cahitgs

Allah'a İnanmama Bahanelerim

Bu yazıyı derecelendir
Hiç vakit kaybetmeden maddeleri aşağıya sıralayalım:

1- Ben özgürüm istediğimi yaparım
Eğer Yaratıcı var dersem özgürlüğüm kısıtlanmış olur ve ben her istediğimi yapamam. Vay amk ne yapsak ki bu durumda. En iyisi ben inanmıyım yoksa ne içki içebilirim, ne kızla beraber olabilirim...Bir de işin gücün yok günde 5 defa namaz kıl, 1 ay aç kal ohooo yok deve.

2- Ben zaten insan haklarını savunan biriyim ve kimsenin hakkını yemiyorum
İnsan hakları derneğine üyeyim, dilenci gördüm mü para veriyorum. Komşumla çok samimiyiz ve kimseyle bir derdim yok hatta gücüm el verdiğince insanlık için iyi şeyler yapıyorum zaten. Ama bir dakika ben nasıl bu dünyaya geldim bir baktım burada gözümü açtım. Düşünebiliyorum ben bir hayvan değilim. Tamam iyi hoş bunları yapıyorum da acaba bir başkasının da hakkı yok mu bende. Biri bana ''Biz insanları yeryüzünde halife kıldık ve kimin iyi ve kötü şeyler yapacağını imtihan edeceğiz'', ''Rabbini inkar edenlerin sonu hüsran ve elem dolu azaptır'' diyor? Kim olabilir bu acaba? Şey galiba... Ya boşver düşünme hane nerde zaten göremiyorum O'nu. Ben kendi kendime var oldum! Hmm ya da ''Şayet yaratıcı var ise ve bana vermiş olduğu bu beyin ile olayları düşünerek inceleyerek araştırarak o’nun varlığını inkar ediyorsam ve milyonlarca insandan farklı düşünüyorsam bana ceza vermeye hakkı yok.'' Çünkü ben zaten verdiği mükemmel ötesi beyni teneke gibi kullanıp kendi kendime cezayı verdim. Neyse ya yok yok öyle birşey zaten maymun dedelerim bu dediklerimi duysa kemikleri sızlar. Ama varsan saygılıyım (ona göre ceza verme bak)...

3- Herşey tesadüf bir şekilde meydana geldi Yaratıcıya gerek yok
-Dün gece iki kamyon inşaat malzemesini üstü açık bir yere koydum. Yanında da inşaat aletleri vardı. Sabaha bir kalktım karşımda 2 katlı bir ev. Vay anasını dedim nasıl oldu bu iş. Meğer rüzgarla savrulan demirler keresteler yere çakılmış, o aletlerde sağ sola savrulurken kesip biçmiş keresteleri, demirleri... Az bir yağmurla çimento da tam kıvamına gelmiş. İşin garip tarafı tuğlalar tam da üst üste binmişler. Vay be İlahi takdir işte şey pardon tesadüf işte. Pencereler, kapılar falan herşey hazır.
-Lan benimle dalga mı geçiyorsun sen?
-Yok abi valla dalga geçmiyorum.
-S.kt.r işine amk!
-Niye evren de öyle tesadüfen oluştu ama...

4-Yaratıcı bizim ibadetimize neden ihtiyaç duysun ki?
İçimden bir ses ''Herşeye kadir olan en yüce ve tek olan Rab sana sormadan ve senden izin istemeden kendi takdiri ile bir ödül ve ceza sistemi ortaya koymuş. Hem sen kimsin ki sana soracak? Senin ne haddine! Kainatın tek sahibi istediği şeyi istediği şekilde yapar. Yine biz kullarına rahmet sıfatını tecelli ettirip hangi yolun nereye varacağını da söylemiş. İstediğini seç sana bırakıyorum demiş. Herşeyin sahibi ve en kudretli olan Allah, ve diğer herşey kuludur. İster kabul et ister etme ama durum bundan ibaret. O ihtiyaç duymaz, O'na ihtiyaç duyulur. Takdiri böyleyse kula düşen o ikisinden birini seçmek ve ona göre çabalamaktır.'' diyor. Görmüyorum içimden geçeni ona da inanmıyorum amk varmı!

