PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Benim Herom Sizin Büyüleriniz

zkubi
28/05/2011, 06:23
Arkadaşlar bildiğiniz üzere JFA da bazı olması gereken herolar eksik örneğin bir korsan yok ve şu an bu konu üstünde duracağım.Kısacası siz heronun büyülerini söyleyeceksiniz ben yapacağım.

Heromuz :

Yapılan Herolar:

Hyrond-Centaur Archer

Abilities:

Searing Arrows(Auto Cast,Bonus Damage)

Sprint(Curse,Move Speed Bonus)

Horse Body(Passive,Agility Bonus,Strenght Bonus)

Venomous Arrow(Ultimate,Damage,Curse,Target)

Askıya Alınan Herolar:

Davy-Cursed Pirate

Arşiv:

Hyrond The Centaur Archer:

http://hotfile.com/dl/119437061/97769b4/Hyrond.w3x.html

Ratz
28/05/2011, 06:29
Kunkka ya benzetebılırsın =)

zkubi
28/05/2011, 06:35
Kunkka ya benzetebılırsın =)

Evet bütün büyüleri hazırda var yanlız özenti olur diye korkuyorum :D

DenemeRa
28/05/2011, 06:43
Shipping Tornado : Lina Stunı Gibi Bir Su Stunı Olmalı Ve Bu Stun Linanınki Gibi İstediğimiz Yere Atılabilmeli Su Dalgaları İnsanı Sersemletir.
Level : 1 100 Hasar 1.2 Saniye
Level : 2 175 Hasar 2.1 Saniye
Level : 3 245 Hasar 3.3 Saniye
Level : 4 350 Hasar 4.0 Saniye

Sparrow High(Passive) : Roofun Armoru Gibi Global Bir Armor Vericektir, Ayrıca Suyun İçine Girdiğinde Kendi Kendini İnviz Edebilir.
Level 1: 8 Saniyede İnviz Olma +1 Armor
Level 2: 6 Saniyede İnviz Olma +2 Armor
Level 3: 5 Saniyede İnviz Olma +3 Armor
Level 4: 3.5 Saniyede İnviz Olma +4 Armor

Esniblade Yastice : Bu Skil Blink Tarzında Ama Mort Blinkimi Anti Mage Blinkimi Orasını Tam Karar Vermedim Ama Az Canla Kaçan Heroları Yakalamak İçin Veya Kaçabilmek İçin Bu Skili Düşündüm.
Eğer Blink Adamın Üstüne Yapılırsa Skill Leveline Göre Belirlenen Yüzdeyle Critic Ve Mortun Blinki Gibi Saniyede 3-5 Kere Vuracak Yani Double Vuruş Yapıcak. Ama Ayrıyetten Anti Mage Blinki Gibi Kaçabilir.
Level 1: Blink Adamın Üstüne Atılırsa %5 Şansla Critic + Double Vuruş
Level 2: Blink Adamın Üstüne Atılırsa %10 Şansla Critic + Double Vuruş
Level 3: Blink Adamın Üstüne Atılırsa %15 Şansla Critic + Double Vuruş
Level 4: Blink Adamın Üstüne Atılırsa %27-20-25(Üçünden Biri Siz Seçiceksiniz.) Şansla Critic + Double Vuruş

Hyper Vortex(U) : Hiper Girdap Atıldığı Alanda Yerde Büyük Bir Girdap Oluşturur İçine Girenleri Kendine Doğru Çekicek Ama Dark Seerin Skili Gibi Birden Çekmeyecek Yavaş Veya Orta Hızla Ve İçindeyken Saniyede .. Damage Vurucak.
Level 1:10 Saniye Sürer Saniyede 80 Hasar Verir(Armora Göre Değişebilir.) İçine Giren Ünite(nin)(lerin) Hızı %10 Düşer Ve Girdab Düşman Ünite(yi)(leri) Kendine Doğru %20 Hızla Çeker.
Level 2:12 Saniye Sürer Saniyede 120 Hasar Verir(Armora Göre Değişebilir.) İçine Giren Ünite(nin)(lerin) Hızı %20 Düşer Ve Girdab Düşman Ünite(yi)(leri) Kendine Doğru %30 Hızla Çeker.
Level 3:15 Saniye Sürer Saniyede 170 Hasar Verir(Armora Göre Değişebilir.) İçine Giren Ünite(nin)(lerin) Hızı %30 Düşer Ve Girdab Düşman Ünite(yi)(leri) Kendine Doğru %40 Hızla Çeker.

