• Nexon E3'de Dota 2'yi Duyurdu

  Dota 2'nin Kore ve Japonya dağıtıcısı Nexon, dün E3 fuarında Dota 2'yi duyurdu, hem de birçok özellikle birlikte! Dota 2'nin Kore istemcisi 2013 sonbaharında yayınlanacak. Hatırlarsanız Mayıs ayının başında Çin dağıtımcısı Perfect World Çin'e özel istemciyi ve sunucuları yayınlamıştı.

  Nexon, Kore'nin Starcarft ve LoL bağımlılarıyla dolu olmasından şikayetçi gibi gözüküyor. Özellikle son yıllarda Kore'de LoL'ün rekabetçi oyun sahnesinde üstünlüğünü sağladığını görüp bunu bir nebze azaltmak için kolları sıvayan Nexon, işi nasıl ciddiye aldığını daha en baştan herkese göstermiş durumda. Öyle ki, 2013 yılında turnuvalar için ayrılan ödül havuzu The International'dan daha fazla!


  Şimdi de E3'de yapılan duyurunun satır başlarına göz atalım.

  • Dünya çapında servis olanağı. Yani Kore'li oyuncular Kuzey Amerika, Avrupa ve Güneydoğu Asya'daki sunucularda oynayabilecek. (Sunucu sınırlaması yok / Steam hesapları, eşyalar ve istatistikler korunacak)

  • Dota 2'ye gelen güncellemelerde herhangi bir gecikme yaşanmayacak.

  • 2013 yılında, Kore Amatör ve Profesyonel Liglerine toplam 1.7 milyon dolarlık para havuzu ayrıldı.

  • İlk resmi lig olan "Nexon Starter League" çok yakında oyuncularla buluşacak. Bu turnuva için ödül havuzu 15 bin Euro olarak belirlendi. Turnuva birincisine ise 6 bin 7 yüz Euro verileceği duyuruldu. Ayrıca turnuvayı kazanan takıma Valve tarafından The International 2013'e yolculuk hediye edilecek, ancak oynamaya değil izlemeye. Turnuvanın asıl önemi ise hiçbir nitelik sınırlaması olmadan, her türden takımın katılabileceği bir organizasyon olması. Bu tutum gelecek yıllarda Kore'de yapılacak Dota 2 turnuvaları hakkında bir ipucu da veriyor bizlere. Başvurular 13-23 Haziran tarihleri arasında dota2.nexon.com'dan yapılacak.

  • Oyundaki konuşmaların tamamı Korece'ye çevrilecek.

  • Üzerinde milyon dolarlar harcanmış "Web Screen" teknolojisi olası DDoS sorunları ve diğer çeşitli fonksiyonlar için kullanılacak. (Sosyal Ağ Servisleri, Video'lar, Grup üyelerini bulma...)

  • Sadece yüksek seviyeli oyuncular için değil her türden oyuncunun oynayabileceği ligler hazırlanacak;

  Şirket olarak asıl odaklanılan şeyin; güçlü olanın, güçsüz olanı öğüttüğü piramit tipi turnuva sistemi yerine her türden oyuncunun oynayabileceği yeni ve çeşitli turnuvalar oluşturmak olduğu belirtildi. Bu sayede amatörler ve hatta yeni başlayanlar bile kendilerini rekabetçi Dota 2 sahnesinde deneme ve tecrübe kazanma fırsatı yakalayacaklar. Nexon, bu turnuva sistemi sayesinde Dota 2'nin amatör ve profesyonel sahnedeki geleceği için büyük bir teşvik yaptığını düşünüyor.

  • Farkı bir ücret politikası izlenmeyecek. (Oyun içi süs eşyaları vb. şeyler için)

  • Kore'nin LoL için yaşadığı sunucu problemleri, Dota 2 için yaşanmayacak. Bu madde ilk bakışta her ne kadar inandırıcı gelmese de, Nexon'un online oyunlar ile ilgili çok fazla tecrübesi olduğu göz önünde bulundurulursa, bu projenin de hayata geçmesinin çok zor olmayacağı anlaşılabilir. (In Nexon we trust)

  • Steam hesabı ve Nexon hesabı farklı olmayacak, bir şekilde eşleştirilecek.

