1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
12 sonuçtan 1-10 arası gösteriliyor

Dota 2 Türkçe Olacak !!!

Gördüğüm haberi sizle paylaşmak istedim umarım doğrudur

''BuharTR ekibi, Steam ile başladığı Valve markalarının çeviri işlemlerine devam ediyor. Steam sonrası oyunların çevirilerine el atan ekip, yeni bir duyuruyu da gerçekleştirdi.

Şimdiye kadar Team Fortress 2 ve Portal 2'nin yanı sıra Source motorunu kullanan bütün oyunların menü çevirisini yapan ekip, bu oyunları çıktıktan sonra resmi güncellemelerle birlikte Türkçe'ye çevirmişti. Ancak son yapılan duyuruya göre Valve'in yeni bombası Defense of the Ancients 2, çıkışıyla birlikte Türkçe desteğini de içerecek!

Ekip, çeviri işlemine betaya katılarak başlamış durumda. Biz de kendilerine bu yolda başarı dileklerimizi iletiyoruz.Valve'in son zamanlarda Türk oyuncularına daha fazla önem verdiği bir gerçek. Umarız ileride Valve oyunlarında dublaj çevirilerini de görürüz.''

Kaynak : http://www.bolumsonucanavari.com/Hab...acak-20249.htm

Yönetici Nighthawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    Nighthawk#2516
    Makaleler
    268
    İletiler
    4,049
    Blog Girişleri
    5
    Buhar-TR'nin bu haberi yazma tarihi 20 Ağustos. Bölüm sonu canavarı ise (hiç sevmiyorum bu siteyi, haber kalitesi çok düşük) 30 Eylül'de aktarmış. Ben bu 2 tarih arasında oyunun Türkçe'si hakkında farklı bir şey duydum. Bakalım hangisi doğru.

Üye WeRdeR WeReMeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    MuslumBird#2539
    Makaleler
    1
    İletiler
    3,079
    Blog Girişleri
    3
    Duydun şey sır değilse bizede söyle plz Dota 2 hakkında çok şeye ihtiyacım var özellikle beta key :'(
    Mezar taşıma; "Resurrect Please" yazsınlar

Wrath Of The WeRdeR_WeReMeM [WotWW]

BEŞ NOKTA BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ

) iyi bi uygulama gerçekten
    The things you own end up owning you

Üye ViktorReznov - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    ViktorReznov#2510
    İletiler
    1,763
    Ben şahsen oyunlarda ingilizceye alışkanlıktan mı yoksa terimlerden mi kaynaklı bilemiyorum ama Türkçe oyunlara pek alışamadım hala.
    "My name is Viktor REZNOV, and I will have my REVENGE!!"

Üye Volta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İletiler
    575
    Blog Girişleri
    3
    Benim hayalim Türkçe dublajın gelmesi bu tür büyük çaplı oyunlara.

Bu tadı Crysis serisinde aldım ve damağımda,oyunun türünün bi önemi yok her türlü oyunda bu tür desteklerin olması gerek ve ne para olursa olsun vermeye razıyım.Anadilinle bir oyun oynamak kadar zevkli bir şey azdır bence ama tabi sizleri bilemem.Kanaatimce Türkiye'deki çoğu oyuncu bu görüşte.

Bu tür çalışmalar artmalı.
    3 nokta

Alıntı Alıntı: Volta Mesajı göster
    Benim hayalim Türkçe dublajın gelmesi bu tür büyük çaplı oyunlara.

Bu tadı Crysis serisinde aldım ve damağımda,oyunun türünün bi önemi yok her türlü oyunda bu tür desteklerin olması gerek ve ne para olursa olsun vermeye razıyım.Anadilinle bir oyun oynamak kadar zevkli bir şey azdır bence ama tabi sizleri bilemem.Kanaatimce Türkiye'deki çoğu oyuncu bu görüşte.

Bu tür çalışmalar artmalı.
    evet düşünsene bi herolar Türkçe konuşuyor Bırak olmasını düşüncesi bile iyi geliyor insana

TauHunter
    Misafir
    Alıntı Alıntı: EuSS.WackyDire Mesajı göster
    evet düşünsene bi herolar Türkçe konuşuyor Bırak olmasını düşüncesi bile iyi geliyor insana
    heroların türkçe konuşması biraz komik olurdu.

Üye Woolridge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Makaleler
    5
    İletiler
    1,686
    Blog Girişleri
    1
    Bazı kelimelerin türkçesi bulunamaz türkçe dublaj hayal olarak kalacaktır. DotA türü oyunlar için söylüyorum
    Best and only tip you ever need: blame yourself for everything you can (and learn from it!), and never blame the team.

Ya sizi bilmem ama bence gayet normal ve gurur verici bir durum yani oyundaki karakterler (sadece DotA için demiyorum herhangi bir oyunda) sizin kendi dilinizi Türkçe'yi konuşuyor.
    Her şeyi bırak bir Türk olarak kendi dilimin oyun veya başka bir şeyde kullanılması beni çok sevindirir.
    Ha şu anda bu olmaz bunu bende biliyorum ama yavaş yavaş olmalı bence ki Crysis bunun başlangıcıdır.
    Ve yabancıları özellikle İngiliz ve Amerikan ları ben bu konuda çok şanslı görüyorum.Çünkü bütün büyük oyun yapım şirketleri vs hepsi orda.Adam kendi kültürüne göre kelimeler deyimler vs kullanıyor tabiki bunlar Türkçe'ye çevrilmesi zor şeyler ama bir çaba da lazım bence.
    Eğer Türkiye'de de oyun üretimi yapımcılığı olsa (ki olmaya başlıyorda) Türkçe seslendirmeli oyunlar piyasaya çıkacaktır.
    Bunlar benim şahsi görüşürüm açıkcası ....

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu okuyan 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 ziyaretçi)