da canımı sıktı ve bende artık onlarla dota oynamama kararı aldım. Zaten JFA ya başladığımdan beri dota oynamıyorum. Sebebi ise JFA dan sonra benim için dota çok sığ ve basit kaldı bu yüzden dota oynamıyorum çünkü dota artık beni sarmıyor.

UNIYASHA
27/05/2011, 23:30
td pd xnape haritayi hepsie ekletebilirsek aslinda kurdukca yayilir eu da bi kisi deren bi dahakine 5 kisi kurar idakine 20 kisi kurar ama oe birseyda var oyunu dotaya karai gosterceksinki insanlar erakedip gelsin jfa deyip gecersek adamar fun map sanicaktir

LiFeFoRLiFe
28/05/2011, 00:33
xnape harita ekleme gibi bisey olmaz anca fun bota ekleyebilirsiniz (tam bilmiyorum)

oyunda 3 bot var chaos/tron xna. ici storm xnape/eu hoydar fun hoydara eklenebilirse eklenir.... ama su an etkinlik var jfa yı bilmem etmem

cLe
28/05/2011, 00:53
wodotanın sayfasında farklı mapler yayınlanıyo ama sadece dota ile alakalı maplermi yoksa diğerleride varmı bilmem.

_GLYSE_
28/05/2011, 19:59
td pd xnape haritayi hepsie ekletebilirsek aslinda kurdukca yayilir eu da bi kisi deren bi dahakine 5 kisi kurar idakine 20 kisi kurar ama oe birseyda var oyunu dotaya karai gosterceksinki insanlar erakedip gelsin jfa deyip gecersek adamar fun map sanicaktir

Kardeş eu da td ve pd bota map ekleneni bir ay oldu belkide geçti forum gezersek sevinirim ilgi olmadığı için yeni mapleri eklemedim teşekkürler.

trapzone
01/06/2011, 09:24
bence (en azından 1-2- iyi bilen kişi) akşam 9 jfa sının dışında jfa maplarını da kurup belli saatlerde insanlşarın gelmesini beklemeli.Yaza girdiğimizde ben arkadaşlarımla oynamayı düşünüyorum oyunu iyi oynayamasam da yenilikleri anladım ve yeni başlayan arkadaşlara yardımcı olmaya çalışırım belki bu sayede yeni üyelerde buluruz.Bunun dışında haritanın herhangi bir yanlışı olduğunu düşünmüyorum kesinlikle tek sorunumuz haritanın adını duyurup insanları denemeye teşvik etmek.

Vulcan
01/06/2011, 09:30
Zaten her akşam 9'da oyun atılıyor :)

trapzone
01/06/2011, 09:47
diğer saatlerde de oynarsak işe yara diye düşünüyorum demek istemiştim.

Vulcan
01/06/2011, 09:58
Tabi başka saatlerdede oynuyorlarda oyuncu sayımızın azlığı yüzünden pek fazla oyuncu çıkmıyor malesef bu yüzden sürekli gruba oyuncu gerekiyor

_GLYSE_
08/06/2011, 18:47
Turkey JFA Room ile bu sorun hemen hemen çözüldü gibi ve her geçen gün oyuncu kitlemiz artmaktadır. Yardımcı olan emeği geçen herkese teşekkürler.