PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dota [Heryerde bulunmayan püf noktaları]

napstar
06/06/2011, 00:20
İnvis antisi
Bu "bug" invis herolar'ın antisidir.Şimdi şöyle canlandıralım.
Bizim heromuz Pudge Karşıda Gondar var. Çektik , rot açtık , ısırdık
ölmedi ama az bir canı kaldı ve kaçmaya çalıştı. işte tam ısırma biterken
ve Gondar'ın invis olacağını anladığımızda bir kere gondar'ın üstüne atack
yapıyoruz.( yani bildiğin sağ tıla :) ) . Gondar invis olduğunda gittiği yerde
altında kırmızı bi halka gözükecek. Hero invis olsada biz o halkaya rot'la
gireceğiz. Sonuç : GONDAR PERT :) ...

Roshan ' a ilizyon sokma
Bu olay Roshan kesmede kullanılır. İlk olarak İllussion çıkarabilen bir
Hero'ya sahip olmamız gerekiyor. Veya rune da alabiliriz. Şöyle canlandıralım.
Nessaj var Rosh girecez. Ultiye basıyoruz. ( takımdakilerin "zaa mal mal ilisler
rosha giremez" demesini bekliyoruz. Ve show'a başlıyoruz. İllusion'ları (kendinizi
içine dahil etmeden ) seçin. Rosh'u görün. Ve "M" ye basarak Roshan'ın üstüne tıklayın.
Sonuç : İllusion'lar kaybolmadı. (ama atack yapamazlar) Onlar tanklarken ROSHAN PERT :)

SyllaBear antisi
Bu direkt olarak ayının antisi bir bug.Şimdi Spirit Bear'a dalarken Hero ayıyı yanına çağırdığında yerini saptayabileceğimiz bir hareket. Şöyle canlandıralım. Ayı nc kasıyor. Bir yandanda Spirit Bear'a vlad kasmış creplere vurmadan vlad sayesinde push yaptırıyor. Biz Spirit Bear'a daldığımızda doğal olarak geri çekecektir. (return) İşte bug burda devreye giriyor. Spirit'e dalarken "A" hotkey'i ni kullanarak değilde autoatack şeklinde dalarsak ve ayı return skilini kullandığında hiçbir şeye ellemezsek. Hero gider ve ayının yerini bulur. Bu kadar basit :)

Skill atarken dikkat
Bir hero'ya skill atmak istediğinizde ona olan mesafe uzaksa önce yanına gidin sonra skill atın. Neden?
Hemen şöyle canlandıralım...
Pudge'sınız ve alta gang gidiyorusunuz. Planınız hemen ısırmak , sonra diğer heroların yardımınyla Karşı hero'yu almak
(trax olsun). Siz daha ortadayken Trax'a ısırma atmaya çalışırsanız hero oraya gidene kadar her 3 saniyede bir 0.2 saniye
duraksar. Buda uzun mesafede 2 saniyelik bir kayıp demektir. Gerçek dotacılar bunun ne kadar uzun bir mesafe olduğunu bilir.:)

Yunero Dönerken Vurma
Yurnero için geçerli bi yöntemdir kendileri. Şimdik Blade Fury oyun başı çok sağlam skill ama late game'de sadece bkb etkisi gösteriyor. (ekmekler hariç) Dönerken aynı zamanda atack yapmamızı sağlayacak bu olay. Şu şekildede kullanılabilir. Karşı kulenin hp'si az ama creep yok etraflarda. Karşıdada Lion var Stun veya hex yemememiz lazım kuleyide denie ettirmemek lazım. Dönerek kulenin yanına gidiyoruz. Aynı şekilde dönerken kuleye atack yapıyoruz ve lion ne olduğunu anlamadan sessizce ordan uzaklaşıyoruz...

Hand of Midas (daha çok gold kasma)
Bunu yapması biraz zor. Atack speediniz ve hızınız iyiyse yapabilirsiniz ( ör : Slark (zıplama skilli) ) . Şimdi ilk olarak "Hand of midas" kasmak gerekiyor. Sonra bi mage creepe biraz uzak mesafeden kullanıyoruz midası. Sonra gold oraya gitmeden mage creepi alıyoruz. Hem creebin parası hem de 190 gold geliyor. Biraz daha kullanışlı hale getirmek için 103 g veren Nc'de ki sarı rikinin hp'sini azaltıyoruz. (tek vuruşta alabileceğimiz hale getircez) Sonra aynı şeyi uyguluyoruz. 103+190=293 . Hadi hayırlı farm'lar

Hangisi gerçek Hangisi İlizyon
Anti-ilizyon bir hareket olarak anılır kendileri. Şöyle de yapılır. Karşımıza ilizyon çıkarabilen veya ilizyon rune almış bi hero olsun . iki ilizyonun da Hp'si full ve aynı anda atack yapıyorlar. Hangisinin doğru olduğunu anlamak için Birine sağ tıklıyoruz etraftaki creepler üstümüze gelirse gerçektir. Gelmezse ilizyondur. Fakat atack yaptığımız yer Fog olmaması lazım yoksa creepler hiçbir türlü gelmez.
Not:Creep çekme taktiği karşınızda range hero varsa ve mele iseniz rahat cs almak için de kullanılabilir. Mesela ortada Pudge oynarken karşıda sF var diyelim. Bir kere sağ tıklıyoruz sf'ye creepler bize atack yapıyor. Hafif geri çekiliyoruz bu sayede atack yemiyoruz. Ve creeplerin mage creepe dalmasını sağlıyoruz. Hem o cs'leri kaçırmamız oluruz hem de mage creebi kolayca denie edebiliriz.

Karşı takımın Roshan ' a girdiğini anlamak
Karşı takımın Roshan'a girip girmediğini anlamak için bu taktiği kullanabiliriz. Şöyle canlandıralım. Karşı takımda Panda , Clock , Tech , Es tarzında herolar olsun. Bunların ortak noktası nedir ? Aoe skillerinin olmaları. Ve öncemli olan nokta ise Aoe skillerinin iz bırakması. Örnek : Panda slow attığında yerde çatlaklar oluşur . Tech'in mayını patladığında garip saçma bir çukur oluşur. 25 - 30 dakkalar arası Karşı takımdan kimseyi minimap'de görmezsek hemen roshan ' a bakalım. Eğer hero'lar o dediğim skillerden birini kullandıysa Roshan ' ı görmesek bile skilin izi gözükür. ( fogda olsa bile ) Bu sayede Rosh ' u basarız. Ve TK ' yı alırız.
Not: Bunu nc basmak için de kullanabiliriz.

Pasif Skill ve "S"
Atack animasyonuyla doğru orantılı skill'i olan herolarda işe yarar. ( ör : PL , R2 , Barat ) Barat'da daha kolay itmek için "S" tuşuna ard arda basarız atack speed'imiz ne akdar olursa olsun hızlı itmeyi bu şekilde sağlayabiliriz. Ancak bu çok kullanışlı değildir. PL ' de ise daha kolay kopya çıkartmak için 3. skill ' le beraber atack yaparken "S" ye ard arda basarsak kopya çıkma şansı artar. R2 ' de de Backstab skilli biz daha vurmadan etkinleşir yine "S" ye basarak bunu sağlayabiliriz. Ancak en kullanışlısı PL ' dir.