zkubi
28/05/2011, 07:21
Shipping Tornado : Lina Stunı Gibi Bir Su Stunı Olmalı Ve Bu Stun Linanınki Gibi İstediğimiz Yere Atılabilmeli Su Dalgaları İnsanı Sersemletir.
Level : 1 100 Hasar 1.2 Saniye
Level : 2 175 Hasar 2.1 Saniye
Level : 3 245 Hasar 3.3 Saniye
Level : 4 350 Hasar 4.0 Saniye

Sparrow High(Passive) : Roofun Armoru Gibi Global Bir Armor Vericektir, Ayrıca Suyun İçine Girdiğinde Kendi Kendini İnviz Edebilir.
Level 1: 8 Saniyede İnviz Olma +1 Armor
Level 2: 6 Saniyede İnviz Olma +2 Armor
Level 3: 5 Saniyede İnviz Olma +3 Armor
Level 4: 3.5 Saniyede İnviz Olma +4 Armor

Esniblade Yastice : Bu Skil Blink Tarzında Ama Mort Blinkimi Anti Mage Blinkimi Orasını Tam Karar Vermedim Ama Az Canla Kaçan Heroları Yakalamak İçin Veya Kaçabilmek İçin Bu Skili Düşündüm.
Eğer Blink Adamın Üstüne Yapılırsa Skill Leveline Göre Belirlenen Yüzdeyle Critic Ve Mortun Blinki Gibi Saniyede 3-5 Kere Vuracak Yani Double Vuruş Yapıcak. Ama Ayrıyetten Anti Mage Blinki Gibi Kaçabilir.
Level 1: Blink Adamın Üstüne Atılırsa %5 Şansla Critic + Double Vuruş
Level 2: Blink Adamın Üstüne Atılırsa %10 Şansla Critic + Double Vuruş
Level 3: Blink Adamın Üstüne Atılırsa %15 Şansla Critic + Double Vuruş
Level 4: Blink Adamın Üstüne Atılırsa %27-20-25(Üçünden Biri Siz Seçiceksiniz.) Şansla Critic + Double Vuruş

Hyper Vortex(U) : Hiper Girdap Atıldığı Alanda Yerde Büyük Bir Girdap Oluşturur İçine Girenleri Kendine Doğru Çekicek Ama Dark Seerin Skili Gibi Birden Çekmeyecek Yavaş Veya Orta Hızla Ve İçindeyken Saniyede .. Damage Vurucak.
Level 1:10 Saniye Sürer Saniyede 80 Hasar Verir(Armora Göre Değişebilir.) İçine Giren Ünite(nin)(lerin) Hızı %10 Düşer Ve Girdab Düşman Ünite(yi)(leri) Kendine Doğru %20 Hızla Çeker.
Level 2:12 Saniye Sürer Saniyede 120 Hasar Verir(Armora Göre Değişebilir.) İçine Giren Ünite(nin)(lerin) Hızı %20 Düşer Ve Girdab Düşman Ünite(yi)(leri) Kendine Doğru %30 Hızla Çeker.
Level 3:15 Saniye Sürer Saniyede 170 Hasar Verir(Armora Göre Değişebilir.) İçine Giren Ünite(nin)(lerin) Hızı %30 Düşer Ve Girdab Düşman Ünite(yi)(leri) Kendine Doğru %40 Hızla Çeker.

Ali 1 tane büyü harici korsanlıkla ilgisi yok ''Shipping Tornado'' büyüsü yapılacaktır Herkez 1 büyü söylesin.

LauraBodewig
28/05/2011, 08:16
Guardian of the Tides:

Davy önünde bir kuyu çıkarır. (Wc3teki nagaların savunma kulesi modelinden olacak). Kuyunun etrafındaki düşmanlar sürekli DoT yer ve %20 slowlanırlar(slow yerine çıkarıldığında etkisini gösteren bir AoE stunda olabilir). Slow:350 AoE Damage:300 AoE Kuyu 5 saniye sonra ya da toplam 3 hero vuruşu ile yok olur. (Dark Seer ve Undying'in Tombstone bazlı ve ultimizle uyumu var).

Seviye 1/2/3/4: 30/45/60/75 damage

Trick or Treating: Bir korsan olarak Davy riski sever ancak bu riski bazen ona pahalıya patlayabilir.

