PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : World of Warcraft Nedir ? Wow Türkçe'leşecekmi ?

WeRdeR WeReMeM
06/09/2011, 10:19
World of Warcraft resmi sitesinde tarihi boyunca ilk defa Türkçe bir içerik görmem mümkün oldu.Wow'un resmen başlangıç klavuzu Türkçe yayınlamışlar gözlerime inanamıyorum ağlamak istiyorum çok sevindim epeydir istiyordum zaten desteğimi eksik etmedim en sonunda olacak herhalde...

Kısa bir alıntı;

419

World of Warcraft nedir?

World of Warcraft, dünyanın her yerinden oyuncuların kahraman fantezi karakter rollerine bürünerek gizem, büyü ve sınırsız macerayla dolu sanal bir dünyayı keşfettiği çevrimiçi bir oyundur. Kısa cevabı bu! World of Warcraft'ın ne olduğunu daha iyi anlamayı hala istiyorsanız, bu sayfa ve Başlangıç Kılavuzu ilk adımı atmanız için doğru yerler.Peki nedir bu oyun?

Diğer özellikleri bir yana,

World of Warcraft...

Ayrıntılı link ; burada (http://eu.battle.net/wow/tr/game/guide/)

Üyelik içinde Buradan (https://eu.battle.net/account/creation/wow/signup/index.xml) burasıda dil desteği Türkçe :)

Woolridge
06/09/2011, 10:46
Türk oyuncuları çekmek için bir adım olabilir ._.

WeRdeR WeReMeM
06/09/2011, 11:16
Türk oyuncuları çekmek için bir adım olabilir ._.

Bilmem ben ümitliyim ama :)

Woolridge
06/09/2011, 11:35
Son zamanlarda Knight Online'nın da Türkçeye döndüğünü duymuştum böyle şeyleri normal karşılamaya başladım, başka hangi ülke bizim gibi online oyun bağımlısı ki? :3:

WeRdeR WeReMeM
06/09/2011, 11:41
Japonya ve ABD :)

xhromex
06/09/2011, 11:59
Türkçe olması yakın bence. Daha önce bir duyuru yapmıştı Blizzard. Şuradan (http://us.blizzard.com/en-us/company/careers/posting.html?id=110006R) bakabilirsiniz.

Türkçe si de wow-tr den Alıntı

Localization and Quality Assurance Analyst, Turkish
(Türkçe Yerelleştirme ve Kalite Güvence Analisti)

Sorumlulukları:

Blizzard Entertainment oyunlarının Türkçe çevirisi gözden geçirmek
Oyun ve web siteleri arasındaki sözlük tutarlılığını sağlamak
Yerelleştirilmiş içerik için kalite kontrolünü gerçekleştirmek
İlgili diğer görevleri tamamlamak

Zorunlu Gereksinimler:

Kusursuz derecede İngilizce ve Türkçe dil becerilerine sahip olmak
Oyun yerelleştirme ve kalite kontrol deneyimine sahip olmak
Benzer görevlerde deneyim sahibi olmak
Fantastik dünyalar ve Blizzard oyunları ile ilgili çok iyi bilgi sahibi olmak
Ekip çalışması becerilerine sahip olmak
Bağımsız çalışabilme beceresine sahip olmak
Güçlü motivasyona ve yüksek derecede bağlılığa sahip olmak

Ek Gereksinimler:

Profesyonel çeviri üzerine yüksek öğrenime ve/ya iş deneyimine sahip olmak
Blizzard oyunları hakkında ileri derecede bilgi sahibi olmak
Web site yerelleştirme ve ilgili teknolojileri hakkında deneyim sahibi olmak

Nighthawk
06/09/2011, 15:59
Son zamanlarda Knight Online'nın da Türkçeye döndüğünü duymuştum böyle şeyleri normal karşılamaya başladım, başka hangi ülke bizim gibi online oyun bağımlısı ki? :3:

Tüm Avrupa ve Güneydoğu Asya ülkeleri Türkiye'den daha fazla bilgisayar oyunu oynuyor. Türkiyede nüfusun 1/3 ü internet kullanıyor. Güney Kore'de nüfusun tamamı internet kullanıyor, 1/3'ü online oyun oynuyor. Birçok ülkeden bilgisayar oyunları için televizyon kanalları var. Yani Türkiye hiçbir şey :)

WeRdeR WeReMeM
06/09/2011, 17:32
Tüm Avrupa ve Güneydoğu Asya ülkeleri Türkiye'den daha fazla bilgisayar oyunu oynuyor. Türkiyede nüfusun 1/3 ü internet kullanıyor. Güney Kore'de nüfusun tamamı internet kullanıyor, 1/3'ü online oyun oynuyor. Birçok ülkeden bilgisayar oyunları için televizyon kanalları var. Yani Türkiye hiçbir şey :)

Aynen adamların oyun için TV kanalları var ya daha ne olsun bizde 7/24 Show Tv'de doktorları yayınlasınlar öküzler :) :) :) Zaten bir Tv kanal sahibi olsam ilk işim o olurdu ya Türkiye'de bir ilk çok iyi para götürürdük ya :'(

Woolridge
06/09/2011, 19:23
oynamak değil bağımlılık farklı şeylerden bahsediyoruz sanırım?
bana sorarsanız başka ülkelerde oynuyor ama hangi ülkede insan bir oyun için arabasını satıyor? :3:

Nighthawk
06/09/2011, 19:42
oynamak değil bağımlılık farklı şeylerden bahsediyoruz sanırım?
bana sorarsanız başka ülkelerde oynuyor ama hangi ülkede insan bir oyun için arabasını satıyor? :3:

Yine Güney Kore'de son 10 yılda, 72 saat bilgisayar başından kalkmayarak ölen 100'den fazla insan var ve "oyun psikoloğu" diye bir meslek ortaya çıkmış. Bu da bağımlılık oluyor sanırım :)

Woolridge
06/09/2011, 20:03
Para vermiş mi para :3:

WeRdeR WeReMeM
07/09/2011, 07:49
Bakınız; Reins of the Swift Spectral Tiger (http://www.wowhead.com/item=33225/reins-of-the-swift-spectral-tiger) amazonda, ebay'da vs... bu item 4-5Bin TL'ye satıyorlar :)

TauHunter
10/09/2011, 22:30
World of Warcraft PvP ve PvE olarak ayrılmış,kafa bozan oyundur.Bırakılması için ilahi güç yada okul dürtüsü gelmesi lazım.

Bakınız; Reins of the Swift Spectral Tiger (http://www.wowhead.com/item=33225/reins-of-the-swift-spectral-tiger) amazonda, ebay'da vs... bu item 4-5Bin TL'ye satıyorlar :)

böyle mountlara para veren salaklar var.hepsinin hızı aynı sanki alınca dalaran meydanlarında spotlight olcaksınız.ve o mount ebayda 777$.

WeRdeR WeReMeM
11/09/2011, 10:42
Hastaları var işte manyaklar ^^ 777 $ 'da verilmez ya alt üstü bir kaplan yani