Blog Comments

 1. Raichoxunrefleksleri's Avatar
  Etrafı bunları izleyenlerle çevrili olmaktan iyidir gene. Hani öyle de bir ortamdasın ki göreceli olarak potansiyel en iyiler nerdeyse bunlar. Diğerlerinin halini tahmin bile etmek istemiyorsun. Ama bu kitleye belli konularda imrenmiyor değilim, çok basit şeylerle mutlu oluyorlar. Veya öyle gözüküyor da olabilirler. Neyse biz gene de Ignorance is bliss diyip bitirelim.

  Bazen hakikati bulma konusunda uç noktalara gidip gelsem de, aşırı zorlama düşünsem de bazı şeyler açık. Nasıl ki İsveç'te, Kanada'da yaşıyor olmak bir İzmirli için yaşıyor olmak rüyaysa, İç Anadolu'da doğan birisi için İzmir optimal option olabiliyor.

  Not: Bu arada sikko bir jenerasyon yetişiyor. Evet, bireysel referanslar dışında hiçbir kanıtım yok, ama emin olabilirsiniz ki şu anda koyun diye nitelendirdiğimiz neslin daha kötüsü bizleri bekliyor. Eskinin insanını bir nebze anlayabilirim. Bilgi'ye ulaşma imkanı kısıtlı, görece olarak daha fakir, tam olarak modernleşmemişler vs. Ama şu anda, internet çağında, cahil kalabiliyorsan önemli olaylara karşı duyarsızsan cidden tebrik etmek lazım.

  Kaçıp kurtulmak en azından yakın gelecekte çok zor değil ama önemli olan bir şeyleri değiştirebilmek. Hedef kitlenin özellikleri göz önüne alındığında bu nasıl yapılabilir hiç bilmiyorum. Fakat yapacak olan kişinin eli öpülesidir, ondan eminim.
 2. [SnX]LycOn's Avatar
  nana-maydin romantizmi ne demek anlamadım:S
  Bugün birisi izliyordu, ilk defa izledim bende 5 dakika kadar(kısmetse olur). Neyin kafasıdır aq ya bu programlar. Oraya çıkanlarda da akıl yok, oraya evladını yollayan ana baba ya zaten lafım yok. Bunları izleyenler, paha biçilemez.
 3. Krizalid's Avatar
  10 dolara aldım. Dolar 2.15 şu an ama olsun.
 4. Krizalid's Avatar
  15 dolara düşmüş ama pintiliğimden almıyorum. ASD.
 5. [SnX]LycOn's Avatar
 6. Melkor's Avatar
  ASDASDASDASDASDSAD:ASASASSA:SAd
 7. napstar's Avatar
  thats epic :'(
 8. ViktorReznov's Avatar
  Pacman 10 dolar steamde, bu ne ki
  Updated 29/09/2013 at 18:30 by ViktorReznov
 9. Burakula's Avatar
  çok sevdiğim bir anime, oyunu da beğendim.
 10. Sprivia's Avatar
  Herhalde şu ana kadar oynadığım en zevkli oyun diyebilirim Biraz zor ama Teşekkürler
  Updated 12/08/2013 at 20:45 by Sprivia
 11. tarhuman's Avatar
  Amatör yapımları da güldürüyor . (Animeyi izlemeyenler anlamayabilir)
  https://www.youtube.com/watch?featur...&v=3ALhAGtt8Tg
 12. Krizalid's Avatar
  Quote Originally Posted by BorisPeace
  Mangası bitti mi, devam ediyor mu? Yazıdan çıkaramadım :/

  Manga 44. sayıda kaldı ve devam ediyor; bitmedi. O sebepten dolayı anime ile manga arasında bir sapma olacak. Aylık olarak çıkıyor Mayıs'a kadar bekleyeceğiz ^^
 13. BorisPeace's Avatar
  Mangası bitti mi, devam ediyor mu? Yazıdan çıkaramadım :/
 14. TauHunter's Avatar
  Çok övüldüğüne göre güzeldir tahminen. Bende bir bakıcam.
 15. TauHunter's Avatar
  Aptal birisine aptal olduğunu söylemek hakaret değildir. Tabi bu biraz hakaret edilen kişinin farkındalığına bağlıdır.
 16. Hapkido's Avatar
  Bunun tanıtımlarını bi kaç yerde daha okumuştum. Baya övüyorlardı. Senin de hatırlatman sayesinde yarın ilk işim bunu indirip izlemek olacak.
  Updated 21/04/2013 at 15:38 by Hapkido
 17. Lexsarko's Avatar
  Quote Originally Posted by Krizalid
  aptal birisine aptal olduğunu söylemek de bir hakaret değildir.
  Doğru.

