PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : JFA etkinliklerinde şöyle bir sorun var!!

_GLYSE_
27/04/2011, 15:22
Beyler JFA etkinlikleri NooboftheTurkey gelmediği zaman berbat oluyor bunun sebebini merak ediyorum. Dün aksam 2 v 2 zar zor oynadık 21.00 JFA sında millete yalvara yalvara
20 dakika sonra 2v2 anca yapabildik. herkesin aynı günde işi çıktı diyeceğim ama volkan yok dediğimiz zaman sohbet grubuna gelen kişi kaçtı yada bir daha sesi çıkmadı. Ben bunun yanlış birşey olduğunu düşünüyorum hatta ismi lazım değil bir arkadaşımız bu olaya güzel bir söz söyledi ama söylemek istemiyorum. Ben bu oyunu oynuyorum gerek sabah gerek aksam gerek eu da gerek garenada gerekse vs yaparak boş zamanlarımı ayırıyorum fakat bazı arkadaşlar sanki bu oyunu yaa ne diyeyimki ne desem yanlış anlaşılcam yanlış anlaşılmak istemiyorum kimseyi kişisel olarak eleştirmiyorum genel konuşuyorum ama eski konulara da baktım bi ara NooboftheTurkey yokmuş ozamanlarda 3-4 kişi etkinlikleri devam ettirmeye çalışıyormuş. Tamam bizde seviyoruz yapımcımızı ama bence bu yapılan yanlış bir tutum.

NOT : Tekrar söylüyorum kimse beni yanlış anlamasın gerçek bu.kişisel olarak kimseyi eleştirdiğimde yoktur ortada bir sorun var bu sorunu çözelim diye açtım bu konuyu.

NOT 2 : Açık açık hiç birşeyde ifade etmedim kim nasıl isterse öyle anlasın ve öylede anlamıştır zaten!

kUnTiGeR
27/04/2011, 15:37
Anlamsız bir biçimde hep böyle oldu. Artık sebebini öğrenmeye çalışmıyorum, zaten mantıklı bir açıklaması da olamaz.

Gokotas
27/04/2011, 17:36
Dostum sana kill vermedim diye böyle yapıyorsan yani istediğin kill olsun :)

Katılıyorum da ben 7/24 evdeyim her an atabilirim ama olmayan insanlar da var

Vulcan
27/04/2011, 18:26
Eveeeet işte benim JFA ile tam olarak ilgilenmek istemememin asıl sebebi. Ben varken 5v5 atarız grupta "ay bana yer yokmuydu" cümleleri döner, ben olmadığım zaman 2v2 3v3 anca devam eder etkinlikler.

Ben benim yokluğumda oynanmayacak bir oyun için neden emek vereyim ?

Gokotas
27/04/2011, 18:47
Senin yokluğunda olmasi gereken insanlar da pek oyun atmıyor.Biz 2v2 yi anca atıyoruz.Eleman olduktan sonra 2v2 de atarız ama 2v2 de olamıyor işte sorun bu :)

zkubi
27/04/2011, 18:48
Arkadaşlar Dotayı icefrog ilemi oynuyorsunuz bazı insanlar gelmezse bunun özel sebepleri vardır ama eğer yok oyundayım yok internette geziyorum yok enbiyey oynuyorum sonra oynarsınız ya JFA 21:00 etkinliğini günde 1 kere düzgün kalabalık oyun atalım diye yapıyoruz.

_GLYSE_
27/04/2011, 20:33
Eveeeet işte benim JFA ile tam olarak ilgilenmek istemememin asıl sebebi. Ben varken 5v5 atarız grupta "ay bana yer yokmuydu" cümleleri döner, ben olmadığım zaman 2v2 3v3 anca devam eder etkinlikler.

Son cümle mükemmeldi.

Arkadaşlar Dotayı icefrog ilemi oynuyorsunuz bazı insanlar gelmezse bunun özel sebepleri vardır ama eğer yok oyundayım yok internette geziyorum yok enbiyey oynuyorum sonra oynarsınız ya JFA 21:00 etkinliğini günde 1 kere düzgün kalabalık oyun atalım diye yapıyoruz.

Katılıyorum.

Senin yokluğunda olmasi gereken insanlar da pek oyun atmıyor.Biz 2v2 yi anca atıyoruz.Eleman olduktan sonra 2v2 de atarız ama 2v2 de olamıyor işte sorun bu :)

Evet malesef böyle.