Çok kral Fake hareket
Kunkka , es , sF gibi hero ' lar da işe yarar. Yine "S" tuşuyla alakalı bir özelliktir. Hemen anlatıma geçelim. Kunkka ' dan başlayalım. Her zaman olan bir sahnedir az hp 'li hero ' nun kunkka ' dan kaçarken Kunkka elini kaldırdığı anda sağa sola kaçışları. Ama Kunkka biraz bilioyorsa şunları yapacaktır. "E" ye basıp istediğimiz yere torrent attıktan 0.5 sn sonra "S" ye basarsak hem skillimiz Cooldown ' a girmeyecek hem de adam sağa sola saçma kaçışlar yapacağından mesafe olarak bize yaklaşacak . Zaten ordan sonra gerisi sizin oyun zekanıza kalmış , ister vura vura kesersiniz , ister arka arka fake ' ler verip sonuncuda skill'i kullanıp adamı kesersiniz . sF ve eS için de karşıdaki heroya boşuna skill attırabiliriz bu sayede. Mesela karşımızda akasha ( blink ) veya naix ( rage ) var. Es ile tam skill atarken onlar otomatik olarak kaçmak isteyecekler ve akasha blink naix ise rage atacak ama biz "S" ye basacağımızdan skilli kullanmayacağız ve karşıya boşuna mana harcatmız olacağız. Veya skilleri cooldown ' a girdiğinden rahat rahat kesebiliriz , yanımızdaki hero ' nun da yardımıyla

400 Hp veren Pot ile 4k Hp bile doldurabiliriz.
Hitpoint ' i daha kolay doldurma ile ilgili bir açıktır. Direk anlatıma geçelim. Mesela sF aldık orta geçtik. Karşımızda sağlam bir nuke var. Ona da Lina diyelim HP bırakmıyor. Skill atıp duruyor. Bizde 8 Level olmuşuz. 2 Bracer + bi rane pot + PT ' miz var . ( HP : 1081 olur ) . Tam bu anda bi combo yedik HP ' miz 250-300 arasına indi. İşte açığı burda kullanacağız. Hemen arkaya fog ' a giriyoruz. Ve 2 Bracer ' ı ve PT ' yi yere bırakıyoruz. Ardından POT ' u basıyoruz . Heal alımı bittikten sonra itemlerimizi geri alıyoruz. VE aslında 600 olması gereken HP miz , şimdi 950.
Not: Eh biraz yaratıcı olursak bunu mana için de kullanabileceğimizi anlayabiliriz.

Viper Orb skill
Viper ' in en öncemli skill ' i malum Orb ' u dur . Bu orb ' un slow ' dan başka 3 avantajı daha vardır . 1- Auto Cast normal atack oluyor. Manuel Cast ise spell oluyor. Yani Sağ tıklayarak daldığımızda normal atack , "C" ye basarak manuel attığımızda ise spell . Bu yüzden Ghost form ' da ( veya ethereal ) Manuel Cast ile atack yapmaya devam edebiliriz. 2- Yine aynı mantıkla Auto atack normal atack sayıldığından heronun normal range ' i olan 575 range ' den vurur. Ama Manuel olarak atarsak spell range 600 olduğundan 600 range ' den vurabiliriz. 3- Normal atack yaptığımızda creepler bize saldırır fakat Manuel olarak atack yaparsak creepler hareket etmez.

Mangix Drunken Haze ile ilgili
Direk anlatıma geçelim. Druken Haze skill ' i çok bilinmeyen bi 10 Aoe ye sahiptir. Yani karşı heroları yan yana getirebilecek bir hero varsa takımınızda. ( dark seer , magnus gibi ) Birine Drunken attığınızda hepsine işler. (: . Oyun başı arkadaşınızla Darkseer - Mangix lane yaparsanız bunu daha rahat kullanabilirsiniz.

Bedava Roshan kontrol
İhtiyacımız olan şey sadece "Observer Ward" . Bunu alın ve Roshan'ın arkasındaki yere çıkın. Sonra Ward ' ı Rosh ' a koymayı deneyin. Ward Rosh ' a koyulmayacağından inventory ' nizden eksilmeyecek fakat 1 saniyeliğine de olsa Rosh ' u görebilmenizi sağlayacak.

Crix Burrowstrike ile uçuş
Bu kez video ' da koydum . Burrowstrike ile birinden kaçarken adamı afallatmak içn birebir (:

http://www.youtube.com/watch?v=TWYkmq6cYbE&feature=player_embedded

Pudge Hook Uzatma
İhtiyacımız olan şeyler. Bir adet Pudge ve bir adet force staff. Hook attıktan hemen sonra Force Staff ' ı hook attığımız yöne doğru kullanalım. Bu sayede Hook uzamış olacak. Yalnız yapmak o kadar kolay değil. Shift kullanmak bunu kolaylaştırır.

Lich Ulti Sonsuz Range
Bunu yazsam mı yazmasam mı diye çok düşündüm çünkü biraz saçma. Ama bug ve 500 oyunda bir belki işinize yarar (: . Lich ile NC kasıyoruz. Dagon ' da var üstümüzde . Orta de bir combat oldu. Biz yetişemeyiz ama ultimiz NC ' den alta uçabilir. Nasıl mı ? (: . Yönümüzü Combatın olduğu tarafa doğru çevirip NC ' ye ulti atalım . Sonra tıkladığımız NC ' yi Dagon ile öldürelim. ( dagon ' un son vuruş yapması lazım ) Sonra Ulti bizim attığımız yönde önüne düşman ünite çıkana kadar ilerler . Eee kafamız combata bakıyorsa adamlar nerden geldiğini anlamadıkları bir lich ultisi yerler . Not : Sadece orta lane ' de geçerlidir.

Anti Furion

Direk olaya girelim. Furion Wrath of Nature ve Teleport skillerini kullanırken haritada 1 - 1,5 saniye kadar gözükür. Bu sayede Hem yerini öğreniriz hem de elimiz biraz hızlıysa bazı global skilleri atabiliriz. Aralarında en yararlısı Charge of darkness olacaktır tabi ki (: .

Geceleri NC uyandırmak

Gece pull yapmak fog açısından gündüz yapmaya göre daha zordur. Fakat Damage yemeden NC ' leri uyandırmak için illa vurmamız gerekmez. NC ' lerin yanında Magic stick , Magic Wand , Pt , Basilus gibi itemlere basarsak direk uyanıcaklar ve peşimizden gelicekler ... Ayrıca Rylai - Nova skill ' i Geceleri NC ' yi uyandırmaz .

Shop ' a gitmeden item alma
Bu olay Scourge tarafındaki secret shop ' da olur. Roshan ' ın yanındaki yerden shop ' dan item alabilirsiniz ;
http://i52.tinypic.com/o9l7w9.png

Pudge Curve Hook
Pudge ile hook ' a falso vermek için kullanılır. Hook ' u attıktan hemen sonra sağa veya sola ( hookun nereye dönmesini istiyorsak ) hareket ettiğimizde hook oraya doğru falso alır. Tabi Shift kullanımı bunu kolaylaştıracaktır.

Slark Fazla Zıplama
Slark ' la birinden kaçarken haritanın bitim noktalarına geldiğimizde dışarı doğru zıplamaya çalışırsak atladığımız yöne doğru yaklaşık 1500 range gider (: . Düşman ne olduğunu anlamadan sıvışırız.

Hepsi kendi emeğimdir

UNIYASHA
06/06/2011, 00:28
ii taktik harbi denemek lazim

zanboracks
06/06/2011, 00:36
aga iyi taktik de o gondar pudge olayını yapsan MH den banned yersin...Yani eurobattlenin türk adminleri atar banı hemen :D

sen onun bug oldugunu ispat edene kadar...

UNIYASHA
06/06/2011, 00:42
abi onun yerine rotla koscana hook at pesinden tahmine gore de gec kimse bisey diyemez hook cd yada mana yoksa kos pesinden rotla dersin sole sole anlasiliyo die gerisi onlara kalmis iliz olayini bilemicemde gondar bug degil haci o classic dusa tikladiinda saldir die saret belirir ustunde gorunmezlikte olsa o daire seklidw gorunur dotayla alakasiz

Lundbeck
06/06/2011, 01:02
2-Bu "bug" Roshan kesmede kullanılır. İlk olarak İllussion çıkarabilen bir
Nessaj var Rosh girecez. Ultiye basıyoruz. ( takımdakilerin "zaa mal mal ilisler
rosha giremez" demesini bekliyoruz. Ve show'a başlıyoruz. İllusion'ları (kendinizi
içine dahil etmeden ) seçin. Rosh'u görün. Ve "M" ye basarak Roshan'ın üstüne tıklayın.
Sonuç : İllusion'lar kaybolmadı. (ama atack yapamazlar) Onlar tanklarken ROSHAN PERT :)

Made bY NapstaR_

Bu bug değil normal birşeydir.

napstar
06/06/2011, 03:10
Bug veya değil sonuçta işe yarar şeyler daha aklıma geldikçe buraya edit yapaceyim :)
İlk edit geldi Bakın bi isterseniz ....

ßanliyö
06/06/2011, 07:46
3.'yü bilmiyordum iyiymiş.