Davy rakibini ve kendisini 5 saniyeliğine alternatif bir evrene götürür. Bu 5saniyede kim daha fazla damage yaparsa alternatif evrenden Double Damage ile çıkar. Alternatif evrende büyü kullanılamaz. Pasif büyülerde işlemez. Alternatif evrenin bitimindeki hpniz oyuna döndüğünüzdede üzerinde olacaktır. Eğer alternatif evrende ölürsek Killed Himself sayılacak. Dövüş büyü kullanıldktan 1sn sonra başlar yalnız bir ses efekti falan lazım iki kişinin de dövüş olduğunu anlayabilmesi için.

3/4/5/6 vuruş için double damage.

Çok riskli bir büyü. Karşı carryleri 5sn disable edebilir combat sırasında ama geri döndüklerinde tüm takımı alabilir :) . Casterlara karşı biçilmiş kaftan.

)Water Shield: Ulti

Davy bir kalkan açar. Kalkan açıkken bir hero tarafından büyüyle vurulduğunda manasının % 10 (değerinden emin değilim) şarj eder ve kalkan açıkken etrafında bir damage amplification aurası oluşturur. Dostlarına da açabilir ancak dostlarında damage amplification ve mana şarj etkisi yarıya düşer.

Kalkan Damage over Time büyülerinden de etkileniyor denge unsuru olarak. Temel olarak DotA'dan Undying ve WoW'dan Shaman'ın Water Shield'ını ele aldım. 300AoE

Seviye 1: 4 Chargelı kalkan/%20 Damage Amplification

Seviye 2: 5 Chargelı kalkan/%25 Damage Amplification

Seviye 3: 6 Chargelı kalkan/%30 Damage Amplification

zkubi
28/05/2011, 08:20
Trick or Treating: Bir korsan olarak Davy riski sever ancak bu riski bazen ona pahalıya patlayabilir.

Davy rakibini ve kendisini 5 saniyeliğine alternatif bir evrene götürür. Bu 5saniyede kim daha fazla damage yaparsa alternatif evrenden Double Damage ile çıkar. Alternatif evrende büyü kullanılamaz. Pasif büyülerde işlemez.

hiçbirşey anlayamdım :D

zkubi
28/05/2011, 08:24
Arkadaşlar Pirate Askıya Alınmıştır Yeni Heromuz Kran-Centaur Archer

LauraBodewig
28/05/2011, 08:26

Davy rakibini ve kendisini 5 saniyeliğine alternatif bir evrene götürür. Bu 5saniyede kim daha fazla damage yaparsa alternatif evrenden Double Damage ile çıkar. Alternatif evrende büyü kullanılamaz. Pasif büyülerde işlemez.

hiçbirşey anlayamdım :D

Ya şimdi bu büyüde arena oyunlarını düşündüm. Arena oyunlarında olur ya oyun durur iki kapışır takımlardan farklı bir mekanda. Bunda oyun durmayacak ve büyünün kullanıcısı ve hedefi o arenada dövüşecek. Stun yağmuruna tutan herolara karşı ve bu heronun biraz fazla Damage Amplification'ı olduğu için dengeyi Arena'nın içinde Silence'lı olmakta buldum. Modi gibi pasif bashlilerin imbalığını engellemek için pasif büyüleride kaldırdım(Kritik hariç). Düelloyu kazanan double damage ile çıkar arenadan.

Düello bitince kaldığımız yerden kaldığımız hplerle oyuna geri döneceğiz ancak düellodan ölürsek Killed Himself olacak ve karşı takım gold,exp,team point alamayacak ama biz öldürürsek alabileceğiz. Arena büyü kullanıldıktan 1sn sonra başlayacak. Ve de arena olduğunu belirtmek için bir yazı, bir ses veya uçuk bir görsel efekt kullanılabilir büyünün hedefindeki kişininde anlayabilmesi için.

LauraBodewig
28/05/2011, 08:26
Arkadaşlar Pirate Askıya Alınmıştır Yeni Heromuz Kran-Centaur Archer

Ayıptır 1 saat düşündüm yapmıyorum bir daha katkı matkı :D

zkubi
28/05/2011, 08:29
Ayıptır 1 saat düşündüm yapmıyorum bir daha katkı matkı :D

Senin o büyüne Ayrı bir terrain yapmak lazım haritada olmaz o yani :)

Centaura bul 1. büyüyü ben yaptım.

