Krizalid

[MOTHERFUCKING] SHINGEKI No KYOJIN

Rate this Entry
Ciddi bir tanıtım yazısı değil, dolayısıyla bloglara açıyorum.

2013'ün bir numaralı animesi olacak; 26 bölümlük Shingeki no Kyojin.Uzun zamandır bir anime için bu kadar heyecanlandığımı hatırlamıyorum. Daha hiçbir şeyden haberdar değilken tanıtım resmine bakıp "fena değil lan" diye düşünmüş ama aklımın bir kenarına atmıştım, ancak EternalEnvy'nin pub atarken bu nicki aldığını görünce "hakkaten o kadar iyi mi lan" diyip önplana aldım ve birinci bölümünü seyrettim. Bu arada EternalEnvy'i hiç sevmem.


OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

BADASS

OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

Hakikaten çok iyi bir anime arkadaş. Yanılmıyorsam Death Note'un stüdyosu tarafından yapılmış. Müzikler ve animasyon andırıyor zaten.

Hikayesi pek sıradışı değil. İnsanlık yok olmanın eşiğine gelince 50 metrelik 3 duvar çekiyorlar ve boyları 3-15 metre arası değişen insan yiyen süper güçlü Titan'lara karşı duvarların arkasına sığınıyorlar. Yüz yılı aşkın bir süre duvarların arasından çıkmadan yaşıyorlar ancak bir gün 55 metrelik bir Titan duvara tepik atınca ortalık karışıyor ve duvarlardan bir tanesi gidiyor. Hikaye bu olaydan 4 sene sonra bizim ana karakterlerin askeriyeden mezun olmasıyla başlıyor ve devam ediyor.

Burada Spoiler koyabildiğim için hikayenin işlediği konulardan kabaca bahsedeceğim. Spoiler var aşağıda, açmayın.Mangası aylık bir manga serisi ve 44 sayısı var. Çizimleri güzel, hikayesi zevkli, Bleach veya Naruto'daki özürlü Shonen anlatımı yok; hikayeye önem verildiği anlaşılıyor. Karakterler sade, isimler ve temalar genelde İskandinav mitolojisinden geliyor; manga sıkmıyor ve sürüklüyor. Ben boş bir cumartesi gününde 44 sayıyı da okudum ^^ Ortalama 1800 sayfa falan var, çok zor değil yani.

Anime de şimdilik mangaya sadık ilerliyor ancak 25 bölümlük bir seri olduğundan ötürü bir yerden sonra sapacaktır ama yine de merakla bekleyeceğiz. Henüz temiz bir aksiyon sahnesi göremedik ama opening'ten çıkarabildiğimiz kadarıyla hayal kırıklığına uğramayacağız herhalde çünkü adamlar uçuyor dostum!!! Opening ve Ending de hakikaten muhteşem olmuş; tebrik ederim.Bu arada animenin adına "MOTHERFUCKING" koyma fikrini Playdota.com üyesi Ryvian'dan aldım. Hakikaten de anime bu sıfatı hak ediyor bana kalırsa.

Tavsiye ederim. Sword Art Online gibi sulu sidikli animeler izleyeceğinize şöyle hardcore bir şeyler izleyin yahu.

Updated 18/04/2013 at 19:43 by Krizalid

Categories
Uncategorized

Comments

 1. Hapkido's Avatar
  Bunun tanıtımlarını bi kaç yerde daha okumuştum. Baya övüyorlardı. Senin de hatırlatman sayesinde yarın ilk işim bunu indirip izlemek olacak.
  Updated 21/04/2013 at 15:38 by Hapkido
 2. TauHunter's Avatar
  Çok övüldüğüne göre güzeldir tahminen. Bende bir bakıcam.
 3. BorisPeace's Avatar
  Mangası bitti mi, devam ediyor mu? Yazıdan çıkaramadım :/
 4. Krizalid's Avatar
  Quote Originally Posted by BorisPeace
  Mangası bitti mi, devam ediyor mu? Yazıdan çıkaramadım :/

  Manga 44. sayıda kaldı ve devam ediyor; bitmedi. O sebepten dolayı anime ile manga arasında bir sapma olacak. Aylık olarak çıkıyor Mayıs'a kadar bekleyeceğiz ^^
 5. tarhuman's Avatar
  Amatör yapımları da güldürüyor . (Animeyi izlemeyenler anlamayabilir)
  https://www.youtube.com/watch?featur...&v=3ALhAGtt8Tg
All times are GMT +3. The time now is 00:09.
Powered by vBulletin®. All rights reserved.
GameHonor.com © 2007-2019
Steam Connect feature for vBulletin - Powered by Steam
vBulletin Skin By: PurevB.com