2. Sayfa - Toplam 4 Sayfa var BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
36 sonutan 11-20 aras gsteriliyor

Konu: Atatrk Kesi

Atatrk'n Ansna yaptklarna bizi kurtarmasna Trkiye' yi kurmasna saygm sonsuz lakin. Zamannda Bedizzaman Said Nursi'nin yardmn istediinde ''Baz deiiklikler yapacaz. Kurallarda kanunlarda ki ve Giyim Kuam konusunda deiiklikler gelecek daha modern olmak iin'' Kelimelerindeki Din'e kar deiikliklerden bahsetmesi beni derinden yaralamtr. Meclis Bakanlk Odasnda 1922' de geen bu konuma yznden Atam dediim. rnek aldm gurur duyduum zenle baktm takdir ettiim uruna cann verebileceim adama olan saygm yitirmedim. Ben Din'imi Vatanmdan nce grerek bydm. Yapmasaydn keke atam. Ama benim Din'ime gre Hatasz Kul Olmaz oda bir insand nihayetinde. (Burada alan konuda tm yaptklarndan bahsettiimiz iin sadece yapt gzel eylerden bahsetmemiz sama olurdu. Sonuta onunda hatalar vard. Bunlarda bilmek renmek zorundayz.
    _____: Boss naber? 13:22
    Borispeace: yi nolsun kanka sen? 19:35
    Byle birey bu adamla almak -.-
    Sekai no ichika? Shinci na no ka?

ye ViktorReznov - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    15/06/2011
    BattleTag
    ViktorReznov#2510
    letiler
    1,763
    Atatrk neden eletirmemiz gerektiini anlayamyorum.

Ayrca onu eletirerek, varsa bile hatalarn insanlara yaymak, aa karmakla elimize ne geecek? Kahramanmz olan ,bizi kurtaran bu yce insan eletirerek, onu yceltmemiz gereken yerde deerini azaltm onu krm olmuyor muyuz? Ve tabiki insanlarn gzndeki deerini azaltm olmuyor muyuz? Liderini kusursuz kabul etmi bir toplum yerine, onun kusurlarn srekli konuan bir toplum... hangisi daha iyi sizce?

Dnce zgrlnn de bir snr olmal.Onu eletirmek bir dnce zgrl deil bence.

Bu balamda:
    Alnt Alnt: Maybeoneday Mesaj gster
    Bunlarda bilmek renmek zorundayz.
    NEDEN???
    "My name is Viktor REZNOV, and I will have my REVENGE!!"

Alnt Alnt: ViktorReznov Mesaj gster
    Atatrk neden eletirmemiz gerektiini anlayamyorum.

Ayrca onu eletirerek, varsa bile hatalarn insanlara yaymak, aa karmakla elimize ne geecek? Kahramanmz olan ,bizi kurtaran bu yce insan eletirerek, onu yceltmemiz gereken yerde deerini azaltm onu krm olmuyor muyuz? Ve tabiki insanlarn gzndeki deerini azaltm olmuyor muyuz? Liderini kusursuz kabul etmi bir toplum yerine, onun kusurlarn srekli konuan bir toplum... hangisi daha iyi sizce?

Dnce zgrlnn de bir snr olmal.Onu eletirmek bir dnce zgrl deil bence.

Bu balamda:

NEDEN???
    Bir insan yeteri kadar vmelisiniz. Yeryzndeki hereyin fazlas zarar onu getim. Sayg duyduunuz benimsediiniz bir insann hatalarn yanllarn grmezden gelip renmek istemezseniz bu cehalete yol aar insana tapmaya kadar ilerler. Tarihte Peygamber' lerin bile kusurlar varm. Sen ne samalosun kusursuz falan bouna tartmak istemiyorum.
    Konu Mystogan tarafndan (16/12/2011 Saat 10:42 ) deitirilmitir.
    _____: Boss naber? 13:22
    Borispeace: yi nolsun kanka sen? 19:35
    Byle birey bu adamla almak -.-
    Sekai no ichika? Shinci na no ka?

u son zamanlarda daha ok gncel olmas gerekiyor baln Ve mmknse kilitli olsun yorum yerine paylam olsun
    Herkes JFA'da.Sen neredesin?
    JFA Balang Rehberi iin Tklatnz

Ayrca JFA'nn artk radyosu da var! Mmkn olduunca yaynmz vaar olucaktr.Dinlemek istediiniz tr JFA grubundan belirtebilirsiniz

ye napstar - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    10/01/2009
    Makaleler
    5
    letiler
    5,435
    Blog Girileri
    35
    La olum Atatrk hakknda o kadar tartma olmu zamannda beni neden armyorsunuz? Bak ya nasl karmm.

