PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uchiha Madara Bilmecesi

Exodus
16/06/2011, 04:09
Spoiler içerir
http://1.bp.blogspot.com/_5CptGYot__w/S_rNOQ97s9I/AAAAAAAAAL4/-VLbo4iaHuI/s1600/UchihaMadaraSized2.jpg

ilk olarak şunu söylemek istiyorum uchiha madara hashirama savaşında ölmüştür ve ruhu hala ölüler diyarındadır.

o halde ortalıkta dolaşan ve uchiha madarayım diyen maskeli kimdir ?
neden maske takmaktadır ? nasıl olurda madaranın ve hashiramanın bir takım güçlerine sahiptir ?
yazımda olayları biraz süsleyerek, verilen spoilerlere ters düşmemeye çalışarak (inanın bunu yapmak çok zor) sorulara cevap vermeye çalışacağım.

biraz uzun oldu ama bu bilmece o kadar basit değil.
Dikkatlice okumanızı öneririm
iyi okumalar

Uchiha Madara- tobi bilmecesi (teori)

Konaha kurulduktan sonra anlaşmazlıklar boy göstermiş. madara ne yaparsa yapsın hashiramanın gerisinde kalmış ve hokage seçilememiştir.

aralarındaki amansız rekabette hashirama üstün gelmiştir

madara mabet hakkında bilgi sahibi olduktan sonra buraya ulaşmak isterr fakat hashirama engel olur
hashiramanın karşısına çıkacak cesareti yoktur çünkü hashirama o kadar güçlüdür ki insan sınırlarını çoktan aşmıştır ... daha önce onunla karşılaştığı için neler yapabileceğini tahmin etmektedir.

(not:daha önce onla savaştığı halde onun tekniklerini kopyalayamamıştır. çünkü o sıralar enternal mangekyou sharingana sahip değildir.)

1.hokage hem en çok saygı duyduğu hemde en çok nefret ettiği kişidir.
peki onun kudreti karşısında boyun mu eğecektir ? tabiki hayır bir uchiha asla geride kalamaz !!

uzun zaman ve düşünceler sonunda harekete geçmeye karar verir.büyük bir plan yapmıştır…

”kazanan,geleceğe odaklanan olacaktır.”

onu zaman ve sabırla yenecektir.

bu plan o kadar zahmetli ve zordur ki planı tek başına uygulaması imkansızdır.
peki kimden yardım isteyebilir ? izunadan mı
hayır hayır kardeşinden yardım isteyemez çünkü kardeşi kendisinden nefret etmektedir.
sonunda kararını verir ve sadık yardımcı sı tobi ye planlarını anlatır.

tobi çok zeki biridir (kabuto gibi hem sadık hem güç isteyen)

planlanan gün madara hashiramanın karısına dikilir.
hashirama rakibinin gözlerine baktığında
madaranın gözlerinin nefret dolu olduğunu anlar gözleri karanlıktır ve içindeki ışığı kaybetmiştir.

bu savaşın geri dönülmez olduğunu, şavaş sonunda mutlaka birinin öleceğini bilir.

ve savaş başlar

http://i1103.hizliresim.com/2011/3/24/4499.jpg

savaş sonrası hashirama üzgün ve bitkin halde ellerinin üzerine çökmüştür. madarayı öldürmek zorunda kalmıştır.
madaranın birden karşısına dikilip son gücüyle saldırmasına anlam verememektedir.

madara son nefesinde hashinin kulağına şu sözlerini fısıldamıştır. " öleceğimi biliyordum!! "

madara onun karşısına öleceğini bilerek çıkmıştır.

neden öleceğini bilerek ona saldırmıştır ?
bu soru uzun zaman hashiramanın akllında soru işaret olarak kalacaktır....

madaraya büyük saygı ve sevgi duyduğundan.onu orada bırakmaz ölü bedenini kimsenin ulaşamayacağı gizli bir sığınaga taşır ve sonra gözyaşlarıyla oradan ayrılır.

hashiramanın bilmediği başka birşey ise
tobinin savaşı gizlice izlediğidir...

savaş bitiminden sonra tobi kendine devredilmiş olan planları uygulamaya başlar.

öncelikle hashiramanın gizli sığınagı terk etmesini bekler. Ardından sığınaga girerek madaranın ölü bedenine yaklaşır. Teretdüt etmeden madaranın sol gözünü kendi bedeninin sağ tarafına implant etmeye başlar.

işlem bittikten sonra
madaranın gücü kendisine akmaya başlamıştır güçlendiğini hissetmektedir.

madaranın gözü çok güçlüdür ama bu gözü hiç bir zaman madara gibi tam manasıyla kullanamayacaktır.

ve artık yerde yatan tek gözlü madara bedenini kontrol edebilecektir.(tıpkı madaranın anlattığı gibi)
madaranın güçlerinden biride ölü bedenleri kontrol edebilmektir.

ayrıca gözlerde biriyle bağlantılıdır . madaranın sol gözünü aldığı için artık bedenlerde birbiriyle bağlanmıştır.

bu kontrol normalinden daha güçlü olacaktır.

tobi artık iki bedene sahiptir yada bir sharingan feda ederek istedigi hayali gerçekleştirmiştir lakin madaranın uyanmasını isteyen tobiye bu agır gelmiştir böylece birbirlerine baglanıp iki bedene bürünmüş olabilirler

http://i1103.hizliresim.com/2011/3/25/6808.bmp

madara son savaşında gözleriyle hashiramanın bir takım güçlerini kopyalamış.
ayrıca onun dna örneklerinide ele geçirmiştir.

madaranın bedeni tobinin kontrolüyle ayağa kalkar
ellerinin arasında sımsıkı şekilde tutulmuş şişenin içinde hashiramanın dna örnekleri vardır. Ve ağzından bir şeyler dökülür “ ben uchiha madarayım”

iki beden birbirine bakarak aynı anda “maskeye ihtiyacım olacak , artık planın ikinci aşamasına geçebilirim.“ der

Başka bir forumda gördügüm konuyu değiştirip kendi yorumumu katıp anlattım

catastrophic
16/06/2011, 08:21
madaradan herşey beklenir :) obito teorisinide maske çıkana kadar kafadan silemicez galiba

Exodus
16/06/2011, 14:25
maskesini sürekli yarım cıkarıyor ve sacları değişiyor yani iki bedeni olabilir belkide daha fazla ama suratı farklı maskesini bildigin gibi sürekli yarım açıyor ve ben uchiha madarayım diyor

Exodus
16/06/2011, 14:35
http://farm3.static.flickr.com/2024/2395902880_32882a2596.jpg

burda gördügünüz gibi maskesini yarım cıkarıyor ve bende obito değildir cunkü neden obito böyle bir düşünceye kapılsın ve dünyanın hakimi olmak istegiyle yansın,obito arkadaslrını ve köyünü seven bir çocuktu başkası tarafından kontrol ediliyorda olabilir ama bence obito değildir