PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : JFA da görsellik olayı

grumwel
22/05/2011, 11:41
Anlatacağım şey görsellikle ilgili. Sana göre küçük gelen ne de olsa pek bir fark olmuyor dediğin şey aslında çok işe yarar. Ben dışardan gelen bir user olsam yani garenada bir roomda görüp bu ne lan deyip geldiğimi varsayarsak oyun başlayınca bir kere base de herşey çok dip dibe insanın gerçekten görselliğini bozuyor ortadaki çeşmeyi al köşeye ortada gezecek rahat bir yer olsun insanın içi açılsın ikinci olarak hep dedim şu enchant weapon olayı saçma ve kullanan 1 kişi bile yok boşuna yer kaplıyor onuda kaldır. Sadece peon için yeni bir satıcı yapmışsın onuda kaldır peonu koy bir satıcıya. Bunlar gerçekten görsellikte çok iyi oluyor. Multiboard u yap diye boşuna demiyorum istersen gir bi dene jfa ya girip oyunun başında multiboardu aç bak sonra dotaya gir oyunun başında multiboardu aç bak bana dotadaki multiboard baya iç açıcı geliyor.Oyuna birazdaha yeşillik koyabilirsin (Abartmadan). Oyuna komutlar koyabilirsin mesela dotadan çalmak gibi olur ama yinede dotaya yeni gelen "-msa" komutu işe yarar bir komut. Ha bu arada bu model değiştirme olayı gerçekten güzel olmuş yani ben oynayınca şunu diyorum "oha lan modele bak acaba karşıdakinin modeli nasıl" model değiştirmeye devam devam :) . Son olarakta skill lerdeki görselliğe önem vermelisin daha çok effect koymalısın o yeni heroydu şuydu buydudan önce bunları yaparsan gerçekten güzel oynanır bir hale gelecek oyun. Bu kadar uzun yazdımda okuduğunuz için teşekkürler :).

Haydut
22/05/2011, 11:48
Bir çok noktaya katılıyorum. Ek olarak bende şunları söylemeliyim ki , bana kalırsa, kreeplerin görselliği değiştirilmeli yani biraz daha büyük ve biraz daha fark edilebilir olması daha güzel olacaktır. Bir de map gerçekten gezilince çok güzel olduğu farkedilebiliyor, fakat bir eksiklik var ki, o da Minimapte bunun farkedilememesi...

Minimap tıpkı single bir map gibi gözüküyor. Minimap'e düzenlemeler yapılabilirse çok iyi olur diye düşünüyorum. En azından suyun yeri gibi küçük ayrıntıların minimap'e yansıtılması çok iyi olacaktır.

Bir de her zaman söylediğim bir şey var ki o da; Türk yapımı bir oyun neden Türkçe değil ? Tamam, dünyaya hedefliyorsunuz ama şu anda bunu oynayan 50 kişi için dahî Türkçe versiyon çıkarılmalı bence. En azından çift dil olabilir yani seçerek yada ikisi aynı anda.

Vulcan
22/05/2011, 12:13
Görsellik konusunda bende size katılıyorum arkadaşlar ama inanınki fix yapmaktan denge kurmaktan hiç vakit ayıramadım ama şu 5.5final'ın çıkmasıyla derin bir oh çektim. Şimdi notlarıma bakıyorumda zaten bu versiyon yoğunlaşayacağım 2. şey harita dizaynı.

Genel olarak kısaya girince bir çok mapten daha güzel çünkü bir kaç sürüm önce çok uğraşmıştım ama bazı noktalar gerçekten sırf gang veya strateji katsın diye hiç güzel durmamış o noktalara başka çareler bulacam.

grumwel
22/05/2011, 12:21
Ya volkan aslında benim demek istediğim adamın oynamasını sağlamak adam görsellik kötü diyip çıkıyor ama aslında oynasa jfayı bırakmayacağına eminim o yüzden ilk dakikalar elde tutmak gerek adamı.

UNIYASHA
22/05/2011, 12:26
kusura bka ama okuman yoksa ozetini cikartsalar yaramaz saa

Vulcan
22/05/2011, 12:33
Evet gerçekten katılıyorum size. Bir şey ne kadar kaliteli olursa olsun o ön yargıyıda yıkmamız kırmamız lazım tamam ulan 5.6'da görselliğe abanıyorum !

Gokotas
22/05/2011, 12:35
Minimap için herkes söylüyor herolar belli olmuyor daha belirgin yapılabiir gösterilebilir.Terrain değişikliği müthiş oldu her yeni versiyonda eminim o da gelişicek ama en son gelen gerçekten ama gerçekten çok hoş olmuş

Değiştirilmesi gereken weapon felan değil :) Bakın Demon'ların base si ejderhaya çok uzak.Birde Reaper lara bakın çok yakın.Bu frkın giderilmesi gerekiyor.Fark giderilirken de NooobofTurkey guzel değişicekler yapabileceğine inanıyorum :)

Haydut
22/05/2011, 14:00
Yazılar çok uzun biri özetini çıkartsın okumak istiyorum.

Sende incide ki 'liselilerden' misin?

_GLYSE_
23/05/2011, 17:03
Evet gerçekten katılıyorum size. Bir şey ne kadar kaliteli olursa olsun o ön yargıyıda yıkmamız kırmamız lazım tamam ulan 5.6'da görselliğe abanıyorum !

Evet bencede hatta geç bile kaldık bu konuda.

Yazılar çok uzun biri özetini çıkartsın okumak istiyorum.

Ayrıca bu kadar saçma bir yorum olamazdı ve konu ile de alakasız ben yazıyı okudum ve iki dakikamı almadı. Arkadaş roman yazmadı ki on satırlık bir yazı.