@Viktor

Bence yanl dnyorsun. Bir insann hatalarnn olmas, onun insan olduunun ve normal biri olduunun kantdr. Hibir halk kendi liderini tam anlamyla kusursuz olarak kabul edemez. Kusursuz bir insan, mkemmel deildir. Kusursuz bir lider olmak herkese yaranmak anlamna gelir, ve bunun gnmz Trkesindeki karl yavaklktr. Ki Atatrk asla byle bir insan deildi. lkenin istikbali iin gerekeni yapt ve elbette hatalar oldu. Her er de bir hayr vardr diye dn. Bu hatalar lkenin baki kalmas iin gerekliydi. u an yaplan bir ok tartma bu hatalarn sonulardr. Fakat o hatalar olmasa, u an onlar konuabilecek zgr bir ortam da olmayacakt.
    Konu napstar tarafndan (04/05/2012 Saat 01:15 ) deitirilmitir.

Alnt Alnt: Mystogan Mesaj gster
    Atatrk'n Ansna yaptklarna bizi kurtarmasna Trkiye' yi kurmasna saygm sonsuz lakin. Zamannda Bedizzaman Said Nursi'nin yardmn istediinde ''Baz deiiklikler yapacaz. Kurallarda kanunlarda ki ve Giyim Kuam konusunda deiiklikler gelecek daha modern olmak iin'' Kelimelerindeki Din'e kar deiikliklerden bahsetmesi beni derinden yaralamtr.
    Atatrk sadece Lozan' salayp gitseydi eminim gnmzde imdi olduundan daha iyi bir sayg grrd nk bir ulusun sosyal yaamn batan aa deitirmek kolay deil. Dnya tarihinde hem dilini, hem kyafetini..... byle gider bizden ok bir anda deiim yapan hibir lke yok hi bir rnei yok dnyada. An bakn ki alfabe deitiren sadece 2 lke vard yanl hatrlamyorsam. O zamann haliyle 13 milyon insan var sosyal hayat o kadar deitiren bir insann 13 milyonuda mutlu etmesi mmkn deil. ounlua gre ve biraz da zafer kazanm devrimciliinden dolay halkn tabannn arkasnda durmasyla yaptklarn yapt. Sonuta o bir askerdi taviz vermeyi sevemez zaten.

Ar akirt arkadam da var ateistte, attrks de var nefret edeni de. En yakn arkadam bana giydiim apkay " Bu yahudi apkas, sar karmay apkay giymedii iin bir sr mslman'n kellesi alnd bence hemen pe at " derken en yakn ikinci arkadam her gn zina yapyor. Birbirine kar olan tezlerin srekli arpmas. nsanlarn arpmas, insanlarn lmesi. Hayr bunun k yok.

Ayrca Atatrk'lere siz Atatrk' gerekten seviyor musunuz? Kklnzden beri hep yle dedikleri iin ve ailenizden dolay seviyosunuz. Ders kitaplar, trenler... 1920 Doumlu ruslarn lenin ve stalin'den nefret etmesi mmknmyd. yle retildiler. Ap 5ten fazla kitap okuyan, aratran burda bulacam pek sanmyorum. Nutuk'u tamamen okuyan. Ayn kuran okumayan, sadece bayramlarda bayram namazna giden mslmanlar kadar atatrk bilginiz var rnek verirsem. Sonra mslmanlk gzeldir. Kimse peygamberime laf edemez. Go Go terrizm. Go Go atatrk' savunmak iin sava.

"Ayrca onu eletirerek, varsa bile hatalarn insanlara yaymak, aa karmakla elimize ne geecek? Kahramanmz olan ,bizi kurtaran bu yce insan eletirerek, onu yceltmemiz gereken yerde deerini azaltm onu krm olmuyor muyuz?" Dnce zgrlnn de bir snr olmal.Onu eletirmek bir dnce zgrl deil bence.

O herkesin kahramn deil. Bir toplumu o kadar deitiren bir insann herkesi memnun etmesi mmkn deil. Yceltme fikri her ne kadar geliim asnda gzel olsa da senin dediin Atatrk' tanrlatrmak ve artk dnya halk yeni bir din kurmak iin ok yaland. Peygamberleri reddetmek, ateist olmak dnce zgrl oluyorda Atatrk' eletirmek niye olmuyor. Sonuta o da tanrlatrlm bir figr her ne kadar mkemmel olsa bile kimse mkemmeliini herkese yanstamaz.