LauraBodewig
28/05/2011, 08:33
Ayrı terrain nedirki koçum sıkıştır bir yerlere çok zor bir şey değil. Haritada ulaşılamayan bir kaç deniz alanı var onlardan birine kara koy o kadar. Ayrıca hero tavernlarının olduğu yer de kullanılabilir. Hatta büyünün ismini Bar Fight yapıp tavernların olduğu yerde yaptırsak çok fantezi olur.

zkubi
28/05/2011, 08:41
asghajdsadas yok boşver onu sen Centaur Archere bul :D

Vulcan
28/05/2011, 08:57
Vay vay vay vay vay siz yaptıktan sonra benim için geriye kalan tek şey mape eklemek ve ayarlayını yapmak olacak

_GLYSE_
28/05/2011, 19:15
Güzel ve yararlı bir konu olmuş ilginiz ve destekleriniz için teşekkürler. Böyle bir çalışmanın bir arkadaşımızın aklına bir skill önerisi gelmesi ve o skill üzerinde diğer arkadaşların düşünmeleri veya ekleme yapmaları, düzenlemeleri veya o skill i görüp aklına onun mantığı sayesinde daha yaratıcı skiller gelebilir kısacası böylece hep birlikte yaratıcı,özgün ve orjinal skiller üretebilir, map e ekleyebilir ve oyunlarda kullanabiliriz.

Haydut
29/05/2011, 14:24
Centaur Archer için Auto Cast Skill Önerisi :

Bütün archerlar gibi Centaur Archerda daha hızlı ok atabilmek için kendisini geliştirir fakat kendisini geliştirmek isterken başarılı olamaz ve daha yararlı bir özellik kazanır. Bu yeni özelliğini kullanabilmesi için daha yavaş ok atması gerekir fakat daha fazla vurur ve her 10 vuruştan sonra düşmanı 10 vuruş önceki yerine yollar.

1.Seviye : -5% Attack Speed , +10% Damage
2.Seviye : -7% Attack Speed, +15% Damage
3.Seviye : -9% Attack Speed, +20% Damage
4.Seviye : -13% Attack Speed, +25% Damage

Diye düşündüm ama...

Çok mu saçma oldu ? :D

zkubi
29/05/2011, 15:14
Autocast büyüsü var :D pasif ve ulti kaldı.

Haydut
29/05/2011, 18:52
Tamam o zaman, invis üniteler dahil tüm üniteleri takip edebilen ve düşmana vurmadan durmayan bir ok yapılabilir mi?

UNIYASHA
29/05/2011, 20:08
ulti olarak ok yagmuru diyebilrsin (arrow rain) gibi bir sey olabilir

500 AOE icine rasgele yanin oklar atabilir su sekilde

seviye 1 : 3 ok her ok 100 demage
seviye 2 : 5 ok her ok 100 demage
seviye 3 : 7 ok her ok 100 demage
seviye 4 : 10 ok her ok 100 demage

skill guclu gorunuyo gibi ama su sekide her ok attigimiz 500 aoe icinde dustugu yerde hasar vericek 500 aoe icine rasgele atilacak

bende cok ii bir ulti olabilir ben eklenesinden yanayim

bide mapi yapanlr dusunsun byenirseniz alrsiniz ztn

UNIYASHA
29/05/2011, 20:43

skill guclu gorunuyo gibi ama su sekide her ok attigimiz 500 aoe icinde dustugu yerde hasar vericek 500 aoe icine rasgele atilacak

ok sayisini demagesini istersenizdegstrin bole 1k vuruyor en fazla daginik attigi icin ok sayisi yada demage arttirabilirsinz size kalmis ben ornek olarak skill yazdim
skille yorumlarinii bekliyorum ozelikle fja nin yapimciarindan duunceerini duymak istiyorum

Exodus
30/05/2011, 00:21
shinra tensei

_GLYSE_
30/05/2011, 00:30

Benim gördüğüm kadarıyla dotadaki Gyrocopter - Aurel Vlaicu'nun ultisi olan Call Down mantığında bir skill. Fakat 10 ok 100 damage bu çok imba olur tabi bunu düzenlemek kolay önemli olan mantık.

Not : Bu başlık altında değişik fikirler üretebilmek için çalışmalarınıza istikrarla devam etmenizi tavsiye ediyorum elbette bir süre sonra mükemmel bir skill e ulaşacağız ve bu JFA ya özgü bir skill olmuş olacak, teşekkürler.

Hazır yorum yapmışken benim de aklıma şöyle bir fikir geldi .