5-Günümüzde inanmamak gözde bir durum ve çok cool hissettiriyor
Milyarlarca insan var ve neredeyse hepsi bir dine mensup. Benim bir farkım ve farkındalığım olması lazım. Ne yapsam ne yapsam acaba? Haha buldum, evet ben hiçbir dine mensup olmayacağım. Çok nadir birşey bu herkesten farklı olacağım. Tepki alabilirim ama olsun sonuçta ben onlardan farklı biriyim... Zaman geçtikçe bu inanmamak artık pek tutmuyor ulan herkese dedik inanmıyoruz diye de. İlk başlarda bana hakaretler, sataşmalar vardı bende cevaplar veriyodum aksiyonlu ve heyecanlı geçiyordu. Şimdi millet s.kine takmıyor. Dur amk ben internette dolaşıp konular açıyım bari Yaratıcımıza ve dinine saldırayım belki cevap verirler de biraz hareket olur canım sıkılıyo zaten Yaratıcının bana ceza verme hakkı yok varsa saygı duyarım dedim ben ve kimse çalmasın çırpmasın yani daha ne dicem.

6-Zenginim uğraşamam bu tür safsatalarla
O kadar param var. Çal oynasın vur patlasın amk. Kim şimdi kafa yorucak Tanrı ile din ile. Bir daha mı gelecez dünyaya gel ulan Leyla paraları basıcam sana sonra da... Oho yeni arabam da cix ha. Ulan bu fakirlere acıyorum sefalet ve perişan içindeler Tanrı varsa bunlar neden böyle. Aklıma birşey takıldı ya, bana bu kadar güç ve kuvvet verilmiş birazını hatta çok azını bunlarla paylaşsam belki düzelir hem bunlar hem dünya... İmtihandayım... Geçici dünya... Off hiçte vermek istemiyorum ama... Dur dur başkasına atıyım suçu, kime atsam ki? Buldum hane nerde Tanrı varsa o verir ben niye vericem ya. Tanrı varsa bunlar neden bu durumda ey millet.
Kategori
Kategorisiz

Yorumlar

 1. Sercan<Michaell> - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  25 yaşındayım bu saydığın bahaneleri sayan bir tane ateist, deist, agnostik görmedim. Komik olmayınız. Ya da olunuz banane.
 2. Vulcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kategor: Kategorisiz değil, komedi. Bunları diyen 1 tane insan evladı görmedim.
 3. Woolridge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Alıntı Alıntı: Sercan<Michaell>
  Komik olmayınız. Ya da olunuz banane.
 4. LauraBodewig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Bir insanın, herhangi bir ilaha akit etmesi o insanda akli bir bimara delalet eder. Bu yüzden onlarla mukavemet halinden çok mukabele halinde olunması daha evladır. Bir ilaha mümin olmak insanın kendi rüçhanıdır.
 5. TypeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  inanmıyosan, buraya neden döküyorsun ki onu geçtim bahanelerin komik, gidip ateistligini yaşa ve sus.
 6. KEREEEEEEEEEEEM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Alıntı Alıntı: TypeR
  inanmıyosan, buraya neden döküyorsun ki onu geçtim bahanelerin komik, gidip ateistligini yaşa ve sus.
  Ateist değil
 7. FeedGuaranteed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Böyle güzel ironi görmedim. Aydınlandım okurken. Yanlış yoldayım dedim ve fark etmeden gözümden yaşlar dilimden kelimei şehadet döküldü. Teşekkürler cahitgs.

  Biraz düşünebilsen de kendini rezil etmeseydin keşke bu kadar.
 8. ilhan998 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Alıntı Alıntı: LauraBodewig
  Bir insanın, herhangi bir ilaha akit etmesi o insanda akli bir bimara delalet eder. Bu yüzden onlarla mukavemet halinden çok mukabele halinde olunması daha evladır. Bir ilaha mümin olmak insanın kendi rüçhanıdır.
Tüm zamanlar GMT +3 olarak ayarlandı. Şu anda saat 12:26.
Sitemizde vBulletin® altyapısı kullanılmaktadır. Tüm hakkı saklıdır.
GameHonor.com © 2007-2019
Steam Connect feature for vBulletin - Powered by Steam
vBulletin Skin By: PurevB.com