T-ThePhantomicLord
06/06/2011, 11:24
3.yü ben de bilmiyordum da çok kullanışlı bir şeye benzemiyor..

napstar
06/06/2011, 16:22
Varsa böle sağlam bildikleriniz yazın sizde benim aklımda bi kaç tane daha var ama ilerleyen günlerde tam emin olunca onlarıda yazıcam

Menergy
06/06/2011, 19:16
M basma olayı attack kesme felsefesine dayanıyo invisler attack yapmaz m ye basınada duruyolar :D

T-ThePhantomicLord
06/06/2011, 19:21
Invislerle ne alaka anlamadım. İlizyon diyo asd

MetoLeto
06/06/2011, 21:33
3'ü bilmiyordum ty. Ama belirteyim bunların çoğu bilindik şeyler.

ptRx
06/06/2011, 22:30
Invislerle ne alaka anlamadım. İlizyon diyo asd
invisken birine atak verip invisi kaybetmemek için m ile tıklayıp takip etmekten bahsediyo kanımca

napstar
08/06/2011, 20:53
invisken birine atak verip invisi kaybetmemek için m ile tıklayıp takip etmekten bahsediyo kanımca

Yok ondan bahsetmiyorum. İllusion'lar la "m" ye basıp rosh'a tıklayınca kaybolmuyorlar.

3'ü bilmiyordum ty. Ama belirteyim bunların çoğu bilindik şeyler.

Zaten 3 tane yazdım ...

Beyler 4. madde geldi ona da bi bakın isterseniz

T-ThePhantomicLord
08/06/2011, 20:55
Imba püf noktaymış sonuncu. Onu bilmeyenler zaten noobdur zzz

ptRx
08/06/2011, 21:52
Yok ondan bahsetmiyorum. İllusion'lar la "m" ye basıp rosh'a tıklayınca kaybolmuyorlar.

Zaten 3 tane yazdım ...

Beyler 4. madde geldi ona da bi bakın isterseniz

seni degil menergyi kastetmiştim :)

NidderuN
08/06/2011, 22:06
İlizyon rosh olayı iyiymiş.Deneyim bir ara

napstar
11/06/2011, 01:56
5. Madde geldi ... Bir yurnero deliliği...

NeVeR_
11/06/2011, 09:56
gondar olayını biliyordum ama güzel paylaşım

T-ThePhantomicLord
11/06/2011, 10:18
5. madde fail

napstar
11/06/2011, 11:28
5. madde fail

Fail derken ? Doğru bişey denenmiş onaylanmış ... Hatta Rubick'le Bladefury çalıp kullanırken atack yapabilmemiz de bu yüzden ...

T-ThePhantomicLord
11/06/2011, 11:42
Sadece blade fury'nin vuramadığı ünitelere atak yapılıyor. Ayrıca ha bire A'ya basmaya da gerek yok -.-

4ever
11/06/2011, 11:54
Bende 3. Yü Biliyordum . Birine vuruken Mesela Isınlanırsa Baseye Senin Hero Baseye Yol Alır .
Ama Yararlı Bilgiler Var.

Neveraeh
11/06/2011, 12:15
1. sinde atak komutunu shift+ sag click ile verirsek daha cok isimize yarar

orhanbencegay
11/06/2011, 12:44
1-Bu "bug" invis herolar'ın antisidir.Şimdi şöyle canlandıralım.
Bizim heromuz Pudge Karşıda Gondar var. Çektik , rot açtık , ısırdık
ölmedi ama az bir canı kaldı ve kaçmaya çalıştı. işte tam ısırma biterken
ve Gondar'ın invis olacağını anladığımızda bir kere gondar'ın üstüne atack
yapıyoruz.( yani bildiğin sağ tıla :) ) . Gondar invis olduğunda gittiği yerde
altında kırmızı bi halka gözükecek. Hero invis olsada biz o halkaya rot'la
gireceğiz. Sonuç : GONDAR PERT :) ...

Not: Dünya'da kaç kişi biliyor bilmiyorum ama ben kendim keşfettim.2-Bu "bug" Roshan kesmede kullanılır. İlk olarak İllussion çıkarabilen bir

Edit: 3-Bu direkt olarak ayının antisi bir bug.Şimdi Spirit Bear'a dalarken Hero ayıyı yanına çağırdığında yerini saptayabileceğimiz bir hareket. Şöyle canlandıralım. Ayı nc kasıyor. Bir yandanda Spirit Bear'a vlad kasmış creplere vurmadan vlad sayesinde push yaptırıyor. Biz Spirit Bear'a daldığımızda doğal olarak geri çekecektir. (return) İşte bug burda devreye giriyor. Spirit'e dalarken "A" hotkey'i ni kullanarak değilde autoatack şeklinde dalarsak ve ayı return skilini kullandığında hiçbir şeye ellemezsek. Hero gider ve ayının yerini bulur. Bu kadar basit :)

Not: Bunu da kendim buldum .

Edit2: 4-
Bir hero'ya skill atmak istediğinizde ona olan mesafe uzaksa önce yanına gidin sonra skill atın. Neden?
Hemen şöyle canlandıralım...
Pudge'sınız ve alta gang gidiyorusunuz. Planınız hemen ısırmak , sonra diğer heroların yardımınyla Karşı hero'yu almak
(trax olsun). Siz daha ortadayken Trax'a ısırma atmaya çalışırsanız hero oraya gidene kadar her 3 saniyede bir 0.2 saniye
duraksar. Buda uzun mesafede 2 saniyelik bir kayıp demektir. Gerçek dotacılar bunun ne kadar uzun bir mesafe olduğunu bilir.:)

Edit3: 5- Yurnero için geçerli bi yöntemdir kendileri. Şimdik Blade Fury oyun başı çok sağlam skill ama late game'de sadece bkb etkisi gösteriyor. (ekmekler hariç) Ama bu yöntem sayesinde late game early game demeden yardıracayız. Dönerken aynı zamanda atack yapmamızı sağlayacak bu olay. Skile bastık dönmeye balşadık adamı kovalıyoruz ya "A" ya basıp adamın üstüne tıkladığınızda Animasyon olmaksızın adama vurabileceksiniz. Fakat bir kere basmak yetmiyor. Arka arkaya "A" ya basıp adamın üstüne tıklayın. Bölece atack yapmış olaceyiz.
Not:Şu şekildede kullanılabilir. Karşı kulenin hp'si az ama creep yok etraflarda.
Karşıdada Lion var Stun veya hex yemememiz lazım kuleyide denie ettirmemek lazım. Dönerek kulenin yanına gidiyoruz. Aynı şekilde dönerken kuleye atack yapıyoruz ve lion ne olduüunu anlamadan sessizce ordan uzaklaşıyoruz...

Hepsi kendi emeğim beyler aklıma geldikçe daha çok yazıcam...

Made bY NapstaR_

adam haklı beyler...şimdi dağılın

napstar
11/06/2011, 23:18
Sadece blade fury'nin vuramadığı ünitelere atak yapılıyor. Ayrıca ha bire A'ya basmaya da gerek yok -.-

Kral sensin tamam ...

T-ThePhantomicLord
11/06/2011, 23:27
Eyvallah

napstar
17/06/2011, 18:30
Yeni edit geldi yorumları bekliyoreeeee.....

Kelen
17/06/2011, 20:18
6. madde hk:
İyiymiş, slark,mirana ve as iyi olan archerlarda falan da uygulanabilir. Ama bence zaten HoM kullanışsız bi item. :/

napstar
17/06/2011, 20:23
6. madde hk:
İyiymiş, slark,mirana ve as iyi olan archerlarda falan da uygulanabilir. Ama bence zaten HoM kullanışsız bi item. :/

Hom'a kullanışsız item demen 2 mesajın olduğundan olsa gerek ...

FroStly
17/06/2011, 20:50
1. İle 3.Yü Biliyordum Ama Diğerleride Güzel Eline Sağlık Kasabın O Olayını Yapınca Ama Alldan Sövülmeleri İnsan duymamazlıktan Geliyor :D

[Coffey]
17/06/2011, 21:22
Bug veya değil sonuçta işe yarar şeyler daha aklıma geldikçe buraya edit yapaceyim :)
İlk edit geldi Bakın bi isterseniz ....

