1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu
21 sonuçtan 1-10 arası gösteriliyor

Konu: Cleave

Cleave

Öncelikle herkese iyi geceler. Aklıma takılan bir şey var.Normalde 1 itemden 2 tane kasılması bana çok yanlış
    geliyordu.Fakat bir arkadaş tuskara 2 bf kastı ve gördümki etrafa dağılan dmg arttı. Acaba bu bf nin +60 dmgi
    dolayısıylamı (tahminim bu) yoksa cleave stack oluyormu? Büyük ihtimalle olmuyordur ama başka bir sorum daha var.Bildiğim kadarıyla sven bf kasınca kendi cleave iyle stack leniyor.Peki ya bir magnataur "45% Cleave" buff ı
    veren empower skilini atarsa (bf li svene atmasından bahsediyorum) oda stack olurmu ??? Olursa çok saçma
    olmazmı? Vurduğu adama 100 vurcak yanındakiler 130 dmg yicek ?? Boris özellikle senin cevabını bekliyorum

Yönetici Nighthawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    Nighthawk#2516
    Makaleler
    268
    İletiler
    4,049
    Blog Girişleri
    5
    Svenden emin değilim ama Admiral'in Tidebringer'ı ile stackleniyor ve evet çevredekiler daha fazla yiyebiliyor.

bildiğim kadarıyla bütün cleaveler stackleniyor.hatta bunun videosu falan vardı bulabilirsem editler koyarım

Üye ViktorReznov - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    ViktorReznov#2510
    İletiler
    1,763
    Bütün cleave'ler stacklenir ancak herbiri ayrı olarak işlenir ve en önemlisi kendi etki alanlarında yani kendi range'lerinde etkili olurlar. Ancak Cleave, Dota için bir ara maksimum %100 olarak sabitlendi diye hatırlıyorum, yani yandaki düşman birincil hedeften daha fazla hasar alamaz.

Birdaha düşündüm de herbiri ayrı işlendiği için pratikte stacklenir gibi gözükse de teoride stacklenmez aslında. "Stacklenir" sözü tam doğru olmaz bu yüzden
    "My name is Viktor REZNOV, and I will have my REVENGE!!"

Çok ilginç Saolun cevaplar için.

Bide şöyle bir ayrıntı veriyim. Cleave ve splash aynı şeyler değil. Splash sadece Dk ' nın dragon formunda var. -Hero olarak-

benim asıl merak ettiğim cleave ya da ¿splash¿ blade mail ile yansıtılabilir mi?

Üye ViktorReznov - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    ViktorReznov#2510
    İletiler
    1,763
    Alıntı Alıntı: MrFoseptik Mesajı göster
    benim asıl merak ettiğim cleave ya da ¿splash¿ blade mail ile yansıtılabilir mi?
    Şu topicde geçen bir soruya birinin verdiği cevaba göre yansıtılıyormuş.
    "My name is Viktor REZNOV, and I will have my REVENGE!!"

Yönetici BorisPeace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Makaleler
    148
    İletiler
    3,539
    Blog Girişleri
    4
    Alıntı Alıntı: Pash4 Mesajı göster
    Öncelikle herkese iyi geceler. Aklıma takılan bir şey var.Normalde 1 itemden 2 tane kasılması bana çok yanlış
    geliyordu.Fakat bir arkadaş tuskara 2 bf kastı ve gördümki etrafa dağılan dmg arttı. Acaba bu bf nin +60 dmgi
    dolayısıylamı (tahminim bu) yoksa cleave stack oluyormu? Büyük ihtimalle olmuyordur ama başka bir sorum daha var.Bildiğim kadarıyla sven bf kasınca kendi cleave iyle stack leniyor.Peki ya bir magnataur "45% Cleave" buff ı
    veren empower skilini atarsa (bf li svene atmasından bahsediyorum) oda stack olurmu ??? Olursa çok saçma
    olmazmı? Vurduğu adama 100 vurcak yanındakiler 130 dmg yicek ?? Boris özellikle senin cevabını bekliyorum
    Tüm Cleave büyüleri birbiri ile çalışır (ayrı ayrı olarak). Sven'in Great Cleave'inin ve Magnus'un Empower'ının etki alanı 200, Battlefury'nin etki alanı 225'tir. Sven'e Battlefury aldığınızı ve Great Cleave büyüsünün 4. seviyede olduğunu varsayalım:

İsim:  sven-cleave.jpg
Görüntüleme: 117
Büyüklük:  6.0 KB (Kilobyte)

Sven saldırı yaptığında, turuncu bölgede (200EA) bulunan düşmanlar Sven'in hasarının %85'ini (Great Cleave + Battlefury) alacaktır. Kırmızı bölgede kalanlar ise (200EA - 225EA) hasarının %35'ini (Battlefury) alacaklardır.

