DreadfuL

Uyumak güzel de...

Bu yazıyı derecelendir
Sabah uyanırsın, uykunu almanın verdiği zevkle gözlerini açarsın. Kafan boştur, rahattır. Sonra aklına kendi sorunların, etrafındaki sorunlar, geleceğin gelir. Düşünmeye başlarsın, insan aklı bu mucizelerle dolu, binlerce şey dönebilir aklında aynı anda. Düşünürsün, düşünürsün...

İşte o zaman seni mutlu eden şeyler varsa, bunların yardımıyla karanlığa bir ışık gönderirsin, bu ışık orayı delip geçer, güzel bir histir gerçekten. Canım ülkemin de hali böyle işte. Bin bir türlü şey ama her insan sabah gazeteyi açıyor, bir umut güzel bir haber bekliyor ama nerede...

İşte bende böyle güzel haberler ararken ne gördüm biliyor musunuz? Eski YÖK Başkanı Prof. Dr. Kemal Gürüz tutuklanmış ve şu an ceza evinde. Eski YÖK başkanı dediğim de 10 sene öncesinin başkanı. AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'de bunun üzerine “Kemal Gürüz’ün mahkeme önüne çıkarılması ve tutuklanması aslında hakkın yerini bulmasıdır” demiş. Şimdi insanlar bunun üzerine yorum yapınca suç işlemiş sayılıyor resmen ama gerçekten bu nasıl bir yorumdur? Daha yargılanmayan bir kişi hakkında böyle sözler sarfetmek, suçu belirlenmeden birine bunları söylemek... İleri demokrasi sahibi ülkemizde yasama ve yürütmenin yargıya etkisi gerçekten yokmuş(!), bu, bu laftan bile anlaşılıyor. Garip, değil mi?

Tampon Bölge

ABD Suriye'ye tampon bölge kurmamız konusunda destek vermiş. En son Irak'a tampon bölge durumu vardı. Sonuçlarını hatırlayan varsa söylesin.

Eleştiri

Son olarak da merak ettiğim bir konu var, dün İngiliz The Guardian gazetesi Türkiye'yi ağır bir şekilde eleştirerek Ankara'nın tavrını "zayıf ve akılsız" olarak niteledi. Acaba bunu yazan gazetelere bir para, yazan adama da hapis cezası verdirtebilir miyiz buradan?

Güzel bir yaz gününün güzel bir şekilde geçmesi dileğiyle...

DreadfuL tarafından 29/06/2012 11:18 tarihinde güncellendi

Kategori
Kategorisiz

Yorumlar

  1. Woolridge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Takipçinim panpa.
  2. WeRdeR WeReMeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Akp başa geldiğinden beri Adalet sistemi ne zaman düzgün çalıştı ki zaten. Resmen kendi cumhuriyetini baştan yaratıyor adam ve her şeyi elinin altına alıyor işte.
Tüm zamanlar GMT +3 olarak ayarlandı. Şu anda saat 17:21.
Sitemizde vBulletin® altyapısı kullanılmaktadır. Tüm hakkı saklıdır.
GameHonor.com © 2007-2019
Steam Connect feature for vBulletin - Powered by Steam
vBulletin Skin By: PurevB.com