6. Güzelmiş tebrik ederim.

4ever
17/06/2011, 22:52
Dostum gecen 1. ise yaradı :D weaera tıklamıstım nevermore ile hpsi az kacıyodu hero bi anda weaverı takip etti bana sadece x e basmak kaldı :D

Uchiha!
18/06/2011, 00:01
Yeni başlayanlar için güzel bilgiler. Okuması da sadece 2 dakika alıyor. Niye adama yükleniyorsunuz ki? Emeğine sağlık.

napstar
18/06/2011, 01:08
Yeni başlayanlar için güzel bilgiler. Okuması da sadece 2 dakika alıyor. Niye adama yükleniyorsunuz ki? Emeğine sağlık.

Değerimi bilemediler :P yok la yükelenen falan aynen devam beyler devamı gelecek...

Kurasaki-Kun
18/06/2011, 21:38
Yurnero olayını denedim oluyor gerçekten teşekkürler :)

Specy
18/06/2011, 22:27

Onun dediğine ben de katılmıyorum da senin dediğin de yanlış foruma yeni başlamış biri dotada da noobdur anlayışı kadar saçma bi düşünce daha önce hiç duymamıştım...

napstar
18/06/2011, 22:43
Onun dediğine ben de katılmıyorum da senin dediğin de yanlış foruma yeni başlamış biri dotada da noobdur anlayışı kadar saçma bi düşünce daha önce hiç duymamıştım...

Anlayış o anlayış değil o sebeplerden biri. Diğeri Hon'a gereksiz item demesi ve 2 mesajı olması

Kelen
19/06/2011, 00:14

Arkadaşım dikkatli okursan bence yazıyor yorumumda. Ben kasmıyorum tamam?

Ayrıca

Anlayış o anlayış değil o sebeplerden biri. Diğeri Hon'a gereksiz item demesi ve 2 mesajı olması

Specy'nin dediği gibi bu benim görüşüm katılan katılır katılmayan katılmaz mesaj sayısıyla ne alakası var anlamadım foruma yeni üye oldum bu kötü bir şey mi? Hiç mesaj atmamışım sizin tabirinizle "post kasmamışım", bu DotA'yı bilmediğim anlamına mı geliyor? İnsanları mesaj sayısına göre mi yargılıyorsun? Sen de post a kafayı takanlardansın heralde. Sen burda bir konu açmışsın kötü yorumlara da katlanacaksın ki ben kötü bir yorum da yapmadım zaten iyi olduğunu söyledim..

napstar
19/06/2011, 00:55
Arkadaşım dikkatli okursan bence yazıyor yorumumda. Ben kasmıyorum tamam?

Ayrıca

Specy'nin dediği gibi bu benim görüşüm katılan katılır katılmayan katılmaz mesaj sayısıyla ne alakası var anlamadım foruma yeni üye oldum bu kötü bir şey mi? Hiç mesaj atmamışım sizin tabirinizle "post kasmamışım", bu DotA'yı bilmediğim anlamına mı geliyor? İnsanları mesaj sayısına göre mi yargılıyorsun? Sen de post a kafayı takanlardansın heralde. Sen burda bir konu açmışsın kötü yorumlara da katlanacaksın ki ben kötü bir yorum da yapmadım zaten iyi olduğunu söyledim..

Şimdi öncelikle bunun bu tartışmanın son mesajı olmasını diliyorum. Öncelikle siteye üye olduğum zamana bakarsan (2009) ve toplam mesajıma bakarsan (bunla beraber 86) "post" u hiçbir şekilde kafama takmadığını anlayacaksın. Ama HoM kasmamak (gereksiz item olarak görmek) çok saçma bir şey bunu değiştirmeni öneririm . İyi akşamlar ...

Kelen
19/06/2011, 12:31
Şimdi öncelikle bunun bu tartışmanın son mesajı olmasını diliyorum. Öncelikle siteye üye olduğum zamana bakarsan (2009) ve toplam mesajıma bakarsan (bunla beraber 86) "post" u hiçbir şekilde kafama takmadığını anlayacaksın. Ama Hon kasmamak (gereksiz item olarak görmek) çok saçma bir şey bunu değiştirmeni öneririm . İyi akşamlar ...

Hon değil HoM 'u tercih etmiyorum mesajımı da değiştirmeyeceğim ama herkesin fikrine de saygı duyarım, paylaşımın için teşekkürler.

napstar
19/06/2011, 22:36
Hon değil HoM 'u tercih etmiyorum mesajımı da değiştirmeyeceğim ama herkesin fikrine de saygı duyarım, paylaşımın için teşekkürler.

Pardon Hon yazmışım editlendi...

Yeni madde geldi beyler bakarsanız ...

ptRx
19/06/2011, 22:52
7. madde ve not işime yarıycak sagol :)

T-ThePhantomicLord
19/06/2011, 22:54
7 doğruysa işe yarar. Dönerek vurma gibi değildir inşallah o da :D

napstar
19/06/2011, 22:59
7 doğruysa işe yarar. Dönerek vurma gibi değildir inşallah o da :D

Dönerek vurmada işe yarıyor ...

T-ThePhantomicLord
19/06/2011, 23:01
Tamam

Hapkido
19/06/2011, 23:20
son taktik sağlam lan kaptın teşekkürü

imported_OFUnsal
20/06/2011, 10:46
herşeyi anladım güzelde ( ben keşfettim dediklerin bilinen şeyler olsada ve bug değil mekanik olsalarda)

NapstaR_ lock yediği için 1,5 aylık acc : 200tL
bunu anlamadım 200tl?

napstar
20/06/2011, 11:24
herşeyi anladım güzelde ( ben keşfettim dediklerin bilinen şeyler olsada ve bug değil mekanik olsalarda)

NapstaR_ lock yediği için 1,5 aylık acc : 200tL
bunu anlamadım 200tl?

:D biraz düşük yazmışım cümleyi dur düzeliyim anlaşılsın

imported_OFUnsal
20/06/2011, 11:55
bilgiler yararlı teşekkürler ayrıca

7.madde sadece denylarda geçerli değilmiydi ben hiç denememiştim ataklarda? creeplere çok denedim olmadı diye hatırlıyorum

napstar
20/06/2011, 12:34
bilgiler yararlı teşekkürler ayrıca

7.madde sadece denylarda geçerli değilmiydi ben hiç denememiştim ataklarda? creeplere çok denedim olmadı diye hatırlıyorum

Olayı anlayamamış olabilirsin. Bi daha dikkatli oku. Alakasız bişe dedin : )

napstar
22/06/2011, 21:16
Edit7 geldi beyler bi bakın derim :)

Haydut
24/06/2011, 16:21
eğer biraz daha fazla oyun oynarsan o birinci bug dediğinin bug olmadığını anlarsın. Adam sise giderse o altındaki kırmızı şey gözükmez.

napstar
24/06/2011, 17:24
eğer biraz daha fazla oyun oynarsan o birinci bug dediğinin bug olmadığını anlarsın. Adam sise giderse o altındaki kırmızı şey gözükmez.

Bug dediğim şey oyun hatası olarak anlaşılmasın illa . Oyunun bi açığı ayrıca bu kadar şey okuduktan sonra bu mesajı mı yazabildin ? Kral sensin tamam

icedog
24/06/2011, 17:26
napstar birşey sorucam senin gerçek ismin kadir mi?

napstar
24/06/2011, 18:04
napstar birşey sorucam senin gerçek ismin kadir mi?

Nerden çıkardın anlamadım. Gerçek ismim KEREM. Konuyu saptırmayalım yorumları bekliyorum.

LauraBodewig
24/06/2011, 19:20
7 numaradaki olayı yanlış anlayanlar olabilir diye açıklama getiriyorum aslında yapılan şey creep pull değil aggro pull. Arkadaş anlatım kolaylığı için creep çekme terimini kullandı aslında aggro çekme. İlüzyon herolarla aggro çekilemez anlatılmak istenen bu.

