• Twitch'e Rakip Valve'den Steam Broadcast


  2011'de kurulan ve geçtiğimiz aylarda Amazon'a 1 milyar dolara satılmasıyla son zamanların en büyük startup exitlerinden biri olarak adını yazdıran Twitch, bu popülerliğini biraz da alanında monopoli olmasına borçluydu. Ancak bugünden itibaren Twitch'in dişli bir rakibi var: Valve.

  Valve'in bugün duyurduğu Steam Broadcasting, Steam üzerinden arkadaşlarınızın oyunlarını izlemenize ve kendi oyunlarınızı izletmenize olanak sunuyor. Arkadaşlarınız dediğimize bakmayın; servisin reklamı arkadaşları izlemek üzerinden yapılsa da, serviste yayınlarınızı herkese açma seçeneği de bulunuyor.

  Şu anda betada olan Steam Broadcasting'i kullanmak için Steam uygulamasının Beta versiyonundan giriş yapmanız gerekiyor. Ancak Valve'in servisi yakında internet sitesi üzerinden de kullanılabilir hale getirerek büyümekte olan canlı yayın alanına tam gaz girmemesi için hiçbir neden göremiyoruz.

  Steam Broadcasting'i farklılaştıran özelliklerden biri ise izleyici olduğunda yayını otomatik olarak başlatması. Oyununuz kapandığında veya hiçbir izleyici olmadığında video aktarımı da duruyor.

  Bilgisayar oyunlarının canlı yayınları kuşkusuz yükselişte olan bir sektör. Twitch Amazon tarafından satın alındığını duyurmadan önce uzun bir süre Google'ın şirketi almak istediği konuşulmuştu. YouTube ünlüsü PewDiePie, oynayış videolarıyla 32.5 milyon abone sayısına ulaştı ve milyonlarca dolar gelir elde etti. Hali hazırda 100 milyona yakın kullanıcısı bulunan Steam'in bu alana girişi Valve'in son zamanlardaki en büyük yatırımlarından biri olabilir.

  Comments 3 Comments
  1. MickThomson's Avatar
   MickThomson -
   Muhteşem bi şey yapmışlar.

   Şu an bağlantı sorunları var gibi sanırsam biraz. Ya da bizim internetten mi kaynaklanıyor onu tam çözemedim.

   360p 'ye çektik yine de kare kare veriyo yayını.
  1. MickThomson's Avatar
   MickThomson -
   bitrateyi düşürünce o da düzeldi. Harbiden güzel yapmışlar mikrofon algılamasıyla falan.
  1. StayON's Avatar
   StayON -
   twitche rakip zor olur bence twitchin en cok izleyici olan şey lol lolculerde steam kullanmıyor . gg yani
All times are GMT +3. The time now is 10:03.
Powered by vBulletin®. All rights reserved.
GameHonor.com © 2007-2019
Steam Connect feature for vBulletin - Powered by Steam
vBulletin Skin By: PurevB.com