DreadfuL

Belirsizlik...

Bu yazıyı derecelendir
Kafamda onlarca cevap veremediğim soru dolaşıyor. Bir çok kişinin de aynı duyguları paylaştığını düşünüyorum.

Ülkemizde olan olaylar, sınırımızın ötesinde olan olaylar, her ülkenin kendi amaçları ve çıkarları... Her hareketin bir ötesini görmeye çalışmak... Kafanız yoruluyor di mi?

Yazımın asıl konusuna İsrail hakkında konuşarak başlayacağım. İsrail bildiğiniz gibi bir çok ülkeyle geçinemeyen ama her ülkede adamları olan, bir çok yerde ekonomiye yön veren iş adamlarına sahip, her durumdan bir çıkar yol bulmayı başarabilen bir ülke. Değinmek istediğim nokta ise İsrail'in son yıllarda dünyada olan olaylardan en karlı çıkan ülkelerden biri olduğu. Ona direk karşı olduğunu belirten ülkelerden sadece Suriye ve İran kaldı. Suriye'yi de çok güzel bir şekilde bizim üzerimizden baskı altına alıyorlar başka ülkelerin de yardımlarıyla. Bu son olan olaylardan sonrada bu baskı çok daha fazla artacak tabiki.

Tamam biz haklı olarak tepki vereceğiz hatta uçağımızın düşürülmesi savaş sebebi de sayılabilir ama gerçekten o uçağın orada ne işi vardı? O uçağı kullanan pilotlar Türkiye'nin en iyi pilotlarındandı, test uçuşu diyorlar ama test uçuşunu ne zamandan beri böyle pilotlara yaptırıyoruz? Uçağımızın uyarı bile verilmeden düşürebileceği kadar cesareti bir ülke kendinde nasıl bulabiliyor? İşte kafa karıştıran bir çok soru size. Boşuna demedim insanın kafası yoruluyor diye.

Ben her olayda olduğu gibi bu olayda da bu soruların net bir şekilde cevap bulacağına inanmıyorum açıkcası. Öyle bir ülkedeyiz ki böyle olayların üzerine giden yazarlar hapise atılıyor, fırça yiyor, hakaret ediliniyor, işinden oluyorlar. Ve bunu yapanlar ileri demokrasinden bahsedebiliyorlar.

Neyse, önümüzdeki günlerde sorularımıza yanıt bulamasak da dediğim gibi bu olayında üstü yavaşca örtülecektir ve savaş olmayacaktır. Olması taraftarı da değilim ama bir tepki verilmiyorsa dahi herşeyin cevaplanması ve ortaya çıkması taraftarıyım. Çünkü insanlarımızı kaybediyoruz, itibarımızı kaybediyoruz, bir çok şey kaybediyoruz. Bunun bu kadar kolay olmaması lazım. Asıp kesmek kolay nasılsa laf bu, ağızdan sen nasıl istersen öyle çıkar ve her zaman lafla karnını doyuran insanlar vardır.

Son olarak da Özel Yetkili Mahkemelerinin kapanma durumu var onu belirtmek istedim ki haberi olmayanların haberi olsun. Bu aslında iyi bir şey ama tabi bu kapanırken yerine neler gelecek bu çok önemli. Alınacak bu kararla CHP'nin ÖYM'lere karşı açtığı savaşı kazanmak üzere olduğunu da görüyoruz ama hala onlardan da bir açıklama gelmedi. Sanırım bu iş kesinleşince veya bunun yerine yapılacak işlemler istedikleri gibi olunca Kılıçdaroğlu da bir açıklama yapacaktır.


Mutlu ve sakin bir gün dilerim...

DreadfuL tarafından 29/06/2012 11:50 tarihinde güncellendi

Kategori
Kategorisiz

Yorumlar

Tüm zamanlar GMT +3 olarak ayarlandı. Şu anda saat 18:43.
Sitemizde vBulletin® altyapısı kullanılmaktadır. Tüm hakkı saklıdır.
GameHonor.com © 2007-2019
Steam Connect feature for vBulletin - Powered by Steam
vBulletin Skin By: PurevB.com