Creep pull ise bambaşka bir olay olarak. Uzun koridorda(sentinel alt socurge üst) koridor çok pushlamıs durumdayken koridordaki iki kişiden birinin ncleri çekmesi ve kendi creeplerimizi onlarla dövüştürmesi. Bunun faydası aynı anda iki kişi kasabiliyor. Ancak koridor hakimiyetiniz iyi değilse creep pull yapmayın kulenizi çok çabuk alırlar.

icedog
24/06/2011, 21:32
Nerden çıkardın anlamadım. Gerçek ismim KEREM. Konuyu saptırmayalım yorumları bekliyorum.

napstar nikini kullanan bir arkadaşım vardı aynı senin gibi pudge severdi aklıma geldi de acaba?? diye pardon:)

napstar
24/06/2011, 22:08
7 numaradaki olayı yanlış anlayanlar olabilir diye açıklama getiriyorum aslında yapılan şey creep pull değil aggro pull. Arkadaş anlatım kolaylığı için creep çekme terimini kullandı aslında aggro çekme. İlüzyon herolarla aggro çekilemez anlatılmak istenen bu.

Creep pull ise bambaşka bir olay olarak. Uzun koridorda(sentinel alt socurge üst) koridor çok pushlamıs durumdayken koridordaki iki kişiden birinin ncleri çekmesi ve kendi creeplerimizi onlarla dövüştürmesi. Bunun faydası aynı anda iki kişi kasabiliyor. Ancak koridor hakimiyetiniz iyi değilse creep pull yapmayın kulenizi çok çabuk alırlar.

Tabi ki konuyu okuyanların bilmeyeceğini düşünerek kullandım. Pull apayrı bir şey : )

imported_OFUnsal
25/06/2011, 17:05
ya ben 5.madde yazcaktım :D
Edit3: 5- Yurnero için geçerli bi yöntemdir kendileri. Şimdik Blade Fury oyun başı çok sağlam skill ama late game'de sadece bkb etkisi gösteriyor. (ekmekler hariç) Ama bu yöntem sayesinde late game early game demeden yardıracayız. Dönerken aynı zamanda atack yapmamızı sağlayacak bu olay. Skile bastık dönmeye balşadık adamı kovalıyoruz ya "A" ya basıp adamın üstüne tıkladığınızda Animasyon olmaksızın adama vurabileceksiniz. Fakat bir kere basmak yetmiyor. Arka arkaya "A" ya basıp adamın üstüne tıklayın. Bölece atack yapmış olaceyiz.
Not:Şu şekildede kullanılabilir. Karşı kulenin hp'si az ama creep yok etraflarda.
Karşıdada Lion var Stun veya hex yemememiz lazım kuleyide denie ettirmemek lazım. Dönerek kulenin yanına gidiyoruz. Aynı şekilde dönerken kuleye atack yapıyoruz ve lion ne olduüunu anlamadan sessizce ordan uzaklaşıyoruz...

imported_OFUnsal
25/06/2011, 17:07
kerem bişey önericem maddelerin yanına edit 1-2-3 yazma . mesajın altına edit günlüğü şeklinde yazarsan daha nezih görünür

napstar
26/06/2011, 16:54
YEni madde eklendi iyi okumalar

NmHMR-_^
26/06/2011, 20:44
Gj...

napstar
27/06/2011, 01:57
Ehe : ) yeni edit geldi. Bu aralar aklıma baya gelmeye başladı devamı gelir ...
ve Bir edit dahaaaaa

pier0ws
29/06/2011, 11:42
Yararlı çalışma

NeVeR_
29/06/2011, 13:08
Helal olsun hepsi zekice ve dikkat isteyen şeyler bu oyunun hakkını veriyorsun dostum çalışmaya devam ;)

bumblebee37
02/07/2011, 00:16
ben bu pot olayını sevdim bi ara denerim güzel hintler saol bro ^^
yuri olayını da biliodm. test modda tesadüfen farketmstm.

kUnTiGeR
02/07/2011, 00:25
İyi bir çalışma, hp doldurma özellikle çakallık. Yazı renklerini bazı yerlerde çok göz alıcı yapmışsın, onları düzenleyip, daha okunabilir yaparsan iyi olur.

Hador
02/07/2011, 01:51
"Hitpoint ' i daha kolay doldurma ile ilgili bir açıktır. Direk anlatıma geçelim. Mesela sF aldık orta geçtik. Karşımızda sağlam bir nuke var. Ona da Lina diyelim HP bırakmıyor. Skill atıp duruyor. Bizde 8 Level olmuşuz. 2 Bracer + bi rane pot + PT ' miz var . ( HP : 1081 olur ) . Tam bu anda bi combo yedik HP ' miz 250-300 arasına indi. İşte açığı burda kullanacağız. Hemen arkaya fog ' a giriyoruz. Ve 2 Bracer ' ı ve PT ' yi yere bırakıyoruz. Ardından POT ' u basıyoruz . Heal alımı bittikten sonra itemlerimizi geri alıyoruz. VE aslında 600 olması gereken HP miz , şimdi 950. "

Tam bir işsizsin dostum.

kUnTiGeR
02/07/2011, 01:53
Üslübumuza dikkat edelim, neden öyle diyorsun?

Hapkido
02/07/2011, 02:26
"Hitpoint ' i daha kolay doldurma ile ilgili bir açıktır. Direk anlatıma geçelim. Mesela sF aldık orta geçtik. Karşımızda sağlam bir nuke var. Ona da Lina diyelim HP bırakmıyor. Skill atıp duruyor. Bizde 8 Level olmuşuz. 2 Bracer + bi rane pot + PT ' miz var . ( HP : 1081 olur ) . Tam bu anda bi combo yedik HP ' miz 250-300 arasına indi. İşte açığı burda kullanacağız. Hemen arkaya fog ' a giriyoruz. Ve 2 Bracer ' ı ve PT ' yi yere bırakıyoruz. Ardından POT ' u basıyoruz . Heal alımı bittikten sonra itemlerimizi geri alıyoruz. VE aslında 600 olması gereken HP miz , şimdi 950. "

Tam bir işsizsin dostum.

DOTA dan anlamayan tipler de aynı bunu gibi işte. Bişe dicemde hakaret olur die demiyorum.

DİPnot: Diğeceğim şey küfür değildir.

Hador
02/07/2011, 07:43
DOTA dan anlamayan tipler de aynı bunu gibi işte. Bişe dicemde hakaret olur die demiyorum.

Bence sen mizahtan anlamıyorsun.

Internet ortamında İşsiz kelimesinin anlamı dışında ne için kullanıldığını öğren gel sonra yorum yap. Gelip millete klavye başından tuşlara basarak yazma. Ayrıca ergen atarı gibi lütfen "Bişe dicemde hakaret olur die demiyorum." diyerek sonra kenarına Dipnot düşme.

Bir şey söyleyeceksen gel konuş. Zaten adres isteyerek dövecek halimiz yok. Zaten zekan üstünse senin karşında konuşamam fakat yinede önce düzgün bir imla kuralları öğren, düzgün türkçe yaz. Sonra lafın altında bulunan mizah ögelerini sorgula.

Hador
02/07/2011, 07:47
Üslübumuza dikkat edelim, neden öyle diyorsun?

İşsiz;

Artık adam sıkılmış, oturmuş uğraşmış. Yapacak başka işi yok. Yani sonuçta pt'yi yere atıp pot içmek oldukça yaratıcı ve artık can sıkıntısı ya da şöyle yeni şeyler bulma çabasıyla bulunmuştur. Arkadaş güzel yapmıştır, tebrik ederim. Sadece biraz değişikti ama forumun işsiz kelimesini bile yorduğu anlam bu ise yapacağım bir şey yok.

Hayır "çok güzel aga" yazıp başına "aq" eklesem bu kadar tepki almazdım herhalde.

Neveraeh
02/07/2011, 12:01
İşsiz;

Artık adam sıkılmış, oturmuş uğraşmış. Yapacak başka işi yok. Yani sonuçta pt'yi yere atıp pot içmek oldukça yaratıcı ve artık can sıkıntısı ya da şöyle yeni şeyler bulma çabasıyla bulunmuştur. Arkadaş güzel yapmıştır, tebrik ederim. Sadece biraz değişikti ama forumun işsiz kelimesini bile yorduğu anlam bu ise yapacağım bir şey yok.

Hayır "çok güzel aga" yazıp başına "aq" eklesem bu kadar tepki almazdım herhalde.