  • Kore'nin geleneklerine uygun olacak şekilde kahraman kıyafetleri yaratılabilir.

  • PCBANG kullanıcılarına özel avantajlar sağlanacak. (PCBANG: Kore stili bir LAN oyun merkezi)

  Nexon'un Dota 2'de yaptığı bu beklenmedik atak hayranları şimdiden heyecanlandırmışa benziyor. Yapılan duyurunun genel olarak turnuva sistemleri etrafında döndüğünü ve rekabetçi Dota 2 sahnesine yenilikçi bir bakış getirdiğini söyleyebiliriz. Dota 2'nin geleceği artık çok daha parlak gözüküyor.

  Ayrıca E3 sırasında Dota 2 projesinin lideri olan Erik Johnson, Dota 2 gibi Avrupa ve ve Kuzey Amerika'da çok fazla üne sahip bir oyunun Nexon sayesinde Kore'de de bu saygıyı ve ünü kazanabileceğini belirtti.
  Comments 10 Comments
  1. Burakula's Avatar
   Burakula -
   aynısından Türkiye ye istiyorum(hayal kurmak güzeldir)
  1. Nighthawk's Avatar
   Nighthawk -
   Nexon aynı zamanda Valve'den isim hakkı iznini alarak Counter-Strike Online'ı yapan şirket. CS Online'ın birkaç ay önce Avrupa'da ilk kez Türkiye'de sunuldu (link). Dota 2 userbaselerini düşününce Türkiye'ye sıra gelmesi zor, ancak olur da gelirse yine Nexon tarafından yapılabilir. Yine de, sonuçta Dota 2 CS Online gibi değil Valve'in kendi oyunu ve ABD ve Avrupa dağıtımlarını kendi yürütecek gibi duruyor.
  1. Gehenna's Avatar
   Gehenna -
   Türkiyede CS O için epey bütçe ayırdıklarını duydum,ofis fln açmaya hazırlanıyolarmış...Dota 2 için aynı şeyleri yapmaları çok zor büyük başganın da dediği gibi ama CS O için 1.1 m euro ayırmışlar TÜRKİYE için...WTF demeden edemiyor insan Dota için 0.2 m euro ayırsalar,dünya birden tos pembe olur benim için
  1. titanicxikv's Avatar
   titanicxikv -
   napstar'ın ilk haberi mi? hayırlı olsun.
  1. napstar's Avatar
   napstar -
   Quote Originally Posted by titanicxikv View Post
   napstar'ın ilk haberi mi? hayırlı olsun.
   Hee mükemmel yazmamış mıyım ama? :p :d

   In Nexon we trust.
  1. geb555's Avatar
   geb555 -
   bakıyom maydin mi nh mi boris mi attı napstar ı görünce şok oldum
  1. Nighthawk's Avatar
   Nighthawk -
   Quote Originally Posted by geb555 View Post
   bakıyom maydin mi nh mi boris mi attı napstar ı görünce şok oldum
   http://www.gamehonor.com/showgroups.php Haber ekibi
  1. geb555's Avatar
   geb555 -
   sadece haber ekibi mi anasayfaya post atar? hem çoğunlukla yazanları saydım orada
  1. Nighthawk's Avatar
   Nighthawk -
   Quote Originally Posted by geb555 View Post
   sadece haber ekibi mi anasayfaya post atar? hem çoğunlukla yazanları saydım orada
   Sadece onların ve kırmızıların yetkisi var, forum moderatörlerinin yok. Yanlış saymışsın
  1. napstar's Avatar
   napstar -
   Hadi yine iyisiniz. :d

All times are GMT +3. The time now is 05:07.
Powered by vBulletin®. All rights reserved.
GameHonor.com © 2007-2019
Steam Connect feature for vBulletin - Powered by Steam
vBulletin Skin By: PurevB.com