2. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var BirinciBirinci 12
17 sonutan 11-17 aras gsteriliyor
    jfa dada cm var rs ne alaka simdi o

dotay guinsoo bilmem ne nl kiiler tarafndan yapldg ve yabanc lkede oldugu icinbu kadar hit tuttu (yabanc lkede her ey hit tutar eger degerse ykselir)

simdi guinsoo riot games sirketinin sahibi (league of legends)

ama volkan abi jfa grubu ile ama ite adamlar dotaya o kadar alsms ki jfa atacagna bu zaman degerlendirem dota atam diyor
    :/

gl
    For JFA

For LoL

Haklsn kardeim de cm modu ilk Dotada uyguland. Bir kere uyguladktan sonra 100 mapde daha uygulasan nolcak ki..
    Let's play...

Grup iinde tartrken benim srekli sylediim bir sz vardr "DotA'da en son grdm gzel yenilik cm oldu ondan sonra hi bir ey grmedim"

Trk yapm map konusuna gelince Trk map yapmclar arasnda bu gne kadar hi rekabet olmad bunlarn sebepleri

* Herkes yapt map ilgi grmedi diye enip brakt
    * Herkes DotA var diye "dotaym geecem sanki" (dimi ama zaten dotay gemek, gzel birey yapp bir kitle ile oynamak deil) diyip braktlar
    * Birileri bir map yaparken bakalar World Editor kullanm konusunda daha bilgili olup daha iyi eyler yaptlar (burada bende ok sknt yaadm ama gndemden hi dmedim)

Ama bata sylediim "rekabet" ortam hi olmad. Ben bizim World Editor'clerin olduu forumlarda ara sra "en iyisi benim mapim, varm benimkinden baka byle bi map" diye konusaydm acaba hi kimse sinirlenipte daha iyisini yapmaya almayacakmyd acaba. Ben bunu merak ediyorum nk gzel bir sz vardr "Rekabetten kalite doar"

Ynetici BorisPeace - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    21/06/2009
    Makaleler
    148
    letiler
    3,539
    Blog Girileri
    4
    Alnt Alnt: NooboftheTurkey Mesaj gster
    "Rekabetten kalite doar"
    Buna tamamen katlyorum (:

Bence burada kilit nokta gsterilen ilgi. Bir harita yeterince ilgi grmyorsa, yapmcs bunu brakmay seebilir. Tabi ki buradaki 'yeterince ilgi' her yapmcya gre deiecek bir ey.

Alnt Alnt: NooboftheTurkey Mesaj gster
    Grup iinde tartrken benim srekli sylediim bir sz vardr "DotA'da en son grdm gzel yenilik cm oldu ondan sonra hi bir ey grmedim"

Trk yapm map konusuna gelince Trk map yapmclar arasnda bu gne kadar hi rekabet olmad bunlarn sebepleri

* Herkes yapt map ilgi grmedi diye enip brakt
    * Herkes DotA var diye "dotaym geecem sanki" (dimi ama zaten dotay gemek, gzel birey yapp bir kitle ile oynamak deil) diyip braktlar
    * Birileri bir map yaparken bakalar World Editor kullanm konusunda daha bilgili olup daha iyi eyler yaptlar (burada bende ok sknt yaadm ama gndemden hi dmedim)

Ama bata sylediim "rekabet" ortam hi olmad. Ben bizim World Editor'clerin olduu forumlarda ara sra "en iyisi benim mapim, varm benimkinden baka byle bi map" diye konusaydm acaba hi kimse sinirlenipte daha iyisini yapmaya almayacakmyd acaba. Ben bunu merak ediyorum nk gzel bir sz vardr "Rekabetten kalite doar"
    Lifeforlive gzel bir noktaya deinmi, guinso u anda irket sahibi mi bilmiyorum ama sonuta baka bir bnyede tamamen kendine ait bir projeyle ilgileniyor. Baarlarnn srr burada ite. Ve uzun zamandr muhtemelen icefrog ta bunun iin urayordu ve Valve ile u anda avantaj kendine evirdi.

Trk yapm haritalarn gelimediine inanmyorum, weturkiye sitesi varolduka da birileri devam edecektir. Bence asl problem haritaclarn birbiri ile ortak almamasndan kaynaklanyor.

Bildiim kadaryla harita yapmclnda da farkl alanlarda uzmanlalyor, kodlama da, alan tasarmnda, bylerde vs. Hatta bu ekilde by tasarm yarmalar yaplyordu weturkiye'de. onlar sana destek olsa, veya sen onlara kucak am olsan, belki harita daha byk baarlara imza atm olacakt. Tabi burada kastetmi olduum haritann ne kadar iyi veya ne kadar kt olduu deil, ortak bir sinerji oluturulmasndan bahsediyorum. Bu bahsettiklerim dota camiasnda var. Ve bu ii baaran dier camilarda bir ekilde adlarn duyuruyorlar. Orpg cinsinde olup tonla seveni olan haritalar mevcut.

Tabi olay sadece haritada bitmiyor, yeterli olgunlua geldiini dndnzde net bir projeye evirmek bence en mantkls. yoksa gelitire gelitire sonsuza dek devam eder.

Baarlarnzn devam dileimle.
    Always looking for a new idea.

ye Volta - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    07/05/2011
    letiler
    575
    Blog Girileri
    3
    nsanlar bir tercihe itmek bence ok gereksiz.Yani DotA oynayanlar bir JFA oynasa grcekler gerek mapi.Gibi bir anlay baarya ulamaz kanaatimce.steyen istediini oynar.Herkes bir mapten ayn zevki,tad almak zorunda deil.Kiminin DotA houna gider kiminin dier mapler.Bu kadar zorlamak ya da polemik oluturmak yersiz.Tabi map yapmclarnn hedefleri vardr.En iyisi olmak diye ama bu bile anlamsz.Mhim olan bu olaydan(oyun oynamak) zevk alnmas.Bence insanlar brakn istediklerini oynasnlar.
    3 nokta

Alnt Alnt: Volta Mesaj gster
    nsanlar bir tercihe itmek bence ok gereksiz.Yani DotA oynayanlar bir JFA oynasa grcekler gerek mapi.Gibi bir anlay baarya ulamaz kanaatimce.steyen istediini oynar.Herkes bir mapten ayn zevki,tad almak zorunda deil.Kiminin DotA houna gider kiminin dier mapler.Bu kadar zorlamak ya da polemik oluturmak yersiz.Tabi map yapmclarnn hedefleri vardr.En iyisi olmak diye ama bu bile anlamsz.Mhim olan bu olaydan(oyun oynamak) zevk alnmas.Bence insanlar brakn istediklerini oynasnlar.
    Tamamda sana JFA ve DotA oyuncusu arasndaki fark syleyeyim

DotA oyuncusu iin sadece DotA var
    JFA oyuncusu iin JFA, DotA ve JFA grubumuzda birilerinin oynamasn istedii her trl map var

Biz sizce "sadece JFA oynayacaksnz" diye bir szlememi koyuyoruz oyuncularmza ? Hayr. Sadece 1 tane mape kilitli kalmay anlamsz bulduumuzu sylyoruz

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

u anda bu konuyu okuyan 1 kullanc var. (0 ye ve 1 ziyareti)