Mesela şu mantıkta tahminimce int bir heroya yakışır haritanın her hangi bir yerinde bulunan bir düşman heroyu belirli bir yere çekmek tabi build lerden belirli bir mesafe uzak kalmak şartıyla 1000 aoe veya 1500 aoe yani adamı tutup kendi basene yollamak gibi lüksün olmadan. Örneğin bir noktaya bayrak dikecek o bayrağın olduğu bölgeye haritadan bir düşman heroyu çekecek ve o bayrak buildlere 1000 aoe 1500 aoe vesaire uzak olacak hesaplanması yapılcak tabiki. Çok imba olmaması için yani bi adamı tutupta 3-4 kisi arasına cekip her skill doldugunda bir kill alınamaması içinde düşman herolardan en az birinin bulunduğu 1000-1500 vesairelik bir range içine yani en az iki kişi olmaları suretiyle bayrak dikilebilir ve düşman hero bulunduğu konumdan farklı bir yere gönderilebilir ve bu tip bir skill stratejik kullanılabilir veya bu mantıktan yola çıkarak bu düşündüğüm skill i daha mantıklı bir skill haline getirebilirsiniz. tekrar teşekkürler.

Skill in centaur la bir ilgisi yok tabi ki ama farklı bir hero önerdiğinde bu tip bir skill'i düzenleyerek kullanabiliriz

tolexis
30/05/2011, 17:24
ARRG!
Kahramanımız bağırır ve 700 range içindeki düşmanların armorunu ve dmgini kırar.

UNIYASHA
30/05/2011, 18:45
ımba ozellıgını ayarlarsınız ben skıll grafıgı hakınca ve nası oalblecegıne ornek vermek ıstedım

senın dedıgıne gelırsek oda cok asırı kacmazmı adamlar 5 kısı toplanır herıfı aralarına cekerler

zkubi
31/05/2011, 10:08
Hyrond-Centaur Archer tamamlanmıştır Harita konunun başına konmuştur.

tolexis
31/05/2011, 15:45
Searing arrows çok saçma bu arada ben korsanların ok kullandığını hiç görmedim gören var mı ?

T-ThePhantomicLord
31/05/2011, 15:46
Yok sapan kullanan gördük biz. Bknz: Usopp :D

_GLYSE_
31/05/2011, 16:35
Searing arrows çok saçma bu arada ben korsanların ok kullandığını hiç görmedim gören var mı ?

Hyrond-Centaur Archer

Bu heronun korsanla ilgisini çözemedim. Bahsedilen hero Centaur Archer.

CashBoosT
31/05/2011, 17:31
bnce assasin bir goblin çok güzel olur ama tabi skiller ve görünüm size bağlı JFA oynayamam ama bir katkım olsun istedim

Skillde söyleyim

1- Goblin küçük olmasının ozelliğini kullanır ve ustaca ağaçlarda saklanır eğer saklanırken bir saldırıda bulunursa düşmanı damage ve stun yer

level 1 : 100 damage ve 0.5 sn stun
level 2 : 150 damage ve 1 sn stun
level 3 : 200 damage ve 2 sn stun
level 4 : 275 damage ve 2.5 sn stun

_GLYSE_
31/05/2011, 17:34
bnce assasin bir goblin çok güzel olur ama tabi skiller ve görünüm size bağlı JFA oynayamam ama bir katkım olsun istedim

Skillde söyleyim

1- Goblin küçük olmasının ozelliğini kullanır ve ustaca ağaçlarda saklanır eğer saklanırken bir saldırıda bulunursa düşmanı damage ve stun yer

level 1 : 100 damage ve 0.5 sn stun
level 2 : 150 damage ve 1 sn stun
level 3 : 200 damage ve 2 sn stun
level 4 : 275 damage ve 2.5 sn stun

Yorum ve önerin için teşekkürler. Ama JFA oynamama sebebini sorabilir miyim ? Merak ettimde bizde insanların neden JFA oynamadığını öğrenmiş oluruz.

CashBoosT
31/05/2011, 17:38
Ben oynamam demedim oynayamıyorum dedim bana ogretecek birisi varsa tabiki oynarım ama ogretecek kımse yok ve benimde oynama sürem kısıtlı :S

_GLYSE_
31/05/2011, 17:57
Ben oynamam demedim oynayamıyorum dedim bana ogretecek birisi varsa tabiki oynarım ama ogretecek kımse yok ve benimde oynama sürem kısıtlı :S

Hmm pardon yanlış okumuşum kusura bakma. Ayrıca öğretecek kimse yok ne demek gruba ve JFA etkinliklerine katılman öğrenmen için yeterli kısa sürede öğrenirsin.

CashBoosT
31/05/2011, 19:48
Tmm katılmaya çalışırım :)