Vulcan

Din

Rate this Entry
Hayatım boyunca aslında dinlere çok imrendim. Bütün inançlarda belli bir kesim için sevgi, yardımlaşma ve dayanışma kavramları var. Evet bu doğru bunu inkar edemem fakat benim sorunum aslında burada başlıyor. Ben bir Ateistim ve bana mantıksız veya doğru gelmeyen şeyler var. Kutsal kitaplar, yaratıcı tarafından özel yollanmış insanlar bana hiç mantıklı gelmiyor’ki zaten hepsini insanın yarattığını düşünüyorum ve şundan eminim. Cennet ve Cehennem konusunda sizin bakış açınızı az çok biliyorum. Sizin “Cennet” adı için yapmış olduğunuz şeyleri ben “Vicdanım söylediği için” yapıyorum. Sagopa’nın bir parçasında bir söz vardır. “Olması gereken şeylerin ismini iyilik yapmak koymuşlar” yani ben bir korku veya sevap adı altındaki bir puanlama sistemi için yapmıyorum.

Yaratıcıya neden inanmıyorum

Yaratıcı, insanları ikna edebilmek için çok zeki insanlar tarafından tasarlanmış bir şey. Her dinde itaat etmemenin cezaları var ve bunları insanları kontrol altında tutmak için çok güzel kullanıyorlar. Dünyadaki mucizelerin sebebini daha doğrusu mucize dediğimiz şeylerin sebebini bilmiyorsam bilim araştırsın. Bilimin bulamadığı her şey için “Allah yaptı” açıklaması bana mantıklı gelmiyor. Çok klasik olacak biliyorum ama ben Allah olsaydım dünyada bu kadar zulüm sefalet işkence varken öyle duramazdım en çok bana koyanda böyle bir gücüm olacak ama birkaç tane şerefsiz bir kıza veya bir çocuğa tecavüz ederken buna engel olmayacağım düşüncesi.

Kitaplara neden inanmıyorum

En basit açıklamam bu olacak. Çünkü insanlara güvenmiyorum ve insanların sanki hiç değiştirme yapmayıp asırlarca kendileri muhafaza etmişler gibi gezmelerinede anlam veremiyorum.

Meleklere neden inanmıyorum

Şayet yaratıcının herşeye gücü yetseydi Meleklerle, kıldan köprülerle uğraşması gerekeceği bana mantıksız geliyor.

Cennet ve Cehennem (aslında bu konuda çok kararsızım)

Evet buna inanmıyorum diyemem daha doğrusu insanların uydurduğu Cennet ve Cehennem figürü dışında şöyle birşeye inanıyorum. Bütün bu yaşanmışlıklar sonrası öldükten sonra tamamen kainattan silineceğimiz düşünceside bana mantıklı gelmiyor.

Ölünce bana ne olacak?

Bu konuda dünya üzerinde vicdanı en rahat olan insanlardan birisiyim
Hiçbir dini inanca ve değere hakaret etmem. Küfür etmem ve saygısızlık etmem bu yüzden dinler ile ilgili pek sorunum yoktur . Şayet yaratıcı var ise ve bana vermiş olduğu bu beyin ile olayları düşünerek inceleyerek araştırarak o’nun varlığını inkar ediyorsam ve milyonlarca insandan farklı düşünüyorsam bana ceza vermeye hakkı yok. Kaldı’ki bir yaratıcı var ise ben o yaratıcıya karşı saygılıyım. Sırf milyonlarca insan inanıyor diye kalbimde hissedemediğim birşeye “götü sağlama almak” için inanmıyorum ve işte bu yüzdendir ki benim vicdanım çok rahat. İnsanların inandırmak istediğine değil, kendi inanmak istediğime inanıyorum.

* Dinlere en büyük zararları İnançsızlar değil, inançlılar vermiştir
* Dünyada inanç yüzünden çıkan savaşlar yüzünden sayısız insan hayatını kaybetmiştir
* Bir sürü din kendisinin doğru din olduğunu halen iddia etmektedir

Bu yüzden biz Ateistlerle aşık atmaya çalışacağınıza ilk önce kendi dininizi küfürle, hakaretle ve yalanlarla savunup sizin dininizi insanlara kötü gösteren insanlarla uğraşın ÇÜNKÜ DİNLER BİZİM UMURUMUZDA DEĞİL KARIŞMAYIN MİLLETİN NEYE İNANIP İNANMADIĞINA

Son olarak biz Ateistler için (en azından benim için) neye inandığınız önemli değildir ve ben “niye inanıyorsun” diye size gelip sizi sorgulamıyorum. Siz bana gelip “niye inanmıyorsun” diye beni sorguluyorsunuz. İlk önce şunu kafanıza sokun. İnanç, inandığınız şey ve sizin aranızdaki özel bir ilişki olmalıdır. Kişilerin neye inandıklarını boşverin. Siz sadece iyi bir insan olmaya çalışın. Çalıp çırpmayın, insanları kandırmayın, hayvanlara iyi davranın, kadına el kaldırmayıp sahip çıkın, arkadaşlarınızı dostlarınızı ihmal etmeyin. Bunları inancınız istediği için değil, siz istediğiniz için yapmaya çalışın.

Volkan Çolak…
Categories
Uncategorized

Comments

 1. Komagene's Avatar
  Din Akıl sahibi insanların kendi isteklerine bağlı Dünyada ve ahirette mutluluğa ulaştıran ilahi bir kanundur
  Dinler Başlıca 3 kısımdan oluşur

  1-) Hakdin: Allah tarafından peygamber aracılığı ile insanlara tebliğ edilen dindir ve günümüze kadar gelen dindir.

  2-) Muharrefdin : Allah tarafından peygamber aracılığı ile gönderilen dindir ama sonradan insanlar tarafından değiştirilen dindir

  3-) Batıldin : Allah ile hiç bir ilişkisi olmayan dindir.

  Her Gördüğüne inanma Her sakallıyı hoca her müslümanım diyenide müslüman sanma .
 2. cahitgs's Avatar
  Demek yaratıcının sana ceza verme hakkı yok. Ne cüretle bu lafı kullanıyorsun bre kafir. Birde devamında yaratıcı var ise saygılıyım diyerek ''götü sağlama alma'' çabası var. Türkçesi Tanrı yoksa yok zaten inanmadım ama varsan saygılıyım sana ha bana ceza verme sakın. Yok arkadaş o yazdığın ''Çalıp çırpmayın, insanları kandırmayın...'' dünyevi iyi dileklerin de kurtaramayacak seni. Saf din olan İslam dini dahil diğer bozulan ve uydurulan bütün dinlerde de ''Yaratıcıyı inkar etmek ve ona inanmamak'' ebedi ceza sebebidir. Sen istediğin kadar burada iyilik yap. Mükafatını da bu dünyada alacaksın ama 70-80 yıl sonra ölüp gideceğin ebedi hayatta sana hiçbir nasip yoktur azaptan başka. Annenin yaptığı güzel bir yemeği bile yedikten sonra eline sağlık diyip kalkıyorsun sofradan da bu mükemmel dizaynı görüp bir elhamdülillah dememek ne diyim... Yaradanını inkar edene, nankörlük edene yerinde bir cezadır ateş ve cehennem.
All times are GMT +3. The time now is 22:53.
Powered by vBulletin®. All rights reserved.
GameHonor.com © 2007-2019
Steam Connect feature for vBulletin - Powered by Steam
vBulletin Skin By: PurevB.com