üzerindeki str statlı itemleri yere atıp pot basmak bilinen biseydir cogu player kullanır

Hador
02/07/2011, 12:51
üzerindeki str statlı itemleri yere atıp pot basmak bilinen biseydir cogu player kullanır

Evet mantık olarak bunu uyguladıktan sonra bende bir çok player tarafından kullanılacağını düşündüm. Çünkü çok basit bir kuralı var. Sadece şu ana kadar hiç böyle bir şeye dikkat etmemiştim.

kUnTiGeR
02/07/2011, 13:23
Neyse yanlış anlama olabilir, sonuçta yüz ifadenizi vs. göremiyoruz. Kimin ne anlamda söyleyeceğini doğru anlayamıyabiliriz. Tartışma yaratmayalaım, bu arada küfür ve argo içerikleri uyarı puanı alır; öyle olsaydı farklı bir yaklaşım olurdu.

T-ThePhantomicLord
02/07/2011, 13:30
Ben ptyi agiye çeviriyorum, yere atmaktan daha kolay LoL

napstar
02/07/2011, 14:13
Bence sen mizahtan anlamıyorsun.

Internet ortamında İşsiz kelimesinin anlamı dışında ne için kullanıldığını öğren gel sonra yorum yap. Gelip millete klavye başından tuşlara basarak yazma. Ayrıca ergen atarı gibi lütfen "Bişe dicemde hakaret olur die demiyorum." diyerek sonra kenarına Dipnot düşme.

Bir şey söyleyeceksen gel konuş. Zaten adres isteyerek dövecek halimiz yok. Zaten zekan üstünse senin karşında konuşamam fakat yinede önce düzgün bir imla kuralları öğren, düzgün türkçe yaz. Sonra lafın altında bulunan mizah ögelerini sorgula.

Onun mizahdan anlamasına gerek yok ben alınmadım üstüme rahat ol :D Hee bide liseli değil o :( ergen hiç değil ünlidir kendileri kuzenim olduğundan beni koruma içgüdüsüyle biraz atar yapmış olabilir. + , - yorum yazın da bende nasıl bişe yapmışım anlıyım . Böle gereksiz laf dalaşına pm 'den girin hatta hiç girmeyin derim ben :)

Sakin ol panpa <3

İyi bir çalışma, hp doldurma özellikle çakallık. Yazı renklerini bazı yerlerde çok göz alıcı yapmışsın, onları düzenleyip, daha okunabilir yaparsan iyi olur.

Renkler değiştirildi :)

TR^Die
03/07/2011, 11:07
Not:Creep çekme taktiği karşınızda range hero varsa ve mele iseniz rahat cs almak için de kullanılabilir. Mesela ortada Pudge oynarken karşıda sF var diyelim. Bir kere sağ tıklıyoruz sf'ye creepler bize atack yapıyor. Hafif geri çekiliyoruz bu sayede atack yemiyoruz. Ve creeplerin mage creepe dalmasını sağlıyoruz. Hem o cs'leri kaçırmamız oluruz hem de mage creebi kolayca denie edebiliriz.

ben bunu 5-6 ay önce yazmıştım ama saçma demişti katopekmez :S

Hapkido
03/07/2011, 11:24

zaten o genelde herşeye öle dalga geçer maiyetinde cevaplar atar takma kafana :)

napstar
03/07/2011, 13:12

Anştayn'ı da okuldan atmışlarıdı :D

Hapkido
05/07/2011, 23:37
Sonuncusu çok işe yarıyor valla helal Kerem. :) Adam reyiz beyler. Respect :)

napstar
07/07/2011, 02:43
Sonuncusu çok işe yarıyor valla helal Kerem. :) Adam reyiz beyler. Respect :)

Sağ ol kuzen :) . O kadar şeyin arasından sonuncuya teşekkür ettin ona da helal yani :)

NeVeR_
07/07/2011, 23:11
Pek çok kişi biliyordur ama axe ile şansınız varsa para kasma yolu söyleyeceğim axesiniz üstünüzde bir poorman shield olsun öncelikle crepleri tanklayacaksınız ama karşınızdaki heroya sağ tıklayın buraya kadar biliyorsunuz bundan sonra sürekli hareket edin crepler size hem daha az vuracak hemde rakip hero kaçmazsa dönen damagenizi yiyecek vurun heroya sonra on un yakınındaki bir yere doğru gidin ama saldırıyı bırakın bir çok kişiy biliyordur ama genede söyliyim dedim maksat bilgi paylaşımı 100 ziyaretçi varsa 1 bilmiyordur o da öğrensin :D

TR^Die
08/07/2011, 11:11
hepsini biliyodum zaten :(

napstar
09/07/2011, 01:20
hepsini biliyodum zaten :(

Tamam , amacın ney ?

BelirliIntegral
09/07/2011, 14:08
midas olayını sevdim (:

[BAL]anar
14/07/2011, 16:02
Siteye yeni üye oldum ve böyle yararlı bir rehberle karşılaştım. Gerçekten çok teşekkür ederim.

TR^Die
15/07/2011, 13:40
Tamam , amacın ney ?

rehberin gereklsizliğini belirtmek

kUnTiGeR
15/07/2011, 13:51
Sen prosundur biliyorsundur, burası bir forum; bilmeyenler faydalarır. Rehber gereksiz değildir,SENİN İÇİN GEREKSİZDİR.

napstar
15/07/2011, 16:04

senin pencerenden bakarsam bütün hero rehberleri gereksiz hatta 5 saat boyunca 2 kişinin uğraştığı linken block rehberi de gereksiz . Sonuçta bende biliyorum hepsini. Ve hatta seninle yaptığım bu "tartışma" da gereksiz... Konuyu saptırmayalım.

napstar
16/07/2011, 13:26
Yeni edit gelmiştir. :) Valla bu nasıl aklıma gelmedi anlamadım , Dota oynarken gelmedi tatilde geldi aklıma :) neyse bi bakın bençee

Hapkido
16/07/2011, 14:19
Yeni edit gelmiştir. :) Valla bu nasıl aklıma gelmedi anlamadım , Dota oynarken gelmedi tatilde geldi aklıma :) neyse bi bakın bençee

onu en başta yazman gerekiyodu :) yeni birşey daha öğrendim :/

[BAL]anar
16/07/2011, 14:20
Sonuncu çok işime yarayacak zaten en sevdiğim herolardan biri viper :D

napstar
16/07/2011, 14:52
Bu bug değil normal birşeydir.

daha yeni gördüm mesaajı :D düzeltildi

NeVeR_
16/07/2011, 14:53

Meyve veren ağacı taşlarlar gördüğünüz gibi ikidir aynı şeyi yapıyor forum paylaşım alanı adamın biri hyperstone rehberi yapmıştı bu kadar çok saçma yorum almamıştı hayret demekki yapılan iş güzelleştikçe sevenleri arttığı gibi düşmanlarıda artıyor..

Güzel çalışma.

napstar
17/07/2011, 13:29
NapstaR_ Püf noktaları v0.7 Changelog (:

-2 adet yeni madde geldi.

-Renklendirmeler daha rahat okunması için düzeltildi

[BAL]anar
17/07/2011, 13:34
Resmen abone oldum konuya devamını bekliyorum :D Her yeni gelen şeyi direk deniyorum noob oyuna girip :D adamlar şaşıracak şu barat olayında hemen girip deniyim :)

NeVeR_
17/07/2011, 14:07
Zaten magnusun ultiyi yedikten sonra şahsen haze değil ultiyle bölünüp döverim adamları dark seer içinde çok seri olmanız laızm adamlar doğal olarka ayrılacak yani aoe kullanmak zor :)

LauraBodewig
17/07/2011, 14:22
Hadi bir çok pro ve her yerde bulumayan püf noktası daha veriyim bende. Pudge Dismemberlı iken Necronomicon açarsa Dismember bozulmaz. Yani Aghanim'den sonraki ilk itemimiz Necro3 olmalıdır aslında ama kimse bilmiyor :)

T-ThePhantomicLord
17/07/2011, 15:26
Onu kimden duydun ya BAN -.-

napstar
17/07/2011, 15:29
Onu kimden duydun ya BAN -.-

neyi kimden duydum :D Nessus a mı diyosun bana mı ??