LauraBodewig
27/04/2011, 21:39

Ağır konuşucam

JFA'nın güzel yanları farklı yanları var güzel map ama DotA daha güzel. JFA'yı desteklememin nedeni Türk mapi olması. Şu son 2 ay zaten sürekli wow oynamak zorunda kaldım hesabımı yanlışlıkla aktive ettiğim için.

Evet öneri vermek gerek JFA'nın daha güzel olması için benim eksiğim burada mesela. Şimdi söylersem mesela hero sayısı inmeli. DotA birden 100 heroyla başlamadı ve hiçbir heronun dengesi düzenlenmesi oturmadan yeni hero çıkarmadı Icefrog. JFA'da çok fazla hero var ve herolar arasında denge yok veya büyüleri uyumsuz olan herolar var.

Benim gibi düşünen çok fazla kişi olduğundan eminim.

Tamam önerilerimizle o dengeler düzenlenir ama oyunun oynayan kaç kişi var yorum yapacak kaç kişi var. Neyse 29 Nisanda wowum bitiyor gerçi yine alabilirim bilmiyorum bağımlı oldum. Almazsam yardım edeceğim.

_GLYSE_
28/04/2011, 02:03
Kardeş bizimde dertlerimizden biri bu insanlar oynadıkça biz eksiğimizi göreceğiz. Sende oyna hangi hero uyumsuz hangi hero uyumlu forumda konu açarak bizi haberdar et. Ona göre düzenlemeler yapılsın. Öyle dışarıdan kimse neyin ne olduğunu bilemez. Dışarıdan derken yanlış anlama yazdıklarından öyle anladım.Bilmiyorum ne kadar JFA oynadın ne zamandır oynuyorsun oynadınmı oynamadınmı madem birşeyler biliyorsun söylede bizde bilelim bizde hatalarımızı görelim. Öyle ağır konuşacağımm falan bence ağır konuşmaktan çok boş konuşmuşsun alınma ama ben sana kötü birşey söylemiyorum. Burası forum sen bi yorum yaptın bende senin yorumuna yorum yapıyorum. Eğer oynamadan bilmeden yorum yaptıysanda sana yazık derim başkada birşey demem.

JFA'nın güzel yanları farklı yanları var güzel map ama DotA daha güzel. ----->demişsin

Dota daha güzel da diyorsun güzellik göreceli bir kavramdır önce bunu öğrenmelisin sana göre dota ise bana görede JFA daha güzeldir. Örneğin 1 milyon kişi dota oynuyor sende güzel dersin tabi. Varsayalım 1 milyon kişi JFA oynasa 100 kişi bile olmayan dotayada kimse güzel demezdi seni anlıyorum.

Tamam önerilerimizle o dengeler düzenlenir ama oyunun oynayan kaç kişi var yorum yapacak kaç kişi var. Neyse 29 Nisanda wowum bitiyor gerçi yine alabilirim bilmiyorum bağımlı oldum. Almazsam yardım edeceğim.

bunu demişsin. Kardeş çok çelişkili adammışsın nedeyeyim ki buna. hem diyorsun tamam önerilerimizle o dengeler düzelir eee ilk başta yazdıklarınla uyuştumu diyelimki oldu uydu gidiyoruz bakalım....
hemen ardından oyunu oynayan kaç kişi var kaç kişi yorum yapacak herkes senin gibi düşünürse insanların verdiği bütün bu uğraş boşuna. İnsanlar buna bir emek vermiş bi çaba göstermiş oynayan yoksa ben niye oynucağım bu tutumdan dolayı JFA bugün hak ettiği yerde değil.

NOT : Dediğim gibi ben sana karşı kötü birşey söylemiyorum seni tanımam etmemde ama bi eleştiri yaptıysan sende eleştirilirsin sakın alınayım falan deme.

Vulcan
28/04/2011, 22:57
Arkadaşlar dünyanın neresine giderseniz gidin hiç bir oyun yapımcısı oyununu belli bir kitle oynamadıktan sonra geliştirmez, geliştirmek istesede istediği dengeyi tutturamaz. Bir oyunda dengenin büyük kısmını oyuncuların kendileri ve yaptıkları taktikler oluşturur. Siz sadece destek verin gerisini bana bırakın.