Alnt Alnt: Nessus Mesaj gster

Ayrca Atatrk'lere siz Atatrk' gerekten seviyor musunuz? Kklnzden beri hep yle dedikleri iin ve ailenizden dolay seviyosunuz. Ders kitaplar, trenler... 1920 Doumlu ruslarn lenin ve stalin'den nefret etmesi mmknmyd. yle retildiler. Ap 5ten fazla kitap okuyan, aratran burda bulacam pek sanmyorum. Nutuk'u tamamen okuyan. Ayn kuran okumayan, sadece bayramlarda bayram namazna giden mslmanlar kadar atatrk bilginiz var rnek verirsem. Sonra mslmanlk gzeldir. Kimse peygamberime laf edemez. Go Go terrizm. Go Go atatrk' savunmak iin sava.
    Hmmm

Nutuk 3 para halindedir istemediin kadar versiyonunu okudum 3. csn bir hocamdan rica etmitim merak iin
    Ailem 1 kere bile zorlama yapmad.Tanr inancma,namazma bile karmadlar.stiyorsan seversin istiyorsan yaparsn dendi 0 bask altnda sevgim olutu
    Bizim ufaklmzda kitaplar PARALIYDI.leri BLG doluydu.Bugunki KTAPLAR GB BAST ANLATIMLI,ATATRKTEN SOUTTURAN eyler yoktu.Evet kitaplar olmadan da gemiimiz hakknda bilgi edinemeyiz
    Ruslar deil ancak balkanlara bakarsan durumun deiik olduunu,zynetim vs olduunu ve lenin stalin ya da istediin kadar lider sayabilirsin bunlardan nefret edenler evet vard.Sebebi srf kendi halk memnun kalsn diye nice sanay katletmilerdir.Gariptir isimleri u an aklma gelmiyor bulursam editlerim

Kendime pay kardm iin bunu yazma gerei grdm

@Napstar o mod arkada biliyorsun ki daha nce de ayn tartmalara giriildi ve yazlar silindi kendi fikrim sesli dnyorum bunu sana zelden de yazabilirdim ama buradan yazyorum bence fazla cevap verme yine silinebilir.
    Herkes JFA'da.Sen neredesin?
    JFA Balang Rehberi iin Tklatnz

Ayrca JFA'nn artk radyosu da var! Mmkn olduunca yaynmz vaar olucaktr.Dinlemek istediiniz tr JFA grubundan belirtebilirsiniz

ye napstar - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    10/01/2009
    Makaleler
    5
    letiler
    5,435
    Blog Girileri
    35
    Alnt Alnt: Pnemia Mesaj gster
    @Napstar o mod arkada biliyorsun ki daha nce de ayn tartmalara giriildi ve yazlar silindi kendi fikrim sesli dnyorum bunu sana zelden de yazabilirdim ama buradan yazyorum bence fazla cevap verme yine silinebilir.
    Yok la kimseye kar ktm yok. Tartma iyidir, farkl dndrr, zihin aar. Kar olduum iki zihniyet var;
    1) "Atatrk yoktu dman oktu, Atatrk geldi dman yendi" zihniyeti
    2) "slam kart Atatrk, dini mahvetti" zihniyeti

ye berkbegins - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    27/09/2008
    letiler
    1,460
    Blog Girileri
    1

Cevap: Atatrk Kesi

Alnt Alnt: napstar Mesaj gster
    Yok la kimseye kar ktm yok. Tartma iyidir, farkl dndrr, zihin aar. Kar olduum iki zihniyet var;
    1) "Atatrk yoktu dman oktu, Atatrk geldi dman yendi" zihniyeti
    2) "slam kart Atatrk, dini mahvetti" zihniyeti
    +1 (karakter)
    GameHonor where berk "begins"

-WerderWeremem
    -Lexsarko
    -Huf
    -Napstar
    -Canifeto12
    -ThePrivate
    -TheDeal
    -Quim_

Kimler yok ki buyurun link.

TauHunter
    Misafir

Cevap: Atatrk Kesi

ATATRK YOKTU DMAN OKTU ATATRK GELDI DMANI YENDI

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

u anda bu konuyu okuyan 1 kullanc var. (0 ye ve 1 ziyareti)