T-ThePhantomicLord
17/07/2011, 15:31
Nessus'a diyorum senin maddelere bakmadım bile :D

napstar
17/07/2011, 15:32
Nessus'a diyorum senin maddelere bakmadım bile :D

bakda mangix ' e bak kullanışsız dersin sen yine ... bütün takım slow yi,yorrr daha ne olsun :(

T-ThePhantomicLord
17/07/2011, 15:34
Panda çöp zaten biliyodum onu :D Baratı bilmiyodum dönerek vurcak sandım bi an

LauraBodewig
17/07/2011, 15:49
OHA! denedim hakkaten bozuldu gerçi çok az pudge oynadım ama hep öyle biliyordum sorry. Playdota bir yerde öyle okumuştum. Belki eskiden öyleydi. Bugüne kadar Necro3 kasmadı diye insanlara ettiğim lafların hepsini geri alıyorum.

kUnTiGeR
17/07/2011, 16:04
:D epicsin berat :) Her denilene inanmayacaksın :)

napstar
17/07/2011, 16:28
OHA! denedim hakkaten bozuldu gerçi çok az pudge oynadım ama hep öyle biliyordum sorry. Playdota bir yerde öyle okumuştum. Belki eskiden öyleydi. Bugüne kadar Necro3 kasmadı diye insanlara ettiğim lafların hepsini geri alıyorum.

eheh iyimiş bari bende pudge la ilgili bilmediğim bişeymi kalmış diye üzülmüştüm

NeVeR_
17/07/2011, 19:39
Yeni bildiğim öğrendiğim bir şey değil geçen kuzen benden kaçarken kullandı bir çok kişi biliyordur da çorbada bizim de tuzumuz olsun yurneronun blade fury skilliyle beraber bir çok item kullanabilir tp ve botts of travel bunlardan 2 si baseye ışınlanacağız.Ama önce blade fury yapıp döneceğz sonra tp atacağız ve tp emizin bozulmasına imkan yok çünkü magic immuneyiz ve rahatça ganglardan kaçabiliriz.Bilmeyen vardır diye söyledim :)

NOT : yaratıcı olursak bunu naix-omni de yapabileceğimizi anlarız.
NOT 2 : batrider ın tutma skilliylede yapmak mümkün.(Bir video da görmüştüm.)
NOT 3 : Axe ve kasap hook , call larıyla bozabiliyormuş onlara da dikkat edersek güzel bir taktik bence.

napstar
17/07/2011, 21:42
onları biliyorumda bütün videolarda onlardan bi tane olduğundan yazmaya gerek görmedim.

T-ThePhantomicLord
18/07/2011, 13:52
? Charge of Darkness'ın Aegis ile olan etkileşimi düzeltildi.http://img.donanimhaber.com/upfiles/smiley/s17.gif

napstar
18/07/2011, 14:43
• Charge of Darkness'ın Aegis ile olan etkileşimi düzeltildi.http://img.donanimhaber.com/upfiles/smiley/s17.gif

sdfdfsasdfa o zaman edit geldi :( DT akmış :(

edit : Aysfrog ' a o kadar mesaj attım lan beyinsiz pudge venge e dagger kasılsın gidilmeyen yerleri iptal et diye gitmiş benim püf noktamı düzeltmiş :S

napstar
19/07/2011, 19:25
Roshan ile ilgili yeni edit geldi . GO :)

kUnTiGeR
19/07/2011, 19:27
Mesaj içeriklerinde lütfen normal yazı tipi ve boyutunu tercih edelim.

napstar
19/07/2011, 19:31
Mesaj içeriklerinde lütfen normal yazı tipi ve boyutunu tercih edelim.

tamam. genelde iki mesaj alt alta yazmak zorunda kaldığımda alttakine dikkat edilsin diye yapıyorum. bundan sonra olmas :) bakın bi olaya :P

Hapkido
19/07/2011, 21:38
Abi bişe sorcam da o sonuncuyu nasıl buldun ?

napstar
19/07/2011, 21:39
Abi bişe sorcam da o sonuncuyu nasıl buldun ?

Gir Test mod ' a saçmalıklar dene ... Bi tanesi tutarsa kral sensin. "Tuttur en kral sensin"

[BAL]anar
20/07/2011, 19:19
Sonuncuyu denedim. Süper yaa. Cidden dota oynayışım sayende 10 kat arttı. Cs rehberi ve bu konu sayesinde. Eve dönduğumde yeni bi rehber yapıcam demişsin. Merakla beklıyorum...

napstar
20/07/2011, 19:31
anar;175169']Sonuncuyu denedim. Süper yaa. Cidden dota oynayışım sayende 10 kat arttı. Cs rehberi ve bu konu sayesinde. Eve dönduğumde yeni bi rehber yapıcam demişsin. Merakla beklıyorum...

Ehehe 26 sında döncem rehber o aksam hazır olur

XRy
22/07/2011, 01:21
Bilmem paylasan oldu mu . Morphling e dagger aldıgınızda waveform ile kayarken , kayma bitmeden daggeri kullanarak , daggeri nereye attıysanız o cevredeki düsmanlara waveformun damagesi isliyor .

napstar
24/07/2011, 18:48
Crix ile ilgili madde geldi . Bu kez video da var (:

LiFeFoRLiFe
24/07/2011, 18:51
O DÜzeltildi 6.60 dan itibaren galiba son verdgn

napstar
24/07/2011, 19:04

6.60 ' dan itibaren crix ile ilgili değişen tek şey ;

Burrowstrike manacost 140 to 110/120/130/140

WHY YOU LITTLE
24/07/2011, 19:06
onu öyle kolay düzeltebileceklerini sanmıyorum

T-ThePhantomicLord
24/07/2011, 21:23
Sonuncusu ciddi geymlerde yasak :/

napstar
24/07/2011, 22:10
Sonuncusu ciddi geymlerde yasak :/ bizde ciddiyetsiz geym oynarız

[BAL]anar
25/07/2011, 15:30

denedim oldu :D kardeşimle oynuorz 1v1 deli ettim crixle sırf bu hareket için aldım :D:D

napstar
25/07/2011, 15:31
Sonuncusu ciddi geymlerde yasak :/

sondan öncekini bilimuydun la ? neden yorum yapmadın onla ilgili :D bilmediklerin hakkında yorum yok mu :(

T-ThePhantomicLord
25/07/2011, 16:24
Yok. Boş boş etrafa ward tıklamıyorum :D

FearFuLLWay
25/07/2011, 17:40
Saol bilgiler için =)

Bir de crix le daha çok yerde bug yapılıyo say say bitmez :D

napstar
25/07/2011, 17:46
Yok. Boş boş etrafa ward tıklamıyorum :D

test mod akar :D bişeler alıp saçmalıklar deniyorum bug buluyorum :/ benim de görevim bu

Hapkido
25/07/2011, 19:19
test mod akar :D bişeler alıp saçmalıklar deniyorum bug buluyorum :/ benim de görevim bu

Ne görevmiş bea !! :)

napstar
28/07/2011, 06:11
Pudge hook ile ilgili yeni madde geldi ...

GHOSEN
28/07/2011, 08:28
Crix ile ilgili maddeye takıldım...

Ben Denedim Olmadı Acaba Videodaki Eski Maplerden Bir Bug Olabilir mi ?

Edit: Yoksa Adamın Tıkladığı Aynı Yere Tıklamak mı Gerekiyor ?

Hapkido
28/07/2011, 09:06

mesafeyi hesaplayıp ona göre tıklamalısın.

pudge'a ait püf noktası imba dsadasdasdas

napstar
28/07/2011, 16:39

Crixi ben 72f de denedim oldu. Denemeden koymam zaten.

napstar
28/07/2011, 21:23
Lich ile ilgili yeni madde eklendi .

T-ThePhantomicLord
28/07/2011, 21:30
dasaasdasdasd düşman baseine bakarak yapsana rampage işte :D

Hapkido
28/07/2011, 21:32
Peki diyelim hani bir ihtimal önüne bişe çıkmadı...

napstar
28/07/2011, 22:23
Peki diyelim hani bir ihtimal önüne bişe çıkmadı...