Alıntı Alıntı: ViktorReznov Mesajı göster
    Ancak Cleave, Dota için bir ara maksimum %100 olarak sabitlendi diye hatırlıyorum, yani yandaki düşman birincil hedeften daha fazla hasar alamaz.
    Bu kısım tamamen yanlış.

Cleave ve Splash hakkında biraz daha bilgi verecek olursam, Cleave sadece bir büyüdür, bir üniteye verilebilir ya da kaldırılabilir (Empower örneğinde olduğu gibi), bu yüzden bir ünite birden çok Cleave büyüsüne sahip olabilir. Splash ise bir saldırı tipidir, üniteye aittir. Hiçbir şekilde değiştirilemez, üstüne yenisi eklenemez. Dragon Knight örneğinde olduğu gibi, Dragon Knight'a Splash eklemiş gibi olmak için, Dragon Knight ünitesi kaldırılıp yerine Splash'e sahip başka bir ünite konmaktadır.

Cleave sadece melee ünitelerde çalışır. Ranged ünitelere bu büyü verilse bile hiçbir şekilde çalışmayacaktır. Splash ise sadece ranged ünitelerde olabilir, çünkü saldırı tipi böyle ayarlanmıştır. DotA'da Splash saldırı tipine sahip üniteler, Dragon Knight'ın Elder Dragon Form'u, Shadow Shaman'ın Mass Serpent Ward'ı ve Black Dragon'dır.

Üye FroStly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Makaleler
    2
    İletiler
    2,393
    Blog Girişleri
    2
    Alıntı Alıntı: BorisPeace Mesajı göster
    Tüm Cleave büyüleri birbiri ile çalışır (ayrı ayrı olarak). Sven'in Great Cleave'inin ve Magnus'un Empower'ının etki alanı 200, Battlefury'nin etki alanı 225'tir. Sven'e Battlefury aldığınızı ve Great Cleave büyüsünün 4. seviyede olduğunu varsayalım:

İsim:  sven-cleave.jpg
Görüntüleme: 117
Büyüklük:  6.0 KB (Kilobyte)

Sven saldırı yaptığında, turuncu bölgede (200EA) bulunan düşmanlar Sven'in hasarının %85'ini (Great Cleave + Battlefury) alacaktır. Kırmızı bölgede kalanlar ise (200EA - 225EA) hasarının %35'ini (Battlefury) alacaklardır.

Bu kısım tamamen yanlış.

Cleave ve Splash hakkında biraz daha bilgi verecek olursam, Cleave sadece bir büyüdür, bir üniteye verilebilir ya da kaldırılabilir (Empower örneğinde olduğu gibi), bu yüzden bir ünite birden çok Cleave büyüsüne sahip olabilir. Splash ise bir saldırı tipidir, üniteye aittir. Hiçbir şekilde değiştirilemez, üstüne yenisi eklenemez. Dragon Knight örneğinde olduğu gibi, Dragon Knight'a Splash eklemiş gibi olmak için, Dragon Knight ünitesi kaldırılıp yerine Splash'e sahip başka bir ünite konmaktadır.

Cleave sadece melee ünitelerde çalışır. Ranged ünitelere bu büyü verilse bile hiçbir şekilde çalışmayacaktır. Splash ise sadece ranged ünitelerde olabilir, çünkü saldırı tipi böyle ayarlanmıştır. DotA'da Splash saldırı tipine sahip üniteler, Dragon Knight'ın Elder Dragon Form'u, Shadow Shaman'ın Mass Serpent Ward'ı ve Black Dragon'dır.

Ya patron bunların yazdıgı bir kitap mı var nerden biliyon mu kadar detayı
    Us here and obey !

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu okuyan 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 ziyaretçi)