  Tartıştığın kişilere karşı küçük düşürücü ifadeler kullanmanın sebebi bana biraz daha farklı gibi geliyor. Doğruluğunu savunduğun düşüncenin diğer insanlar tarafından yeterince anlaşılmayacağı endişesiyle tartıştığın kişiyi küçültmek ihtiyacı hissediyorsun gibi geliyor bana. Karşındaki kişi zaten küçükse, onu daha fazla küçültmeye çalışmana gerek yok.

  Yazdığın şey mantıklıysa -ki sen kanıta dayalı konuşmayı seven bir insansın- yeterli bir kalabalık aslında seni anlıyor. İşin kötü yanı küçük düşürücü ifadeler kullanman fikrin doğru olsa bile birikici bir etkiyle zaman içinde antipati toplamana yol açıyor ve seni anlayanların gözünde bile haklılığına gölge düşürüyor.

  Sana bir önerim var. Kişiye farklı sözcüklerle "aptalsın" demek yerine bazı şeyleri ortaya koyup yorumu insanlara bırak. Karşındaki aptalsa hem kendisi hem de insanlar bunu hissetsinler. Kendini bunu yapacak kadar zeki hissediyorsan bence en iyi seçenek.
 18. berkbegins's Avatar
  Galiba kendi blok una 5 yıldız vermişsin.. " EMİN DEĞİLİM " ama bu forumda bu blok a 5 yıldız verecek kimseyi tanımıyorum... Ve öyle olduğuna İNANIYORUM.
 19. berkbegins's Avatar
  "Kara kuru tahriklere kapılmak zayıflık belirtisidir" diyen zalimdir.Tahrik ettim o salak buna düşmeseydi mantığı ve PM paylaşmak bence aciz bir ruhun belirtisidir.
 20. Burakula's Avatar
  Yanılan birisine yanıldığını söylemek bir lütuftur----- bu doğru

  aptal birisine aptal olduğunu söylemek de bir hakaret değildir--------işte bu yanlış

  zaten hata yaptığın kısımda burda başlıyor. Aptal dediğin kimsenin aptal oluşuna sana göre ya da çoğunluğa göre hatalı olan düşüncelerinden varıyosun. Nitekim aptal ya da herhangi bir hakaretle tanımlanan bu tarz sözlerin de herkesçe kabul gören tanımları yoktur. Aptal kime denir desek herkes farklı bir cevap vericek herkeste tanımı farklı. Senin aptal ya da gerizekalı ya da mal adam ya da bu tarz herhangi bir terimdeki tanımına bakıyorum da epey radikal(ki bana göre kendince aptal olduğuna karar verdiğin kişiye aptal demen de doğru değil) Yani sana göre yüzeysel yorum yapıyosan aptalsın, sana verilen işi süper ötesi yapamıyosan aptalsın, konuştuğun konuda herşeyi bilmiyosan gerizekalısın, konunun altına sırf trol amaçlı yorum atıyosan aptalsın, yazımın güzel değilse malsın vs vs. diye uzayıp gidiyor. Tamam belki humanist biri değilsin belki insanları çok sevmiyor olabilirsin ya da birşeyleri internet ortamında kusuyorsundur bunları bilemem ancak empati dediğimiz o herkesin dilinde dolanan şeyin sendeki eksikliği seni böyle durumlara sokuyor bence. Kendimi niye bir aptalın yerine koyayım ki diye düşünüyorsan yine yakalandın aynı eksikten. Karşındaki kişinin o an konuştuğun konu hakkındaki ufkunu kendi ufkunla bir tutuyorsun ve sonra da öğrencinin yanlışını düzelttiği bir okutman gibi "ne diyo lan bu mal" edasıyla konulara giriyosun zaten farkındasındır ki her seferinde burdan kaybediyosun.
Page 1 of 2 12 LastLast
All times are GMT +3. The time now is 09:34.
Powered by vBulletin®. All rights reserved.
GameHonor.com © 2007-2019
Steam Connect feature for vBulletin - Powered by Steam
vBulletin Skin By: PurevB.com