Dene öğren :/

Elryndel
28/07/2011, 23:09
http://galeri.uludagsozluk.com/39/yaran-inci-s%C3%B6zl%C3%BCk-capsleri_104970.gif

napstar
28/07/2011, 23:18
http://galeri.uludagsozluk.com/39/yaran-inci-s%C3%B6zl%C3%BCk-capsleri_104970.gif

Eyvallah (:

FearFuLLWay
29/07/2011, 22:03
Lich Ulti Sonsuz Range

Bunu yazsam mı yazmasam mı diye çok düşündüm çünkü biraz saçma. Ama bug ve 500 oyunda bir belki işinize yarar (: . Lich ile NC kasıyoruz. Dagon ' da var üstümüzde . Alt lane de bir combat oldu. Biz yetişemeyiz ama ultimiz NC ' den alta uçabilir. Nasıl mı ? (: . Yönümüzü Combatın olduğu tarafa doğru çevirip NC ' ye ulti atalım . Sonra tıkladığımız NC ' yi Dagon ile öldürelim. ( dagon ' un son vuruş yapması lazım ) Sonra Ulti bizim attığımız yönde önüne düşman ünite çıkana kadar ilerler . Eee kafamız combata bakıyorsa adamlar nerden geldiğini anlamadıkları bir lich ultisi yerler .

Hiç denemedim ama mükemmel Bayıldım :D

Elryndel
31/07/2011, 17:58
400 Hp veren Pot ile 4k Hp bile doldurabiliriz. Hitpoint ' i daha kolay doldurma ile ilgili bir açıktır. Direk anlatıma geçelim. Mesela sF aldık orta geçtik. Karşımızda sağlam bir nuke var. Ona da Lina diyelim HP bırakmıyor. Skill atıp duruyor. Bizde 8 Level olmuşuz. 2 Bracer + bi rane pot + PT ' miz var . ( HP : 1081 olur ) . Tam bu anda bi combo yedik HP ' miz 250-300 arasına indi. İşte açığı burda kullanacağız. Hemen arkaya fog ' a giriyoruz. Ve 2 Bracer ' ı ve PT ' yi yere bırakıyoruz. Ardından POT ' u basıyoruz . Heal alımı bittikten sonra itemlerimizi geri alıyoruz. VE aslında 600 olması gereken HP miz , şimdi 950.
Not:Eh biraz yaratıcı olursak bunu mana için de kullanabileceğimizi anlayabiliriz.

Bunu genellikle morph için kullanılır (str 1 le pot bas eski haline getir) ama sf gibi herolarda denemek biraz zaman kaybı.

UndeaD
02/08/2011, 18:01
harika olmuş kardeşim bunlar cidden püf noktalar hele sand king de deliriyorlar bir keresinde oyundan attılar :d

napstar
03/08/2011, 08:18
2 adet yeni madde eklendi ...

edit : 3 oldu (:

T-ThePhantomicLord
03/08/2011, 14:25
Sen denerken bugda kalmış herhalde, cdler sıfırlanmıyor gibi hatırlmıyorum ben sanki ¿

napstar
03/08/2011, 14:32
Sen denerken bugda kalmış herhalde, cdler sıfırlanmıyor gibi hatırlmıyorum ben sanki ¿

hmm eve gidince bi bakayım

NightBlooD
03/08/2011, 15:16
Bende Furionun Fakeini çok kullanıyorum bi yere ışınlancak gibi yaptıktan sonra aniden holda bastığınızda bazı durumlarda dengeleri cok değiştirebiliyor.

napstar
03/08/2011, 15:23
Bende Furionun Fakeini çok kullanıyorum bi yere ışınlancak gibi yaptıktan sonra aniden holda bastığınızda bazı durumlarda dengeleri cok değiştirebiliyor.

woooow çılgın

Jedi
04/08/2011, 19:58
Lich Ulti Sonsuz Range ve yurnero dönerken vurmada yanlışlıklar var.

napstar
04/08/2011, 20:07
Lich Ulti Sonsuz Range ve yurnero dönerken vurmada yanlışlıklar var.

düzelttim

LiFeFoRLiFe
05/08/2011, 13:54
Lich Ulti Sonsuz Range
<
nc de anlatıyon only orta lane diyon nası iş bu ?

napstar
05/08/2011, 14:56
Lich Ulti Sonsuz Range
<
nc de anlatıyon only orta lane diyon nası iş bu ?

yani şu şekilde ; NC ' den bi neutral ' e atıyosun ultini , sonra ulti attığın creebe ulaşmadan dagon ile öldürüyosun , Ulti orta lane ' e doğru harekete geçiyor ...

LiFeFoRLiFe
07/08/2011, 12:28
yani şu şekilde ; NC ' den bi neutral ' e atıyosun ultini , sonra ulti attığın creebe ulaşmadan dagon ile öldürüyosun , Ulti orta lane ' e doğru harekete geçiyor ...

bunu turnuva gibi resmi bi yerde yaparsan adamlar bug diye ibret alsınlar da yapmasınlar diye ne yaparlar kim bilir :D (bug mu degilmi onu bilmem)

napstar
07/08/2011, 14:34
bunu turnuva gibi resmi bi yerde yaparsan adamlar bug diye ibret alsınlar da yapmasınlar diye ne yaparlar kim bilir :D (bug mu degilmi onu bilmem)

Sanırım bug ya daha ne olcak ki :D

imported_ViktorReznov
13/08/2011, 12:33
Harika bilgiler, ayrıca anlatım da mükemmel olmuş. Eline sağlık

napstar
15/08/2011, 05:47
3 adet madde eklendi ...

LiFeFoRLiFe
17/08/2011, 04:31
curved iyiymiş

HCX_Winchester
17/08/2011, 04:38
Çok güzel bilgiler var be . Eline sağlık tebrik ettim ..

Ratz
17/08/2011, 04:55
Sankı son maddeyı aklına ben getırdım? =)

napstar
17/08/2011, 07:22
Sankı son maddeyı aklına ben getırdım? =)

Yani (: .

ilhan
26/08/2011, 06:46
lich gerçek mi? :OO

fanded
26/08/2011, 07:05
lich gerçek mi? :OO

gerçek

NeVeR_
26/08/2011, 09:26
Son madde özellikle güzel olmuş gang gelınce shopa kaçarız onra zıplarız gideriz denedim zira bug dediler yok dedım normal bir şey kunkkanın gemısındede oluyormuş bu sanırım :)

Hapkido
26/08/2011, 11:22
Mirananın okunda da oluyor. Kunkada da oluyordur herhalde.

FroStly
26/08/2011, 11:40
Pudgenin Hookunda Bile oluyor :D

Hook Attığınız Yöne Doğru Mapin Bitim Yerinden Kayarak Gidiyorda Öyle Kayarken Sanırım Birisini Çekemiyor Ama Mirana Oku Veya Kunkanın Gemisi vuruyor

BorisPeace
07/12/2011, 19:15
Konudaki kodları düzelttim (:

napstar
07/12/2011, 19:20
Konudaki kodları düzelttim (:

1396

. .

JahrakaL
09/01/2012, 13:20
ilizyonla gerçek heroyu bulma konusu iyiymiş :D güzel paylaşım ellerine sağlık.

berkbegins
09/01/2012, 14:10
heryerde bulunmayan bu taktikleri ulu orta söylediğin için teşekkürler..!

napstar
09/01/2012, 15:18
Ben bunları ilk yazdığımda (o zamanlar dotamerkezi vardı eskiler bilir) her yerde bulunmuyordu... Artık yutup mu dersin feyzbuk mu dersin bilimum paylaşım sitelerinde paylaşıla paylaşıla herkes tarafından bilinir oldu.

MbNmK
22/02/2012, 23:24
tips adıyla video seti var youtubede. yutuptan izledim çocukları uyuuutup .d

napstar
23/02/2012, 00:12
tips adıyla video seti var youtubede. yutuptan izledim çocukları uyuuutup .d

The Hort King?

Smarty
08/07/2012, 18:26
güzelmiş tebrikler boris

WHY YOU LITTLE
08/07/2012, 18:39
güzelmiş tebrikler boris

boris ?

napstar
08/07/2012, 19:01
güzelmiş tebrikler boris

The Hort King 2?

Hapkido
08/07/2012, 19:54
boris ?

Boris GameHonor sitesinini admini. Tanımıyor musun yoksa?

WHY YOU LITTLE
08/07/2012, 20:01
Boris GameHonor sitesinini admini. Tanımıyor musun yoksa?

aa teleboris :O

Nyhuf
10/07/2012, 22:42
Sand King'te burrowstrike yeri unutulmuş ama emeğe saygı ^^

KEREEEEEEEEEEEM
05/05/2015, 19:05
eskiyi yad ettim güzel olmuş tebrikler kerem